Keresés

Részletes keresés

gone2east Creative Commons License 19 órája -3 8 3404

Három módon is beszerezheted a vietnami vízumot. Arra mindenképpen figyelj, hogy legyen már kész vízumod (követségi vagy online) vagy VAL (lásd később) veled, mert ezek nélkül nem szoktak felengedni a repülőre. Ez a három lehetőség:

Hagyományos: irány a követség útlevelekkel, kitöltött vízumkérő lappal és 2 db fényképpel. Pár nap alatt kész, a vízumköltség Ft-ban fizetendő a helyszínen. Cím és részletek itt: http://www.vietnameseembassy.org/hungary+budapest.html

Online: idén februártól él az online turistavízum lehetőség jó pár országnak, így a magyar útlevéllel utazóknak is. Jó pár ilyen ügynökség keletkezett és működik. Ezek üzleti vállalkozások, de ma már precízen működnek. Legjobb a követség által javasolt valamelyiknél elintézni az papírokat: http://www.vietnameseembassy.org/hungary+budapest.html

Vízum érkezéskor (Visa Approval Letter - VAL kell hozzá): Ez is lehetséges. Ekkor a kiadott levéllel Ha Noi, Da Nang és Ho Chi Minh city repterén fizeted és kapod meg kapod meg a vízumot a kiadott levélre. Ezt lehet online intézni, de intézik neked az utazási irodák, akikkel utazol, vagy a vietnami iroda, akivel kapcsolatba lépsz. Általában felszámítanak érte költséget. A hozzánk jövő látogatóknak mi ingyen biztosítjuk a VAL-t.

Siam Reap – Phu Quoc. Nincs közvetlen járat októberben, Ho Chi Minh Cití-n keresztül kell menned.  Ennek ellenére nagyon nem javasolom a körbejárást, belepakolva még tengeri átkelést is. Különösen az utóbbit. Az időpont nem előszezon, ahogy írtad hanem szezozon kívüli időszak. Csak helyi közlekedéssel számolnak. Ráadásul elég viharos tud lenni az idő. Könnyen letiltják a kompot. Visszafelé ez még kínosabb lehet. Ráadásul kapásból elvesztesz minimum egy napot. Ha összerakod amit gondoltál olcsóbb sem lesz. Ma reggel volt teljesen korrekt jegy kb. 54.000Ft-ért.

REP-SGN között reggel és este vannak járatok októberben (október nagyon nem főszezon). Amihez van olyan csatlakozás Phu Quoc-ra, ami még aznap oda is ér: 8:55 és 9:30 -kor indul Siem Reap-ből. Saigonból Phu Quoc-ra sokkal több van. Én azt szoktam javasolni, valamelyik esti legyen, mert egy kis délutáni –esti városnézés Saigonban belefér és meg is éri, ha még nem láttad ezt a várost.

Előzmény: katusf (3402)
fornit1 Creative Commons License 24 órája -4 1 3403

Azert jok, mert a repteren nem adnak csak ugy vizumot, ha nincs leveled az egyik online agenttol.  Ha az nincs, vagy vizumod a kovetsegrol, fel sem engednek szallni a vietnmba meno repulore (jo esetben)

Mindenkepp intezd el elore.

Ha ki is akarsz lepni, aztan vissza, akkor tobbszori belepesre jogositot kerjel.

Előzmény: katusf (3402)
katusf Creative Commons License 29 órája 0 0 3402

sziasztok!

október végén repülünk Vietnámba, és szeretnénk a vízumot intézni, de nem értjük teljesen, hogy az online agent-ek mire valók. tud ebben valaki segíteni? azt az online oldalak, többek között a lonely planet is nyilvánvalóan leírja, hogy olcsóbb és egyszerűbb így a vízum, mint bemenni a nagykövetségre, de mire jók ők? jobb nekik fizetni, mint a repülőről leszállni és ott intézni az egészet?

valamint utazott már valaki Siem Reapből (Angkor Wat) Phu Quoc szigetére esetleg? a Siem Reap - Ho Chi Minh, Ho Chi Minh - Phu Quoc repjegy kombó drága, ezt elkerülve keresünk más opciót, eddig olyat találtunk, hogy Siem Reap - Sihanoukville, onnan valamivel eljutni Ha Tienhez és onnan komp, de nagyon időigényes ez az opció, a határ és a komp is korlátozottan van nyitva.

Köszi nagyon előre is a segítséget!!
Kata

Ka Pál Creative Commons License 2017.09.13 -3 4 3395

Ha nincs még a hepatítisz kombináltat is van még időtök felvenni, ha jól emlékszem 3 hónap eltéréssel kell beadni a két szurit.

Előzmény: böndör (3387)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.13 -3 6 3394

"malaria: vedooltas meg nincs, a gyogyszeres megelozes pedig... hetekig szedned                                               kell a gyogyszert, nagyon kellemetlen mellekhatasokkal."

Szerintem meg a malária mellékhatása kellemetlen: akár halál... Én inkább megeszek néhány bogyót, meg persze védekezem a szúnyogok ellen, ahogyan te is leírtad.

Mellesleg több fajta malária gyogyit ettem már, nekünk semmi bajunk nem volt vele, a gyermekemnél volt 3 hétután egy-két alkalommal éjszakai felriadás (rémálom), de lehet csak az út hozta ki.

Mi "életben tartjuk" a tífusz és a tetanusz védettségünket is...

Előzmény: Ms Socheat (3390)
catcatcat Creative Commons License 2017.09.12 -2 8 3393

Szia!

Néhány USD esetleges "nyereségért" igazán nem érdemes szétkapni egy útvonalat. 

Előzmény: gereblyepörkölt (3392)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2017.09.12 -1 0 3392

Sziasztok!

Thap Cham-ból szeretnék eljutni Dalat-ba és úgy olvastam, hogy volt/van egy (ingyenes?) shuttle buszjárat a Thap Cham-ba érkező vonatok menetrendjéhez igazítva. (Tehát ha mondjuk HCMC-ből 11:44-kor ér be a vonat Thap Cham-ba, akkor akörül indul a shuttle busz Dalat-ba.) Kérdésem, hogy ez létezik még? Vagy hagyjam a vonatozást, menjek inkább busszal az egész HCMC - Dalat úton?

gone2east Creative Commons License 2017.09.03 -6 10 3389

Jól hangzik! :-)

Védőoltások: Nem is biztos, hogy kell. A legjobb, ha megkérdezed a házidokit, mert ő biztosan jobban tudja.

Aztán lehet menni a központba, de csak arra az oltásra, amit ő is javasol.

Van a témáról egy nagyon jó cikk itt, a térség oltásairól és egyéb védekezési módszereiről:

https://citygo.asia/vedooltasok/

Előzmény: böndör (3387)
böndör Creative Commons License 2017.09.03 -3 1 3388

Még egy kérdés: az oltásokat mennyivel előtte kell felvenni? Az oltóközponton keresztül terveztem, én már csak ilyen biztonsági játékos vagyok :)

böndör Creative Commons License 2017.09.03 -3 1 3387

Nagyon köszönöm! A repjegyeket megvettem :)

Angol tudással nincs gond, és köszönöm a hasznos információkat illetve mindenki segítségét! Még biztos fogok kérdezni, mert a szervezés nagy része most jön, ráadásul totál titokban csinálom, a férjem nem tud semmiről, mivel ugye ajándék lesz. Azért előbb-utóbb el kell mondanom neki, mert az oltásokat fel kell venni :) Illetve azért jó, ha tudja, hogy januárban három hétig ne szervezzen itthoni programokat :)

Még azt nem találtam ki, hogy miként is történjen a nagy leleplezés, karácsony nyilván késő, szóval még kell valami klassz kis alkalom hozzá.

gone2east Creative Commons License 2017.09.02 -8 14 3384

Ha gondolod, itt találsz egy adag gondolatébresztő leírást:

http://www.vietnamiut.hu/katalogusok-arlistak-informacios-anyagok/

Kellemes böngészést!

Előzmény: böndör (3383)
böndör Creative Commons License 2017.09.02 -4 12 3383

Fiúk össze ne vesszetek :)

Én mindenesetre meggyőztem magam az Emirates felől, ma este lefoglalom a jegyet, mostmár csak azon lamentálok, hogy 21 vagy pár nappal több legyen ez a kirándulás.

Köszönöm mindenkinek aki segített és gone2east kedves felajánlását a további szervezést illetően. Ha lesz még kérdésem keresni foglak!

Nagyon régóta szerettünk volna eljutni most jött rá össze amit rá szánunk és tényleg úgy gondolom, hogy nem lehet mindenen spórolni, illetve maga az utazás volumene mellett a két légitársaság repjegy differenciája eltörpül.

gone2east Creative Commons License 2017.09.02 -5 11 3379

Nagyon szívesen!

Éppen az ilyen apróságok azok, amik igazából be tudják hangolni az utat. Nagyon sokan csak az árat nézik. Azt, hogy mit vesztenek vele, már nem látják.

Sajnos, ez nem csak a repjegynél, szállásnál van így.

Ha bármiben tudok még segíteni, hívj fel, vagy írj. (nem) Véletlenül januárban én is végig ott leszek, már nem először. Tudunk találkozni is :-)

Remek utat kívánok!

Előzmény: böndör (3378)
böndör Creative Commons License 2017.09.02 -4 8 3378

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Nem elsőrendű szempont a legolcsóbb repjegy, nyilván nem szórom feleslegesen a pénzt, de bizonyos kényelmi szempontok előnyt élveznek.

Teljesen logikus amit írsz és pont ilyen segítségre volt szükségem, a 0:40-es visszaindulás kicsit elriasztott ezért gondolkodtam az Emirates-en, de végül is tényleg egész nap el lehet lenni este 9-fele pedig kimenni a reptérre.

Köszi még egyszer!

Előzmény: gone2east (3377)
gone2east Creative Commons License 2017.09.02 -6 14 3377

Szia!

2.5 óra tranzit idő tényleg elég mindenhol. Ha csak a minél  olcsóbb repjegy számít, akkor tényleg az Aeroflot a leggazdaságosabb.  Viszont az érkezése és a visszaindulása elég gyenge. Kora reggel érkezik (9:00), Hanoiban szállodákban viszont 14:00 a bejelentkezési idő. A jobbakban ez feláras. A délelőtti visszaindulás miatt (10:45) az utolsó nap nem sok mindenre használható. Azt is lehet mondani, plusz 1 éjszakát fizetsz, hogy reggel mehess a reptérre. Hasonló helyzet a QATAR-nál is.A 7:25-ös érkezés ismét korai bejelentkezés lehet, a a 16:05-ö elviszi az első napot. visszafelés is hasonló a 8:55-ös és a 17:25-ös visszaindulásaival.

Szerintem Budapest - Hanoi útvonalra az EMIRATES van legjobban belőve. A 12:30-as érkezés miatt 14:00-re a szállodában lehetsz, se check-in felár, se sok órás várakozás a lobbiban. Visszafelé 0:40. A teljese utolsó nap és este felhasználható.

Előzmény: böndör (3375)
Zs... Creative Commons License 2017.09.01 -15 3 3376

Dehogy eri meg, vedd meg azt amelyik epp a legolcsobb, olyan nagy kulonbseg ugysincs, mindegyik elvisz oda, ez a lenyeg. 2,5 ora mar barhol eleg az atszallasra.

Előzmény: böndör (3375)
böndör Creative Commons License 2017.09.01 -1 0 3375

Sziasztok! Január 4-25 között megyünk a párommal három hétre Vietnám- Kambodzsa utazásra, ezt kapja tőlem az 50. születésnapjára amit kint ünneplünk. Most akarom megvenni a repjegyeket oda vissza Budapest  - Hanoi. 

Melyik légitársaságot ajánljátok? Az Aeroflot nagyon kedvező áron van, de egy ismerősöm aki tavaly volt azt mondta az is sokat számít, milyen hosszú a két repülőút, emiatt Quatart vagy az Emirates-t javasolja, de ez szinte 100.000 Ft-ot dob az áron, hát nem tudom, hogy megéri-e.

Nektek milyen tapasztalatotok van? Illetve 2,5 óra elég-e a transzferre. Köszönöm!

gone2east Creative Commons License 2017.09.01 -7 12 3374

Szia!

Szerintem, fordulj inkább szakemberhez... :-)

Javaslom, akit már dicsértél is. Ő a Kambodzsai Magyar Centrum tulaja.

24/365-ben ott van és muszáj mindent tudnia akár az utolsó, éppen változás

alatt lévő vízum jogszabályokról, a nemzetközi és helyi repjegyekig, busz

menetrendekig (Thaiföld - Kambodzsa - Vietnam - Laosz), Kínai Újév körüli

szállásfoglalásokig, stb.

Írj neki a kambodzsa@azsia-utazas.hu címen. Biztosan válaszol és segít.

Előzmény: HBBP (3370)
HBBP Creative Commons License 2017.09.01 -1 0 3372

Köszönöm Wittyboy3 a gyors  válaszod. Információid maximálisan jók nekem.  Valamikor január 10 utánra intézem a téli utam. de még nem döntöttünk (2 fő) , hogy pontosan mikor.  Kezdjük  vadászni a repülőjegyeket, amikor az megvan jelentkezem a konkrétumokkal. 

HBBP

Előzmény: wittyboy3 (3371)
HBBP Creative Commons License 2017.08.31 -1 0 3370

Olvasom a fórumot arról mi is van kambo-ban, mik is a hirek, infok. Kerestem arról anyagot van-e lehetőség 1 hónapos turista vizum hosszabbitásra , de nem találtam. Kérlek benneteket, hogy ha van megoldási javaslatotok arra, hogy tudok 2 hónapig kinn lenni irjatok ide. Az nem nagyon tetszik, hogy utazzak át  Thaiföldre majd vissza. Kambodzsa.Idegenveztés  anyagai nagyon jók, köszönöm tőletek.

HBBP

era51 Creative Commons License 2017.08.27 -2 1 3369

Nagyon szépen köszöm a válaszod. Nem megyünk ki persze a tranzitzónából. 1 óra 20 percünk van átszállni. Na ezért jó ez a fórum, mert itt van segítség. A neten ellentmondásos infóhoz jutottam.

Előzmény: Zs... (3368)
Zs... Creative Commons License 2017.08.27 -3 1 3368

Atszallasnal nem kell vizum ha nem mesz ki a tranzitbol. De az Emirsegekbe magyar allampolgarkent most mar egyebkent sem kell.

Előzmény: era51 (3367)
era51 Creative Commons License 2017.08.27 -2 0 3367

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Vietnámba utazunk novemberben és Abu Dhabiban át kell szállnunk. Szerintetek kell vízum, ha csak átszállásra használjuk az országot? Köszönöm előre is a segítséget.

tibi7601 Creative Commons License 2017.08.12 -6 2 3366

Szívemből szóltál! Egyetértek!

Előzmény: amaszat (3359)
zsizsikke Creative Commons License 2017.08.12 -11 1 3362

A magam részéről kifejezetten nagyra értékelem W.L.energiáját, amit itt a fórum egészén is befektet, és aminek köszönhetően az általam felkeresett és a sajnos sosem látott részeiről ennek a térségnek sok praktikus és érdekes infót megtudtam. Szerintem sokan vagyunk így.

A vitáról sajnos lemaradtam, azért sajnos, mert a Bali topiknál lejjebbet nehéz elképzelnem...

Előzmény: HunGeo.. (3361)
amaszat Creative Commons License 2017.08.12 -9 3 3360

Ejnye... ;-)

Bali fórum nekem is eszembe jutott, bár nálam a Jordánia és zanzibári az aranyérmes. Na ott aztán tényleg mindenki hülye, aki busszal max.3 dollárból megcsinálja ugyanazt a kirándulást, amiért a kint élő csaj 200 dollárért meg sem mozdul. 

Előzmény: W.L. (3358)
amaszat Creative Commons License 2017.08.12 -9 5 3359

Te most tényleg azért regisztráltál hogy feltehesd ezt a kérdést??

De ha már így rákérdeztél....

Különösképpen nem zaklat fel mikor valaki úton útfélen az arcomba tolja a portékáját. Mivel újra meg újra belebotlottam, nagyjából átfutottam a programleírásokat és volt néhány ötletes, jól felhasználható...stb. Nálam ezek a csoportos és szervezett utak eleve kizárva (1kivételtől eltekintve) más típusú utakat preferálok  -rugalmasan, többnyire fix tervek nélkül szeretek utazni-  így nemigazán érdekel ki és milyen programot akar itt reklámozni/eladni. Nem érdekel de nem is zavar!! 

Eleinte szórakoztató volt ahogy az illető ugrik minden egyes idetévedő, ártatlan kérdezőre, az viszont már kevésbé -és nálam itt verte ki a biztosítékot-  mikor több hozzászólót igénytelennek titulált, vagy szimplán lehülyézett amiért az fennakadt az irreális árain.  

Ha naprakész nem is, de azért nagyjából képben vagyok az árakkal, s nekem ugyan épp ésszel felfoghatatlan, hogy vannak emberek akiknek simán el lehet adni egy 30 dolláros szolgáltatást 150 dollárért (ugyanakkor el kell fogadni hogy van ilyen is) csak könyörgöm mindezt csendben és úgy, hogy a többi utazót ne illessük az említett negatív jelzőkkel...

Összességében érdekes volt a reakciókat olvasni, így tényleg sajnálom hogy ment a süllyesztőbe.

Előzmény: Ms Socheat (3357)
W.L. Creative Commons License 2017.08.11 -5 1 3358

Bevallom, en kertem a nagytakaritast.

Ez mar a regi Bali forumra is ravert, ami azert nem semmi. ;-)

Előzmény: amaszat (3356)
amaszat Creative Commons License 2017.08.11 -7 4 3356

Miért kellett törölni a vitát???

Annak aki esetleg utazásszervezőn keresztül tervez utazni netán érdekli a pszichológia igencsak tanulságos volt... ;-P 

Athos-Porthos-Aramis Creative Commons License 2017.08.06 -3 3 3332

Szia,nem tudjuk milyen a hagyomanyos Mekong program es milyen az erdeksebb ,de talan az erdekesebb erdekelne,mi az utvonal es milyen arban lenne 1 fönek?talan Saigonbol vagy Kambodzsabol is jo?

Előzmény: gone2east (3331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!