Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 21 órája -1 0 3758

Sapat ki ne hagyd, gyonyoru a taj, en egyszer ujev korul voltam ott, akkor is szep volt.

A turazas pedig szuper, a kornyezo falvakban barhol kapni szallast.

Halongban eloszor en is Cat Ban megszallva voltem,nem erte meg, masidjara mar mentem egy olcso kirandulassal Hanoibol.

Kozepen szerintem csak Hue es talan My Son kotelezo latnivalok, Hoi Ant en egy ugazi turistacsapdanak talaltam, Nha Trang pedig Pattaya 2.

Előzmény: rebkaaa (3755)
rebkaaa Creative Commons License 1 napja 0 0 3757

Köszönöm szépen. Az egy nagyon jó kis út volt, én kénytelen leszek rövidíteni.

Február 18-án hétfőn délben  érkezem Hanoiba, ha Sapa akkor 19-én este indulnék egy éjszakai busszal. Szóval február második fele. Igazából nagyon szeretek túrázni, emiatt mennék fel a hegyekbe. Piac jó lenne, de ha nem akkor az nem tragédia.

Hány éjszakát voltatok egy-egy helyen?

Előzmény: orntlnws (3756)
orntlnws Creative Commons License 1 napja 0 1 3756

Nem és igen. Ha Danangból repülnél, akkor kimaradna Dalat - az ország egyik legkellemesebb városa, szuper vízesésekkel - és igen, Mui Ne is elég jó. Ha Hanoiból elbuszozol Cat Bara, onnan hajózol (kb. 15 USD/fő), majd mész tovább Ninh Binhbe, harmad árat fizetsz a Hanoiból induló 2N1É utakhoz képest. Bőven megéri.

Háromhét némi kompromisszummal szinte mindenre elég. 

A Sapa-BacHa(a vasárnapi piac az egész út csúcsa)-Hanoi-CatBa/HaLong Bay-Ninh Binh-Phong Nha-Hué-Danang/Sontra-Hoi An/My Son-Nha Trang-Dalat-Mui Ne-HSMC-Mekong-delta túra feszített tempóban 23 napba fért be. Kínából érkeztünk, Kambodzsába mentünk tovább, szóval transzfer idő nem volt.

Március elején nem lesznek nagy formában a rizsteraszok, szóval Sapat meggondolnám, és ha nem esik útba vasárnap, akkor BacHa-t is (egyébként itt is vannak rizsteraszok), Nha Trang pedig egy nagyra nőtt Siófok. A többi beleférhet, és jó eséllyel életed legkellemesebb útja lesz. Sok sikert!

Előzmény: rebkaaa (3755)
rebkaaa Creative Commons License 1 napja 0 0 3755

Sziasztok, Van tapasztalatotok, hogy  a Vietjetair-nél március elejére elképzelhető még promo vagy vegyem meg minél előbb a jegyet?  Ha északról délre haladnék

Sapa?? -Hanoi-Ninh-Binh- Halong öböl- Phong Nha-Hoi An vonalon, akkor célszerű lenne -e Da Nang-Can Tho távot repülővel megtenni inkább?

Mi az az ország középső részén amit nagyon sajnálnék hogy kimaradna ?

Másik kérdésem a Halong öböllel kapcsolatban lenne. Viszonylag keveset olvasok olyan verzióról, hogy Cat Ba szigetén megszállni és onnan menni a nagyon hasonló Lan Ha bay-be hajózni ami nagyon hasonló csak sokkal kevesebb túristával. Valaki volt már itt?

Én már Hanoiba nem szerettem volna visszamenni, hanem tovább dél felé haladni, ezért gondolkodom ezen a verzión.

Az igaz, hogy a másik verzió is játszik, azaz Hanoiból transport+hajó, legfeljebb vissza már nem mennék a kisbusszal Hanoiba.

Most átszámoltam újra, 3 hét jól hangzik, de az valójában 18 éjszaka, Phu Quoc-ról is letettem a végén. Majd beiktatok 2 nap pihenőt Hoi An környékén. Tudom, hogy nem ez  a legszebb hely tengerpartozásra, de Mui Ne végképp nem esne útba, ha közép tájról repülnék.

albagabi Creative Commons License 1 napja 0 0 3754

Köszönom szèpen. Ez most próba lesz Vietnamban,ha bejön akkor visszatèrünk. Úgy gondolom nem lesz rossz.

Előzmény: wanbo (3753)
wanbo Creative Commons License 2 napja -1 0 3753

Hanoiban az óvárosban kb. 5-10 méterenként van egy-egy utazási iroda, mindenhol fognak képeket is mutogatni pl. a hajóról, a kabinról és a felszolgált kajáról. Viszont ahogy korábban is írtam, a hasonló árkategóriára befizető utasokat gondolkodás nélkül pakolják egy hajóra különböző irodákból, szóval lehet némi eltérés a valóság és a képek között, de persze nagyon elrugaszkodni sem fognak a valóságtól (értsd, egy 40 dolláros két napos program esetében nem luxuskabinról fognak képeket mutogatni, hogy aztán helyben meglepődj). Ha mindenképpen szeretnél némi garanciát, hogy ne húzzanak le (ha netán drágább útra fizetnél be és ígérnek fűt-fát), akkor azt kérd írásban, az alapján tudsz majd reklamálni, ha rosszul sülne el a dolog. Velem anno előfordult, hogy én 35 dollárt fizettem (ez kb. 5 éve volt), valaki meg 60 dollárt, s természetesen az út elejétől a végéig együtt voltunk, egy hajón. Phu Quocon még nem jártam, de képben vagyok, Vietnámban mindenhol lehet robogót bérelni, úgyhogy ezzel nem lesz gond. Olyan rengeteg látnivaló (legalábbis olyan látnivaló, ami máshol nincs, ezért kihagyhatatlan) nincs a szigeten, ide elsősorban a strandok miatt jönnek. Van pl. egy börtön a háborús időkből (de pl a hanoi híresebb, ha ott már voltál vagy mész, kihagyható), vannak éjszakai piacok (mint mindenhol DK Ázsiában), van egy nemzeti park (ez érdekesnek tűnik), meg persze falvak és strandok a szigeten. Hajókirándulásra szerintem csak a sziget déli részénél lévő An Thoi szigetek jók, de képek alapján nem tűnnek világszámnak. A sznorkelingtől én Vietnámban nem várnék sokat, a vizeket lehalásszák, de valaki cáfoljon meg. 

Előzmény: albagabi (3752)
albagabi Creative Commons License 2 napja 0 0 3752

Kaja kibeszélve,megnyugodtam. Halongra hajót hogy válasszak? Gondolom nem nagyon tudom előre hova kerülünk. Lehet az ár sem garancia?Tipp? Phu Quocra valami tanáccsal ellátnátok?  Robogót szeretnénk,csavarogni, kaja,piacok,hajózás a kisebb szigetekhez,sznorkelling,kajakozás. stb

KAti Creative Commons License 2 napja -2 0 3751

Nem állítottam, hogy igaz lenne az állítás, csak tényt, hogy neki ott mondták (és gondolom nem valamelyik tréfás kedvű utastárs). Nekem is fura, mert gondolom a csirke csakcsak olcsóbb, mint a kutya. 

Előzmény: wanbo (3750)
wanbo Creative Commons License 2 napja -2 0 3750

Ez pedig a másik véglet. Vietnámban a kutyahús evés teljesen normális dolog, nem fogják az embert átverni vele. Ha valami marhának van feltüntetve (vietnámiul "bò" vagy "thịt bò"), akkor az marhahús lesz. A csirke az "gà" vagy "thịt gà". Vannak fix vietnámi fogások, mint például a phó, ami vagy marha, vagy csirke (néhol esetleg kacsa, de semmiképpen sem kutya), nem fognak kitolásból kutyahúst felszolgálni, mert a phó éttermekben (és árusoknál) nincs is. A kutyahús egyébként "thịt chó" vietnámiul, ezt kell elkerülni, de a legtöbb étteremben nincs. Még annyi, hogy az utcai árusok repertoárjában én még nem találkoztam a kutyahússal, csak beülős éttermekben (de ott sem fognak azt felszolgálni, csak akkor, ha konkrétan azt rendel az ember). Ha valaki Google-ben rákeres a népszerű fogsokra (phó, bun chá, banh mi, banh cuon, tavaszi tekercs és még egy sor egyéb fogás), azok egyikében sem lesz kutyahús.

Előzmény: KAti (3748)
albagabi Creative Commons License 2 napja 0 0 3749

Köszönöm szépen. Pálinkát viszünk fertőtleníteni:)

Előzmény: mrthsz (3746)
KAti Creative Commons License 2 napja -3 0 3748

Ismerős mesélte, azt a tippet kapta helyben, ha biztosan nem akar kutyahúst enni, akkor inkább ne egyen húst :-(

Előzmény: wanbo (3747)
wanbo Creative Commons License 2 napja -1 0 3747

Ezt hol hallottad? Vietnámban mindenhol (északon, középen és délen) esznek kutyát, annyira természetes, mint mondjuk a disznóhús. Persze a turistás éttermekben nem lesz, de tilosnak nem tilos. 

Előzmény: mrthsz (3744)
mrthsz Creative Commons License 2 napja -3 0 3746

A levesek (pho) Vietnamban is garantáltak. Mi sok street foodot ettünk. Nagy piacokon, forgalmas helyeken nyugodtan lehet enni eszméletlen finomakat. Előtted készítik a kajákat. Minden nagyon friss... Ha esetleg érzékenyebb gyomrúak vagytok, ajánlom a napi dezinficiálást: a rizsvodka garantált illetve az általuk happy waternek nevzett szörnyűség, ami szintén vmi rizsbor párlat:-) Van belőle "talponálló" minőség és high quality is (de ez utóbbi is szörnyű), viszont gyomorfertőzések ellen garantált! :-))))

Fő szabályként igaz a mondás, hogy minél alacsonyabb széken lehet ülni egy kajáldában, annál finomabbakat kapsz. Azért a legeslegfinomabbat Hueban ettük egy normál asztalokkal berendezett, de nem éppen turistáknak szánt evedében: valamilyen citromfüves rákocska volt. Amúgy, aki fél ezektől a helyektől (én korábban kicsit tartottam az ilyenektől, de Vietnamban retiráltam), az rendes éttermekben nagyon jókat ehet, autentikus vagy fúziós vagy európai kajákat egyaránt, jól megfizethető áron...

Előzmény: albagabi (3739)
mrthsz Creative Commons License 2 napja 0 0 3745

Igen, ahogy már írtam, 10 dollárt fizettünk mi is, a szállodától kértük a transzfert....

Előzmény: Zs... (3741)
mrthsz Creative Commons License 2 napja 0 0 3744

Biztos, hogy nem. Ugyanis szigorúan tilos. A helyiek szerint ugyan vannak abszolút illegális helyek, de nagyon messze a turistáktól:-)

Előzmény: albagabi (3743)
albagabi Creative Commons License 3 napja 0 0 3743

Szeretem a kutyát,de remélem tányéron nem találkozunk.

Előzmény: fornit1 (3742)
fornit1 Creative Commons License 3 napja -1 0 3742

Pho, Bun cha amikre emlekszem hirtelen mint levesfele kajak. Egy kutyaetteremben nagy feltunest is kelthetsz :)

Engem a taxi oraval vitt a repterrol pedig rakerdeztem a fix arra, osszegre nem emlekszem pontosan, vissza 11$nyi dongert inteztem -ez jobb ar volt mint befele oraval. 

Zs... Creative Commons License 3 napja -1 0 3741

A taxi emlékeim szerint 250k VND volt, vagyis nagyjából 10$. A buszhoz képest csak 25x-ös ár ;o)

Ha Thaiföldön bejöttek a levesek, akkor itt is be fognak, főleg a pho. De a kajával amúgy sem lehet nagyot hibázni, érdemes mindent kipróbálni ami szembe jön.

albagabi Creative Commons License 3 napja 0 0 3740

Köszi. A nagy címletek biztos zavarnak majd.

Előzmény: fornit1 (3737)
albagabi Creative Commons License 3 napja 0 0 3739

Persze,gondolom. Ha 10-15$-èrt bevisz a taxi,akkor azzal megyünk. A hotel 20-èrt várna nèvtáblával.

Milyen jó kajákat ajánlanátok? Thaiban nagyon megszerettük a leveseket,meg a tengeri dolgokat,meg èn mindig megkóstoltam a piacokon amit a helyiek kèrtek. Itt elèg vakon leszünk.

Előzmény: Zs... (3738)
Zs... Creative Commons License 3 napja -1 0 3738

Hát, taxit ennyiért biztos hogy nem találsz, de egyébként a busz maga külön élmény, a hangosan üvöltő zenével meg a tömeggel együtt ;o)

Előzmény: albagabi (3736)
fornit1 Creative Commons License 3 napja 0 1 3737

$-t atvalthatod nyugodtan a repteren, normalis arfolyamon valtanak. (Hanoi) 

Előzmény: albagabi (3736)
albagabi Creative Commons License 4 napja 0 0 3736

Köszi szépen. Ez nagyon jó lehetőség,ha nem találok normális áron taxit. Vietnami pénzem egyből nem lesz,de gondolom dolcsiért is elvisz a sofőr.

Előzmény: rebkaaa (3735)
rebkaaa Creative Commons License 4 napja 0 0 3735

Albagabi,

olcsó busz a reptérről amennyiben opció.

Hanoi Airport Public Bus

Hanoi city buses number 7 and 17 connect Noi Bai Airport with Hanoi city center.
The bus stop is just on the right side of the terminal exit. 
Traveling by bus costs 5,000 VND (0.3 USD) per person and takes about one hour.
Buses run every 15-20 minutes from 5 a.m. to 10 p.m. 
Bus number 7 connects the airport to Kim Ma bus station.
Bus number 17 connects the airport to Long Bien bus station.

Előzmény: albagabi (3682)
gereblyepörkölt Creative Commons License 4 napja 0 0 3734

Valaki csinált (és kapott) vietnami e-vízumot több mint 2 alkalommal ugyanazzal a fotóval? Mennyire érdekli őket, ha sokadjára is ugyanazt a képet töltöm fel az igényléshez? Az e-vízumos GYIK nem említi külön, hogy max. milyen idős képpel lehet nevezni, de általában követelmény szokott lenni a 6-12 hónap, az enyém meg kb. 2 éves, viszont csak emiatt meg nem mennék el új képet csináltatni, ha nem muszáj.

681109 Creative Commons License 4 napja 0 0 3733

köszönöm

Előzmény: albagabi (3732)
albagabi Creative Commons License 5 napja 0 0 3732

Kp 12 000 ft.

Előzmény: 681109 (3728)
mrthsz Creative Commons License 5 napja 0 0 3731

Igen. Ennyibe került a transzfer egy útra. Lopással nem találkoztunk sehol. A szállodákban vigyáztak a cuccainkra, amikor a Halongba ill. Sapába mentünk. Csak annyi cuccot vittünk, amennyi kellett két napra, minden mást ott hagytunk. Egyébként sehol nem volt semmi kellemetlen élményünk...

Előzmény: albagabi (3713)
mrthsz Creative Commons License 5 napja 0 0 3730

Azt nem írtam, hogy fekvőbuszok közlekednek nagy távolságra lévő települések között menetrendszerint. A jegyeket neten meg tudod venni már itthon a busztársaság honlapján. Vannak un. open jegyek, amikkel megszakítható az utazás bizonyos feltételekkel...

Előzmény: rebkaaa (3716)
mrthsz Creative Commons License 5 napja 0 0 3729

Szia Rebkaa! 

Tavaly voltunk január második felétől pontosan 21 napot. Beleesett a holdújév is, ami nagyon érdekes volt abból a szempontból, hogy rengeteg virág volt mindenütt és már hetekkel hamarabb lelkesen készülődtek (pl. az egy bámészkodó turistára jutó komplett narancsfát szállító motorosok száma azt hiszem felülmúlt mindent:-) Saigonban csodálatosan fel volt díszítve a főút azokban a hetekben...

Dubai tranzit éjszaka után Saigonba érkeztünk (Emirates) és onnan repültünk azonnal tovább Hanoiba. Egy napot várost néztünk, kajákat próbáltunk ki és szívtuk magunkba a szoc-kap Észak-Vietnam hangulatát. Ezt követte 1 éjszaka Halong öböl sok programmal (befizetve a hanoi szállodában) majd újabb 1 nap Hanoi. Ezt követően 2 nap Sapa és utána még egy éjszaka Hanoi. Innen repültünk belföldi járattal Hueba.

Mi teljesen önjáró utazók vagyunk, de a korlátozott idő és a viszonylag nagy távolságok miatt jobbnak tartottuk északon a fizetett túrákat. A szállodától vittek-hoztak. A Halongba és Sapaba is különjáratú fekvőbusszal mentünk, kényelmes volt, egy-egy út-megszakítással. Sapa nem a leglátványosabb januárban, de a különleges hangulata, a táj miatt nem bántuk, hogy elmentünk. A túra nem vt hosszú, kb 10 km, de sok érdekes dolgot láttunk... Mi nem szállodában aludtunk, párom azt mondta, ő nem kockáztat:-) 

Hanoiban is van látnivaló bőven, még a kínai vízi bábszínházban is voltunk, megnéztük pl. a Konfucius templomot , a Ho Chi minh mauzóleumot, a Fekete Buddha templomát, és tulképpen minden érdekeset, amit az útikönyvek ajánlanak... Jókat ettünk... 

Hueban 2 éjszakát töltöttünk, hajóztunk, rengeteget sétáltunk, megnéztük a császárvárost és a császársírokat, a Thien mu pagodát, stb. stb. Itt is jókat kajáltunk persze:-)

Innen bérelt autóval (sofőrrel együtt) mentünk Hoi Anba, útközben is jónéhány látnivalót megnéztünk. - Hoi Anban éjszakát aludtunk, innen kirándultunk egy napot My Sonba, Hoi Anban bicikliztünk a tengerpartra és a rizsföldekhez stb., rengeteget sétáltunk. Bár turistás, de nagyon hangulatos városka (amúgy Szentendre testvérvárosa - igaziból!!!:-)

Innen, pontosabban Danangból éjszakai vonattal mentünk le Mui Neba. Hát ez egy különös, kicsit hajmeresztő élmény volt:-)Mui Nebant 3 éjszakát töltöttünk, vannak érdekes látnivalók, és itt élveztük igazából a trópust és az óceánt... (Unokahúgomék már 3 hónapja ott éltek, jónéhány barátságot kötöttek ezidő alatt, aminek pozitív hozadékaiból mi is részesülhettünk).

Itt fizettünk be egy Mekong túrára ami rengeteg élményt adott még a Mekongon felül is... A helyi idegenvezető kifejezetten nem turistás helyekre is elvitt bennünket. (De ez egy külön történet).

Az útunk végén még 3 nap Saigon volt. 35 fok és 90 %-os páratartalom... DE sok érdekesség. Észak és Dél nagyon más még mindig és valószínű az is fog maradni... Majd meglátod!

Nagyon megszerettem Vietnamot az ott élő emberekkel együtt. Annyi mosolygós és nyitott tekintetű gyermeket sehol a világon nem látni. És nagyjából a felnőttek is ilyenek: pozitívan nézik a világot:-)

Nem tudom, tudtam-e bármiben segíteni? Kérdezz! És jó utat!!! M.

Előzmény: rebkaaa (3704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!