Keresés

Részletes keresés

tibi7601 Creative Commons License 15 órája 0 0 3291

Whao!Gyönyörű! Ez kell nekem! Köszönöm!

Előzmény: neomedia (3290)
neomedia Creative Commons License 15 órája 0 2 3290

Előzmény: tibi7601 (3289)
tibi7601 Creative Commons License 3 napja 0 0 3289

Kambodzsába nincsenek pálmafás tengerpartok?? Szép fotók,már szinte kedvcsinálók egy kambodzsai utazáshoz,köszönjük!

Előzmény: Kambodzsa.Idegenvezetés (3288)
Kambodzsa.Idegenvezetés Creative Commons License 5 napja 0 4 3288

Sihanouk témához egy adalék. A part közvetlenül a Beach road végén a kikötőnél és séta távolságban. A képek munkaszüneti napon készültek. Ez annyiból izgalmas, hogy ilyenkor a helyiek is ellepik a partokat. Az ő hozzáállásuk a szemét kezeléshez kicsit más, mint az európai szemlélet. Ezt kalkulálva érdemes nézni a képeket. Teljesen vállalható, tiszta a part is és a víz is. Sokan közvetlenül a kikötő mellett mennek a vízbe. Nem csak helyiek. Mi kb 300 métert sétáltunk el a kikötőtől. És fürödtünk, a napon sütkéreztünk, ettük a rákokat és egyéb helyi ételeket a fejükön tálcákat cipelő asszonyoktól. Nem kell túlaggódni, hogy csak Otres vagy csak a szigetek. 
A képekkel a leméretezésen túl se retus, se egyéb fotomanipuláció nem történt és sorrendben vannak.

Kambodzsa.Idegenvezetés Creative Commons License 2017.06.10 -3 3 3287

Siem Reap.
Hangulatképek tegnap estéről. Hivatalosan utószezon van és esős évszak eleje. Ilyenkor "nem szokás" jönni. Szerencsére sokan ezt nem tudják. Gyakorlatilag semmi jele az utószezonnak. Kellemes mennyiségű turista van. Minden teraszon még éppen akad 1-2 szabad asztal. Megjelentek az iskolaszünetes családok. Pörgés van. Este 6-tól már teljes üzem. A piacok nyitva vannak és minden stand üzemel. A streetfood szintén hasít. Szokott esni. 2-3 naponta van 1-1 nagyobb eső. 15-30 percig esik. Jó erős nagy vízhozamú esők. Eláll, pár perc alatt elfolyik és mehet minden tovább. Ezeken kívül kék az ég, barifelhők vannak és napsütés.

Kambodzsa.Idegenvezetés Creative Commons License 2017.06.08 -3 4 3286

Phnom Penh nagy város. Az általam feltett képsorozat a turisták által leginkább látogatott Királyi Palota - Central Market - folyópart háromszöget mutatja be. Sok varia nincs, a képek azok önmagukért beszélnek. Aki nézi látja és eldönti magának.

Az Aeon - Orosz nagykövetség környéke a konténer piaccal szintén erősen fejlődik. Ott is a képek mutatják az állapotokat. 
Ide tartozik még a sziget. Ami gyakorlatilag már elszállt. 
A russian market környékén (ott laktunk először) nem tudsz úgy fotót készíteni, hogy ne legyen a háttérben 2-3 épülő toronyház.
Az S21 környékén leaszfaltoztak minden utcát. Itt laktunk másodszor. Nem kezdenék bele ilyen volt 2 éve  ilyen lett már képek és videók osztogatásába. 
A fehér házból tegnap kezdték kiköltöztetni az embereket és kezdődik ott is az építkezés. 
Az egész városban megjelentek a közlekedési jelzőlámpák és hellyel közzel már használják is.

Az, hogy a városnak vannak még elmaradott részei ... hol nem? Turistaként hol sétálsz? A Budai Várban vagy a Gát utcában?  :-) 

Phnom Penh turista szemmel 2 nap. És erre az időre bőven lefedi a rendezett és kultúrált rész. Aki nem érdeklődik a nyomor iránt, az is megtalálja a maga világát és aki érdeklődik, az is. 
Phnom Penh jó hely. 

Előzmény: Mici ur (3284)
Mici ur Creative Commons License 2017.06.06 -2 4 3285

Es mivel itt emberek is elnek...

ezert roluk is nehany foto...

Akiknek ezek a fotok elvettek a kedvet az ideutazastol jobb is ha nem jonnek. Szegeny orszag, sok szegeny de jo szivu, kedves emberrel. Sok sok erdekes es szep latnivaloval...

Cambodia- Kingdom of wonder!

Mici ur Creative Commons License 2017.06.06 -1 1 3284

Valoban, mintha tisztabb lenne a varos. azzal nem tudok egyeterteni, hogy tataroznak, sot az a par kivetel ( ahol uj tulaj van es rendbe rakja a hazat) az erositi a tenyt, hogy nem tataroznak. bar volt agy szep es nagyivu tatarozas a Phsa Thmey * Central market) rendbe rakasa. Ha valaki kivancsi Phnom Penh kevesbe fenyes oldalara es erre jar azt is megmutatnatom... Pl a bemtemetett 160 hektaros Buoeng Kak tavat, Borey Keilat vagy a White Buildinget, esetlega Phsat tuoth kornyeket...  

Előzmény: Kambodzsa.Idegenvezetés (3261)
Mici ur Creative Commons License 2017.06.06 -1 1 3283

Nem rossz az a kornyek, csak sok az eloitelet vele szemben.  Na jo picit mas. a kornyek az un White Building mellet van, aminek erdekes a sztorija. https://en.wikipedia.org/wiki/White_Building_(Phnom_Penh)   , http://www.whitebuilding.org/en/page/about_the_white_building

Igaz maga a White Buiding lakoinak tobbsege kicsit flexibilisen ertelmezi a torvenyt. ha valaki erre jar szivesen megmutatom neki. Egyedul, rutintalanul csak a mereszebbek vagjanak neki :-) Sokszor van a kornyeken dolgom es akkor mindig a WB-ben kavezok, szeretek ott nezelodni kavezas kozben, az arus arcrol mar ismer. Hmm a rohamos fejlodes alatt azt kell erteni, hogy az evtizedekig uresen allt telkeket a tulajdonosok elkezdtek hasznositan -kiadtak- es perzse, hogy vendeglaoznak rajta. A 'minosegi' ettermek, korrektul megcsinalt khmer kerthelyisegek, kizarolag khmer etelekkel es sorrel. A minosegi barok, mind az az egy Epic Club :-) A kontener piac erdekes, olyan mint a Night Market csak rendezetebb...

Előzmény: Kambodzsa.Idegenvezetés (3249)
Mici ur Creative Commons License 2017.06.06 0 0 3282

Szia! Bocs, csak ugy hittem, hogy irtam de a rendszerem nem kuldte el... Most mar tutti, hogy irtam chat uzenetet a fb oldalatokra...

Előzmény: Kambodzsa.Idegenvezetés (3245)
tibi7601 Creative Commons License 2017.06.06 -3 2 3281

Nem tudom mióta megy ez a huza-vona,de nekem már elment a kedvem a Halong öböltől.

Előzmény: szolnokrol (3280)
szolnokrol Creative Commons License 2017.06.05 -2 5 3280

De kis naív vagy: a thai fórumról már kitiltották, innen - még - nem. :-)

Előzmény: Zs... (3279)
Zs... Creative Commons License 2017.06.05 -2 4 3279

Valamit nagyon felreerthettel, hisz' alabb is irta h o ingyen csinalja ;oDDD

Amugy szerintem mar mindenkinek vilagos, talan eppen ezert is helyezte at a hagsulyt a thai forumrol ide. Ott mar mindenki tudja h kicsoda micsoda, be mar senki sem dol neki, szoba senki nem all vele, uh most itt probalkozik... Aztan majd gondolom szep sorban jon az osszes tobbi is, hisz' o minden orszagban IS szakerto ;oDDD

Előzmény: fornit1 (3272)
gone2east Creative Commons License 2017.06.05 -5 2 3278

Ok, feladom, legyen neked igazad. Nem érdemes tovább rugózni ezen. Javaslom, pihenjünk erre egyet. :-)

(De, ha gondolod, folytathatjuk is a barlangi királyság pontatlanságainak megbeszélésével is.)

Előzmény: wanbo (3277)
wanbo Creative Commons License 2017.06.05 -5 3 3277

Mindenféle kötözködés nélkül válaszolnék: én sem írtam azt, hogy csak teletömött hajók vannak az öbölben, hiszen le is írtam, hogy én is voltam már privát hajókázáson, 4 fős társasággal (kb ekkora hajón, amikről tettél be képet). Abban viszont talán te is egyetértesz, hogy ezek mégsem thai vizitaxik, tehát az nem működik, hogy kimegy valaki a kikötőbe, ahol talál egy kapitányt, akinek megmondja, hogy vigyen el ide meg oda, ennyi pénzért. Fix programok vannak. És még mindig tartom magam az állításhoz, miszerint két program között nincs akkora különbség, ami miatt jogos lenne a több száz dolláros különbség. Szolgáltatásban vannak különbségek, igen, ezt már többen meg is erősítették, de ha valakit a Halong öböl érdekel, azt megkapja 30 dollárért is. 

(Hozzáteszem, hogy a 30 dolláros kiránduláson is jóllakik az ember - svédasztalos az összes étkezés zöldséges, halas, tengeri herkenytűs, csirkés fogásokkal, a szállodával sem volt semmi gond, a hajóval sem, csak az nem tudja jól érezni magát, aki nem akarja. Na meg az, aki 60-70 dollárt fizetett, míg mások 30-at. Szóval a gagyi jelzőt még mindig jogtalannak tartom, de végülis mindegy.)

Előzmény: gone2east (3276)
gone2east Creative Commons License 2017.06.05 -6 1 3276

Sajnálom, hogy kicsit felrobbant tegnap a dolog. Ha kellemetlenné vált, elnézést érte. Lezárásként csak ennyit:

Ne aggódj, természetesen vannak kis hajók is, jó saját programokkal, csak előre kell rendelni ezeket, mert hamar elfogynak. Hogy honnan jött az a gondolat, hogy csak nagy hajók vannak, csoportokkal teletömve nem tudom.

Amiket mutatok, azokra biztosan nem különböző irodáknál szedik össze a jó népet. Nálunk meg természetesen sohasem, mert ez nem a 20-60-as kategória.  Van teljesen szabad Halong nyaralás is, katamaránnal. Ezek a Hai Phong-i marinából indulnak és általában lemennek a Vinh-i marináig. Ezek nagyon ínyenc dolgok, csak a vitorlázás szerelmeseinek valók.  

A képek 1-6 szobás kiránduló hajókat mutatnak egy kedvenc partnerünk flottájából. Velük 2-6 napos, egyeztetés alapján összerakott programokat csinálunk. Természetesen teljes ellátással, magyarul.

A nagyobb hajókat akkor szoktuk berendelni, ha összejön a csapat (10-16 fő), vagy havi körutunk része. Körútnál (ahol nagyon számít a költség) más is küldhet utast. Zárt csoportos útnál szintén „privát” a hajó.

De, van más lehetőség is a hajóbérlésre. Ma reggel az AirBnb-n ma reggel vagy 40 hirdetés. Kishajótól nagy hajóig. Egy napos programtól 4 naposig.

Említetted a 60+ -os utasokat. miattuk mindenképpen (ha belefér) a magánhajó utat javasolnám. Minden esetleges kondíciós problémájukat megoldja, nincs tömeghatás és az élmény nagyon ütős. 

Előzmény: mzoli75 (3274)
wanbo Creative Commons License 2017.06.05 -5 0 3275

(elnezest az ekezetek hianyaert)

Ezt azert meg kiegeszitenem annyival, hogy a Halong obolben nincsenek kis meretu, nehany fos hajok, mint Thaifoldon (gonetoeast is 20 fos hajorol ir), tehat nem ugy mukodik, hogy beultok ketten-harman egy csonakba, es fuvaroznak az obolben oda, ahova szeretned. Ahogy debramorgan is irta, tobb szaz hajo van egyszerre az obolben, mind kirandulohajo. Gonetoeast is amugy privat transzferrol ir, a hajokazas nem privat, a hajora kulonbozo irodakbol szedik ossze az embereket. 

Korabbi hozzaszolasaimban mar irtam a privat hajoberlesrol (3024es hsz), en januarban igy voltam a Halong obolben egy 4 fos tarsasaggal: kb 25 ezer forint a hajo ara 4 orara (transzfer nelkul, a kikotoben intezve), mindegy, hogy ezt 1 ember fizeti-e ki, vagy 15, a hajo nagy. Ebben amugy egy svedasztalos etkezes is van. A privat annyiban privat, hogy mas nincs rajtatok kivul a hajon, de az utvonalon varialni nem lehet. 

Előzmény: mzoli75 (3274)
mzoli75 Creative Commons License 2017.06.04 0 1 3274

Nem szerettem volna ekkora vitát elindítani :-)

Köszönöm Mindenkinek a tippeket.

Debramorgan tippjéhez hasonlókat találtam a neten, ez a 2-300 dolláros kategória, de ezek szerint a körítést kell megfizetni, és az ellátás színvonalát. Ezt mindenki eldöntheti,hogy mennyit ér meg neki a luxus. Mondjuk a 7 fogásos vacsorára beneveznék ;-) ázsiai kaja függő vagyok :-)

Az evidens, hogy a látvány,a természet ugyan az :-)

Voltam már 3-szor Thaiföldön, és ott is tapasztaltam,hogy mi a különbség a tömegturizmus,és pl egy privát long tail boat-os túra közt. A látvány ugyan az,csak ott ,és annyi ideig áll,amíg kérem, nem 30-an nyomorgunk egy csónakban,amiből 28 tolakodó kínai... Persze kb 4-5-szörös áron,de megéri ;-)

Csak az lett volna a kérdés,hogy mennyire "gagyi" a 30-as a 300-hoz képest? :-)   Peace!

Előzmény: debramorgan (3273)
debramorgan Creative Commons License 2017.06.04 -4 0 3273

Nem szállnék be a vitába, csak elküldöm, hogy mi ezzel a céggel voltunk, és abszolút elégedettek voltunk. Mivel nászút volt, kivételesen nem az volt a cél, hogy minél olcsóbban kijöjjünk, hanem hogy minél szebb és emlékezetesebb utunk legyen. Mi 3 nap 2 éjszakás programon voltunk, és valószínűleg tényleg azt láthattuk, amit mindenki más, mert egymás mellett volt vagy száz hajó az öbölben. A különbség az ellátás színvonalában van. Nekünk saját erkélyes kabinunk volt saját fürdőszobával egy kb. 20 kabinos hajón. Az étkezések önmagában is felértek egy élménnyel, alkalmanként 7-10 fogásos gasztrocsodákat szolgáltak fel. Valóban életre szóló élmény lett, amiért mélyebben bele is kellett nyúlni a zsebünkbe. Nem sajnálom, de jóval olcsóbban is ki lehet hozni, az tény. :)
Az út foglalása mellé rendezték a visa approval lettert, és kaptunk egy ingyenes gasztrotúrát Hanoiba. Korrekt cég, kiváló szolgáltatással, ezért is ajánlom.

https://www.bestpricevn.com/halongbaycruises/

Előzmény: mzoli75 (3250)
fornit1 Creative Commons License 2017.06.04 -4 7 3272

Na indul a marketingszezon itt is, ráadásul ez a beveztési periódus, ahol a fokozott marketintevékenység dukál. :(

Ha véletlen valakinek nem világos gonetoeast egy lehúzós tout, egy teljesen felesleges közbenső láncszem, aki itt keresi a bizniszt (azaz a balekokat).

Most például olyanokat akiket a 30-40-50-60$-ok helyett 350$ ért közvetíthet ki hajókázni a halong öbölbe. Egy háromtagú csapatot le is venne kb 1000$-al, már ha akadna ekkora balek. 

debramorgan Creative Commons License 2017.06.04 -2 1 3271

Igen, kell igényelni a visa approoval lettert (10-12 dollár) is, és valóban kérték a reptéren a check-in pultnál. A hogyant nem tudom, nekünk azt az iroda rendezte (ingyen).

Előzmény: fornit1 (3270)
fornit1 Creative Commons License 2017.06.04 -4 1 3270

De, igényelned kell a visa approval lettert (és persze fizetni is érte). Ha nincs, fel sem engednek a repülőre. (jó esetben)

Előzmény: era51 (3267)
gone2east Creative Commons License 2017.06.04 -4 2 3269

Oki, tényleg nincs is értelme folytatni. Ha jó a gagyi is, akkor kedves egészségedre. Bízom benne, hogy egyre több embernek lesznek komolyabb igényei utazás közben. Köszönöm, hogy ezzel a kis vitával alkalmat adtál arra, hogy leírjak pár variációt a környékre, amit bárki végigjárhat. Nem kell hozzájuk utazási iroda. Ha gondolod, legközelebb elbeszélgethetünk a Phong Nha Ke Bang postodról is. Ráférne némi update.

Előzmény: wanbo (3268)
wanbo Creative Commons License 2017.06.04 -4 2 3268

Utolsó hozzászólásom a témához: Mint már korábban is említettem, velem már előfordult, hogy más is ugyanazt az útvonalat és szolgáltatást kapta 60 dollárért, amit én 30-ért, ergo itt nem állja meg a helyét a kijelentés, hogy aki többet fizet, többet kap, legyen az szolgáltatás vagy útvonal. A faszi, akivel ez előfordult pont azt nehezményezte, hogy azt ígérték neki, hogy más útvonalon megy majd a hajó, de közben mégsem. És nem az egyém az egyetlen ilyen sztori, tele van ilyennel az internet, arról nem is beszélve, hogy te még nem is voltál olcsón az öbölben, ergo ilyen tapasztalatod nincs. De mindegy, többet már tényleg nem szólok ehhez. Az ajánlatot köszönöm, de nem élek vele, én a gagyi túrákat is tudom élvezni. 

Előzmény: gone2east (3266)
era51 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 3267

Ó, de jó, hogy ezt írtad. Nem értettem, ezt az "előre kérek valami papírt 10 dollárárt" és csak így engednek be Vietnámba választ, amit emailben kaptam.

Tehát:  csak a letöltött vízumigénylő lapot (kitöltve), fényképet és 25 dollárt kell ott a reptéren Vietnámban odaadnom és előre itthon nem igénylek semmit. Szuper.

Előzmény: debramorgan (3231)
gone2east Creative Commons License 2017.06.04 -6 2 3266

Már megint nem érted. Illetve, sértődötten kötöd magad ahhoz, hogy a gagyi ugyanolyan, mint a profi.

Nincs rohanás. A jó kirándulóhajók menetrendje fix már vagy tíz éve. 12.30-kor indulnak. Csak 10-20 embernek kell beszállni az előkészített kabinokba, aztán hajrá.

A csak annyival több. Itt adom fel, mert nem vagyunk egy hullámhosszon. Nem ugyanazt látja, mert másfelé viszi a hajó a kb. 500 km"-en. Attól függően, hogy milyen minőségű útra fizetsz be.

Tudod mit? Ha legközelebb arra akarsz menni, szólj. Beteszlek egy ilyen útba ingyen. Annyit várok csak erl, hogy utána írd le tisztességesen, mit láttál.

Előzmény: wanbo (3263)
gone2east Creative Commons License 2017.06.04 -7 2 3265

Köszi, hogy kiegészítetted. És melyik falu és melyik gyöngyfarm?  Az elsőből van 4. a másodikból 7. Szintén különböző látvány kategóriákban. A különböző kategóriás utak választanak ezek közül. Esetleg egy olyan, hogy az egyik éjszaka nem a hajón alszol, hanem az egyik lebegő házban a családnál? De, nem is ez a lényeg, mert ezek csak kicsi fél órás szösszenetek. A kajakozás hova történik? Van-e benne be a barlangba lehetőség, közös csónak majomsziklákkal zárt lagunában és hasonlók. A többi amit leírtam az az érdekes. Azokból van benne valami az egyszerű lelkületű programokban is? Esetleg váltós út (második reggelig hajó, második nap és éjjel katamarán, egyedül a csillagok alatt...)?

Mert, látod, nem mindegy, hogy mit hasonlítunk össze és mivel. Nem mindegy, hogy csak azért is mindent megnézek tök olcsón, igazi magyaros hevülettel,  ha nincs is rá pénzem, vagy valami igazán szépet, amire érdemes lesz emlékezni is pár évtized múlva is.

Nézd. Nem érdemes azzal vetélkedni, kinek a farka a nagyobb. A két út fajta egyszerűen nincs egy kategóriában.

Előzmény: wanbo (3264)
wanbo Creative Commons License 2017.06.04 -4 4 3264

Az lemaradt, hogy a "gagyi" túrák kajakozása is a tengeri falu + gyöngyfarm mellett történik, tehát ezek is benne vannak. 

Előzmény: wanbo (3263)
wanbo Creative Commons License 2017.06.04 -4 4 3263

Tehát, a 2 napos program egy Hanoi melleti faluval több (+ egy szárazföldi gyöngyfarmmal), plusz ha hozzáadjuk a két megállót az odaúton, akkor mennyi idő marad Halongra? Biztos, hogy kevesebb, mint amit a gagyi 20 dolláros kirándulások nyújtanak.

Ezen túl a szolgáltatásban látok különbséget egyedül (pl wifi a hajón).

Ahogy te is írod, a transzfer privát, a kirándulás csoportos. Ami a transzfert illeti: ugyanazek a látnivalók Hanoiból egyszerűen, bármelyik hostelben vagy hotelben is megszervezhetők külön kirándulásnak, és akkor nem is lesz az egész egy rohanás. 

A hajók útvonalát illetően: eddig a 2 napos Halong öböl túrákról volt szó, amibe ha beleszámoljuk az oda-vissza transzfert Hanoiba, nem marad olyan rengeteg idő az öbölre, hogy mind az 500 négyzetkilométert bejárják a hajók, úgyhogy nyugodtan ki lehet jelenteni, amit már W.L. is leírt, hogy ugyanazt látja az is, aki 20 dollárt fizet, és az is, aki 300-at. 

Innentől kezdve nekem nincs kedvem vitázni, sok sikert a programszervezéshez. 

Előzmény: gone2east (3262)
gone2east Creative Commons License 2017.06.04 -7 1 3262

Hát ez nem sok. Mármint amit leírtál. Én igyekszem kicsit részletesebb lenni. Az számomra is egyértelmű, hogy én nem voltam még ott gagyíi progin. Megnéztem a 20-60-as kínálatot, aztán úgy gondoltam, ennél azért lehet jobb is. Aztán varázsoltam egy kicsit. Ezért aztán:

Nálunk ez úgy működik, hogy van mindhárom kirándulás fajtájának van egy privát transzfere Ha Noi-ból. Út közben két helyen is megállunk.

Az egyik egy kézműves falu, de nem csak a bolt, hanem a falu tényleges házai, ahol dolgozgatnak is (részletek a Ha Noi kézműves falvai leírásban). Hogy melyik, az aznap dől el véglegesen. hol gyújtják aznap a kemencéket, hol van valamilyen helyi ünnep, stb.

A másik egy jó egy órás megálló Den Do-ban a Ly dinasztia 1034-ben alapított emléktemplom egyöttesénél, ami maga is egy hatalmas és lenyűgöző élmény. Itt beszélünk egy kicsit a  dinasztia nyolc királyának emléktemplomairól, Ha Noi fővárossá válásának történetéről. Ha ez a harmadik típusú út, akkor arról is, mit fognak látni hazafelé és miért is volt olyan fontos Ha Noi-t megtenni fővárosnak ezer körül.  Aztán megérkezünk a hajóhoz.

A hajóink 8-10 (balkonos) kabinos komplett kiránduló hajók. Kétszemélyes, fürdőszobás kabinok, TV, wifi. bár és étterem. Kiszálláshoz, programokhoz partraszálló hajó, teljes napozó/esti szórakozó fedélzet (este pary van, amíg el nem zsibbadsz). Legfeljebb 20 vendég és teljes ellátás végig.A hajó a Tuan Chau üdülősziget marinájából indul és nem a parti dzsuva tébolyából.

A legrövidebb (2 napos) hajóútban benne van a surprise barlang, Tito sziget, a tengeri gyöngy farm, vizi falu, kajakozás. Visszafelé egy szárazföldi gyöngyfarm, és zárásnak a selyemfalu Ha Noi-ban a naplementével, selyem manufaktúrával belülről. 

A második Ha Long út az 3 napos. Az eleje ugyanaz, a második nap és éjszaka programja a helyszíben és az utasok igényei szerint állítódik össze. Számít az időjárás, az árapály állása, az igények, stb. Ez a progi ráadásul a visszaúton tartalmazza Hai Phong városát is. Csak két remek templomra, a kikötőre és a híres (hirhedt) Son öbölre van idő. Itt nincs benne a selyem falu visszafelé.

A negyedik az érdekes. Ha már arra járunk, visszafelé Hai Phong után Binh Binh tartományba megyünk. Csak kb. 80 km és gyönyörű vidéken keresztül. vendégház Hua Lu-ban aztán reggel a  Dinh és a Le dinasztia fővárosának romjai (innen helyezték át a fővárost Than Long - ba. Ez volt Ha Noi neve amíg főváros volt 1804 előtt. Utána Hue következett...). Azután Trang An a leghosszabb, károm órás csónakúttal. Hazafelé Ha Noi-ba a selyemfalu.

Hát, nálunk ennyi a Ha Long öböl.Valami hasonló sűrűségű leírást vártam volna tőled, hiszern egészen határozott volt a véleményed. biztosan sok Ha Long kirándulás tapasztalatain alapul és tanácsot is adsz vele kapcsolatban. Hasonlóan, mint pl. Phong Nha Ke Bang-nál. Csak ott jóval több a tárgyi tévedés.

Azt sem tudod jól. hogy minden hajó ugyanoda megy. Végül is majdnem 500 négyzetkilométer a park (A teljes Ha Long formáció 1760). Van benne hely. Az "occsoért" 2 napos progik, amik visszatérnek szállodázni, az egy útvonal. A kétnapos nem "occsoért" az egy másik. Erre jönnek egyébként az egy naposak is, mert kell beléjük a Surprise barlang, csak ezek délután visszafordulnak. A harmadik a három napos útvonal.   A hajócsordák indulás után, a szigetek közé bejutva szétválnak a programjaiknak megfelelően.

Előzmény: wanbo (3260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!