Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.05 0 0 441
Iván Gábor Creative Commons License 2006.03.18 0 0 440

 

A topik lényegét összefoglaltam egy cikkben is:

 

 

 

Cikkem a témában a Magyar Vírtuson

 

 

 

RKAT pitiztető esküvő
Iván Gábor Creative Commons License 2006.03.18 0 0 439

 

Ebből az ötletből is írnom kell egy cikket a Magyar Vírtuson.

 

 

Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.30 0 0 438

Hogy mik nem vagynak:-)
Előzmény: Adriel (437)
Adriel Creative Commons License 2003.05.30 0 0 437
"Tanítani nem az [jogsértő], de butitani igen:-)

Ha vallást tanul, akkor pedig tanulja a többi vallást/egyházat is és az RKAT bűneit és butaságait is. "-írod.

De nem tudtad, hogy az RK egyigaz, tökéletes, anyaszent egyház? egyedül üdvözít, hatalma van az emberek fölött, nála van a menny és a pokol kulcsa is???
(Igaz, nemrég ellopták a Vatikánból a "menyország eredeti kulcsát", de majd a szoknyás ügynökeik visszaszerzik.)

:))

A.

Előzmény: Iván Gábor (411)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.30 0 0 436
Nincs ebben semmi meglepő.
Előzmény: Szaladok utánad (435)
Szaladok utánad Creative Commons License 2003.05.30 0 0 435
Nos, milesz már Gábor, nem írsz erre valamit?
Előzmény: Iván Gábor (433)
Szaladok utánad Creative Commons License 2003.05.09 0 0 434
IGEN !
Előzmény: Iván Gábor (433)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 433
Erre gondoltál?:

"Anteris 2003-05-07

WOMAN'S VOICE, 1953 November 25.
" Meg vagyok lepve az ön meglepődésén, Mrs. van Hyning. Ön történelmet tanul az egyetemen és így tudja, hogy a Borgiák és a Mediciek olasz zsidó családok. Biztosan tudja azt is, hogy ezekből a családokból pápák is kerültek ki.Lehet hogy meglepi önt, de 20 zsidó pápánk volt, és ha önnek elég ideje van akkor , amikor nekem is van időm, akkor meg tudom önnek mutatni ezeket a neveket és évszámokat. Ebből ezt fogja tanulni: A katolikus egyház nevében elkövetett bűnöket zsidó pápák alatt követték el. Az inkvizíció vezetője, Torquemada, zsidó volt."

Előzmény: Szaladok utánad (432)
Szaladok utánad Creative Commons License 2003.05.09 0 0 432
t.topicosok,
a pol-ban valahol futólag ráakadtam olyanra, hogy egy prof.előadó azt mondta a tanítványnak (v.fordítva, nem figyeltem +), hogy ha lesz kis szabadideje a másiknak a témára, be fogja bizonyítani neki, hogy vagy 20-22 zsidó pápa volt a sorban, és minden nagyobb balhé (világra szóló erkölcsi botrányok, gyilkosságok, inkvizíció stb) ezen pápák regnálásának idejére tehetők.
Ezek szerint a zaftos zsidó pogromok és zsidókat való gyilkolások, erőszakos keresztelések is?

Ti mit tudtok erről?

Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 431

Nem célom ilyen jellegű dolgokat felvállalni, mert hazánkban a biróságok, amit tesznek az tragikomikum.

Tehát először a jogállamiság birósági kereteit kellene rendberakni és utánna lenne mit tenni.

Előzmény: pasa_ (430)
pasa_ Creative Commons License 2003.05.09 0 0 430
Magyarra forditva a valaszod: TE egy ilyet sem inditottal, de a szad nayg, es jar.
Szerintem lehet egyszeruen is fogalmazni, kodosites nelkul.

Btw, a vastagbetus dolgok elol is lazan elfutottal. Na mind1, valojaban ez nem engem erdekel semmivel joban mint az, hogy a KGB vagy a katolikus egyhaz milyen feljegyzeseket vezet vagy nem vezet rolam a titkos kazamatakban -- amig nem csengetnek az ajtomon.

Pasa

Előzmény: Iván Gábor (429)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 429

Hány olyan birósági pert láttál, ahol gyilkosság vádjával elitélték az RKAT egyházat az inkvízicióban megölt áldozataiért?

Szerintem nem tul sokat, vagy egyet sem. Tehát csak parasztvakítás lenne az egész. Az emberek fejében kell elindítani a változásokat, ami el is indult. Talán az EU vatikánt elitélő határozata hozta meg az áttörést, de ez alig 2-3 éve történt.

Tehát lesznek majd ilyen perek garmadával, mint ahogyan egyházi személyek elleni büntetőperek is szép számmal vannak hazánkban. Dávid Ibolya egyzser kigyüjtette ezeket és marha nagy szám jött ki.

Előzmény: pasa_ (428)
pasa_ Creative Commons License 2003.05.09 0 0 428
Torvey feletti? Legyszi add meg az altalad inditott eljarasok lezaro okiratainak iktatasi szamat es kibocsato hivatalat, majd utananezek.

Pasa

Előzmény: Iván Gábor (420)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 427
"kereszteslovagi " ??? :-)
"egyházellenes kereszteslovagi " ??? :-)

Csak nem rejtett p-dox hívő lettél?

Előzmény: Urby (424)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 426
Az is lehetséges, hogy csak memória zavaraid vannak. Mindenesetre a (421)-ben idézettek egyértelműek.
Előzmény: Urby (425)
Urby Creative Commons License 2003.05.09 0 0 425
Gábor! Eddig szándékosan kerültem a becsmérlő megnyilvánulásokat. Most azonban egyszer és mindenkorra kikérem magamnak, hogy önmaguktól eltelt nagyképű senkiházik lehazugozzanak! Kinek képzeled magad, Te kis öntelt hólyag?
Előzmény: Iván Gábor (423)
Urby Creative Commons License 2003.05.09 0 0 424
Feladtam! Gábor, amit itt idéztél, többen többször megválaszoltuk. Persze azokat figyelmen kívül hagytad. Sem időm sem energiám, hogy papagájként ismételgetett de alá nem támasztott állításaidat az unalomig visszatérően cáfolgassam. Légy boldog vallás és egyházellenes kereszteslovagi szerepkörödben.
Üdv
Urby
Előzmény: Iván Gábor (422)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 423

Kérni mindent szabad, csak éppen én lassan tojni fogok rád, mert össze vissza hazúdozol és nem emlékszel 10-15 perccel ezelőtti önmagadra sem.

Igy tehát visszakérdek. Bizonytsd már nekem a bibliai Isten létét!!!! Hadd röhöghessek. Úgy az hit?

Nos nekem és a tényeknek is az hisz, aki akar.

Ez is egy hit:-)

Előzmény: Urby (421)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 422

Olvasd vissza az itteni írásainkat:
.............................................
Iván Gábor válasz erre | adatok | e-mail 2003-05-09 09:35:28 (401)

A csecsemőkorában, önálló akarata hiányában megkeresztelt embert, kérésére az RKAT kiveszi a nyilvántartásábó? Nem. TÉNY.

A csecsemőkorában, önálló akarata hiányában megkeresztelt embert, kérésére elismeri-e az RKAT hivatalosan, hogy az illető már nem tertozik semmilyen formában az egyházukhoz. Nem. TÉNY.

A csecsemőkorában, önálló akarata hiányában megkeresztelt emberrel hivalkodik-e az RKAT egyház, mint adattal. Igen. Tény. Találkoztam számos helyen vele.
..................................................

Urby válasz erre | adatok | e-mail 2003-05-09 09:38:28 (402)

Az utolós állításodat légy szíves TÉNY-el igazolni. Ezt így nem hiszem el! Hol, mikor? Tényeket, légy szíves!
[előzmény : (401) Iván Gábor, 2003.05.09 09:35]
..................................................

Urby válasz erre | adatok | e-mail 2003-05-09 09:39:31 (403)

Nem helyes kifejezés, hogy nem hiszem el. Helyesen: Nem igaz!
[előzmény : (402) Urby, 2003.05.09 09:38]

............................................

Iván Gábor válasz erre | adatok | e-mail 2003-05-09 10:19:50 (406)

forrás:http://ujember.katolikus.hu/Archivum/2002.05.19/0502.html

"Az egyház a számok tükrében

A Vatikánban május 5-én közzétették az Egyházi Statisztikai Évkönyvet, melyben a Központi Egyházi Statisztikai Hivatal munkaközössége a 2000-es esztendő adatait közli. A Vatikáni Könyvkiadó gondozásában megjelent évkönyv a 2000-es jubileumi év adatain kívül bemutatja a Szentatya 1978 és 2000 közötti péteri szolgálata alatt történt változásokat.

A megkereszteltek száma az említett 22 éves periódusban lassan emelkedett, az 1978-ban regisztrált 757 millióról egymilliárd 45 millióra, mely változás 38 százalékos gyarapodást jelent. Mivel ez a ráta kisebb a világ demográfiai növekedésénél, ezért a katolikusok részaránya a világ összlakosságához mérten enyhén csökkent, 18 százalékról 17,3 százalékra.

A jelentős, abszolút értékű növekedés és a csekély, viszonylagos csökkenés világviszonylatban érvényes, ám a területi lebontás lényeges eltéréseket mutat. Afrika katolikus hívői közel két és félszeresére gyarapodtak, itt a növekedés ugyanis 137,4 százalékos. Ázsiában közel háromnegyed részben nőtt a katolikus megkereszteltek száma, pontosan 69,4 százalékkal, míg Európában a legcsekélyebb a növekedés, mindöszsze 5,8 százalékos. Amerika 62,8, Európa 40, Ázsia 2,9 százaléka katolikus. Amerikában az északi féltekén 24,6, Közép-Amerikában 90,1, a déli részen 86,6 százalékos volt a katolikusok aránya."

Előzmény: Urby (418)
Urby Creative Commons License 2003.05.09 0 0 421
Példákat, tényeket, ha szabad kérnem!
Előzmény: Iván Gábor (420)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 420
Olvasd vissza topikot és a hozzá kapcsolódó más topikokat is. Jelenleg sajnos az RKAT törvények feletti hazánkban, ami remélem társadalmi nyomásra nem sokáig lesz bígy.

Bizom az információk terjedésében és a nyilvánosság erejében.

Előzmény: pasa_ (417)
Urby Creative Commons License 2003.05.09 0 0 419
Hol? Kérlek, mutass rá!
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (415)
Urby Creative Commons License 2003.05.09 0 0 418
Gábor, Te eddig legfeljebb magadat cáfoltad. Mindenesetre érdekesen rugalmas vagy. De mielőtt érdemben válaszolnék Neked bármire is, először döntsd el, hogy Te miről beszélsz. Hol a katolikus egyház nyilvántartott tagságáról írsz (ami nincs), hol a megkereszteltekről, ami van, de egyrészt nem jogi kategória, másrészt az egyháznak semmiféle anyagi előnyt nem jelent. Másrészt mióta kérkedés számbeli adatok nyivánosáágra hozatala. Vagy a költésgvetési deficit publikálása is az?
Előzmény: Iván Gábor (414)
pasa_ Creative Commons License 2003.05.09 0 0 417
No es ennek a sok osszehordott tenynek mi koze van az eredeti allitashoz?
Az, hogy a rkat egyhaz milyen papirokat es nyilvantartasokat vezet vagy nem vezet hogy befolyasolja Gipsz Jakab csecsemokeresztelt vallasi eletet, hitet, mas kozosseghez csatlakozasat?

Sehogy. Vagyis az egyen alkotmanyban irt jog nem serul. Ergo marhasagot irtal, tobbszor, es vastag betukkel kiemelva. Hm?

Masreszt, arra az esetre ha egy allampolgar torvenyek serteset eszleli vannak a jogrendszerben lefektetett eljarasok. Melyek elol nem bujhat el meg a RKAT egyhaz sem. Te inditottal ilyen joggyakorlat-helyreallito eljarast? Vagy csak a forum erejeig vagy ilyen nagy hangu, ahol mindent elbir a keeprnyo?

Pasa

Előzmény: Iván Gábor (401)
BZoltan Creative Commons License 2003.05.09 0 0 416
Gabor,

Adatkozles az nem uganaz mint a kerkedes!

Amugy ha laposabban elolvstad volna az oldalt amit te magad mutattal meg akkor rajonnel, hogy ezek az adatok korantsem olyan elonyos kepet mutatnak a RKat egyhazrol ami kerkedesre adhatna alapot.

Amugy a forumos vitakulturat tamogathatnad annyival, hogy amikor teged cafol meg valaki, vagy a te allitasadban talal kivetnivalot esetleg tevedest akkor az illetot nem ignoralod, hanem legalabb annyira bolcsen elismered a tevdeseket mint amennyire ta elvarod masoktol.

z

Előzmény: Iván Gábor (414)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.05.09 0 0 415
"És ez mit bizonyít azon kívül, hogy a megkereszteltek száma nőtt. Nincs szó sem tagságról sem pénzről sem semmi olyasmiről, amiről eddig írtál."

Dehogynem, plusz kepmutatasrol is.

Előzmény: Iván Gábor (414)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 414
Megcáfoltam egy álításodat. Ennyi.

Te azt állítottad tényként, hogy az egyház nem kérkedik a megkereszteltek létszámával. És még is lőn:-)Ott vannak a létszámok is egyenlőre földrészekre lebontva, de gondolom a kiadványban országokra lebontva is szerepel. Már valahol láttam a hazai adatokkal való kérkedést is.

Nem tudod, hol beszerezhető egy ilyen Katolikus Staisztikai Könyv?

Előzmény: Urby (413)
Urby Creative Commons License 2003.05.09 0 0 413
És ez mit bizonyít azon kívül, hogy a megkereszteltek száma nőtt. Nincs szó sem tagságról sem pénzről sem semmi olyasmiről, amiről eddig írtál.
Előzmény: Iván Gábor (405)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.09 0 0 412
Az RKAT is egy ősrégi egyház, süllyedhet.
Nincs értelme megmenteni.
Előzmény: satya (410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!