Keresés

Részletes keresés

vitiligogyogyitas Creative Commons License 2017.03.12 0 0 205

Ez egy igazán fantasztikus nap az Ön életében. Ezzel a nappal elkezdődhet az a folyamat, ami véget vet az ön vagy szerettének oly sok problémát okozó vitiligonak. Évezredek ősi, feledésbe merült és eltitkolt  tudása lett felszínre hozva és nyilvánosság elé tárva. Nagyon sok kutatás és hatalmas könyvtári irodalom teljes áttanulmányozása vezetett el odáig, hogy megszülessen ez a fantasztikus, egyedi és forradalmian új és természetes gyógyítási mód a vitiligora. Mindez természetesen hús vér embereken tesztelve. A vitiligo természetes gyógyítására született ez a fantasztikus könyv, azért, hogy Önnek megszüntesse végérvényesen a vitiligoját. Ez a könyv szent célja és küldetése. A könyvben szereplő természetes gyógymódok és eljárások már bevált és többször bizonyított megoldást jelentenek a vitiligo végleges megszüntetésére. 

 

 

http://www.vitiligogyogyitas.hu/

 

 

 

http://www.vitiligogyogyitas.blogspot.hu/

Spring_1966 Creative Commons License 2016.12.01 0 0 204

Több dolog okozhat fehér foltot a bőrön.

A vitiligos gyerekek szüleitől kapott információk alapján: vitiligo gyanújánál a HEIM PÁL GYERMEKKÓRHÁZ BŐRGYÓGYÁSZATÁT érdemes felkeresni. Itt vitiligohoz jól értő, tapasztalt orvosok vannak, akik fel tudják állítani a helyes diagnózist.

Vitiligo esetén alapos vizsgálatot végeznek, vérvétellel együtt (többek között az esetlegesen fennálló gócok, társbetegségek, hiányállapotok kiderítése/kizárása céljából).

http://heimpalkorhaz.hu/blog/rendelo/borgyogyaszat/

Időpontkérés:

http://heimpalkorhaz.hu/idopontkeres-rendelokbe/

 

Információk a vitiligoról pedig itt találhatóak:

 

http://www.vitiligo-hungary.hu/

 

és a hozzátartozó VITILIGO-HUNGARY KÖZÖSSÉG csoportban a Facebook-on.

Előzmény: Piroska+Farkas (199)
Jottika Creative Commons License 2016.08.25 0 0 203

Én tudok szerezni. 
Priviben írj ha érdekel!
De felhasználó nem vagyok! 

Előzmény: Törölt nick (202)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 202

Használ valaki Melagenina Plus-t? Milyen eredménnyel? Hol lehet beszerezni?

 

Köszönöm

Hantufan222 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 201

Szia!Érdekes,amit írsz.

Én is olvastam,hogy lelki trauma is okozhatja.

 

Én 28 éves vagyok,kb egy éve vettem észre,többnyire én is intim helyen.

Férfi vagyok,és a fenekem genetikailag elég szőrös,így borotválni szoktam,és ezután mindig megszoktam nézni,hogy megvágtam e magam borotválás közben,és a végbélnyílásom körül vettem észre,hogy megjelent a festékhiány:(

 

Egy éve a nemi szervemen jelent meg egy kisebb foltban,aztán azóta picit nagyobb lett.

Illetve a kézfejemen enyhe színvesztést tapasztaltam.

Alapvetően fehérbőrű vagyok,így nem látszik,viszont intim helyenek ott sötétebb a bőröm,így ott elég feltűnő.

 

Elég nehéz gyerekkorom volt,évek óta depressziós vagyok,és erre gyanakszom én is,hogy talán ez a "testi megnyilvánulása".Ami persze,nem enyhíti a depressziót:D

Előzmény: eukariota (184)
B.GY Creative Commons License 2016.07.10 0 0 200

Ez szerintem halvány a vitilogóhoz képest.Nekem is volt ilyen régen.Kaptam rá Lamisil oldatot meg krémet.Azóta elmúlt,bár most sem vagyok jobb helyzetben:)

Előzmény: Piroska+Farkas (198)
Piroska+Farkas Creative Commons License 2016.07.10 0 0 199

Piroska+Farkas Creative Commons License 2016.07.10 0 0 198

Sziasztok! Uj forumozo vagyok vitiligo temaba, mint rettenetesen aggodo anyuka....A 7 eves kislanyomnal 1-2 eve talaltam egy szabalytalan, halovany reszt hatul a laban, a terdhajlatnal (kb. 5 eves lehetett akkor). Mutogattam en orvosnak, legutobb pl. 2 honapja, mikor kullancs Miatt lyme korral diagnosztizaltak, de annyira halvany volt a folt, hogy legyintettek, nincs is ott semmi...Mostanra viszont eros lett a konturja, gondolom barnul is korulotte....Nezegetem mashol is, minden aprobb szinelterest ennek tulajdonitok...Igerem, atbongeszem a forumot, mert egyreszt megoldast keresek, de foleg egy olyan szakembert, aki tudja, merre kell elindulni a kivizsgalassal, osszefogja a leleteket, stb. Nagyon koszonom!

dzsumi Creative Commons License 2016.06.04 0 0 197

ZÖLD DIÓ, MINT OLCSÓ ÖNBARNÍTÓSZER..VITILIGÓSOKNAK..


Keressél egy diófát, és szedsz néhány zöld héjjal rendelkező diót,hazaviszed, a zöld héjat levagdosod, ahogy sikerül - olyan nagyobbacska darabokra, majd ezt berakod a fagyasztóba, így jó esetben egész évre kitart (foltmennyiségtől függően persze). Eközben a kezet irtóra megfesti. (Használjatok gumikesztyűt, így nem fogja befesteni a bőrt a nem kívánt helyeken!)

Ezután ha kiveszel egy darabot a fagyasztóból - meg kell várni még kiolvad, és megbarnul, de ne feketedjen meg teljesen.
Pár órát állni kell hagyni (ha gyorsan kell, lehet picit mikrozni is), mert zölden nem jó, feketén meg már nem ér semmit.
Majd kitapasztaljátok.

Ezzel kell bekenni csak a fehér részeket!!! (Fültisztító pálcikával a legkönnyebb felvinni a fehér részekre.)10-15 perc után le lehet mosni, és 4-5 napig tök jó.

Frissen (fagyasztás nélkül) nem olyan jó, mert eléggé irritálja a bőrt)..

Legjobb ha először nem látható helyen próbáljátok ki..Aki ügyesebb, vállalkozhat krém készítésre is: a gyógyszertárakban Rp nélkül kapható Ung. ad manum és Ung. nonionicum krémek..ha már kellően megbarnult az apróra vagdalt zöld dió, tetszés szerinti részét tegyétek bele a krémbe és keverjétek össze alaposan, rövidesen a dió szín anyagából annyi átoldódik a krémbe, h a krémet kozmetikumként lehet a vitiligós bőr-területek színezésére (erre a célra jól megfelel egy fülpiszkáló is)..a bekenéssel lehet az árnyalatot is befolyásolni..TEHÁT. először a nem látható területen próbálkozzatok..a diót benne is lehet hagyni a krémben és tároljátok a hűtőben, ha szükséges, az elpárolgott vizet pótoljátok pár csepp közönséges csapvízzel..ha valaki személyesen is érdeklődik, ezen a címen megteheti: dremakkukacvipmailponthu

szaz100 Creative Commons License 2015.09.10 0 0 196

Szia Gyancsa! Én nem ezzel foglalkozok, de van még pár üveg Melageninám ha kell. Keress meg a szazattila kukac hotmail pont com vagy a 70/3399799 számon. Üdv

100

Előzmény: gyancsa (195)
gyancsa Creative Commons License 2015.08.31 0 0 195

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e valaki aki foglalkozik Melagenina Plus forgalmazásával, vagy tudnátok-e ajánlani valakit, aki megbízható ezügyben. Nektek milyen tapasztalataitok vannak amúgy szerrel? A válaszokat előre is köszönöm!

nehagydki Creative Commons License 2015.07.21 0 0 194

Szia. Sajnos nem tudok segíteni, mert én győri vagyok, és ide is járok kezelésre, de interneten biztos találsz Budapesten is megfelelőt. Nagyon lassan indul be úgyhogy kitartás (akár 3 hónap is lehet). 

Előzmény: lac75d (190)
Jottika Creative Commons License 2015.05.28 0 0 193

Sziasztok
Megint hoztak melageninát, akit érdekel, írjon! 

Folti1985 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 192

Kiegészítésre pedig ezt a csomagot használtam/om ami szerintem nagyban megdobja a hatását. 

http://gyogypatika.hu/spl/283679/Vitiligo---pigmenthiany

Előzmény: Folti1985 (191)
Folti1985 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 191
Előzmény: lac75d (190)
lac75d Creative Commons License 2015.05.16 0 0 190

Szia!

Én budapesti vagyok, szeretnék én is eljárni fényterápiára. Tudnál segíteni, hogy hol találok ilyen kezelést? Elérhetőség, telefonszám érdekelne, esetleg ahova Te is jársz.

Köszi.

Előzmény: nehagydki (187)
Kiskápeti Creative Commons License 2015.05.06 0 0 189

Szia!

Írnék email-t,de nem tudom hogy kell. :)

Érdekelne a Melagenina.Még nem próbáltam semmit a foltjaim ellen,ezt kipróbálnám.

Milyen árat szabsz a termékért?

Köszi.

Előzmény: Jottika (188)
Jottika Creative Commons License 2015.05.05 0 0 188

Sziasztok!!!

 

Van eladó melagenina plus-om!! Ha bevált és érdekel, email-t írj!!


nehagydki Creative Commons License 2015.04.20 0 0 187

Sziasztok.

 

Kiskorom óta vagyok festékhiányos, kb. 4 éves lehettem, mikor megjelentek az első foltjaim.

Most 28 vagyok, eddig semmit nem találtam, ami használt volna, vagy csak nem voltam elég kitartó, senki nem tudott rá gyógymódot, a szokásos szöveg fogadd el...

DE tavaly novemberben elhatároztam, hogy eljárok UVB fényterápiára, heti 3 alkalom szükséges. Először egy bőrgyógyászt kellett találnom, aki jóváhagyja, majd kezdhettem a kezeléseket. A bőrgyógyász isoprinosine-t írt fel 5 napig 3×2 tabletta, majd 3 hét szünet, ezt amolyan immunerősítőnek szánta (csak kétszer csináltam). Kaptam 2 krémet. Az egyik Closanasol, a másikat úgy keverik ki a gyógyszertárban tanninos kenőcs. 1 hétig ezzel 1 hétig azzal kenem az érintett területet. Most nemrég kezdtem el szedni a nutrival triaktivot, 2 hónapig lehet szedni aztán szünet, de szerintem segít. Lényeg a lényeg 3 hónap kitartás meghozta gyümölcsét ennyi idő kellett hogy megjelenjenek az első pöttyök. Én a térdemen utáltam a legjobban a foltokat, és most elég jól beindult a pigmentálódás. 5,5 hónapnál tartok jelenleg. Remélem 7-8 hónap alatt, már csak a hűlt helye marad. :)) KITARTÁS. 

 

Akit zavar, ne adja fel...

Folti1985 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 186

Eladnám Soladerm V2.1 311nm UVB lámpámat.

 

Technikai adatok: (a forgalmazó oldaláról)

Nagyobb bőrfelületek (testtájékok) kezelésére szolgáló készülék

- bevilágított bőrfelület: max. 25 x 40 cm
- 2 db 36 wattos (dupla) Philips NB UVB cső
- mérete: 12×450×320 mm
- tömege: 6,5 kg
- tartozékok: részletes használati-kezelési útmutató, garancialevél, UVB-védőszemüveg

Beépített, hangriasztós időzítőórával rendelkezik. A készülék a könnyebb kezelés érdekében speciális, több irányban állítható állványzattal van ellátva.

 

Egyéb információk: 

 

- A lámpa 3 éves azonban keveset használtam, 5x50 kontroll kezelés csináltam vele, a fénycsövek gyárilag megadott élettartalma 1000 óra tehát a gép 99% állapotban van. 

- A gép orvosi eszköznek minősül, otthoni használata orvosi felügyelet mellett ajánlott, (természetesen saját felelősségre használható e nélkül is de egy anyajegy szűrés és egy konzultáció nem igényel különösebb ráfordítást). 

- Tapasztalataim szerint a géppel szép eredményeket lehet elérni, én elsősorban nagy gépes kezelés mellett használtam, az arcomra, ha valaki kitapasztalja a használatát (elsősorban arra gondolok hogy milyen időközönként és milyen hosszan lehet a kezeléseket csinálni) akkor valóban hatékony. 

 

- Megválásának oka, hogy Budapesten eltudok járni rendszeresen egész test kezelésre így számomra már hasztalan. 

- E-mailem publikus, ide várok elsősorban ajánlatokat illetve kérdéseket ha vannak, szívesen válaszolok mindenre. 

 

Személyes átvétel Budapesten, Kaposváron illetve Pécsen megoldható előzetes egyeztetés után. Postán is elküldőm de csak értékbiztosíva és előre utalás után (szükség esetén erről szerződést is írhatunk)

 

Ár: 160 000 Ft. (Új ára 250 000 Ft áfával, Csere ajánlatokat is szívesen meghallgatok, de elsősorban pénzre lenne szükségem. Alku csak jó ízléssel, mivel a csövek és a gép is jó állapotban vannak)

Balda lajosné Creative Commons License 2015.03.14 0 1 185

Én több mint 22 éve szenvedek a pigment hiánytót,A kezemen, és a lábamon párhuzamosan jobb és bal oldalon fehér a bőröm.Mielőtt elő jött ez a betegségem, röviddel előtte forró zsírral le forráztam a lábam.Én arra gondolok, hogy akár ez is lehetett a kiváltó ok.A forrózsíros balesetem előtt szültem egy gyönyörű egészséges kisbabát. Szülés után rögtön hányás, hasmenéses tüneteim voltak.Lefogytam 40 kilóra, és nagyon beteg voltam,míg 8 éve Ki derült,hogy liszt érzékeny vagyok.Mióta diétázok Híztam 27 kilót,jól vagyok, és talán nem is vagyok annyira festékhiányos, mint 8 évvel ezelőtt,de még mindig megvan ez a problémám. Lehet,hogy a forrázásnak, vagy a lisztérzékenységnek Köze lehet a festékhiányomhoz .Gondoltam meg írom az esetemet,valaki nálam okosabb ember hátha von le ebből valami tanulságot.

Előzmény: eukariota (184)
eukariota Creative Commons License 2014.06.26 0 0 184

Töprengő

A vitiligonál a diagnózis felállítása, a kezelési módszer kiválasztása és a kezelés felügyelete, ellenőrzése bőrgyógyász szakorvosi feladat!

 ELKÉPZELÉSEK A VITILIGO KEZELÉSÉVEL KAPCSOLATBAN

Én egy teljesen friss vitiligos vagyok, két napja diagnosztizálták nálam.
Ez a történet most szeretném ha felkerülne az oldara -legalább részben - és szeretném ha végigolvasnátok, mert nagyon tanulságos, amiket én most ideírok, ilyenről és hasonlóról senki nem írt még egyik vitiligos fúrumos sem. Sokmindent lelehet szűrni belőle, betegnek, orvosnak egyaránt. Szóval, vázolnám pontokba szedve a helyzetet:

- 31 éves nő vagyok.
- A foltom (mert még csak egy van) most jött ki, kb. 5 ft-os nagyságú. Hogy pontosan mikor keletkezett, nem tudom, mert intim helyen van, szinte sosem látszik, így nehéz megítélni, nőgyógyászati vizsgálatokon soha nem
szólt senki!!! Intim krém használata közben vettem észre tükörből. Meglehet akár évek óta de kialakulhatott akár most is.
- Egyelőre (remélem így is marad) csak az intim részen tapasztaltam (végbélnyílás és gátat összekötő szakasz mellett.

- Feltételezések, amik okozhatják:

- Teljes szervezetre kiterjedő Candidiazis (gyomor, bél, hüvely) szerintem óriási mértékben hozzájárul a gombák miatt. Egyre több orvos gondolja úgy hogy köze lehet hozzá. És szerintem van is. Engem hosszú ideje
nőgyógyászatilag kezelnek vele tünetileg eredménytelenül. A gombák mérgeket termelnek, amelyekre  az immunrendszer reagál. Az immunrendszert felőrölheti az évekig tartó küzdelem. Egy idő után mérgezheti a
pigmentsejteket is a gombák által keletkezett toxin, az állandó hüvelytabletták, kúpok szintén nem tesznek jót a nyálkahártyának. A hüvelyből távozó gombás folyás a felületen keresztül is pusztíthat. Azt mondják a vitiligora hogy egy autoimmun betegség. Hát igen.

- Okozhatja hosszú ideje fennálló stressz, lelki probléma és trauma (nézzük csak a haj őszülését traumáknál, hiszen a hajszínt is pigment határozza meg) Az idegrendszer működése túlfűtött, és méreganyagokat termel szintén. A kettő együtt - stressz, trauma és gomba - tuti vitiligohoz vezethet. Méreg áramlik a setjeinkbe innen is, onnan is. És pusztul csak pusztul a sejtecskénk.

És itt egy érdekes kérdés, hogy mi a helyzet a pigmentek termelődéséhez
szükséges rézzel?? Vizsgálta már valaki vitiligos betegekben a réz
szintet???
Vitiligosok körében (a vitiligos fórumon olvastam valahol) egy hölgy próbálkozni kezdett a rézkolloiddal (100ml és 200ml kiszerelésben lehet kapni)napi 1-2 kiskanállal kell szedni. És szintén pigmentálódás indult
meg a festetlen részeken. Miért is? Lehet hogy rézhiányosak vagyunk vagy hát ez is fennáll többek között? Nézzük csak, mit tud a réz: A réz esszenciális mikro-tápanyag, ami szükséges a fehérje anyagcseréhez, a haj
és a bőr színéhez, az egészséges idegekhez.Segíti a csontképződést, a kalcium és foszfor beépülését a csontokba, nélkülözhetetlen a gyógyulási folyamatokban és a sejtek energiatermélésében. Fokozza a vasfelszívó képességet, és ami nagyon fontos, hogy jelentős szerepet játszik az immunrendszer működésének kialakításában!! Nagy mennyiségű C-vitamin fogyasztása esetén több rézre van szüksége szervezetünknek. A vitiligo  autoimmun hiány, logikusan következik hogy erősíteni kell brutálisan az immunrendszerünket. A kolloid technikával előállított réz részecskék kisebbek, mint a membrán pórusok, igy szabadon áramlanak az egész szervezetben, kielégítve azokat a speciális szükségleteket, amit csak elemi rézzel lehet pótolni, toxikusfelhalmozódás nélkül. Mi történik rézhiány esetén? A rézhiánynak elég sok tünete lehet, ami számunkra fontos az őszülés, ingerlékenység, vérszegénység. Rézhiány esetén a betegek állapota a vasbevitel emelése
mellett sem javul, hiába kapja a vasat! A réz számos létfontossságú enzim alkotóeleme. A réz és cink együttesen katalizálja a szuperoxidizmutáz enzim működését, ami a szervezetben keletkező szabad gyökök
hatástalanítását végzi.
ÉS EZ A LEGES-LEGFONTOSAB, FIGYELJÉTEK: Az albínók génállományából a tirozináz nevű réztartalmú enzim gyártását irányító gén hiányzik (az albínók ugye teljes festékhiányos emberek, mi pedig az albínóvá válás
folyamatát éljük?) Ez az enzim, a tirozin nevű aminosavakat alakítja át dopakinonná, mely a bőrben a barna festék előanyaga. Tirozináz enzim nélkül nem termelődik a szervezetben a melanin, ami a barnulásért, hajszínért, és szemszínért felelős pigment.A réz fontos szerepet játszik speciális bőrbetegségek, bakteriális és gombás fertőzések kezelésében. Csökkenti a candidás megbetegedések kialakulásának esélyét is!!!
Lehet hogy az a génünk, amely a tirozináz gyártását irányítja, egyszer csak kezd eltűnni a mi szervezetünkből is vagy részlegesen hiányzik, vagy meghibásodott?? Vagy inkább megvan a gén, és tirozináz enzim is van, csak
valami miatt nem alakul át dopakinonná, ami ugye a barna festék előanyaga, magyarul enzim nélkül tényleg nincs melanin.  Az immunrendszer gátolhatjaaz enzimátalakulást? De miért? Lehet hogy azért mert egy másik betegség (pl. gombák) gyilkolásának szenteli magát, vagy a gombákból kiáramló méreg gátolhatja az enzimátalakulást? Mivel fentebb említettem hogy csökkenti a Candidás betegség kialakulását, hát ebből kifolyólag akkor elég biztosra vehető hogy a réz-candida-vitiligo között van összefüggés, nem is kevés.
Wow. Hát azért ez igen-igen meggondolandó, és ez a megközelítés még mindig közelebb vezethet minket a megoldáshoz. Mindenesetre nem ártunk vele ha megpróbáljuk éselkezdünk rézkolloidot szedni. Max. még szebb lesz a bőrünk ott ahol barnák vagyunk. Ja és még valami fontos a rézkolloidról írnak: A réz az őszülés visszafordítására megfelelő környezetet teremet a hajhagymákban végbemenő változásoknak köszönhetően. Lehet hogy tényleg ez a titok  nyitja?? Hát ezt próbálja ki mindenki. Megéri.

 Kíváncsi lennék egyébként, hány Candidás beteg van a vitiligosok között,illetve hány vitiligós nézette meg hogy candidás-e? Nagyon nehéz felismerni, főleg férfiaknál.

Az elmúlt években növekedett azoknak az embereknek a száma, akiknél a Candida albicans fertőzés elhatalmasodott. A candidiasisban szenvedő embereknek az immunrendszere is legyengül (beléphet a vitiligo),
különösen, ha korábban antibiotikumos kezelésben volt részük. Elpusztítja az anaerob baktériumokat, gombákat, külsőleg is nagy sikerrel alkalmazható bőrfertőzések, gombák, égési sérülésekre, mindenféle
bőrkiütésre. Fejbőrbe masszírozva serkenti a hajnövekedést, megszünteti a korpásodást. És még sorolhatnám mennyi mindenben segíthet. Veszteni valónk nincs, de szerintem senkinek, ezzel csak nyerhetünk, érdemes kipróbálni, bár elég drága.

Még részletesebben akit érdekel: www.vitalland.hu/oxymax/hatasok

Emellet szedem a Biokarotin+E vitamint. Ez 4,5 mg felszívódásra kész bétakarotint tartalmaz kapszulánként. Ez egyenlő két nagy répában lévő karotin mennyiségével. A karotin egy része a szervezet igényétől függően
átalakul A vitaminná, másik része elraktározódik a bőrben. Belülről véd a káros sugarak ellen,barnaságmegtartó, az A vitamin elővitaminja. Az én bőrömön a tavalyi napozás helye még mindig meglátszik, tavaly is szedtem
egy dobozzal (60 db), illetve sokkal barnább vagyok tőle mint egy hónapja, mindig kérdezik hogy szolizom?? Pedig nem. Bár egyébként is kreolos bőröm van. Ezt szedem ismét 6 hete. És most nem hagyom abba a szedését egy kúra után, mert valaki írta hogy neki bevált, a foltjai elkezdtek pigmentálódni!

- Fogamzásgátlót kb. 10 évig szedtem - 16-26-éves koromig. 5 éve nem szedek.
- Széles spektrumú antibiotikumot decemberben kaptam utoljára.
- Vitamin: amint már írtam Biokarotin+E és C vitamin.
- Nem tudom mennyire fontos, de nagyon keveset iszom.
- Érdekes, hogy egyébként elég sok anyajegyem van, és születésem óta van néhány májfoltom is a fenekemen, és egy gyerektenyérnyi a jobb combom belső oldalán. És elég szeplős is vagyok az arcomon, bár télen annyira nem látszik. Viszont az első napsugarakra virítanak elég erősen! A bőröm kreol, egy perc alatt lebarnulok.
- Van egy-két ősz hajszálam, is elszórva.
- A pigmenthiányos foltomban a szőrszál fekete. Az öcsém testének 35-40%-a pigmenthiányos már - 14 év alatt - és az a fura hogy egyetlen ősz szőrszála sincs!! Sehol sincs!! Minden szőrszála tiszta fekete!! Én neki
van két-három nagyobb foltja ami egyszer csak magától visszapigmentálódott és azóta is barna. Ez egyébként egy diétázós időszakot követően történt.
- A családban halmozódva van egyébként festékhiány: a testvéremek gyerekkorában jött elő, 12-13 évesen, most 28. Anyai nagyapám testvérének (nő) is volt pigmenthiánya, ők 6-an voltak testvérek és csak neki jött elő. Szintén szerzett hiány, 20 éves volt mikor előjött neki a család elmondása alapján. Apukám nővérének a fia szintén festékhiányos, neki a kezén vannak foltok és szintén néhány éve jött elő (5-6 éve). Ő 33 éves.
Másról egyenlőre nem tudok. Érdekes lehet hogy mindkét szülőm részéről az egész család elég kreolos bőrrel bír, nyáron feketék vagyunk!

- Övsömöröm volt 9 éve.

Ami még érdekes lehet részemről, hogy tavaly nyáron görögországban voltunk nyaralni, és iszonyúan leégtem, hólyagosra égett a hátam és a vádlim. Ezt követően jött volna ki? Túlzott pigmenttermelés állt elő a naptól és aztán elkezdett védekezni a szervezetem ellene??? Hm.... Valaki jó lenne ha kutatást végezne ez irányba.

Szívesen állok elébe orvosoknak, akik kísérleti nyulat keresnek, akár a testvéremmel együtt. Szívesen alávetném magam egy genetikai vizsgálatnak, hogy megnézzék azt a bizonyos gént, ami a tirozináz enzim gyártásáért
felelős, mi újság van vele, és valaki megvizsgálja a tirozin nevű aminosavamat vagy a dopakinon szintem, van-e egyáltalán, vagy alacsony. Ha tudtok segíteni ezekben a vizsgálatokban, akkor azt szívesen venném mert
szerintem ilyet nem csináltak senkin.

Hát tudom, hogy hosszú voltam, de lehet hogy pont most lesz meg a titok nyitja, lehet ebből jön rá egy orvos hogy mi a helyzet.

Cubaimport Creative Commons License 2014.06.19 0 0 183

Üdv!

 

Ha valakinek van szükgsége Melagenina-ra, ez edam22@hotmail.com email címen érdeklődjön! 

Spring_1966 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 182

FIGYELEM!!!

 

NEMZETKÖZI ALÁÍRÁSGYŰJTÉS VITILIGO ÜGYBEN !!!!!!!!!

 

VITILIGO HUNGARY HÍRLEVÉL

2014. ÁPRILIS 24. CSÜTÖRTÖK

A VITILIGO HUNGARY ( www.vitiligo-hungary.hu ) non-profit weblap ingyenes Hírlevele.

Hírek, információk röviden, tömören - vitiligos betegeknek, szülőknek, hozzátartozóknak, bőrgyógyászoknak, orvosoknak, egészségügyi intézményeknek, szakértőknek, kutatóknak, pszichológusoknak, pszichiátereknek, pedagógusoknak, kozmetikusoknak, újságíróknak, a médiának, a vitiligo iránt érdeklődőknek.


HÍREK


1.

NEMZETKÖZI ALÁÍRÁSGYŰJTÉS VITILIGO ÜGYBEN !!!!!!!!!

World Vitiligo Day
http://25june.org/en

500 000 aláírást akarnak összegyűjteni és az ENSZ Főtitkárához benyújtani.

http://25june.org/en/signatures/new

 

A Petícióban található kérések (röviden):

 

1. Sürgősen többoldalú erőfeszítéseket tenni az egészségügy és az oktatás területén a vitiligo ügyében.

 

2. Jelöljék ki június 25-ét World Vitiligo Day-é (Nemzetközi Vitiligo Nappá).

 

13 év felett bárki aláírhatja. (13 év alatt szülői vagy törvényes képviselői engedély kell.)
Családtagok, barátok, ismerősök, orvosok, közösségek, stb. is aláírhatják, nemcsak a vitiligos betegek!
Lehet anonim módon is - be lehet állítani, hogy a nevet majd ne mutassa a lista.

 

(Magyarországról eddig 1240-én írták alá.)


Eddig összesen 482 302 aláírást gyűjtöttek össze.

 

KELLENE MÉG 17 698 ALÁÍRÁS!!

 

Ha minden magyar vitiligos aláírná (kb. 100-200 000 ember), akkor azzal meglenne az 500 000 aláírás! J


EZ A VITILIGOS PETÍCIÓ SZÖVEGE:

 

PETITION LETTER

Dear Secretary-General,

Hear us as we speak with one voice about human rights, healthcare and education. We, the undersigned, are just the few of estimated over 100 million people living, working, taking care of children across the world with this neglected disease, vitiligo.

We contribute to every single industry and culture in the world. We are the rich and the poor. We are the face of the entire all neglected disease community. You find us in schools, hospitals, on TV and movies screens, sport arenas, and churches, while many went into seclusion and voluntary isolation from society.

Although vitiligo daily has destroyed the lives of millions of individuals since recorded history, predominantly in the developing world, there is no cure in sight. But few diseases give rise to more fear and loathing than vitiligo, especially in dark-skinned people, in whom it can be strikingly prominent. And because it is not contagious or life-threatening, we often receive no support whatsoever from our national healthcare systems.

Thus, I support the initiative 25June and respectfully require the United Nations to

1. Urgently pursue multilateral efforts in vitiligo healthcare and education, and to

2. Designate June 25 as the World Vitiligo Day.

Mr. Secretary-General, please hear our voice. We know you can encourage Member States to respect our rights. Please pursue policies supportive of neglected disease collaboration, vitiligo in particular. This is central to the human rights and personal dignity of millions of women, men and children on this Earth.

Yours in health and freedom,

---------------------------------------------------------------------------

WHY IS IT IMPORTANT

There are a lot of people who don't want you to stand up for your rights and demand a cure. They say vitiligo is not life threatening and not contagious, and you must embrace a life of a pariah, hiding yourself from sunlight and from the society.

Vitiligo is an under-researched disease resulting in milky white skin patches on the skin. The breadth and complexity of the disease require international collaboration in therapy development. The severity of the disease calls for national healthcare support.

So, speak up for your condition and your rights. Sign the letter to tell the UN Secretary-General that you want recognition and support. It would be appreciated if you could give every member of your family or group an opportunity for signing.

SIGNATURES COUNT
We have collected 482166 signatures of the target 500000

 

2.

FACEBOOK – VITILIGO KÖZÖSSÉG

Aki tud és szeretne, az csatlakozzon a FACEBOOK-on található VITILIGO KÖZÖSSÉG-hez!

(Zárt csoport. Csak a tagok láthatják az ott folyó beszélgetést, a post-okat.)

Többféle érdekes témakörben is olvashattok hozzászólásokat és híreket. (Beszámoló a múltkori Vitiligo Találkozóról, sminkek, önbarnítók, a vitiligo leplezése, fényvédelem, kezelések, tudományos és egyéb cikkek a vitiligoról, kutatási munka, kórtörténetek, vitiligos vers, hasznos információk és tapasztalatok megosztása.)
Várjuk a Ti véleményeteket is!

 

Üdvözlettel:

Nóri és Orsi
szerkesztők
VITILIGO HUNGARY non-profit weblap
www.vitiligo-hungary.hu

Pinky24 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 181

sziasztok!!!

Bár kb 10 éve pajzsmirigy túlműködésem van de csak kb 1 éve van vitiligóm küldtek fényterápiára de sajna munka mellett megoldhatatlan bár után olvastam rengeteg krém van a piacon de nagyon drágák!! Én is szeretnék meggyógyulni de eddig úgy néz ki elég kevés rá az esély!! A fényterápia hatásos??? Valaki tudna neked ajánlani krémeket vagy valami hasonló jó gyógymódot???

Köszike Dius

Jottika Creative Commons License 2014.01.05 0 0 180

Nekem is van 2 üveggel....ha kellene valakinek. :)

Előzmény: szaz100 (179)
szaz100 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 179

Sziasztok!

Van pár üveg melagenina akinek kell szóljon, emailen telefonon stb...

 

szazattila kukac hotmail pont com

hetven harminchárom kilencvenkilenc hét kilencvenkilenc

eukariota Creative Commons License 2013.10.31 0 0 178

A vitiligó hipnózissal is gyógyítható. sancikukacdigikabelponthu..

Jottika Creative Commons License 2013.10.04 0 0 177

Van 1 üveg melangeninám eladó!
Privit írj ha érdekel!

 

Jotti

Gezatoth11 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 176

Én a termékcsoport más tagjait használtam viszont hallottam róla,hogy hatékony a kezelés a nap által okozott pigmentfoltok eltűntetésével kapcsolatban.http://valodiszepseg.hu/webshop/kategoria/pigment-problemak

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!