Keresés

Részletes keresés

pó_apó Creative Commons License 2024.04.01 0 1 4083

:-) Bele is kezdtem, de annyian keresik az elfogyott Gúzia könyvet, hogy előbb azt kell átdolgoznom, remélem nyár előtt már kész is lesz. Aztán jöhet a Viet.

Előzmény: Bombyna (4082)
Bombyna Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4082

Várjuk a képeket és a részletes élménybeszámolót se úszod meg.

Előzmény: pó_apó (4061)
Zs... Creative Commons License 2024.03.25 0 0 4081

Elvileg nem lehet őket B-s jogsival vezetni, mindegyik nagyobb mint 50 köbcenti, gyakorlatilag azonban senki nem nézi. A kölcsönzők nem kérnek semmilyen papírt, mondjuk ha a rendőr megállít akkor nem tudom mi van, de ilyesmi nem történt velünk kb 3 hét motorozás alatt.

Előzmény: Hohanyo7 (4080)
Hohanyo7 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 4080

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni azoktól, akik már jártak Vietnámban. Készülünk Vietnamba utazni és rengeteg videon meg beszámolókban azt látjuk, hogy robogókat (kisebb motorokat?) bérelnek az emberek és azzal mennem a város környékét felfedezni. Kérdésem az lenne, hogy ezek olyan robogok (motorok) amit B kat. jogsival is lehet vezetni? Vagy milyen szabály van Vietnámban erre?

Köszönöm a válaszokat

Cranberrycc Creative Commons License 2024.03.14 -6 0 4079

Vietnam egy délkelet-ázsiai ország, amely lenyűgöző természeti szépségéről, gazdag történelméről és ízletes konyhájáról ismert. Íme néhány Vietnam legszebb látnivalója:

 

Ha Long Bay: Ez az UNESCO Világörökség része minden vietnami látogató számára kötelező látnivaló. A Ha Long-öböl híres magasodó mészkőoszlopairól, amelyek kiemelkednek a smaragdvízből. Az öblöt hajóval, kajakkal vagy akár hidroplánnal is felfedezheti.

 

Hoi An: Ez az ősi város Vietnam központi partján található. Hoi An jól megőrzött óvárosáról ismert, amely tele van színes lámpásokkal, hagyományos faházakkal és szabóüzletekkel. Csónakkal lefelé a Thu Bon folyón, vagy ellátogathat a közeli strandokra.

Ho Si Minh-város: Vietnam legnagyobb városa nyüzsgő és izgalmas hely a látogatásra. Ho Si Minh-város számos történelmi nevezetességnek ad otthont, mint például a Notre Dame-székesegyház és a központi posta. Meglátogathatja a Ben Thanh piacot is, amely Délkelet-Ázsia egyik legnagyobb piaca.

Nha Trang: Ez a tengerparti üdülőváros Vietnam déli központi partján található. Nha Trang gyönyörű strandjairól ismert, köztük a Long Beach és a Doc Let Beach. Meglátogathatja a Po Nagar Cham tornyokat is, az ősi hindu templomokat, amelyek a 7. századból származnak.

Phong Nha-Ke Bang Nemzeti Park: Ez az UNESCO Világörökség része a világ legnagyobb barlangjainak ad otthont. Tegyen egy hajókirándulást a Son folyón, és fedezze fel néhány barlangot, például a Phong Nha-barlangot és a Paradise-barlangot.

Sa Pa: Ez a hegyvidéki város Vietnam északnyugati részén található. Sa Pa népszerű úti cél a túrázáshoz és a túrázáshoz. Meglátogathatja a Sa Pa-székesegyházat is, egy francia gyarmati templomot, amelyet a 20. század elején építettek.

Phú Quốc: Phu Quoc sziget Vietnam legnagyobb szigete. A Thai-öbölben található, Kambodzsa partjainál. Phu Quoc gyönyörű strandjairól ismert, köztük a Long Beach és az Ong Lang Beach. Meglátogathatja a Phu Quoc börtönt is, egy korábbi francia gyarmati börtönt, amely ma múzeum.

 

Ezenkívül hasznos alkalmazásokat kell letöltenie, ha Vietnamba utazik, mint például: Google Maps, Agoda, Traveloka, Grab,....

zalan98 Creative Commons License 2024.03.11 -1 1 4078

A tk vietnámi szakasza is lezajlott.

 

Saigon-Da Lat-Nha Trang-Hoi An-Phong Nham (hála Zs...-nek)-Ninh Binh (Tam Coc)-Cat-Ba-Ha Giang-Ba-Be lake-Hanoi.

zalan98 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 4077

Nemrég ért véget a Bangkok-Siem Reap-Battambang-Phmom Penh-Kampot-Kep-PP túránk. 

 

Még frissek az infók.

ISIS/002 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 4076

Köszönöm. Rá fogok keresni. Ott is vannak olyan szigetek, amik nem annyira túristásak? ( 

Előzmény: bkkcharlie (4075)
bkkcharlie Creative Commons License 2024.01.22 -2 0 4075

Októberben Phuket térsége helyett Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao térsége jobb választás eső szempontjából. Oda novemberben érkezik csak a monszun, Phuket meg júliustól esős. Angkorban voltam már októberben is, rizikós, de nem esik minden nap, meg akkoris jobbára délután.

Előzmény: ISIS/002 (4070)
bkkcharlie Creative Commons License 2024.01.22 0 0 4074

Nem lehet átvinni, eleve a határátkelés itt Ázsiában saját járművel sem annyira triviális, mint Európában. Kambodzsában nagyon olcsón lehet sofőrrel kocsit bérelni, én ezt a megoldást látom.

Előzmény: Zs... (4065)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.22 0 0 4073

Szívesen! Jómagam a lentebb linkelt oldalt használom a célterület időjárás felderítésére. Van több évre visszanyúló hisztorikus része és ahogyan tapasztaltam az órás és a 14 napos előrejelzése is egészen jó. Még meg szoktam nézni mikor van világos/sötét (ugye nekünk az társul a nyári meleghez, hogy sokáig van világos, pedig az egyenlítőhöz közeledve a 12 óra a nappal is, az éjszaka is), arra is kimerítő részletességű adatokat szolgáltat...

Előzmény: ISIS/002 (4072)
ISIS/002 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 4072

Nagyon köszönöm ! ( fogalmam nem volt róla, hogy ez az őszi szünet, nincs már iskolás a családban😊).

Előzmény: Ka Pál (4071)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4071

Eddig is értettem...

Az őszi szünet október vége, november eleje általában.

 

Az északi részen nincs már jellemzően eső https://www.timeanddate.com/weather/thailand/chiang-mai/climate,

délen esős évszak vége https://www.timeanddate.com/weather/thailand/phuket/climate.

 

Erre mondtam több év tapasztalata alapján, amit.

 

Persze ki lehet fogni, kb. 10 éve Koh Samuin/Krabin volt özönvíz ilyenkortájt...

 

Előzmény: ISIS/002 (4070)
ISIS/002 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4070

Október 10-27 között gondolkozom. Chiang Mai, Bangkok+ egy sziget Phuket mellet.

Előzmény: Ka Pál (4069)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4069

Szerintem se gondold újra. Többször voltam az iskolai őszi szünetben Thaiföldön. Jobbára délután-éjszaka volt egy-egy zuhé néha, de ez semmiben nem akadályozott (strandolás, túrázás, kirándulás tengeren, szárazföldön).

Előzmény: ISIS/002 (4067)
Jack51 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4068

Tavaly október 8-15 között voltam Phuket-en , semmi eső vagy rossz idő nem volt végig strandidő.....A tenger meleg 28-29 fokos. 

Előzmény: ISIS/002 (4067)
ISIS/002 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4067

Sziasztok. Úgy alakult, hogy nem tudunk elmenni 2024.február 7-n a már megvett Bud-Bkk-Bud útvonalon tervezett Thaiföldi útra. Kis szerencsénk volt, mert a Lufthansa módosított a járaton, így átfoglalható. A gondom az, hogy októberben tudnánk menni, akkor viszont esős évszaknak mondják  Thaiföldet. Nézegetem Kambodzsát , de arra is hasonlókat írnak. Tapasztaltak véleményét kérném. A valóságban hogyan kell ezt elképzelni? Illetve ha van ötlet, hogy Bankokból hova menjünk tovább október hónapban, azt is elfogadom. Balin voltunk, Vietnámban is. Fülöp-szigeteken Cebu régiót láttuk. Cél: csavargás, nézelődés, némi tengerparttal. Kb 2 hetünk lesz, attól függően, hogy foglalom át a jegyet. Köszönöm 

zalan98 Creative Commons License 2024.01.20 0 0 4066

Osztották a repülőn a papírokat, de mi nem töltöttük ki.

 

A repülőtéren meglátta egy egyenruhás a QR kódos papírt a kezemben, soron kívül vitt a vízumhoz és 5 perc múlva már bent is voltunk.

 

Ritkán jár a busz, mi egy órát vártunk, addig kávé, sör, sim kártya vétel volt. Egy óra az út.

 

Taxi 30 usd lett volna.

Előzmény: bkkcharlie (4064)
Zs... Creative Commons License 2024.01.16 0 0 4065

Thai bérelt autót még mindig nem lehet atvinni Kambodzsaba? Létezik erre vmi athidalo megoldás?

Előzmény: bkkcharlie (4064)
bkkcharlie Creative Commons License 2024.01.15 0 0 4064

Friss tapasztalat, két napja jöttünk Kambodzsába, szárazföldi határon, Poi Petnél. Direkt megcsináltuk a regisztrációt, volt QR kód, határőr ránézett, rázta a fejét és küldött a sarokba, hogy töltsük ki a régi sárga papírt.

 

Reptéri érkezésről nincs idei tapasztalatom. Amúgy a reptéri busz elég ritkán jár, van hogy 2 órát is várni kell rá. De tényleg nagyon messze van az új reptér.

Előzmény: zalan98 (4063)
zalan98 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 4063

Nézz rá az Air Chinára, jók az árak, sz..rok az átszállási idők. 15-én repülök velük Bangkokba és 204 K volt a jegy. Hanoi-Bangkok (Air Asia csomaggal 92 usd) volt.

 

 

Más:  Kambodzsába érkezés előtt regisztálni kell a neten a vízum mellett.  

 

https://arrival.gov.kh/

 

Az új reptérről kb 1-1,5 óra a bejutás, a busz 8 usd, a taxi 35 usd (elméletileg).

Előzmény: adventure01 (4060)
adventure01 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4062

Mi tavaly skyscanner-rel vettük a repjegyeket, szerencsére minden rendben volt vele. Az ár is stimmelt....

pó_apó Creative Commons License 2024.01.10 -1 0 4061

Sajnos már nincsenek meg, hol és mennyiért foglalgattam repjegyeket sem belső Vietnám, sem BKK-Vietnám viszonylatban, de arra emlékszem, hogy az elsőre feljövő ár végül jóval drágább lett reptéri illeték, poggyász stb. miatt, Vigyél egyszer végig, a fizetésig egy foglalást, és akkor láthatod, kb. hány %-kal drágul a végére. 

Előzmény: adventure01 (4059)
adventure01 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4060

Nekünk nem gond az átszállás sem, csak minél olcsóbb legyen :-)

adventure01 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4059

Júni 22-aug 31 között bármikor, 1 hónapra szeretnénk menni. 

Én a skyscenner-t figyelgetem minden nap. 

Előzmény: Zs... (4058)
Zs... Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4058

Nem tudom pontosan mikor mennél, de júniusban meg augusztusban most is van közvetlen Austrian Bécsből 220ért. Átszállásos lesz ennél olcsóbban is, a nyár pont nem a főszezon arra, akkor sokkal jobbak az árak.

Előzmény: adventure01 (4057)
adventure01 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4057

Köszönöm! 

 

Bécsi indulást is nagyon figyelem. Akkor várok még a vásárlással...

Előzmény: Zs... (4056)
Zs... Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4056

Ha opció lehet Bécsből is, akkor szinte biztos hogy találni fogsz még olcsóbban, 200 alatt is. Motor egy napra alku nélkül 150k VND körül, ha egy hétre kéred, simán lealkudhato 100k per napra, de lehet hogy ennyi időre már alapból kb ennyit mondanak.

Előzmény: adventure01 (4052)
Jack51 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 4055

Hanoi-ból vagy Saigonból pedig 40 EUR oda-vissza. Pl nekem BP ugyannyi időben is kilométerben mint Zágráb vagy Belgrád ezért én azokat is figyelem. 

Előzmény: adventure01 (4054)
adventure01 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 4054

Mert Bangkok-ból 30 000 ft Da Nang oda-vissza. Így 300-ból kijön Bp-ről.

Előzmény: Jack51 (4053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!