Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MBman Creative Commons License 1 órája 0 0 15553

Egyébként mi van benne, ami "elromlik" ha nincs rendszeresen használva? Levegő keringető motor, üzemanyag szivattyú?

Előzmény: gibbonpitti (15549)
MBman Creative Commons License 1 órája 0 0 15552

Igen, Eberspacher, azon belül D5WS (álló) és D5WZ (kiegészítő). Utóbbit pl nem is lehet bekapcsolni kézzel, kizárólag az autó üzemelteti. Esetleg diagnosztikával van lehetőség megvezérelgetni külön a dolgait.

Előzmény: gibbonpitti (15549)
loganos Creative Commons License 3 órája 0 0 15551

Köszönöm az információt!

Előzmény: gibbonpitti (15548)
gibbonpitti Creative Commons License 2 napja 0 0 15550

felesleges,csak azt éred el h mikor eléri a 75 fokot akkor visszaszabályozva 50%-ra ketyegne sokáig.meleg levegővel nem tudsz a radiátorrol elvonni 1-2 kw energiát.és fél gőzön eléggé kormolnak ezek sajnos.

Előzmény: bt74 (15546)
gibbonpitti Creative Commons License 2 napja 0 0 15549

milyen kályha? ha opel és gyári akkor gondolom eberspacher....

Előzmény: MBman (15544)
gibbonpitti Creative Commons License 2 napja 0 0 15548

annyit menjen amennyit tud.....ha 15 perc alatt megvan a meleg víz akkor annyit.a dieseleknél a a teljes lángfelállás után kb 3-4 percel kezdődik az öntisztulás.és ez elég gyors.nagyjából elég a 15 perc,itt inkább a gyertya kondicíójának megtartása miatt kell gyakran fűteni.

és ez a 1.5-2 hetente fűtés...meg h minden szerelő ezt mondja.4-5 évvel ezelőtt egyik sem mondta,mert ha nyáron nem használod akkor hamarabb hal ergo többet megy szerelőhöz.most magam ellen beszélek,de ez van.én fordítottam rá időt és energiát h mi és miért történik,mások meg nemigen sajnos.a hivatalos instrukció a webastotól h 6-7 hetente indítsd el.na ez kb arra elég h 5-6 szezont nagyjából elmenjen fixen.és ezután már nem vészes ha rálocsolsz mondjuk 2-3-400 eurot.

Előzmény: loganos (15543)
loganos Creative Commons License 2 napja 0 0 15547

Ok, hogy sok hőt elvonna, de a 35 fokos utasteret (árnyékban) had ne kelljen 70fokra felfűteni :)

Előzmény: bt74 (15546)
bt74 Creative Commons License 2 napja 0 0 15546

Bár én nem vagyok a témában szaki, csak user és rendszeres olvasó, de szerintem a belső ventit be kéne közben kapcsolni, mert az sok hőt elvonna a radiátoron keresztül. Gondolom én józan, paraszti ésszel :) ha az a cél, hogy tovább üzemeljen a kályha.

bt74 Creative Commons License 2 napja 0 0 15545

8 fok alatt el sem indul?
Nem 8 fok felett?
Állófűtés vagy csak kiegészítő fűtés?

Előzmény: MBman (15544)
MBman Creative Commons License 3 napja 0 0 15544

" Azt is mondja minden beszerelő, hogy hetente/2 hetente el kell indítani."

Mondani mondják, de az enyémet pl hogyan? Amikor 8 fok alatt el sem indul... Opel gyári, de utólagos beszerelés.

loganos Creative Commons License 3 napja 0 0 15543

Lehet ha gibbonpittit telefonon keresném, segítene/tájékoztatna mint a múltkor, de írásban nyoma is van, hátha segítség a témában másnak is, mert a neten nem sok mindent találni róla.
Egy szakmai kérdés.

A Webasto beszerelő műhely azt mondta, hogy egész évben használható az álló fűtés. Épp ezért is rakattam be, mert nekem az a fontos, hogy az autó szinte üzem melegen induljon egész évben. Azt is mondja minden beszerelő, hogy hetente/2 hetente el kell indítani. Ez meg is valósul, az autót kb. heti 1 alkalommal használom. Viszont azt is mondták, hogy a kályhának mindig hagyjam végig menni a ciklust, hogy rendesen kiégjen, ne kokszoljon le. A problémám ezzel az, hogy a távirányítóval elindítom, és az 30 perctől elkezd visszafelé számolni. (autót addig nem indítom, amíg a 30 perc le nem nullázódott, és ki nem kapcsol a szellőztetése stb.) A kánikulában azonban kb. 12 perc működés után el is éri a hőfokot és lekapcsol. Zümmög meg ez az, valami még biztosan megy, de a láng biztosan nem, annak jól elkülöníthető a hangja. Nagy melegben (kint 30+ fok)vissza sem kapcsol már a 30 perces időtartamon belül. Az autót utána indítva, és OBD-ről nézve 69-73 fok között szokott lenni a vízhőfok, mikor hogy. 

Ma már jóval hűvösebb idő van felénk a múlt hetiekhez képest. A kályha most kb. 15 percig fűtött, majd a 30 perc letelte előtt visszakapcsolt még kb. 2-3 percre. Belső ventilátor (manuális) be sincs ilyenkor kapcsolva, az utastér kifűtését csak télen használom. Akkor a 30 percet végig is fűti.
Ha ilyen hamar felfűti melegben a vizet a kályha, és 15 illetve 2 perceket megy, nem fog ettől előbb lekokszolódni, tönkre menni? (osztrákoknál tankolt gázolajat + Spuri adalékot használok) Szervizesek állítása szerint más olyan is van, aki egész évben használja.

gibbonpitti Creative Commons License 2018.06.05 0 0 15542

munkaidőben.....9-16 között.ha elsőre nem venném fel próbáld újra....most nincs szezon és a telefon sincs hozzám nőve ilyenkor :)

Előzmény: peterhorvath350 (15541)
peterhorvath350 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 15541

Köszönöm. Mikor hívhatlak?

Előzmény: gibbonpitti (15540)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.06.05 0 0 15540

jó lenne tudni többek között az autó évjáratát....hivj fel holnap és elmondom mit lehet és hogyan,nem sok kedvem van irogatni. :)  70/5935073

Előzmény: peterhorvath350 (15539)
peterhorvath350 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 15539

Át szeretném alakítatni a jelenlegi kiegészítő fűtést olyanra, hogy én tudjam ki és be kapcsolni. 

Előzmény: gibbonpitti (15538)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.06.05 0 0 15538

mi a kérdés?

Előzmény: peterhorvath350 (15537)
peterhorvath350 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 15537

Sziasztok!

Citroen C8 kiegészítő fűtésének állófűtéssé alakításában tud itt valaki segíteni.

Köszönöm.

LRROV2 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 15536

Tudom hogy mázlim volt, és soha sem fogok teljes körűen érteni a kályhákhoz. Nem is vállalnám el hogy másokéba belenyúljak. Valóban sok tanulópénzt kell elkölteni ahhoz hogy megértse az atyám fia , hogy ez egy másik szakma. Egy hibás kályha megvásárlásával én is felültem a szopó rollerre.  Még egyszer minden tanácsodat csak meg köszönni tudom. Remélem egyszer személyesen is !

Előzmény: gibbonpitti (15535)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.05.21 0 0 15535

azért mondtam h e héten beszéljünk,mert programom volt,de amúgy tényleg nem szeretem feleslegesen koptatni a számat sajnos a telefonálók,kérdezők nagy része azt hiszi h ezt lehet otthon minden eszköz,tudás nélkül faragni.

hát nem,attól h valakinek ez-az összejön az még nem azt bizonyítja h tudása van hanem inkább a mázli faktort.

ilyenkor amikor kezd elmászni a lángőr oldala a gyertyának akkor a panel elkezd fesz emeléssel korrigálni,ez meg persze gajra vágja magát a panelt.ez folyamat,nem egyik napról a másikra döglik meg.és ha a gyertya előbb döglik mintsem a panel ellene meg akkor ha új gyertyát raksz erre a panelra akkor az új gyertya is el fog köszönni meg a régi panel is...ezek egyesével is olcsó dolgok. :)  ja nem....

egy hibátlan gyertya az  a hideg oldalon max!!!! 0.22 ohm...és ezt otthon nem fogod precízen megmérni csak diaggal.

ezek alapvetően karbantartás mentesek(feltételezvén h jó a beépítés és jó a kályha szoftverének a parametizálása,ez utóbbit mindig meg kell csinálni mert a gyárban  csak egy átlagra állítják ezeket),de ennek 2 feltétele van: télen-nyáron 1.5-2 hetente egy min. 20 perces fűtés valamint rendes üzemanyag(nem fáradt olaj meg tárasi).

amit én megtanultam azt más is meg tudja csak egyrészt felmerül h érdemes-e 1-2 kályha miatt másrészt ez a tudás már bőven 8 számjegy felett van bekerülési költségben .... sajnos sok a káló mind időben mind anyagban.

Előzmény: LRROV2 (15534)
LRROV2 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 15534

ismételten meg kellett tapasztaljam, hogy bonyolult és igen kifinomult vezérlései vannak a Webasto-nak. Van egy TTC diesel kályha, ami kiválóan felmelegíti a vizet, hibakód nélkül, majd csökkenti is a fűtőteljesítményt  ahogyan azt kell. Amikor eléri a 77 C hőfokot, kikapcsol de sajnos nem indul újra , amikor a csökkenő vízhőmérséklet ezt indokolná.  A diagnosztikával figyelve a láng detektor ellenőrzésekor hibára ment lángőr  hibával. Természetesen értetlenül álltam a kérdéshez. Felhívtam Pitti-t hogy ez mi a szar lehet. Szerintem a hócipője is tele van velünk a dilettánsokkal. Azt tanácsolta, hogy esetleg próbálkozzak egy másik ízzító stift beépítésével ( hál istennek nem vitték el a hirdetési oldalakon ), de a hiba lehet maga a panel is.  Igen csak elszomorodtam, mivel én is egy lerobbant és használhatatlan kályha megvásárlásával kezdtem a szopórolleren az utazást. Érdekes volt, hogy a lángőrzésnél a szenzor ellenállása állandóan 0,444 ohm-ra csökkent le, és ennek ellenére a kályha nem indult újra. Valahol ki google-ztam hogy egy új szonda ellenállása 25 C -on 0,325-0365 ohm. Na ! Az enyém meg felette egy kicsivel. Pitti azt mondta a telefonban ( és bocsi az alkalmatlan időért) hogy ez elvileg OK is lehetne. Tegnap szét döntöttem a kályhát ( amit természetesen nem szedtem szét csak lepróbáltam a beszerelés előtt, de akkor jól is működött ) és csodát láttam. A kazán belsejében az izzító stift a korom fogja volt, alig látszott tőle. Hümmögve ugyan, de próbáltam tisztítani a fémszövet felületét a koksztól.  Inkább a másik kályha kazánját tettem bele( mivel az tiszta volt ), na meg az előzőleg megmért használt állapotú szondát, aminek az ellenállása jobban közelített az új értékéhez. Mindent össze majd próba ! Többszöri működési teszt alatt a kályha vidáman hiba nélkül vissza indult, csili-vili lett. Örök tanulság:- ne vegyetek meg használt kályhát csak akkor , ha egy tisztességes szakember azt  látta és tesztelte. El kell hinni a gyártó szándékát hogy egy hosszú ideig működő üzem feltétele a rendszeres karbantartás, amit otthon diagnosztika és szakértelem hiányában nem lehet elvégezni.  Tudni kell hogy mit látsz az értékekből, mi miért , hogyan történik, hiába van diagnosztikád, attól még egészen biztosan nem értesz a kályhákhoz. Köszönöm Pitti-nek a tanácsot, ismételten meggyőzött arról, hogy nagyon is ért ezekhez a kályhákhoz, tudja hogy mi miért történik. Magam is azért nem vittem el a cuccot neki,  mert már előzőleg  belenyúltam, és ezt nem tolerálja senki. Még egyszer köszönöm !

gibbonpitti Creative Commons License 2018.05.10 0 0 15533

akkor kell bele állóhelyzeti klíma :)

és nem teljes a pihenés :)

van akinek azért csak dolgozom mégha nem is sokat :)

Előzmény: c8laci (15532)
c8laci Creative Commons License 2018.05.10 0 0 15532

"az én autóimban meleg van."

-az enyémben is, főleg a déli órákban !

Jó lehet a kályhám, mert mintha még állóhelyzetben is menne a kieg ! :)

Szép nyarat, jó pihenést !

Előzmény: gibbonpitti (15531)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.04.24 0 1 15531

kevés ember van sajnos aki így gondolkozik,és aztán furcsán néznek amikor szeptember elején jön h építsek neki be fűtést...én meg addigra januárt mondom mint legkorábbi időpontot.

és tény,javítani is ilyenkor lenne a legjobb őket.van sok olyan akinek lediagolom a kályháját és elmondom mi merre és hogyan.aztán eltűnik.és októberben az első fagynál megjelenik.persze azonnalra,meg én szereljem ki a kályháját.

tegnap is volt két ilyen ügyfél,hogy majd jelentkeznek. :)

nekem nem fáj,az én autóimban meleg van.

Előzmény: Johnny09 (15529)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.04.24 0 0 15530

nem fogok klímázni,épp elég évi 8 hónap robot....

nyáron 4 hónap szabadság kell .....és ilyenkor ellazulunk.

Előzmény: MBman (15528)
Johnny09 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 15529

Pedig pont ez lenne az az időszak, amikor nem a -20 fokban kell le-fel szerelni, törni a hidegben rideg csatlakozókat. Ilyenkor nyugisan le lehetne adni, senkinek sem tegnapelőttre kell a jó fűtés. Ilyenkor kellene megcsinálni a karbantartást, javítást és nem télen, amikor rajtad kívül még másik sok ezer cartárs ébred rá, hogy nem jó az állófűtés :) Persze most mindenki a klímásnál áll sorba :) 

Előzmény: MBman (15528)
MBman Creative Commons License 2018.04.23 0 0 15528

Nyáron meg klímaszerelést kellene bevállalnod arra a 4 hónapra, amíg nem pörög az állófűtés szerelés :)

Előzmény: gibbonpitti (15515)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.04.21 0 0 15527

60-70 fokos víznek nem örülnék és te sem.

még 1 hét és utána pihi 4 hónapig....  :)

Előzmény: loganos (15526)
loganos Creative Commons License 2018.04.21 0 0 15526

Én a helyedben a próbapad vízkörére tuti rákötnék egy jacuzzi-t. Főleg ha még este 10-kor is az megy :)

Előzmény: gibbonpitti (15525)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.04.21 0 0 15525

nekem van most issssss munkám....  :)

tegnap is este 10-ig fűtöttünk. :)

Előzmény: loganos (15524)
loganos Creative Commons License 2018.04.21 0 0 15524

Kisütött a nap, de kihalt lett ez a fórum. Jön a globális felmelegedés, szerintem bővítsd a repertoárt klímával is, azokból még több (elromlott) van.

Előzmény: gibbonpitti (15523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!