Keresés

Részletes keresés

1965andras Creative Commons License 3 napja 0 1 4084

Pár dolgot megosztanék ötletként aki hasonló utazásban gondolkodik .utazás időtartalma 2024.03.13-04.09 .Légitársaság Türkish. utazó csapat 50 feletti házaspár 18 majdnem vagyok fiú gyermekkel .Reggeli járattal indultunk Budapestről - Istanbulba ,Pár óra várakozás után indultunk Kuala Lumpurba ,ahová reggel érkeztünk ,csomag felvétel után ,megkerestük a szomszéd épületben lévő buszállomást majd tovább ,Melakába .Kora délután érkeztünk jó meleg volt ,buszpályaudvarnál nagy nehezen találtam egy pénzváltot majd kisebb összeg váltása után grab bal elmentünk a szálláshoz .Sosem laktunk még apartmanban ,gondoltuk eljött az ideje .Hát nekem egy kicsit macerás volt megtalálni az épületet ,a szállást stb .Mivel még nem tudtunk becsekkolni ,igy elmentünk valamilyen élelmet felkutatni .Találtunk Jollibee csirkést .Nekem megfelelt .Vissza szállás becsekkolás ,majd medencézés ,utána este vissza a városba .2 napot voltunk itt ,volt ami tetszett ,volt ami nem .Fantasztikus laksa levest ettem ,az óvárosban ,jó sokat kellett menni de megérte .Ettünk itt ami ár/értékben a legdrágább volt és a fele ott maradt .Kuala lumpurba vissza is busszal mentünk ,majd az állomástól rapid vonattal a szállásig .A szállás szintén apartman jellegű de itt volt recepció is .Egy napot voltunk Kuala Lumpurban este elmentünk az ikertornyokhoz metróval ,este jött az égi áldás majd vissza a szállásra .Ezen a szálláson a medence a 37 emeleten volt pazar kilátással .Másnap a nem messze lévő busz pályaudvarról 1 óra sem volt a reptér és a busz nagyon kényelmes volt 22 üléses ha jól emlékszem ,nagyon kellemes és nagyon olcsó volt .Reptérről indulás Danangba.azt hiszem 2 órás út után a reptéren váltottam némi dongot ,majd Grab a szállásra .Szállás egyszerű és nagyszerű közel a tengerparthoz cca 2 perc.Itt 4 éjszakát voltunk majd 2 éjszakéra a kézivel átmentünk Hoi anba ,utána visszajöttünk még 1 éjszakára a tovább utazás elött . Van élet mindkét helyen ,jókat lehet sétálni enni ,inni .Danagon végig szeles jó idő volt ,Hoi anban első nap 24 fok majd második nap 32 fok .Megnéztük bicajjal a tengerpartót 5 km volt ,felidéztem fiatalságomat .Hoi anban a szállodás hölgy vérbeli profi ,nagyon jól beszél angolul ,és lesi minden kívánságod . Sajnos szerencse folytán a Hue kirándulás balul sült el nagyon kevés időnk volt ott mindössze 4 óra így sok mindent nem tudtunk megnézni .Danangból a kora délutáni géppel Saigonba utaztunk itt ismét apartman volt a szállás .Megérkezés után a reptéren szembesültünk 35 fokkal délután 5 órakor ,majd cca 50 perc volt a szállás Grabbal ami 10 km re volt .Éhes vagy és elképzelésed sincsen hogy mikor fogsz a szállásra érni ,elég feszült volt mindenki de volt 7seven és ott volt hideg sör is .Így oldódott a feszültség ,főleg bőrönd nyitás után amikor előkerült az otthoni municíó is .Becsekkolás itt sem volt zökkenőmentes ,de végülis sikerült .A tervezett programokból több dolog is elmaradt az időjárás miatt .Mert 37 -39 fok azért nem kevés .Bocsánat ha valakinek a lelkivilágát megtépáznám de igazából sok minden nincsen .Elmentünk a vizitaxival jóvolt telt vele az idő .Google a barátom ,még itthon kerestem olyan buszt ami nem fekvős ,gondoltam majd Saigonban foglalok rá jegyet .Nem sikerült kiadtam az ukázt irány a Buszállomás ,majd én megoldom .Hát ismét arcul csapás ért ,család meg röhögött rajtam hogy szaladgálok ablaktól ablakig a buszállomáson pedig volt pár ,hogy én igenis ülős busszal akarok menni Cantho-ba .Mondták napszúrásom van feküdjek le .Szóval felkecmeregtünk a fekvő buszra és hajrá .120 km cca 4-5 óra alatt letudja .,megáll egyszer ,meg egy párszor amikor a helyiek le is felszállnak .Nincsen jelentősége hogy az ágyak között a földön ülnek ,lényeg a buszon a cipőt le kell venni .Viszont a buszról miután leszálltál a buszpályaudvaron átraktak egy kisbuszba és elvittek a szállásig ingyen .Nagyon meg voltam hatódva .Szállás egyszerű volt viszont a két csajszi a recepción nagyon kedves ,térkép karika itt vagyunk oda menj ezt nézd meg .Zöldség nem az ellenségem ,de a hús inkább a barátom .Itt sikerült egy vegetativ étterembe beesnem korgó gyomorral kértem rögtöni kiszállítással levest .Hipp és hopp hozták is .Nagyon megörültem neki ,de aztán az első falatok után kiderült hogy nem minden az aminek látszik .Szoja -tofu -akármi volt a marhahusi helyett .Nem volt mit tenni kellett egy kört kergetni a tésasszonyt ,aki közölte hogy tessék megnézni mi van a táblára írva. Nem volt mit tennem aznap este én voltam a fekete mosogató .Este egy gyors zuhany de a víz nem akart lefolyni egy mielőtt befolyt volna a szobába végett vettetem a higéniának .hajnalban kelés jött a transzfer megyünk a buszállomára majd irány Racha Gia kikötő .Aggódtam hogy fogunk kijutni a kikötőbe de heuréka ismét a teranszfer .Közben megálltunk megvenni a hajójegyet Phu quoc ba a expressz hajóra .Volt egy gyenge probálkozásuk hátha nem tudom hogy akciós a jegy és kifizetem a total árat . De úgy gondotam azt inkább sörikére költöm .Hajóba csomag bevisz letesz ,elindul .Viszonylag sokan vagyunk rajtunk kivül még cca 5 külföldi .Már nem lepődők meg .Hajó gyors és jó állapotú ,beszélgetünk pár emberrel ,mondják nincsen turista ,mondom látom ,biztosan Thaiföldön vannak mondom nekik .Kikötött a hajó ,a kikötő tiszta szemét ,drága jó kenyér hová hoztam a családót . szokásos kardózás a helyi szállító vállalkozókkal ,majd csak lesz kompromisszum normális ár .Sofőr úr itt sem lépő túl a 40 km/órát .Szállás becsekkolás rajtunk kivül egy vendég .Legalább nem veszünk össze az öt napágyon .Szállásadók nagyon kedvesek ,este hűtőt szerelek ,az is megoldodik .Régi szokásom szerint ott eszünk ahol sokan vannak .Kutyagolunk de étterem van beteg nincsen .Végre találunk egy helyett ahol 3-4 asztal van orosz ajkú népekkel .A tengerpart nem csúnya ,átlagosnak mondanám ,itt nincsen piros zászló állandóan mint Danagban -Hoi anban .Homok mint otthon a játszótéren .két nap után gondoltam egy nagyot kell motort bérelni .Volt sok bérlő még több motor ,királyság .Ja nem ...Megjelentünk hárman ,mondták hogy dutyi lesz ha hárman megyünk .Én meg néztem ahogy szoktam ..szóval ezer tojást ,három ajtós szekrény mehet három ember nem .Mondták csak két sisak van ,indítványoztam talán a másikból vegyük ki .Mondtam bérelek kocsit ,teherautót ,buszt .Mondták azt sem lehet .Akkor adjanak egy bringát ,azt mondták azt a szigeten egy helyen lehet csak ami 30 km re van .Megtörtem ..Másnap egy kiváló tengerparti részre elvittem a kedves feleségem ,majd utána egy szem gyermekemet ,majd délután ugyanez pepitában.Így minden nap tankoltam és alkalomszerűen Grab szolgáltatást is vállaltam .Napi 150 km ,mi az nekem .Így eltelt egy hét majd leadtuk a motort .Éjszakánként álmomban is lobogott a hajam a menetszélben .khem beachre jártunk part 10 pont .Láttam érdekes fürdözöket és meghökkentő dolgokat .Kapucnis felső kapucni és sapka a fejen ,maszk és karúszó ,távolság a parttól max 3 méter .Gyanítom Soulból érkezett .Kajak bérlés ugyanez +mentőmellény .A végén Air asia -Kuala lumpur ,pár óra múlva már Kuala Lumpur -Istanbul ,ott 2 nap ,majd haza Budapestre. Kaptam sok ötletet a csoportban köszönet érte .2005 évben már voltam akkor összekötöttem Kambodzsával és Thaifölddel. Nem egy dimenzió ,a környék országaival ,az emberek kedvesek ,szeretni valók ,és nagyon sajnálom azokat akik pár helyen a turizmusból élnek .Nagyon kevesen beszélnek angolul ,Phu Quoc számomra rejtély .Borzasztó pénzt toltak bele és még terveznek beletolni .megépítették délen a medíterán városrészt ,van kötélpálya ,van minden .De turista nincsen ,néha olyan érzésem volt mintha evakuálták volna a sziget egyes részeit .Lehet hogy március utószezon ,de akkor is számomra érthetetlen .Érdemes volt megnézni ,de talán jelent valamit hogy Phu Quoc szigetre két naponta megy egy gép Bangkokból és Kuala Lumpurból .A lányok csinosabbak mint a Thai lányok ,bérmacákat csak Saigonban láttam ,a sör ,a szállás ,az étkezés ,olcsó .Danagban 7.000.000 vnd egy hónapra tudsz jó lakást bérelni ,Phu quoc-on 4.500.000 vnd tól ,motor egy hónapra 1.100.000 vnd .Azért ezek nagyon olcsó árak .Ha kérdés van írjatok .

pó_apó Creative Commons License 2024.04.01 0 1 4083

:-) Bele is kezdtem, de annyian keresik az elfogyott Gúzia könyvet, hogy előbb azt kell átdolgoznom, remélem nyár előtt már kész is lesz. Aztán jöhet a Viet.

Előzmény: Bombyna (4082)
Bombyna Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4082

Várjuk a képeket és a részletes élménybeszámolót se úszod meg.

Előzmény: pó_apó (4061)
Zs... Creative Commons License 2024.03.25 0 0 4081

Elvileg nem lehet őket B-s jogsival vezetni, mindegyik nagyobb mint 50 köbcenti, gyakorlatilag azonban senki nem nézi. A kölcsönzők nem kérnek semmilyen papírt, mondjuk ha a rendőr megállít akkor nem tudom mi van, de ilyesmi nem történt velünk kb 3 hét motorozás alatt.

Előzmény: Hohanyo7 (4080)
Hohanyo7 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 4080

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni azoktól, akik már jártak Vietnámban. Készülünk Vietnamba utazni és rengeteg videon meg beszámolókban azt látjuk, hogy robogókat (kisebb motorokat?) bérelnek az emberek és azzal mennem a város környékét felfedezni. Kérdésem az lenne, hogy ezek olyan robogok (motorok) amit B kat. jogsival is lehet vezetni? Vagy milyen szabály van Vietnámban erre?

Köszönöm a válaszokat

Cranberrycc Creative Commons License 2024.03.14 -6 0 4079

Vietnam egy délkelet-ázsiai ország, amely lenyűgöző természeti szépségéről, gazdag történelméről és ízletes konyhájáról ismert. Íme néhány Vietnam legszebb látnivalója:

 

Ha Long Bay: Ez az UNESCO Világörökség része minden vietnami látogató számára kötelező látnivaló. A Ha Long-öböl híres magasodó mészkőoszlopairól, amelyek kiemelkednek a smaragdvízből. Az öblöt hajóval, kajakkal vagy akár hidroplánnal is felfedezheti.

 

Hoi An: Ez az ősi város Vietnam központi partján található. Hoi An jól megőrzött óvárosáról ismert, amely tele van színes lámpásokkal, hagyományos faházakkal és szabóüzletekkel. Csónakkal lefelé a Thu Bon folyón, vagy ellátogathat a közeli strandokra.

Ho Si Minh-város: Vietnam legnagyobb városa nyüzsgő és izgalmas hely a látogatásra. Ho Si Minh-város számos történelmi nevezetességnek ad otthont, mint például a Notre Dame-székesegyház és a központi posta. Meglátogathatja a Ben Thanh piacot is, amely Délkelet-Ázsia egyik legnagyobb piaca.

Nha Trang: Ez a tengerparti üdülőváros Vietnam déli központi partján található. Nha Trang gyönyörű strandjairól ismert, köztük a Long Beach és a Doc Let Beach. Meglátogathatja a Po Nagar Cham tornyokat is, az ősi hindu templomokat, amelyek a 7. századból származnak.

Phong Nha-Ke Bang Nemzeti Park: Ez az UNESCO Világörökség része a világ legnagyobb barlangjainak ad otthont. Tegyen egy hajókirándulást a Son folyón, és fedezze fel néhány barlangot, például a Phong Nha-barlangot és a Paradise-barlangot.

Sa Pa: Ez a hegyvidéki város Vietnam északnyugati részén található. Sa Pa népszerű úti cél a túrázáshoz és a túrázáshoz. Meglátogathatja a Sa Pa-székesegyházat is, egy francia gyarmati templomot, amelyet a 20. század elején építettek.

Phú Quốc: Phu Quoc sziget Vietnam legnagyobb szigete. A Thai-öbölben található, Kambodzsa partjainál. Phu Quoc gyönyörű strandjairól ismert, köztük a Long Beach és az Ong Lang Beach. Meglátogathatja a Phu Quoc börtönt is, egy korábbi francia gyarmati börtönt, amely ma múzeum.

 

Ezenkívül hasznos alkalmazásokat kell letöltenie, ha Vietnamba utazik, mint például: Google Maps, Agoda, Traveloka, Grab,....

zalan98 Creative Commons License 2024.03.11 -1 1 4078

A tk vietnámi szakasza is lezajlott.

 

Saigon-Da Lat-Nha Trang-Hoi An-Phong Nham (hála Zs...-nek)-Ninh Binh (Tam Coc)-Cat-Ba-Ha Giang-Ba-Be lake-Hanoi.

zalan98 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 4077

Nemrég ért véget a Bangkok-Siem Reap-Battambang-Phmom Penh-Kampot-Kep-PP túránk. 

 

Még frissek az infók.

ISIS/002 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 4076

Köszönöm. Rá fogok keresni. Ott is vannak olyan szigetek, amik nem annyira túristásak? ( 

Előzmény: bkkcharlie (4075)
bkkcharlie Creative Commons License 2024.01.22 -2 0 4075

Októberben Phuket térsége helyett Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao térsége jobb választás eső szempontjából. Oda novemberben érkezik csak a monszun, Phuket meg júliustól esős. Angkorban voltam már októberben is, rizikós, de nem esik minden nap, meg akkoris jobbára délután.

Előzmény: ISIS/002 (4070)
bkkcharlie Creative Commons License 2024.01.22 0 0 4074

Nem lehet átvinni, eleve a határátkelés itt Ázsiában saját járművel sem annyira triviális, mint Európában. Kambodzsában nagyon olcsón lehet sofőrrel kocsit bérelni, én ezt a megoldást látom.

Előzmény: Zs... (4065)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.22 0 0 4073

Szívesen! Jómagam a lentebb linkelt oldalt használom a célterület időjárás felderítésére. Van több évre visszanyúló hisztorikus része és ahogyan tapasztaltam az órás és a 14 napos előrejelzése is egészen jó. Még meg szoktam nézni mikor van világos/sötét (ugye nekünk az társul a nyári meleghez, hogy sokáig van világos, pedig az egyenlítőhöz közeledve a 12 óra a nappal is, az éjszaka is), arra is kimerítő részletességű adatokat szolgáltat...

Előzmény: ISIS/002 (4072)
ISIS/002 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 4072

Nagyon köszönöm ! ( fogalmam nem volt róla, hogy ez az őszi szünet, nincs már iskolás a családban😊).

Előzmény: Ka Pál (4071)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4071

Eddig is értettem...

Az őszi szünet október vége, november eleje általában.

 

Az északi részen nincs már jellemzően eső https://www.timeanddate.com/weather/thailand/chiang-mai/climate,

délen esős évszak vége https://www.timeanddate.com/weather/thailand/phuket/climate.

 

Erre mondtam több év tapasztalata alapján, amit.

 

Persze ki lehet fogni, kb. 10 éve Koh Samuin/Krabin volt özönvíz ilyenkortájt...

 

Előzmény: ISIS/002 (4070)
ISIS/002 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4070

Október 10-27 között gondolkozom. Chiang Mai, Bangkok+ egy sziget Phuket mellet.

Előzmény: Ka Pál (4069)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4069

Szerintem se gondold újra. Többször voltam az iskolai őszi szünetben Thaiföldön. Jobbára délután-éjszaka volt egy-egy zuhé néha, de ez semmiben nem akadályozott (strandolás, túrázás, kirándulás tengeren, szárazföldön).

Előzmény: ISIS/002 (4067)
Jack51 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4068

Tavaly október 8-15 között voltam Phuket-en , semmi eső vagy rossz idő nem volt végig strandidő.....A tenger meleg 28-29 fokos. 

Előzmény: ISIS/002 (4067)
ISIS/002 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 4067

Sziasztok. Úgy alakult, hogy nem tudunk elmenni 2024.február 7-n a már megvett Bud-Bkk-Bud útvonalon tervezett Thaiföldi útra. Kis szerencsénk volt, mert a Lufthansa módosított a járaton, így átfoglalható. A gondom az, hogy októberben tudnánk menni, akkor viszont esős évszaknak mondják  Thaiföldet. Nézegetem Kambodzsát , de arra is hasonlókat írnak. Tapasztaltak véleményét kérném. A valóságban hogyan kell ezt elképzelni? Illetve ha van ötlet, hogy Bankokból hova menjünk tovább október hónapban, azt is elfogadom. Balin voltunk, Vietnámban is. Fülöp-szigeteken Cebu régiót láttuk. Cél: csavargás, nézelődés, némi tengerparttal. Kb 2 hetünk lesz, attól függően, hogy foglalom át a jegyet. Köszönöm 

zalan98 Creative Commons License 2024.01.20 0 0 4066

Osztották a repülőn a papírokat, de mi nem töltöttük ki.

 

A repülőtéren meglátta egy egyenruhás a QR kódos papírt a kezemben, soron kívül vitt a vízumhoz és 5 perc múlva már bent is voltunk.

 

Ritkán jár a busz, mi egy órát vártunk, addig kávé, sör, sim kártya vétel volt. Egy óra az út.

 

Taxi 30 usd lett volna.

Előzmény: bkkcharlie (4064)
Zs... Creative Commons License 2024.01.16 0 0 4065

Thai bérelt autót még mindig nem lehet atvinni Kambodzsaba? Létezik erre vmi athidalo megoldás?

Előzmény: bkkcharlie (4064)
bkkcharlie Creative Commons License 2024.01.15 0 0 4064

Friss tapasztalat, két napja jöttünk Kambodzsába, szárazföldi határon, Poi Petnél. Direkt megcsináltuk a regisztrációt, volt QR kód, határőr ránézett, rázta a fejét és küldött a sarokba, hogy töltsük ki a régi sárga papírt.

 

Reptéri érkezésről nincs idei tapasztalatom. Amúgy a reptéri busz elég ritkán jár, van hogy 2 órát is várni kell rá. De tényleg nagyon messze van az új reptér.

Előzmény: zalan98 (4063)
zalan98 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 4063

Nézz rá az Air Chinára, jók az árak, sz..rok az átszállási idők. 15-én repülök velük Bangkokba és 204 K volt a jegy. Hanoi-Bangkok (Air Asia csomaggal 92 usd) volt.

 

 

Más:  Kambodzsába érkezés előtt regisztálni kell a neten a vízum mellett.  

 

https://arrival.gov.kh/

 

Az új reptérről kb 1-1,5 óra a bejutás, a busz 8 usd, a taxi 35 usd (elméletileg).

Előzmény: adventure01 (4060)
adventure01 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4062

Mi tavaly skyscanner-rel vettük a repjegyeket, szerencsére minden rendben volt vele. Az ár is stimmelt....

pó_apó Creative Commons License 2024.01.10 -1 0 4061

Sajnos már nincsenek meg, hol és mennyiért foglalgattam repjegyeket sem belső Vietnám, sem BKK-Vietnám viszonylatban, de arra emlékszem, hogy az elsőre feljövő ár végül jóval drágább lett reptéri illeték, poggyász stb. miatt, Vigyél egyszer végig, a fizetésig egy foglalást, és akkor láthatod, kb. hány %-kal drágul a végére. 

Előzmény: adventure01 (4059)
adventure01 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4060

Nekünk nem gond az átszállás sem, csak minél olcsóbb legyen :-)

adventure01 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4059

Júni 22-aug 31 között bármikor, 1 hónapra szeretnénk menni. 

Én a skyscenner-t figyelgetem minden nap. 

Előzmény: Zs... (4058)
Zs... Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4058

Nem tudom pontosan mikor mennél, de júniusban meg augusztusban most is van közvetlen Austrian Bécsből 220ért. Átszállásos lesz ennél olcsóbban is, a nyár pont nem a főszezon arra, akkor sokkal jobbak az árak.

Előzmény: adventure01 (4057)
adventure01 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4057

Köszönöm! 

 

Bécsi indulást is nagyon figyelem. Akkor várok még a vásárlással...

Előzmény: Zs... (4056)
Zs... Creative Commons License 2024.01.10 0 0 4056

Ha opció lehet Bécsből is, akkor szinte biztos hogy találni fogsz még olcsóbban, 200 alatt is. Motor egy napra alku nélkül 150k VND körül, ha egy hétre kéred, simán lealkudhato 100k per napra, de lehet hogy ennyi időre már alapból kb ennyit mondanak.

Előzmény: adventure01 (4052)
Jack51 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 4055

Hanoi-ból vagy Saigonból pedig 40 EUR oda-vissza. Pl nekem BP ugyannyi időben is kilométerben mint Zágráb vagy Belgrád ezért én azokat is figyelem. 

Előzmény: adventure01 (4054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!