Keresés

Részletes keresés

Vera P Creative Commons License 2021.10.14 -1 1 2177

Bentlakásos au-pairt keresünk Dublinba 2 kislányunk mellé 2022 januári munkakezdéssel. Januárban a kisebbik gyermekünk 21 hónapos, a nagyobbik 5 éves lesz. A fő feladatok a gyermekek ellátása, valamint segítség a főzésben és a házimunkában. Napi feladatok a nagyobbikat hozni-vinni iskolába, otthon játszani a gyerekekkel, megetetni őket, a kicsit pelenkázni, kivinni őket a játszótérre/parkba. A házimunkára példák: főzni , bevásárlásnál segíteni, gyerekek játékait elpakolni, ki-berakni a mosogatógépet, mosni, kiteregetni. Hetente jön hozzánk takarítónő.


Az au-pairt családtagként kezeljük, a gyerekek számára pedig pótanyuka lesz, ezért 1 évre szeretnénk leszerződni. Egy olyan érett hӧlgyet keresünk, aki tud önállóan dolgozni, fizikailag jó állóképességű, mosolygós, közösségi lény, szereti a gyerekeket, de tudja kezelni a hisztit. Mi ír-magyar nemzetiségű, magyar-angol kétnyelvű család vagyunk. Az angol nyelvű kommunkáció alapfeltétele a munkának. Katolikus hitünket gyakoroljuk és a gyerekeket arra neveljük.


Amit kínálunk:
• Egy oda-vissza repjegy
• Szállás (külön szoba, közös fürdőszoba)
• Étkezés
• Korlátlan internet
• Fizetés megegyezés szerint, heti 40 órán felul végzett munkáért túlórabér
• Rugalmasság (nagyszülők be tudnak segíteni ha el kell intézned valamit)
• Angol nyelvgyakorlat
• Gyakorlati segítség PPS number (ír adószám) intézéshez és bankszámlanyitáshoz


Amit kérünk:
• Büntetlen előélet
• Teljes munkaidős (heti 5 nap) munkavégzés
• 12 hónap elköteleződés
• Társalgási szintű angol nyelvismeret (apuka csak alap szinten beszél magyarul)
• Segítség a házimunkában
• Vacsorafőzés
• Önállóság
• Megbízhatóság
• Pontosság (= beérjen a gyerek az iskolába )


Előny:
• 25-35 éves kor
• Keresztény háttér és közösségi élet
• Ének-zenei tapasztalat
• Cserkész múlt
• Óvodai/tanári képesítés vagy korábbi babysitter tapasztalat
• Jogosítvány
• Korábbi kolis vagy közösségi életforma


Jelentkezz fényképes önéletrajzzal a drverapapp@gmail.com email címen. A jelenlegi au-pairünk is szívesen beszél az érdeklődőkkel és referenciát ad a családról.

chalmers Creative Commons License 2021.05.28 0 0 2176

"Menyi pénzel érdemes bele kezdeni?"

Erre te tudsz válaszolni.

 

Ki tudj fizetni min. 2-3 havi albérletet, kauciót és ha nem találsz munkát a hazautat. Illetve erre az időre a kaját és egyéb költségeket. A bérlet a helyszintől, igényektől is függ. Szoba, lakás, ház, főváros, nagyváros, falu stb.

 

Támpont: Search Ireland's No. 1 Property Website | Daft.ie és Cost of Living (numbeo.com)

 

Autót akarsz venni, vagy elég egy bringa is? Dublinban, városokban lehet tömegközlekedni, költségek pl. https://www.leapcard.ie/Home/index.html, de minnél kisebb helyre mész, annál korlátoltabbak lesznek ezek a lehetőségeid.

 

Alsóhangon 4-6 ezer eurót mondanék, de ha biztonságra mennél inkább 10-12-öt. Ha autót vennél add hozzá azt is és a biztosítás, adó költségeket és tartalékot a javításra.

 

"Melyik részre érdemes költözni? (én egy kis városon vagy falun gondolkoztam.) "

Milyen szempontból?

 

Ha munka, akkor neten nézném, hogy a szakterületemen hol mennyi lehetőség van. Minnél nagyobb egy település, jellemzően annál több, de a költségek is ezzel növekednek. Mezőgazdasági munkára meg Dublin belvárosában korlátozottabbak a lehetőségek. Vannak álláskereső oldala. Pl. Jobs in Ireland - Best jobs Ireland has to offer | IrishJobs.ie

 

 

"Milyen a "migrácios helyzet az országban"?"

A nagyvárosok egyre szinesebbek, nem csak a bőrszín szempontjából, hanem a szivárvány szinei is gyakrabban megjelennek, a konzervatívabb kisebb településen kevésbé van jelen. De ne várd, hogy településre utcára lebontva valaki részletes leírást adjon.

 

"Érdemes az angol mellet írül is megtanulni? "

A mindennapi élethez szerintem nem. Ha viszont megszólalsz írűl jelenthet előnyt a munkakeresésben. Főleg a déli-délnyugati megyékben.

 

Előzmény: Sanyi 00 Sanyi (2175)
Sanyi 00 Sanyi Creative Commons License 2018.07.07 0 0 2175

Jó estét mindenkinek!  Már régóta tervezem az írországba való kiköltözést de felmerül mindig pár megválaszolatlan kérdés. 

Menyi pénzel érdemes bele kezdeni?

Melyik részre érdemes költözni? (én egy kis városon vagy falun gondolkoztam.) 

Milyen a "migrácios helyzet az országban"? Azért merült fel bennem ez a kérdés mert olvastam arrol a botrányrol hogy migránsok a helyi lidl-t szétszedték egy markoloval Dublinba meg azt is hallotam hogy nagyon migráns párti a miniszterelnök.

Érdemes az angol mellet írül is megtanulni? 

 

Köszönöm ellöre is a válaszokat! 

BohiKriszta Creative Commons License 2017.06.12 -1 0 2174

Sziasztok! Szakácsot keresnek Írországban gastro pubba: https://kginternational.hu/allasajanlat/szakacs-munka-irorszagi-gastro-pubba/. Nézelődjetek a többi állás között is, szerintem ők a legprofibb közvetítő cég!

rizsa25 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 2173

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.18 0 0 2172

Esetleg ez is érdekelhet még:

 

www.sweny.ie - felolvasások vannak az Ulysses-ből

 

http://www.littlemuseum.ie

 

http://www.littlemuseum.ie/the-green-mile/ - nagyon jó, a pasi igazán élvezetesen ad elő. 

 

http://www.walkingtours.ie/en_GB/ - Pat Liddy élő legenda, az ő könyveiből készültem boldogult idegenvezető koromban. Igen jó túrák.

 

A Book of Kells-nél talán írtam már korábban, hogy érdemes online jegyet váltani, akár ott helyben, az épület előtt, s akkor be tudtok menni a tömeg előtt, télen nem tudom, mekkora a sorállás, nyáron nagy volt a tömeg...

Előzmény: Fatboy Slim (2171)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.09.15 0 0 2171

ezeket feljegyeztem köszönettel :)

Előzmény: Törölt nick (2154)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 2170

Olyan lehetsz, mint az uram, aki egy nap alatt lezavarta a German Alpine Route-ot ;-) 

Előzmény: Gyula (2169)
Gyula Creative Commons License 2016.09.14 0 0 2169

A Limerick - Bunratty - Burren - Moher-sziklák, másnap Inishmore - Galway program július végén volt, a Dublin - Clonmacnoise - Burren - Galway - Dublin kör Húsvétkor volt (talán április eleje), de akkor Galwayból már sötétben indultunk vissza Dublinba. (Én ha benne van a boogie a lábamban, megyek akár egész nap, sajnálom az időt olyan dolgokra, amit otthon is tudok csinálni. :) )

Előzmény: BringasLevy (2158)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2168
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 1 2167
Előzmény: Fatboy Slim (2163)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2166

Úgy legyen! :-)

Előzmény: Senior12 (2164)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 1 2165

Amennyire tudom, az  USA-ban van, a kézírásos, illetve a National Library-nak (Kildare Street) van néhány lapja, részletek, de nem a kézírásosból... Pár éve volt egy kiállítás, amikor kiállították, szintén a National Library-ban, de nem maradt az országban.

Előzmény: Fatboy Slim (2163)
Senior12 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2164

Köszönöm, Moni! Megnéztem. Áttervezve az út. Dublin és a Moher-sziklák maradt a programban, út közben időjárástól függ a többi. Egy éjszakára a környéken keresek szállást. Valamelyik nap csak lehet látni valamit az óceánból is! :)

Előzmény: Törölt nick (2162)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2163

tenkes sokadszor!

Az Ulysses eredeti kézirata hol található, melyik könyvtárban, nem tudod véletlenül?

Előzmény: Törölt nick (2154)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 0 0 2162

Szerintem nézz át a másik "írországi" topikba, ahol inkább van szó turizmusról. Éppen most írt valaki egy remek, több részből álló beszámolót...

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017891

Előzmény: Senior12 (2159)
BringasLevy Creative Commons License 2016.09.12 0 0 2161

Nyáron, mikor reggel 4-kor már világos van és este 11-kor még világos van, meg lehetne csinálni, de úgy is elég zsúfolt, csak rohanás volna. De Télen, ha látni akarsz valamit, esélytelennek tartom.

Előzmény: Senior12 (2159)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.11 0 0 2160

Rengeteg!

Előzmény: Senior12 (2159)
Senior12 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 2159

Sziasztok! Köszönöm a sok segítséget! Lehet, hogy nem szerencsés az időpont, de így alakult. Remélem a "szokásos utazásos szerencsénk" elkísér és a lehető legjobbat tudjuk kihozni a programból. 

Eredetileg azt terveztem, hogy egyik nap Dublin-Galway-Moher-sziklák-Limerick, másnap Ring of Kerry-Kilkenny, harmadik nap újra Dublin.

A hozzászólásaitok alapján lehet, szűkítenem kell. Ez ugye túl sok ilyen rövid idő alatt?

Még egyszer köszönöm a kedvességeteket! 

 

BringasLevy Creative Commons License 2016.09.11 0 0 2158

Te az év melyik időszakában tetted ezt? November végén 8-9 körül kezd világos lenni és 4-5 felé már sötét van. Pláne, ha borús az idő. Az meg borús. 

A Szikláknál, ha valaki szép időt fog ki, akkor 2-3 óra úgy elrepül, hogy észre sem veszi. A maradék 2-4 óra sok más élményre elég volna, ha nem kellene még azok megközelítésére is rászánni 1-1 (vagy ennél is több) órát. Arról nem is beszélve, ha az év ezen időszakában minden száraz és napos perc ajándék. Tehát a "világos" kb. 6 órából jó, ha 4-5 hasznosítható a szabad ég alatt. 

 

De lehet, hogy hibás a számításom. 

 

Mindenesetre ha Júlisról volna szó, még mindig azt gépelném, hogy mit érdemes útba ejteni...  ;-)

Előzmény: Gyula (2156)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.11 0 0 2157

Én már öregszem és kényelmes vagyok, nekem elég a sziklák egy napra annyi autózás után :-) de valóban, a dolmen még az én kényelmes beosztásomba is belefér, s ugye, útba esik.  

Előzmény: Gyula (2156)
Gyula Creative Commons License 2016.09.11 0 0 2156

Hát, annak idején mi a Moher-sziklákkal összekötöttük Clonmacnoise-t és a Poulnabrone dolment, és utána Galwayben is sétáltunk egy nagyot (amikor Dublinból mentünk). Amikor pedig Limerickből, akkor Bunratty kastély és skanzen, dolmen és még a Burrenben egy kőkorszaki erőd megtekintése volt a program, igaz, akkor ott is aludtunk a környéken.

De ha az ember csak autózik arrafelé, az is gyönyörű tud lenni. :)

Előzmény: Törölt nick (2155)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 2155

Air B and b népszerű, de sosem foglaltam még itt velük szobát, ugye, de biztos vannak érdekes szállások. Temple Bar közelében nem aludnék, zajos!

 

Autót csak a Moher sziklákhoz való kiránduláshoz béreljetek, a parkolás nehézkes és drága a városban. A legtöbb látványosság sétányi távolságra van.

 

Moher sziklák napjára mást nem tervrznék, elég lesz oda és vissza autózni. A közelében autóznék még a Burrenben, mást nem nyomorítanék be.

 

A többit Levy megírta.

 

Ja, és valami kocsma is kellene, élőzenével... Nem tudom, novemberben van-e még, legutóbb a Temple Bar-on hallgattunk fényes délben ír zenét.

 

Most ennyi jutott eszembe.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 2154

Dublinban - szerintem - meg kellene nézni, nem fontossági sorrendben:

 

Nr. 29 György korabeli ház bemutatása vezetéssel. Dublin fénykora volt a György királyok uralkodása alatti idöszak

 

Chester Beatty Library az ázsiai és távolkeleti gyüjtemények, Biblia és Korán töredékek. Nagyon klassz múzeum a Dublin Castle mögött

 

Dublin Castle

Guinness Storehouse - drága és feltupírozott hely de a tetejln lévő bárból - ahol jár egy pint sör a belépőjegy ellenében - remek a kilátás Dublinra

 

Book of Kells, Trinity egyetem 

Christchurch és a St. Patrick katedrális

 

Dart-tal ii Howth félszigetére enni egy jó fish and chips-et, s sétálni a faluban. Dart-tal (helyi HÉV) érdemes oda vissza utazni délre, mondjuk Bray-ig, majdnem végig tengerpartkin fut a vonat, szép a kilátás. Bray-ben kocsmázni a promenádon.

 

St. Stephen's Grenn és a Merrion Square

National Gallery

National Museum aranykincsek a földszinten

 

 

 

 

Előzmény: Senior12 (2149)
BringasLevy Creative Commons License 2016.09.10 0 0 2153

Lássuk be, volt itt nagyobb pörgés korábban... ;-)

 

Előzmény: Törölt nick (2152)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 2152

(Kezd elaludni? Hm, hm. Naponta nézegettem, de mivel nem volt új beírás, s munka is volt,minkább egyéb hasznosságokkal foglalkoztam...)

 

Holnap lesz időm, leírom a főbb attrakciókat, az én kedvenceimet.

Előzmény: BringasLevy (2150)
BringasLevy Creative Commons License 2016.09.10 0 0 2151

Bocsánat, rossz térképet linkeltem be a Moher sziklákhoz vezető útra. Itt van az, amit én választanék: https://goo.gl/maps/47vXHnjqpmo (bár a másik sem rossz) 

Előzmény: Senior12 (2149)
BringasLevy Creative Commons License 2016.09.09 0 0 2150

Szia, 

 

Autóbérléssel kapcsolatban, elég hosszú ideje a http://www.novacarhire.com/ -t szoktam ajánlani és még senki sem panaszkodott rájuk. Viszont pont ezért elég hosszú ideje nem is néztem utána, hogy van-e náluk jobb ajánlat tevő. 

Mivel Cork-ban lakunk, Dublinban sajnos nem vagyok ismerős, de a szállások terén általában a B&B-k és az AerBandB-k azok, amiket úgy szoktak emlegetni, mint jó dolog. 

Eddig csak néhány alkalommal voltunk úgy Dublin-ban, hogy a kötelező program mellé más is belefért. Így sok még az élmény, ami várat magára. Amit viszont láttunk és tetszett, az a botanikus kert, valamint a város közelében lévő Wocklow hegység nagyobbik része.

A teljesség igénye nélkül: http://www.glendalough.ie/ , http://powerscourt.com/waterfall , Sokaknak jelent élményt egy piciny faluban való fotózkodás. Nem, nem látványos a falu. Sokkal inkább egy kis porfészek ír mércével, viszont a neve Hollywood és ezt hirdeti is magáról egy domb oldalában nagy fehér betűkkel. 

Dublinból a Moher sziklákhoz autózni, nem egy rövid program. Mivel November végén korán sötétedik, nagy és/vagy sok kitérőre nem lesz időtök. Viszont van közvetlen az út mentén egy Bunratty nevű település, ahol van egy hatalmas park, amit leginkább Néprajzi Múzeumnak, vagy építészeti emlékparknak mondanék. Ezt talán nem hagynám ki, ha nem gond sötétben elindulni és sötétben érkezni a szálláshelyen. Én ezen az útvonalon mennék, de arra készüljetek fel, hogy 2 helyen lesz egy egy rövid fizetős szakasz az autópályán. Mind a 2 helyen €1.90 az áthaladás díja. (Az M7-esen Portlaoise mellett és az N18-ason a Shannon folyó alatti alagútnál.) Attól függően, hogy Dublinból hol lesz a szállás, érinthettek még Fizetős utakat a városban, vagy mellette, de ezekben nem vagyok naprakész.

 

Sajnos az index fórum ezen a téren valóban kezd elaludni. De ha tagja vagy a Facebook virtuális világának, akkor találhatsz magadnak több nagyon pörgős Írországi magyaroknak szánt csoportot is. Ha itt, vagy itt felteszed ugyan azt a kérdést, nagyon sok hasznos választ fogsz szerintem találni. (Ne csodálkozz, ha látsz, vagy tapasztalsz fura dolgokat, magyarok üzemeltetik ezeket a csoportokat, így a fontos, hasznos és valóban remek dolgok, keveredve vannak a két csoport üzemeltetői közötti acsarkodással. Ritkán, de olykor ez túlsúlyba is kerül.) 

 

Jó utat és érezzétek jól magatokat a zöld szigeten! 

Előzmény: Senior12 (2149)
Senior12 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 2149

Sziasztok!Bár elég rég született az utolsó bejegyzés, hátha valaki segít nekem. November 24-én utazunk Dublinba. 29-én sajnos már jövünk is haza. Szeretnék tanácsot kérni azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes megnézni Dublinban? Szállással, autó bérelésével kapcsolatban is örömmel fogadnék ötleteket. Elutaznánk egyik nap a Moher-sziklákhoz. Mit érdemes út közben megnézni, merre menjünk?                  

Előre is köszönöm, ha valaki látja a bejegyzésemet!

rizsa25 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 2148

sziasztok! 

keresek kitchen porter, illetve housekeeping állást Galway-ban. az angol sajnos nem tökéletes:( 

ha valaki tud esetleg, kérem szóljon. köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!