Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nudle Creative Commons License 2009.07.24 0 0 2093
Hali Mindenki! Tudni szeretném, van-e sorstársam a következő ügyben: A szokásos SMS-ben indítottam egy "matrica" vásárlást. Megjön a válaszkérő SMS, de közben jött egy hívás, ezért kb. 4 perccel később küldtem el az "OK"-t. Jön egy SMS, hogy "sikertelen a vásárlás". Gondoltam, Time out, sebaj. Erre küldök még egy kezdeményezést, amire megjön a kérés, és küldöm az "OK"-t. Erre jön egymás után 2 külön azonosítóval 2 "sikeres" visszajelzés, tehát a rendszer átvert, és arra késztetett, hogy 2x fizessek. Nem gondolom, hogy szándékos a hiba, de durva, mert elhajtottak az Állami Autópálya Kezelő ZRt.-től, mondván, ez akkor is csak egy dupla vásárlás, 1000 forintért írják jóvá az 1640 forintos vásárlást, nincs rendszerhiba.
fewfewe Creative Commons License 2009.07.22 0 0 2091
meg lichtensteini, lagosi, amerikai... :D
Előzmény: Törölt nick (2090)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2089
Na neeee, ezt nem kérdezed komolyan?
Előzmény: Törölt nick (2086)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2088
Ha a parkolócégnek sikerült, miért ne boldogulna az autópályakezelö is?
Előzmény: Törölt nick (2087)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2084
Hááát....szerinted elég nagy durranás ez ahhoz?
Ezenkívül pedig már többször szóltak erröl ilyen-olyan hírek, de szemlátomást nem bizonyultak helyt- (és idöt-) állónak.
Előzmény: fewfewe (2083)
fewfewe Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2083
hidd el, errol fognak szolni a hirek..!! :-)
Előzmény: taormina1 (2082)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2082
Szerintetek nem napnál világosabb, hogy csak idö kérdése, hogy bevezessenek valamit a külföldi rendszámúak ellen?
De mit, mikor és hogyan? És föleg: hogyan fogunk tudomást szerezni róla?
Előzmény: taormina1 (2079)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2081
Naaaa, léci!
Privátban is megírhatod, he nem közérdekü...
Előzmény: Törölt nick (2080)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2079
Hát, ami engem illet, én próbálom mostanában még akkor is inkább otthon hagyni, ha ide jövök. 2001-ben ellopták, 2006-ben egy londoni(!) behajtó cégtöl érkezett büntetés, hogy Budapest valamely utcáján, (ahol különben sose jártam) fizetés nélkül parkoltam.
De ezzel se járok jobban. Az összel mikor egyszer ide jöttem, otthon hagytam a ház elött, ahol 15 év óta már az elödje is mindig állt. Mögé tettek egy megállni tilos táblát (egy csöndes mellékutca különben), és két nap múlva elszállították. Azóta folyik a per, hogy ki kell-e fizetnem a majdnem 200 €-t, amiért kb. 80m-rel odébb letették. A jelek szerint semmi esélyem sincs. Ráadásul a páratlanul igazságos törvénykezés szerint ez köztartozásnak minösül, amit azonnal be kellene fizetni, és utána te perelheted az államot, ami kb olyan, mint amikor a bolha köhög. Minden nap várom a végrehajtót.
Előzmény: taormina1 (2078)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2078
Hátulról is bír? Akkor nem ér semmit az elsö rendszám levétele?
Mi a helyzet az M3-ason?
Szerintetek megtudjuk, ha egyszer bevezetnek valamit a külföldi rendszámú jármüvek ellen? Vagy 1x csak kijön a csekk 100000 €-ról 1962-ig visszamenöleg?

Azért nagyon szeretném, ha elárulnátok, mire valók azok a hosszú listák, amiket gyüjtögettek. Valahogy nem bánom, hogy nem vagyok rajta....
Előzmény: fewfewe (2073)
lesliepotter Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2077
Köszi Kollega, ne haragudj, csak elég ideges és így figyelmetlen voltam... Köszi a válaszod!
Előzmény: Törölt nick (2076)
lesliepotter Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2075
M5 természetesen...
lesliepotter Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2074

Sziasztok!

Ne hari, ha ismétlem valakinek a kérdését, soha nem voltam még arrafelé és bedőltem 'jóbarátomnak', aki megesküdött, hogy Gyál- Újhartyán között nem kell matrica... Megnéztem, látom hogy láma módon ezt bebuktam...

 

Ti hogy tudjátok, van ott kamera telepítve? Újhartyánig és vissza...

fewfewe Creative Commons License 2009.07.17 0 0 2073
ja, es hetvegente kinnt van az osszes matrica-ellenorzo kocsi, az elolrol-hatulrol csekkol! :-)
Előzmény: fewfewe (2072)
fewfewe Creative Commons License 2009.07.17 0 0 2072
elolrol 100%, igy mostmar csak a masik kerdesedre kell valaszt talalnod! :-)
Előzmény: gülüszemű (2071)
gülüszemű Creative Commons License 2009.07.17 0 0 2071
Sziasztok, tudja valaki biztosra, hogy az M7 en elölről nézik le a rendszámot, vagy hátulról? Köszi!
Magnat Creative Commons License 2009.07.14 0 0 2070
Hi,


ki hol vesz matricát online, már aki egyáltalán? Egy ismerősömnek szoktam évente venni, aki külföldről jön és így kényelmesebb neki. Eddig a PPO.hu-n vettem, de ők bevezettek vmi szolgáltatáscsomagot, ami alatt azt kell érteni, h akkor is ki kell fizetned minimum 940 forintot évente, ha csak 1etlen 4 napos matricát vennél. Ezen felháborodva kerestem másik helyet, ahol online meg lehet venni, és találtam a autopalya.info-t, dehát ez meg röhejesen kamunak tűnik, vagy legalábbis ha nem az, akkor halálosan amatőrnek, kezdve azzal, h az ügyfél bankkártyaadatai a fizetéskor nem titkosított csatornán mennek ... van még ezen kívül lehetőség online fizetni?
taormina1 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 2068
Valaki tudja, hogy a 3-ason és az 5-ösön hol vannak kamerák?
taormina1 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 2067
Nekem két fiam van, és nagyon de nagyon szorítok nekik, hogy tényleg ez legyen a legnagyobb problémájuk.
Előzmény: szirt (2062)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 2066
Tatabánya -Tata közt nincs ingyenes szakasz, és ott csak egy furcsa "mozgó állandó" kamera van, amit hol a 60, hol a 80 fölé szerelnek föl néhány hétre, de az utóbbi idöben már nem láttam.
A 104-nél van egy állandó, aztán a soproni elágazás után, aztán még egy valahol Óvár magasságában.
Előzmény: Cliff Henger (2063)
Cliff Henger Creative Commons License 2009.07.11 0 0 2065
Igen, utána már nekem is eszembe jutott ez a megoldás, de sajnos mostmár késő... Azért csaknem rögtön a fizetős szakasz előtti utolsó lehajtó&felhajtó közé tették azt a rohadt kamerát. Kb. 200 métert sikerült a pályán maradnom :S
szirt Creative Commons License 2009.07.11 0 0 2064
Azt hiszem itt kialakult egy olyan nem hivatalos konszenzus, hogy az aznap vásárolt matrica ilyenkor kisegít.
Szóval lehet ilyenkor már inkább tovább a pályán és 5 percen belül a legközelebbi kúton (vagy sms-ben) matricavásárlás.

Pontosan nem tudom, de a fizetős szakaszok elején szoktak lenni a kamerák, még a következő lehajtó előtt.
Előzmény: Cliff Henger (2063)
Cliff Henger Creative Commons License 2009.07.10 0 0 2063
Tudja valaki hogy Budapestről Győr felé haladva az M1-en, a Tatabánya-Tata közötti ingyenes szakasz után hol vannak a matrica ellenőrző kamerák? Véletlenül fennmaradtam a pályán, de egyből észrevettem és ijedtemben (talán még nagyobb hülyeséget csinálva) még ugyanannál a csomópontnál visszatolattam az autópályafelhajtón :S Nagyon remélem hogy nem lett rögzítve egyik turpisság sem...
szirt Creative Commons License 2009.07.09 0 0 2062
Az is lázadhat, aki messzebb lát az orránál (mondjuk leendő gyermekei helyébe képzeli magát 40 év múlva) és nem tudja elképzelni milyen város lesz Budapest, ahol csak banánköztársaságok által felrendszámozott autók lesznek.
És ez lesz még a legkisebb baj.
Előzmény: Törölt nick (2058)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 2061
Nem értem, évek óta értetlenül figyelem ezt a szélsöséges mocskolódást, amellyel az autópályát (további külön) fizetés nélkül használókat illeted, és amellyel köztörvényes bünözöknek nyilvánítod öket, és közönséges tolvajokkal emlegeted együtt öket.
Az autópálya közös vagyonunkbol épült, közös tulajdonunk, bárki jogosan használhatja. (Ellentétben a bolti árukkal, amelyek létrehozásáért semmit sem tettem, ezért ha hozzá akarok jutni, megfizetem.)
Igen, abban igazad van, én ehhez nem járultam hozzá, mert adómmal egy másik ország vagyonát gyarapítom. Ezért szeretettel meghívlak téged és az összes fölháborodva mocskolódó topictársat, látogassatok el abba az országba, és használjátok egészséggel azt a sok tízezer km. pályarendszert, ami meg a mi adónkból épült, és senkinek sem jutna eszébe megbirságolni azokat a használókat, akik nem fizettek bele.
Mindnyájan Európa útjait használjuk, Europa polgárai vagyunk. Mi indokolja ezt a szélsöséges diszkriminációt?
És ahelyett, hogy összefognál a hozzád hasonló balekokkal és tennél ez ellen a nyomorult rendszer ellen, még a kénköves ménküt is azokra kívánod, akik nem jártak hozzád hasonlóan pórul.
Előzmény: Veszpremi (2057)
Veszpremi Creative Commons License 2009.07.04 0 0 2059
Te óriási tévedésben élsz.
Előzmény: Törölt nick (2058)
Veszpremi Creative Commons License 2009.07.04 0 0 2057
Hajrá! A boltban is rohadt drága minden, lopni kell a rohadt multiktól, benyakútnál meg távozni kell fizetés nélkül, ez itt a módi, ez a trendi, ez így helyes. Csak nem az én normarendszerem szerint.
Előzmény: Törölt nick (2056)
Veszpremi Creative Commons License 2009.07.04 0 0 2055
NO COMMENT.
Előzmény: fewfewe (2054)
fewfewe Creative Commons License 2009.07.04 0 0 2054
hat meg ha megtudod, hogy 3 auto is van a nevemen, bbol egyet egy baratom hasznal pesten.. hat Ő a parkolasert sem fizet.. :(
egyebkent nem ertem miert faj ez neked, vagy barki masnak. minden teljesen legalis, az EU engedi, hogy nemet rendszammal jarjak, az autopalyakezelot meg nem feltem, ha azert megbuntet valakit, mert veletlenul felmegy a palyara ket kilometeren, vagy ha elirjak a rendszamot akkor nem ertem mirol beszelunk.. raadasul semmi meltanyossagot nem ismernek, FIZESS. raadasul europaban magyarorszagon a legdragabb a palya hasznalat, es nem azert am mert sokan "csalnak".. :)
Előzmény: Veszpremi (2053)
Veszpremi Creative Commons License 2009.07.04 0 0 2053
Téged nem érdekel senkinek a véleménye sem, szomorú hogy ilyen emberek koptathatják csont nélkül az útjainkat és még itt verik is a nyálukat, dicsekszenek. Magadról állítasz ki bizonyítványt. Én csak azt remélem, hogy jön még kutyára dér! Isten malmai lassan őrölnek. De biztosan! Ezt jegyezzed meg, ha mást nem is!
Előzmény: fewfewe (2052)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!