Keresés

Részletes keresés

k8n Creative Commons License 2005.12.17 0 0 11

"Kábel jó? Lámpák villognak vhol, ha beledugják a drót? Másik géppel össze lehet kötni? Nem cross-kábel kéne? Ha ez az, akkor meg pont nem?"

UTP jó! minden eret leellenőriztem. Én is gondoltam ilyesmire. UTP egyenes, nem cross link. Ezt adta a szolgáltató. Aledek üzemszerű állapotot mutatnak. Az ADSL modem azt jelzi, hogy látja a hálókártyát.

???????

Előzmény: Gorcsev (10)
Gorcsev Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10
Ez az a cím, amit magának oszt, ha nem talál semmit.
Kábel jó? Lámpák villognak vhol, ha beledugják a drót? Másik géppel össze lehet kötni? Nem cross-kábel kéne? Ha ez az, akkor meg pont nem?
Előzmény: NevemTeve (7)
k8n Creative Commons License 2005.12.16 0 0 9

A kapcsolódás igy indul:

"Kapcsolódás WAN miniporton PPPoE-vel"

És innentől megáll minden. Azt mondja, hogy a kapcsolathoz ADSL modem szükséges. A modem csatlakoztatva van és jó. Másik ADSL-el egy másik gépen ki lett próbálva és működik. Az adsl előfizetés aktív. A test szerverre sem tudok bejelentkezni.

Előzmény: NevemTeve (8)
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.16 0 0 8
Egyébként ADSL-hez emlékeim szerint PPPoverEthernet kellene, a kristálygömböm egyelőre nem mutatja, hogy az van-e nálad beállítva...
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.16 0 0 7
(És ez a "169.254.110.214" honnan származik?)
Olyan beállításokra gondoltam, mint pl 10/100 Mbps, Full/Half duplex stb.
Előzmény: k8n (6)
k8n Creative Commons License 2005.12.16 0 0 6

Az ipconfig ezt adja vissza: Kitöröltem belőle a jelenlegi élő kapcsolatot.

 

Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:Documents and Settingsuser>ipconfig

Windows IP konfiguráció


Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

        Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
        Automatikus konfiguráció IP-címe. . . : 169.254.110.214
        Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
        Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . :

C:Documents and Settingsuser>

Előzmény: k8n (5)
k8n Creative Commons License 2005.12.16 0 0 5

"Megpróbálkozom távolbalátással, de lehet hogy nem sikerül, ezért inkább mondd meg, hogy milyen OS van a gépeden, az mit tud a hálókártyádról és milyenek a beállításai."

 

OS: xp pro

A hálókártya alaplapi, intallálva van (nVidia nForce Networking Controller 10/100LAN)Az eszközkezelőben megjelenik.

"Ez az eszköz telepítve van és megfelelően működik, Használatban van (engedélyezve)"

Milyen beállítást kellene még megadnom?

Előzmény: NevemTeve (4)
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.15 0 0 4
Megpróbálkozom távolbalátással, de lehet hogy nem sikerül, ezért inkább mondd meg, hogy milyen OS van a gépeden, az mit tud a hálókártyádról és milyenek a beállításai.
Előzmény: k8n (3)
k8n Creative Commons License 2005.12.15 0 0 3

Hello hozzáértők!

Tiszteletteljesen az lenne a kérdésem, hogy az alplapi integrált kártya vajon miért nem látja az ADSL modemet. Beállítások jók. UTP is jó. Már egy hete szívok vele. Végig reklamáltam a hálózat szolgáltatójánálnál, hogy aktíválja a hálózatot. Ma kijött egy foszer laptoppal, összedugta az utp- és láss csodát,  nála működött. Van valakinek elfogadható tippje? Kérlek Segítsetek! Tudom... PCI...!!!

 

ASUS K8N-AMD 2600 SEMPROM-nVidia nForce NC

 

 

 

ZöPö Creative Commons License 2002.09.10 0 0 2
Az USB-set felejtsd el, csak ISA vagy PCI-set vegyél.

Ha régebbi alaplapod van és van szabad ISA slot, akkor vehetsz használt vagy raktáron maradt ISA hálókártyát is olcsóért. Nem kell 10/100-as, bőven megteszi a 10-es is (ha csak ADSL-hez és játékhoz kell.)

Mindenképpen legyen rajta UTP (RJ-45) csatlakozó, ha csak az van, az nem baj. :-)

Legyen meg hozzá a driver lemez, vagy legyen letölthető driver a neten, esetleg a Windows ismerje helyből.

Ha ezek teljesülnek, 100% működni fog.

Előzmény: Törölt nick (-)
Tamás Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1
Egyszerű PCI-os 10/100 MBit/s (jó lesz az játékhoz is esetleg) full duplex, bárhol megveszed, jó lesz, ha bruttó ötezernél többet kérnek érte, dugják fel maguknak. :-)

Ja, és mindenképpen UTP-s legyen, van ahol mocsok módon nem olyat adnak (csökkentendő a feleslegessé vált raktárkészletet, ugye), és elfelejtenek tájékoztatni...

Előzmény: Wyfliff (0)
Wyfliff Creative Commons License 2002.09.10 0 0 0
USB-s halokartyat meg nem lattam, de attol meg biztos letezik :) De van egy sanda gyanum, hogy kb 2x annyiba kerul mint egy mezei PCIos. Nem szeretnek egy cegnek sem reklamot csapni nezz korul a netes arlistakon hol milyet mennyiert arulnak. Folosleges tobb 10ezret halokartyara koltened, egy 10 MBit/s-es BOVEN eleg ADSLhez. A realtek chips kartyak altban a legolcsobbak, nyilven nem a legjobb minoseget kepviselik, bar SZVSZ ADSLnel nincs is csucsminosegre igazan szukseg. Persze ha megengedheted inkabb egy jobb nevut vegyel, de szinte mind1. Ha nincs ISA slot az alaplapodon ne vegyel ISA-s kartyat, bar gondolom erre magadtol is eljutottal :)
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.09 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Ma végre a freestart-nál megkötöttem az adsl szerződést. Azonban mondták, hogy hálókártyát nekem kell venni.

Azt szeretném kérdezni, hogy milyet érdemes, és hol? Totál nem értek ezekhez...

Belső vagy külső?? USB??

Help me!!:)

Maradok tisztelettel:
Shane99

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!