Keresés

Részletes keresés

Aldebaran02 Creative Commons License 5 napja -5 8 3401

Hú... Te nagyon beteg vagy...

Előzmény: wittyboy3 (3400)
wittyboy3 Creative Commons License 5 napja -10 2 3400

Legalabb tortenik valami ertelmes a topikban!! Jo volt a mesterem, nev szerint g2e!

Egyebkent a valasz inkabb az eredeti kerdezonek es minden leendo utazonak lett cimezve.

Ne valaszolj ra kerlek mert nem latom, blokkoltalak.

Előzmény: Aldebaran02 (3399)
Aldebaran02 Creative Commons License 5 napja -4 9 3399

Azért az durva, hogy már saját magaddal levelezel... Gondolod, hogy bárkit át tudsz verni vele?

Előzmény: wittyboy3 (3398)
wittyboy3 Creative Commons License 5 napja -10 0 3398

Hepatitis A mindenkepp hasznos lehet. A malaria attol is fugg hova akartok elmenni...  Pl Kambodzsaban

Phnom Penh, Sihanoukville es Siem Reap ( Angkor) gyakorlatilag veszelytelen.

Tifusz elleni vedooltas.. Hat megfelelo korultekintessel a tifusz elkerulheto es raadasul a vedooltas is maximum 70% vedettseget ad.

Nehany tanacs kambodzsaban: Sose igyal csapvizet, sehol!!!!  Ne egyel az utcai mozgoarusoknal!! Lehetoseg szerint az utcan arusito (padra leulos) "ettermeket" is keruld ( se kezmosasi lehetoseg, se megfelelo mosogato)!

Ettermekben ahol van normalis WC, kezmoso a fertozes eselye nem nagyobb mint egy magyar etteremben...

Egy link, ahol hasznos infokat talalsz: https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/cambodia

Jo utat!

Előzmény: Ms Socheat (3396)
Ms Socheat Creative Commons License 6 napja -11 1 3397

Hepa kombinalt oltas, lehet ugy is, hogy 0-7-21 nap, de akkor egy ev mulva emlekezteto oltas kell.

Előzmény: Ka Pál (3395)
Ms Socheat Creative Commons License 6 napja -12 0 3396

Mint irtam is , orvosi konzultacio, mert egyikunk sem az.

Egyebkent megosztom mindenkivel, hogy kis kutatas utan mire jutottam.

Magyarorszagon 2 fele malaria megelozo gyogyszert ajanlanak

1. Lariam ( hatoa.:mefloqiune). Ar 6000Ft Mellekhatas: depresszio, paranoia, hallucinacio, remalmok). Igen, a gyermeket elerte a mellekhatas. En nem javasolnam ezt a gyogyszert, mert azert elhulyithet.

2.Delagil (hatoa.: Chloroquine) Ar.: 770Ft Mellekhatas; fejfajas, hanyinger, hasmenes, borkiutesek, lataszavar, sulyos lataskarosodas...) En nem javasolnam ezt a gyogyszert, mert kambodzsaban nagyszamban vannak Chloroquine rezisztens szunyokok, es igy a gyogyszer azoknal nem er semmit, de cserebe megvakithat.

3. Malarone (hatoa.: atovaquone, proguanil hydrochlorid) Ar: 15.000 Ft Mellekhatas: fejfajas, hanyas, hasmenes, alvaszavar, etvagytalansag...). Dozis: utazas elott 2 nappal elkezdeni, utazas alatt es utana 7 napig szedni. Ez aazt jelenti, hogy a 21 napos utazashoz kettotoknek 60 gyogyszer kell, ami 5 csomag es 5x15 ezer azaz 75 ezer forint. De meg mindig ez a gyogyszer ami szvsz talan er valamit.

Donts te vagy az orvosod. En evtizede itt vagyok es semmifele malaria gyogyszert nem szedtem soha.

Roviden bemasolnam a WHO reportjat.

CAMBODIA: Malaria (2017) Malaria risk due to P. falciparum and P. vivax exists throughout the year in forested rural areas. Phnom Penh and areas close to Tonle Sap (Siem Reap) are not at risk. Risk within the tourist area surrounding Angkor Wat is negligible. P. vivax resistance to chloroquine has been reported in eastern Cambodia. WHO recommended prevention in risk areas: D

VIET NAM: Malaria (2017) Malaria risk due predominantly to P. falciparum exists in the whole country, excluding urban centres, the Red River delta, the Mekong delta, and the coastal plain areas of central Viet Nam. High-risk areas are the highland areas below 1500 m south of 18˚N, notably in the four central highlands provinces of Dak Lak, Dak Nong, Gia Lai and Kon Tum, in Binh Phuoc Province, and in the western parts of the coastal provinces of Khanh Hoa, Ninh Thuan, Quang Nam and Quang Tri. Resistance to mefloquine reported. WHO recommended prevention in risk areas: C

Te tudod hova mentek. Ha csak kambodzsaba jonnetek azt mondanam nem letszukseglet a gyogyszer.

Jo utat bondor, ha barmiben segithetek, csak szolj ezen a csatornan.

Előzmény: Ka Pál (3394)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.13 -3 4 3395

Ha nincs még a hepatítisz kombináltat is van még időtök felvenni, ha jól emlékszem 3 hónap eltéréssel kell beadni a két szurit.

Előzmény: böndör (3387)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.13 -3 6 3394

"malaria: vedooltas meg nincs, a gyogyszeres megelozes pedig... hetekig szedned                                               kell a gyogyszert, nagyon kellemetlen mellekhatasokkal."

Szerintem meg a malária mellékhatása kellemetlen: akár halál... Én inkább megeszek néhány bogyót, meg persze védekezem a szúnyogok ellen, ahogyan te is leírtad.

Mellesleg több fajta malária gyogyit ettem már, nekünk semmi bajunk nem volt vele, a gyermekemnél volt 3 hétután egy-két alkalommal éjszakai felriadás (rémálom), de lehet csak az út hozta ki.

Mi "életben tartjuk" a tífusz és a tetanusz védettségünket is...

Előzmény: Ms Socheat (3390)
catcatcat Creative Commons License 2017.09.12 -2 8 3393

Szia!

Néhány USD esetleges "nyereségért" igazán nem érdemes szétkapni egy útvonalat. 

Előzmény: gereblyepörkölt (3392)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2017.09.12 -1 0 3392

Sziasztok!

Thap Cham-ból szeretnék eljutni Dalat-ba és úgy olvastam, hogy volt/van egy (ingyenes?) shuttle buszjárat a Thap Cham-ba érkező vonatok menetrendjéhez igazítva. (Tehát ha mondjuk HCMC-ből 11:44-kor ér be a vonat Thap Cham-ba, akkor akörül indul a shuttle busz Dalat-ba.) Kérdésem, hogy ez létezik még? Vagy hagyjam a vonatozást, menjek inkább busszal az egész HCMC - Dalat úton?

Ms Socheat Creative Commons License 2017.09.03 -13 5 3391

Off topic kovetkezik:

A kerdes feled, hogy miert csipi a szemed Mici ur es miciur az nediken valamint wittyboy szemelye?

Miert bant teged az, ha a koreiden kivul allo szemely erdemben es talan jobban, tajekozottabban hozzaszol a temahoz?

Felsz tole, hogy esetleg kiderul, hogy Thaifoldon  kivul ( de lehet ott sem) igazan nincs erdemi informaciod?

Igen rendszeresen reklamozol, mivel a sajat ceg weboldal linkjenek  allando beszurasa kimeriti a direkt marketing fogalmat!

Es bonuszkent  az allando feljelentkedesed, akar az atkosban.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145028269&t=9111525

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144971922&t=9111525

Legyszi probalj bekessegben maradni, legalabb a Kambodzsa topik erdekeben!

Hold your horses!!!

Off topic vege.

Elnezest azoktol akik nem ertenek ezzel egyet, de ez az olvtarts mar teljesen maganak erez nehany topikot es ez sokunkat elszomorit.

Remelem a komment minel kesobb lesz torolve J

Előzmény: gone2east (3389)
Ms Socheat Creative Commons License 2017.09.03 -12 3 3390

Picit bonyolult uton szolok ismet mert a sorban elottem hozzaszolonak (3389) nem tetszik, hogy mas is segiteni akar es elhallgatatott.

Tehat folytatvan a 3385-ost.

Nem gondolnam, hogy egetoen szukseg van vedooltasra, legfeljebb Hepa A-ra. Azt viszont utazas elott egy honappal el kell kezdeni.

A tersegben elofordul -dengue laz: a vakcina nagyon uj, nem gondolnam, hogy Magyarorszagon                                                               beszerezheto

-malaria: vedooltas meg nincs, a gyogyszeres megelozes pedig... hetekig szedned                                               kell a gyogyszert, nagyon kellemetlen mellekhatasokkal.

-chikungunya: hasonlo a dengue lazhoz vakcina Europaban nincs.

De most el kell ismernem, hogy a topik "kapitanya" jol mondta, konzultalj orvossal.

A  szunyogok altal terjesztett betegsegekre legjobb megelozes: Szunyoghalo az ablakra, Raid-del befujni a helyiseget. Valamint testre fujhato szunyogriaszto.

Mi Off active-ot hasznalunk ( hatoanyag DEET). Kambodzsaban a supermarketekben es nagyobb gyogyszertarakban beszerezheto ( ar 5-6 USD kozott). Elvileg Magyarorszagon is beszerezheto.

Előzmény: böndör (3388)
gone2east Creative Commons License 2017.09.03 -6 10 3389

Jól hangzik! :-)

Védőoltások: Nem is biztos, hogy kell. A legjobb, ha megkérdezed a házidokit, mert ő biztosan jobban tudja.

Aztán lehet menni a központba, de csak arra az oltásra, amit ő is javasol.

Van a témáról egy nagyon jó cikk itt, a térség oltásairól és egyéb védekezési módszereiről:

https://citygo.asia/vedooltasok/

Előzmény: böndör (3387)
böndör Creative Commons License 2017.09.03 -3 1 3388

Még egy kérdés: az oltásokat mennyivel előtte kell felvenni? Az oltóközponton keresztül terveztem, én már csak ilyen biztonsági játékos vagyok :)

böndör Creative Commons License 2017.09.03 -3 1 3387

Nagyon köszönöm! A repjegyeket megvettem :)

Angol tudással nincs gond, és köszönöm a hasznos információkat illetve mindenki segítségét! Még biztos fogok kérdezni, mert a szervezés nagy része most jön, ráadásul totál titokban csinálom, a férjem nem tud semmiről, mivel ugye ajándék lesz. Azért előbb-utóbb el kell mondanom neki, mert az oltásokat fel kell venni :) Illetve azért jó, ha tudja, hogy januárban három hétig ne szervezzen itthoni programokat :)

Még azt nem találtam ki, hogy miként is történjen a nagy leleplezés, karácsony nyilván késő, szóval még kell valami klassz kis alkalom hozzá.

wittyboy3 Creative Commons License 2017.09.02 -16 5 3386

Előzmény: gone2east (3384)
wittyboy3 Creative Commons License 2017.09.02 -16 5 3385

Nem celom a veszekedes.

Egyebkent ha kell meg valamilyen segitseg csak irj, en mindig itt vagyok Phnom Penhben. Nagyon sok utazasi iroda van itt es profin kielegitenek minden kerest, viszonylag olcson. Csak nemi angol tudasra van szuksegetek.

Par info az elethez. Ne valtsatok sok helyi penz ( Riel) max 10-15 dollarnyit, mert a dollart mindenhol elfogadjak!

Mindig legyen nalatok kis cimletu dollar, mert az utcan, kisboltokban mar 20-asbol is nehezen adnak vissza.

Ha kozlekedtak a tuk-tuk-ot ajanlom az arat mindig elore alkudjatok ki!

Mai arfolyam 1USD=4030 Riel. Altalaban az arfolyam 3090es 4080 kozott ingadozik.

Es most

Ha szeretitek a termeszetes kornyezetet es a nyugodt pihenest, ezt a linket nezzetek at.

www.ecolodges.asia

agoda ertekeles 8,7/10 Bookig com: 9,1/10 Tripadvisor 4,5/5

Nem olcso, de en legalabb bevallom :-)

Nekem csak annyi kozom van hozza, hogy a kivitelozo team tagja voltam.

Jo utat, kellemes pihenest!

Előzmény: böndör (3383)
gone2east Creative Commons License 2017.09.02 -8 14 3384

Ha gondolod, itt találsz egy adag gondolatébresztő leírást:

http://www.vietnamiut.hu/katalogusok-arlistak-informacios-anyagok/

Kellemes böngészést!

Előzmény: böndör (3383)
böndör Creative Commons License 2017.09.02 -4 12 3383

Fiúk össze ne vesszetek :)

Én mindenesetre meggyőztem magam az Emirates felől, ma este lefoglalom a jegyet, mostmár csak azon lamentálok, hogy 21 vagy pár nappal több legyen ez a kirándulás.

Köszönöm mindenkinek aki segített és gone2east kedves felajánlását a további szervezést illetően. Ha lesz még kérdésem keresni foglak!

Nagyon régóta szerettünk volna eljutni most jött rá össze amit rá szánunk és tényleg úgy gondolom, hogy nem lehet mindenen spórolni, illetve maga az utazás volumene mellett a két légitársaság repjegy differenciája eltörpül.

wittyboy3 Creative Commons License 2017.09.02 -16 2 3382

En meg valaszolok :-)

1.

2. Felreertettel. En  nem azt irtam, hogy valaki azert bookoljon, tobb mint 8 ora varakozassal, hogy aludjon egyet a dohai szallodaban!! Ilyenre meg gondolni is badarsag. Ellenben csak vazoltam azt a lehetoseget, ha valami folytan ugy jon ki a lepes a Qatar adja az opciot!! Csak eppen eddig senki sem irta itt le ( gondolom mivel nem tudtak). Ingyenes stop over is van akar 3 orara is :-) 

Meg egy dolog ezzel kapcsolatban, nehogy felreertes tortenjen! Azert nem tudsz tobb mint 8 oras tranzit idovel foglalni, hogy aludj vagy turazz ingyen!! Mert ha van elobb gep, akkor a valasz az, hogy miert nem azzal tetszik menni, sot ha van hely rajta fel is tesznek ra! Jelesul pl: Saigonbol delutan 5 korul indul egy gep amivel kb  2 orai varakozas utan hajnal 5-re BP-en vagy, de van masik gep is ami csak kb delben van Bp-en, de az nem jatszik a gratis hotel es kirandulas lehetosegben.

Remelem ertheto voltam!

3. Egyhetes ujszulott letedre eleg agressziv vagy es.......  Az en kerdesem pedig az, hogy tenyleg azert csinaltad ezt a nicket, hogy kritizald a kommentemet?

Van egy jo dolog is, velehetoen tudod mit jelent a witty :-)

Előzmény: csavarpa (3381)
csavarpa Creative Commons License 2017.09.02 -5 13 3381

Bocsi, de bele kll szólnom...

Egyhetes újszülött létedre elég agresszív vagy és ráadásul badarságokat is beszélsz. Kérlek, hagyd ezt a stílust. Így nem vagy nagyon "witty".

Miért is kellene több, mint 8 órás tranzitidővel foglalni a Qatarnál? Csak azért, hogy a reptér belső „szállodájában" aludj? Mi értelme ennek? Van normál foglalás és akkor a 8 óra múlva éppen leszállsz valahol Ázsiában.

Az más lenne, ha (ingyenes!) stop over-t javasolnál. Ki a városba, körülnézni, akár 3 napra is. Annak lehet értelme.   

Előzmény: wittyboy3 (3380)
wittyboy3 Creative Commons License 2017.09.02 -15 3 3380

Egy kis adalek, amit a "profi", a turisztikai bizniszben bentlevo olvtarsak nem emlitettek!! A Qatar Airways-nel, ha Dohaban 8 oranal tobb a varakozasi idod, ingyen hotelszoba jar ( repteren belul levo korrekt szallodaban)!!

Talan ez is segit a dontesben. :-)

Előzmény: böndör (3378)
gone2east Creative Commons License 2017.09.02 -5 11 3379

Nagyon szívesen!

Éppen az ilyen apróságok azok, amik igazából be tudják hangolni az utat. Nagyon sokan csak az árat nézik. Azt, hogy mit vesztenek vele, már nem látják.

Sajnos, ez nem csak a repjegynél, szállásnál van így.

Ha bármiben tudok még segíteni, hívj fel, vagy írj. (nem) Véletlenül januárban én is végig ott leszek, már nem először. Tudunk találkozni is :-)

Remek utat kívánok!

Előzmény: böndör (3378)
böndör Creative Commons License 2017.09.02 -4 8 3378

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Nem elsőrendű szempont a legolcsóbb repjegy, nyilván nem szórom feleslegesen a pénzt, de bizonyos kényelmi szempontok előnyt élveznek.

Teljesen logikus amit írsz és pont ilyen segítségre volt szükségem, a 0:40-es visszaindulás kicsit elriasztott ezért gondolkodtam az Emirates-en, de végül is tényleg egész nap el lehet lenni este 9-fele pedig kimenni a reptérre.

Köszi még egyszer!

Előzmény: gone2east (3377)
gone2east Creative Commons License 2017.09.02 -6 14 3377

Szia!

2.5 óra tranzit idő tényleg elég mindenhol. Ha csak a minél  olcsóbb repjegy számít, akkor tényleg az Aeroflot a leggazdaságosabb.  Viszont az érkezése és a visszaindulása elég gyenge. Kora reggel érkezik (9:00), Hanoiban szállodákban viszont 14:00 a bejelentkezési idő. A jobbakban ez feláras. A délelőtti visszaindulás miatt (10:45) az utolsó nap nem sok mindenre használható. Azt is lehet mondani, plusz 1 éjszakát fizetsz, hogy reggel mehess a reptérre. Hasonló helyzet a QATAR-nál is.A 7:25-ös érkezés ismét korai bejelentkezés lehet, a a 16:05-ö elviszi az első napot. visszafelés is hasonló a 8:55-ös és a 17:25-ös visszaindulásaival.

Szerintem Budapest - Hanoi útvonalra az EMIRATES van legjobban belőve. A 12:30-as érkezés miatt 14:00-re a szállodában lehetsz, se check-in felár, se sok órás várakozás a lobbiban. Visszafelé 0:40. A teljese utolsó nap és este felhasználható.

Előzmény: böndör (3375)
Zs... Creative Commons License 2017.09.01 -15 3 3376

Dehogy eri meg, vedd meg azt amelyik epp a legolcsobb, olyan nagy kulonbseg ugysincs, mindegyik elvisz oda, ez a lenyeg. 2,5 ora mar barhol eleg az atszallasra.

Előzmény: böndör (3375)
böndör Creative Commons License 2017.09.01 -1 0 3375

Sziasztok! Január 4-25 között megyünk a párommal három hétre Vietnám- Kambodzsa utazásra, ezt kapja tőlem az 50. születésnapjára amit kint ünneplünk. Most akarom megvenni a repjegyeket oda vissza Budapest  - Hanoi. 

Melyik légitársaságot ajánljátok? Az Aeroflot nagyon kedvező áron van, de egy ismerősöm aki tavaly volt azt mondta az is sokat számít, milyen hosszú a két repülőút, emiatt Quatart vagy az Emirates-t javasolja, de ez szinte 100.000 Ft-ot dob az áron, hát nem tudom, hogy megéri-e.

Nektek milyen tapasztalatotok van? Illetve 2,5 óra elég-e a transzferre. Köszönöm!

gone2east Creative Commons License 2017.09.01 -7 12 3374

Szia!

Szerintem, fordulj inkább szakemberhez... :-)

Javaslom, akit már dicsértél is. Ő a Kambodzsai Magyar Centrum tulaja.

24/365-ben ott van és muszáj mindent tudnia akár az utolsó, éppen változás

alatt lévő vízum jogszabályokról, a nemzetközi és helyi repjegyekig, busz

menetrendekig (Thaiföld - Kambodzsa - Vietnam - Laosz), Kínai Újév körüli

szállásfoglalásokig, stb.

Írj neki a kambodzsa@azsia-utazas.hu címen. Biztosan válaszol és segít.

Előzmény: HBBP (3370)
wittyboy3 Creative Commons License 2017.09.01 -14 3 3373

Rendben. Az foszezon, de szallas biztos, hogy lesz. Igaz a februar 15-25 kozotti idoszak a Kinai Uj Ev, de az itt maximum abban jatszik, hogy idoben kell szallast foglalni ( szvsz erkezes elott kb 2 hettel). A repjegyben nem tudok segiteni, mert mint mondtam maganember vagyok, nem ceg.

Tanacsot es nemi segitseget tudok adni.

Előzmény: HBBP (3372)
HBBP Creative Commons License 2017.09.01 -1 0 3372

Köszönöm Wittyboy3 a gyors  válaszod. Információid maximálisan jók nekem.  Valamikor január 10 utánra intézem a téli utam. de még nem döntöttünk (2 fő) , hogy pontosan mikor.  Kezdjük  vadászni a repülőjegyeket, amikor az megvan jelentkezem a konkrétumokkal. 

HBBP

Előzmény: wittyboy3 (3371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!