Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vectracd73 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 2992

Sziasztok !

Ma véletlenül (figyelmetlenségből) felhajtottam az M30-as autópályára , Tiszaujvárosból jövet, még Nyékládháza előtt a 14-es kilométerszelvénynél. Észrevettem ugye, és Kistokajnál le is jöttem róla. Ugye ez fizetős szakasz, hiába a 24-es kilométerszelvénytől ingyenes. Tehát nemtudjátok-e véletlenül, hogy van-e ott kamera? Körülbelül dél körül volt.Köszi a válaszokat előre is.

miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2991

valóban nem, a MOL példéul nincs is 100%-os magyar állami tulajdonban.

attól még a bevétel a tulajdonoshoz megy, az autópályakezelő esetén az államhoz, bár most így hirtelen nem tudom megmondani, hány tulajdonos van az autópályakezlőnek, lehet, hogy 100%-ban állami.

Előzmény: nagypapi51 (2990)
nagypapi51 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2990

A Zrt üzleti formula nem feltételez 100% állami tulajdont, ergo ea bevétel egy része maradhatna nála is..

Előzmény: miert.mindig.en (2989)
miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2989

mivel állami cég, mégis hova máshova menne a bevétel?

Előzmény: nagypapi51 (2988)
nagypapi51 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2988

...az autópályakezelő egy profitérdekelt cég...

Soha nem volt az, KHT korában pláne nem, de mostani, Zrt formájában sem.

A birságokból befolyt összeg egyből megy az államkasszába.

 

Előzmény: miert.mindig.en (2987)
miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2987

Így van, Magyarországon a matrica nélküli autózás nem számít szabálysértésnek, ergó a rendőrnek semmi köze sincsen hozzá, hogy valaki vett-e matricát vagy sem. Az autópályakezelő pedig polgári nemperes (esetleg majd peres) eljárás keretében követelheti a pótdíjat. 

Megjegyzem, ezt így teljesen helyénvalónak találom, hiszen az autópályakezelő egy profitérdekelt cég, ebben pedig a rendőrség ne működjön már közre.

Előzmény: Törölt nick (2985)
nagypapi51 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2986

Akkor lehetne behajtani, ha beépítenék a KRESZ-be, innentől automatice szabálysértésnek számít.

(nem akarok ötleteket adni)

Előzmény: Törölt nick (2985)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.27 0 0 2985

Azt tudom elkepzelni, hogy a blicceles az autopalyan nem szabalysertes (vagyis polgari peres eljarast kellene lefolytatniuk), es a kulfoldi bliccelok szama alacsony, ezert nem akciozik az AAK. Nekem a holland rendorseg siman kikuldte Nemetorszagba a csekket gyorshajtasert (ami viszont szabalysertes).

 

Előzmény: miert.mindig.en (2984)
miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.27 0 0 2984

biztosan igazas van, nem ismerem az adott jogszabályt.

mindenesetre én még nem találkoztam egyetlen olyan ismerőssel sem, akin ilyen módon bármiféle büntetést megpróbáltak volna behajtani.

Előzmény: Törölt nick (2983)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.27 0 0 2983

Tokmindegy, mennyi az eljaras koltsege, mert az IRG §87, Abs. 3, Nr 2 ertelmeben az eljaras koltsegei is behajthatok. Vagyis ha a buntetes es az eljarasi koltsegek egyuttes osszege meghaladja a 70 euros bagatell-hatarerteket, a kulfoldi hatosag kovetelese az EU-jogsegelytorveny ertelmeben Nemetorszagban behajthato (minden EU-tagallame).


Előzmény: miert.mindig.en (2879)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2982

Még sose írtam.

Most is csak azt, hogy ezt a vitát veled befejeztem.

A hozzászólásod EGYETLEN KONKRÉT ÀLLÌTÀST sem tartalmaz. Az indoklásról nem is beszélve, ami szemlátomást ELVILEG idegen a lényedtöl. Az igazság pedig az, hogy valójában

1. EGYETLEN hibát sem találtál: mind a helyesírásom, mind a stílusom 20 év után is hibátlan.

2. EGYETLEN sületlenséget sem találtál; különben nyilván megnevezted volna.

3. SEMMIT sem hangoztatok; ehelyett kérdezek. (már többször elmondtam, hogy miért ugyanazt; a körülmények, tapasztalatok, söt az itt résztvevök személyei is változhatnak, anélkül, hogy én tudomást szereznék róla.)

4. Ha velem történik valami, a tapasztalatom így hangzik:

VELEM ekkor és ekkor itt és itt ez történt. Nem vonom le azt a következtetést, hogy ez mindig mindenkivel és mindenhol ugyanúgy lesz,

és végképp nem adom másoknak azt a tanácsot, hogy akkor ök is cselekedjenek csak nyugodtan ugyanúgy, mert  egy nyilvánvaló törvényszerüségröl van szó.

 

Most pedig végleg befejeztem (ezt a vitát veled),  és ehhez tartom is magam.

Előzmény: miert.mindig.en (2981)
miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2981

Hányadszorra írod már azt, hogy nem szólsz hozzá többet?

Én a saját tapasztalataimat írom le, veled ellentében, akinek ilyen nincsen, mindig ugyanazt a kérdést teszed fe a topikban, mér elég unalmas.

A helyesírásod olyan, amilyen, hiábakkal telt, nézd csak vissza.

Különben meg, mennyit is vezetsz évente magyar autópályákon?

 

Mindent összefoglalva, levonható a következtetés, hogy csak ugyanazt a sületlenséget hangoztatod itt folyamatosan, ami elég unalmas már.

 

Előzmény: taormina001 (2980)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2980

Reménytelen vagy; ész, gondolkodás és olvasás nélkül vaktában vagdalkozol, úgyhogy én egyelöre kiszállok és átadom neked a terepet; nyugodtan folytasd áldásos tanácsadó tevékenységedet és osztogasd bölcs tapasztalataidat, mintha azokat egyenesen a Bibliából szerezted volna.

Addig is:

1. "Odakint" = az akváriumodon kívül (tehát nem Magyarország határain); hozzám ennek semmi köze

2. Én -veled ellentétben- kérdezni, érdeklödni, tapasztalatot cserélni járok ide, nem kinyilatkoztatni egy pohár vízben szerzett úszótapasztalataimat; annak ellenére sem, hogy valószínüleg valamivel több km-t és országot járok be, mint te. Rendörséggel, törvényekkel, joggyakorlattal is egynél több alkalmam volt személyes tapasztalatot szerezni. Ennek ellnére nem vonok le végzetes következtetéseket, és nem állítom, hogy tudnám, hogy müködnek a dolgok.

3."Inkább a helyesírásodra figyelj"??? Találtál esetleg negatív példát? Talán még megnevezni is sikerülne? Vagy ez is a gátlástalan blöffjeid egyike?

4. "minek másolsz be ide ilyen sületlenségeket" szerinted honnan másoltam? az idézet saját magamtól való, miután negyedik kísérletre sem sikerült megválaszolnod azt az egyszerü formállogikai ellenvetést, hogy abból, hogy elöfordult veled, hogy utólagos vignettavásárlás után nem büntettek meg, mégis miképp következik, hogy különben megbüntettek volna, ill. hogy másokkal nem fordulhatott elö, hogy ennek ellenére megbüntették öket.

5."semmiféle értelmes, a topikkal kapcsolatos hozzászólást képtelen vagy összehozni"

mégis szerinted mivel kapcsolatosak szerinted ezek a hozzászólások? A kambodzsai háborúval?

Előzmény: miert.mindig.en (2979)
miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2979

Hidd el, engem aztán marhára nem érdekel, hogy te odakint mégis mi a jó fenét csinálsz, miközben halvány lila fingod sincs, hogy mi folyik Magyarországon.

És képzeld el, több autóval is szoktam járni, nemcsak sajáttal, azokkal van tapasztalatom bőven, szóval felesleges itt osztanod az észt, onnét odakintről. 

Körbe-körbe pedig nem úszkálhatok, mert jó esély van rá, hogy sokkal többet vezetek évente mint te és járok rengeteg helyen, ezáltal sok tapasztalatra teszek szert.

Előzmény: taormina001 (2978)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2978

Tényleg szinte végtelen türelemmel próbáltalak rávezetni a logikus gondolkodásra, -teljesen hiába. De mostanra csakugyan végképp elfogyott.

Egy akváriumban úszkálsz körbe-körbe és el sem tudod képzelni, hogy odakint is van élet.

Rendszám nélkül jársz, és diadalmasan jelented, hogy még nem büntettek meg, aztán mindezt tapasztalat-nak nevezed, és elképzelni sem tudod, hogy mi emberek idekint bizony rendszámmal járunk, miáltal sajnos olyan széles nyomot hagyunk magunk után keresztül-kasul Europán, mint egy meztelencsiga.

Előzmény: taormina001 (2975)
miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2977

Ha ilyen stílusban írkálsz és semmiféle értelmes, a topikkal kapcsolatos hozzászólást képtelen vagy összehozni, akkor bármi lehet. 

Előzmény: taormina001 (2975)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2976

Szívesen elhiszem, de akkor magyarázd meg, miért választanák ezt a bonyolult kerülöutat, és hagynak evvel ráadásul nem kiskaput, hanem tátongó nyiladékot egy biztos bevételi forrás helyett?

Nekem teljesen hihetetlen, hogy tényleg senki sincs, aki biztos forrásból tudná, pontosan hogyan is müködnek ezek a csirkefogók. Senki se vonult még onnan nyugdíjba? Talán fölesketik a munkatársaikat, hogy sírig hallgassanak?

 

Pedig jobban örültem volna ha ráteszed a fejedet; vártam-vártam, hátha jósolsz egy kis esöt, aztán meglocsoltam. Hálózatról:-( Tegnap leereszkedtem a kútba és kimostam:-(((

Előzmény: Veszpremi (2972)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2975

Komolyan ide süllyedtél, te szerencsétlen?

Legközelebb moderátort is hozol?

Előzmény: miert.mindig.en (2974)
miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2974

Inkább a helyesírásodra figyelj, ha már egyáltalán nincsen semmiféle tapasztalatod az autópályákkal kapcsolatosan, csak beszélsz itt összevissza.

Továbbra sem értem, hogy minek másolsz be ide ilyen sületlenségeket.

Előzmény: taormina001 (2973)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2973

Mégegyszer; ezzel úgy mégis mit tudsz szembeállítani?:

"Sose tudtuk meg azonban, hogy különben megbüntették volna-e. Az ellenkezöjét se tudjuk, hogy volt-e olyan, akit ennek ellenére megbüntettek."


Olyan a logikád, mint az egyszeri sherifé:

"Az indiánok vágját a fát. Akkor biztos jön a tél."

Előzmény: miert.mindig.en (2971)
Veszpremi Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2972

Elhiheted nekem, "kicsit" tapasztalat vagyok az informatikában, hogyan oldanak meg efféle dolgokat :)

Eső? Lehet, de erre a fejemet nem tenném rá most :) A hőségnek vége, előbb-utóbb kapunk vizet is, nekem is kifogytak a víztartalékaim tegnappal.

Előzmény: taormina001 (2970)
miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2971

ha jól látom, akkor egy feltételezésen alapuló maszlagot állítasz szembe a személyes tapasztalatommal.

ezen már tényleg csak nevetni tudok kínomba, mert neked még sosem sikerült semmiféle építő dolgot ideírnod.

egyáltalán, minek írsz ide?

Előzmény: taormina001 (2969)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2970

Én meg azt gondolom, hogy nem kérdezik le külön, hanem fizikailag ugyanaz a hardware, amire érkeznek be az adatok, automatikusan már hasonlítja is össze a benne tárolt adatbázissal. Ez így logikus és költségkímélö.

 

Kend meg inkább jósolhatna már egy kis jó esöt, mert azt meg kevesen tudják jobban.

Előzmény: Veszpremi (2968)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2969

Oszt olvasni szokott-e a kollega? Ha igen, akkor a formállogika nem lehet nagy barátja:

 

"fordult már elö, hogy valaki elment egy kamera alatt, utána vett matricát, és nem büntették meg. Sose tudtuk meg azonban, hogy különben megbüntették volna-e. Az ellenkezöjét se tudjuk, hogy volt-e olyan, akit ennek ellenére megbüntettek."

 

A 2967 ennek mennyiben is mond ellent?

 

Megállapodhatnánk, hogy ide tanácsként ezentúl tényleg csak azt írjuk, amit tudunk, és nem azt, amit gondolunk vagy szeretnénk.


 


Előzmény: miert.mindig.en (2967)
Veszpremi Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2968

Na, bár megfogadtam, hogy nem írok ide, de akkor még egyet mégis :)

99%, hogy a következő a helyzet: amikor lekérdezik a nap zártával a matricát nem használó/nem használó járműveket, akkor nem óra-percre nézik az adatbázisban, hanem azt nézik, hogy a felvételen lévő rendszám az adott napon rendelkezett-e matricával. Azt nem nézik, hogy az adott napon milyen időponttól vette meg, csak a dátumot nézik.

miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2967

az urban legend dumád megint kamu.

nekem legalább 5-ször volt ilyen esetem, hogy utólag vettem matricát, egyszer sem jött büntetés, de van még erre legalább 3 ismerősöm is jó példának.

Előzmény: taormina001 (2966)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2966

Ez megint az itt elharapózott urban legendek egyike. Igazából nem tudjuk, hogy van, de fordult már elö, hogy valaki elment egy kamera alatt, utána vett matricát, és nem büntették meg. Sose tudtuk meg azonban, hogy különben megbüntették volna-e. az ellenkezöjét se tudjuk, hogy volt-e olyan, akit ennek ellenére megbüntettek.

Én a magam részéröl nem tartom valószínünek, hogy pont éjfélkor egy külön munkamüvelet keretében összehasonlítják az addig összegyült adadtokat. Sokkal valószínübb, hogy az összehasonlítás automatikusan, folyamatosan, "ugyanazzal a mozdulattal" történik, nem valószínü, hogy külön programot írtak a két müveletre.

Előzmény: Törölt nick (2961)
miert.mindig.en Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2965

micsoda?

le lett írva világosan minden.

Előzmény: hgw308 (2964)
hgw308 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2964

így van, pontosan ez a dilemmám, jól érted

Előzmény: Törölt nick (2961)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 2963

Lehet kapni mindkét oldalon tapadó, akárhányszor fölhasználható fóliát. Azzal gusztustalan nyomok nélkül eltávolítható és vissza is tehetö a vignetta. de jobb, ha fönt van.

Előzmény: Megvagyok04 (2959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!