Keresés

Részletes keresés

Everdeen Creative Commons License 4 napja 0 3 5453

Ha az Onkológus ezt mondta akkor nagyon valószínű hogy így is van. (rapasztalat)

Ha bárki olyasvalaki jelentkezik nálad hogy az általa ígért vagy ajánlott kezelés pénzbe kerül azonnal szakítsd meg vele a beszélgetést....

Előzmény: judy54 (5450)
isti7412 Creative Commons License 2016.11.24 -3 0 5451

szia !

írj rám az isti7412@gmail.com-ra és beszéljünk

köszönöm

Előzmény: judy54 (5450)
judy54 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 5450

Segítséget kérnék: testvéremnek gliosarcoma IV. agydaganatot diagnosztizáltak. Már másodszor műtötték meg. Az onkológus véleménye szerint semmiféle

terápia vagy kezelés nem lehetséges,nincs segítség ez ellen. Ha valaki mégis tudja valami megoldást javasolni,nagyon hálás lennék érte!

lábadozás Creative Commons License 2016.11.12 0 0 5449

Köszönöm ismét... érdekes módon nem is a kiújulástól tartok, hanem az a kényszerképzet kezdett körvonalazódni, hogy a gyomromban/gyomrommal is akadt valami probléma. Mindig onnan indul ki a "vacakság" ezt követi a sziszegő hang a fülben...stb. (nem akarom itt tovább untatni az olvasókat) ... Mindenesetre a legjobb szcenáriónak a gyógyszermellékhatást tartanám, vagy a gyógyszerek összeférhetetlenségét. Az egyéb variációkat valahogy elkerülném, bár ha szükséges... maga a műtét nem okozott bennem nagyobb törést, ha kicsit hülyén is hangzik, kellemes élményeim vannak a kórházi fázisról.... (na persze, mert akkor a szteroid miatt minden egyéb kellemetlenség eltűnt) ... A neurológust pedig fel fogom hívni még a 10 nap múlva esedékes kontroll előtt, de így a hét végén azért nem szeretném... 

Előzmény: lahchia (5448)
lahchia Creative Commons License 2016.11.12 0 0 5448

A kezelőorvos azért van, hogy a tuneteiddel "zaklasd" :)

Én is zaklatom őket rendszeresen, mert sajnos kiújult. Pedig ez ritka eset, de megnyertem. Mazli hogy nagyon lassú, de azert állandóan dokihoz futkosok, epileptologus, szemesz, idegsebész, háziorvos, labor, lassan MR, minden hónapra jut valami. Néha már úgy érzem: nem erdekel mi lesz, csak hagyjanak már békén!!!

De aztán persze elmegyek a következő vizsgálatra is

A gyomrom nekem se tökéletes, gyakran émelygek. De elviselhetően. A látásom jobban zavar, mert a bal szememen 0,6 a visus. Erzem hogy csak a jobb szemem használom olvasni, nagyon vacak. A ballal már összefolynak a betűk, ezert gondolom az agyam kiiktatja. Lehet hogy ez kavarja a gyomrom is

Előzmény: lábadozás (5447)
lábadozás Creative Commons License 2016.11.12 0 0 5447

Köszönöm a hozzászólásokat;

1. vani-lia: Igen, tudom, csak már kialakult bennem az az ellen-reflex, hogy én érzem zaklatásnak, ha mindig és rendszeresen a kezelőorvosomhoz fordulok.  ... mindenesetre erőt veszek magamon és hétfőn felhívom... (bár már nagyon unhatja a nyavalyáimat.)

2. lahchia: egyszerűen irigyellek... (szintén a frontális részen volt szintén, kicsit jobbra a halánték irányában) 

3. A saját kiegészítésem: lehet, hogy fel kellene keresnem egy gasztroenteorológust is, mert alapvetően a "rosszullét" stádium mindig a gyomorból indul ... 

lahchia Creative Commons License 2016.11.11 0 0 5446

Szinten meningeoma mutetem volt, 6 éve. 

Nekem semmi ilyesmi nem volt, alszom mint a medve, vernyomasom a padlon, epilepszia kialakult, de Tegretollal tunetmentes.

Néha fáj a fejem OTT, de kötődik a menseshez, teliholdhoz. Ha a kettő együtt van, akkor a hányingerig tart. 

De fulcsenges, álmatlanság nincs.

Nekem valahol a frontális részen volt, a latoidegnel

Előzmény: lábadozás (5444)
vani-lia Creative Commons License 2016.11.10 0 0 5445

Bocs, de szerintem ezek a kérdések kifejezetten:   " A kockázatokról és mellékhatásokról

kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét " kérdéskör kategóriájába tartoznak :)

Előzmény: lábadozás (5444)
lábadozás Creative Commons License 2016.11.07 0 0 5444

Csak egy gyors (de viszonylag összetett) kérdés: 4 hónappal a sikeres (meningeoma eltávolítása) műtét után normális dolog a relatíve gyakran (de nem minden nap) érzékelhető fülcsengés, a gyomorban jelentkező kellemetlen nyomás, illetve az álmatlanság?  Miközben a vérnyomásom a szokásosnak mondható viszonylag alacsony szinten stabilan évtizedek óta ugyanaz. Szedett gyógyszerek: Levetiracetam épp a kivezetés stádiumában (a vége felé) Gerolamic épp a bevezetés stádiumában (2 hét múlva lesz meg az állandó napi 200 mg.) A gyomorpanaszokra még a műtét előtti refluxgyanú és a közvetlen műtét utáni Medrol miatt továbbra is étkezések után időnként Quamatelt szedek. Altatóként a neurológusom Zopigent írt fel, amivel sikeresen olykor 6-7 órát is alszom. Ez egyébként a műtétet megelőző két évtizedben sem volt jellemző, kb. 3-5 órás alvásidő volt a maximum. 

Remélem nem mentem az agyatokra ezzel a kérdéshalmazzal, illetve a kérdéshez fűződő leíráshalmazzal! :) 

indanick2016 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 5443

Itt találtam egy fórumot: http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=142849&p4=0

Nekem mázlim volt, mert nem nőtt a 2 mm-es microadenomám, Bromocriptinnel féken lehetett tartani a működését évtizedekig. A növőket szokták kivágni. Emlékezetem szerint azt mondták annak idején az orvosok az orron keresztüli műtétre, hogy az kockázatmentes rutinműtét. Azóta meg még inkább az lehetnem tudok róla semmi többet. A friss fórum inkább segítségedre lehet.

Előzmény: briggancs22 (5442)
briggancs22 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 5442

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, van itt olyan , akinek Hipofízis adenoma műtétje volt? Vagy esetleg tudtok olyan fórumról, ahol ezzel kapcsolatban lehet kérdezni? Köszönöm a segítséget. 

lábadozás Creative Commons License 2016.10.17 0 1 5441

Köszönöm és mindenkinek, aki átesett már egy meningeoma-eltávolításon és aki még előtte áll, ugyanezt kívánom. 

Előzmény: vani-lia (5440)
vani-lia Creative Commons License 2016.10.17 0 1 5440

Ó, hát elhiszem, hogy ezek a rosszullétek nagyon kellemetlenek, de talán nem kell túl sokáig szedni őket!

Jobbulást és tünetmentes gyógyulást kívánok!

Előzmény: lábadozás (5439)
lábadozás Creative Commons License 2016.10.17 0 0 5439

Utókezelésem nekem sincs MÉG, remélem nem is lesz. Egyébként júliusban műtöttek, szeptembertől már melózok...csak ezeket az epilepszia-gyógyszereket tudnám szívesen nélkülözni... merthogy ezektől kapok mindenféle frászt (szédülés, álmatlanság, émelygés) Ezektől persze behisztizek és álladóan az a kényszerképzetem, hogy na most ettől fogok elájulni, meg a többi kissé gusztustalan jelenséget produkálni... egyszer ez be is jött, szép lassn egy erőteljes fülzúgást követően összecsuklottam... (két nap múlva megyek kontrollra a neurológushoz ... addig már csak kibírom valahogy :) 

Előzmény: vani-lia (5434)
Lina0208 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 5438

Köszönöm!

Előzmény: Majommacska (5430)
Remény123 Creative Commons License 2016.10.15 0 2 5437

Köszönöm. Ennél nagyobb bajom tényleg ne legyen! :-)  Örülök, hogy jól vagy! 

Előzmény: vani-lia (5435)
vani-lia Creative Commons License 2016.10.15 0 2 5436

Elnézést, az előző hszem neked szólt!

Előzmény: Remény123 (5432)
vani-lia Creative Commons License 2016.10.15 0 3 5435

Erre a jelenségre azzal nyugtatott a neurológusom, hogy semmi kóros, "ez a normális elhülyülés

folyamata "

Úgyhogy ne aggódj :)!

Előzmény: JammieB. (5433)
vani-lia Creative Commons License 2016.10.15 0 3 5434

Ha meningeoma, akkor én is hozzászólok, engem 1998-ban műtöttek ezzel, 8 órás műtétem volt, mert nehezen hozzáférhető volt a daganat.

Utókezelést, gyógyszert nem kaptam, 4 hónap múlva dolgoztam (szellemi munkakörben )..

Néha, főleg, ha huzat éri a fejemet, akkor jelentkezik egy agresszív fejfájás, ezért a sapka, kendő nélkülözhetetlen számomra.

És volt már néhányszor erős szédülésem

, de azt inkább egyensúlyszervi probléma okozza.

Máskülönben azóta "kutya bajom " , úgyhogy igazán nincs okom panaszra.

Neked is teljes felgyógyulást kívánok!

Előzmény: lábadozás (5427)
JammieB. Creative Commons License 2016.10.15 -3 2 5433

A nevek miatt ne aggódj, mert az egészséges emberek is elfelejtik!

Előzmény: Remény123 (5432)
Remény123 Creative Commons License 2016.10.15 0 2 5432

Gondolom a meningeoma nagy kiterjedésű volt, ezért operáltak meg, vagy olyan súlyos mellékhatásokkal járt. Nekem is van meningeomám, az orvos szerint nem  kell műteni. Sokszor szédülök,  elfelejtek egyszerű szavakat, van hogy gyorsan szeretnék valamit mondani, és nem találom az odaillő szót. Kellemetlen,  a nevekkel is bajban vagyok.

Remélem rosszabb nem lesz.

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

Előzmény: lábadozás (5427)
lábadozás Creative Commons License 2016.10.15 0 1 5431

Már 4. hete tart a gyógyszercsere: Levetiracetam adagjának csökkentése, Gerolamic növelése, a 4. hét végén lesz kontroll, addig már nem akarom zaklatni az orvost. ...viszont azóta sem múlik az időnkénti szédüléses émelygős rosszullét... normális ez? 

Majommacska Creative Commons License 2016.10.14 0 0 5430

Édesanyámat privát betegszállitóval szállittattam, a küldő kórház rendelte, én is vele mentem,  pontosan érkeztek, udvariasak voltak. Igaz, ez nem volt ingyen, de az ingyen szállitásra sokat kell várni, és ahogy irtad is, több beteget visznek egyszerre. Mivel én nem szerettem volna édesanyámat kitenni egy akár egész napos várakozásnak, ezért a privát betegszállitást választottam. Agyműtét után 5 nappal pedig személygépkocsival vittem haza egy másik beteget, semmi baja nem történt, az úthibákat kikerültem.

Előzmény: Lina0208 (5428)
Everdeen Creative Commons License 2016.10.14 0 0 5429

Abban az országban semmire sem figyelnek.

Egy taxi egyszerűbb lett volna.

Mi is azt csináltuk. 

Lina0208 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 5428

Csak kíváncsiságból szeretném megkérdezni, hogy a betegszállítót a küldő vagy a fogadó kórház intézi?

Azért kérdezem, mert a mai napig nem fér a fejembe, hogy lehetett, hogy Anyát az agyműtétet követő 6. napon nem fekve szállították, hanem olyan betegszállítóval, ahol csak ülni volt lehetősége több másik beteggel együtt. Az út előtt 4 órát kellett a csomagjaival várnia (Apa vele volt) majd nem is a legrövidebb úton, hanem a többi beteg miatt szükséges kisebb kitérőkkel érkezett meg a kórházba. Ez általános vagy csak nekem fura, hogy ennyire nem figyelnek egy agyműtéten átesett betegre?

lábadozás Creative Commons License 2016.10.07 0 2 5427

Időközben szerencsére megtudtam a neurológusomtól, hogy ezek a tünetek, amik miatt kezdtem behisztizni, a gyógyszerváltás kísérőjelenségei. Azért írom le ide, hogy talán más is okulhat belőle: Július elején kanalaztak ki belőlem egy meningeomát. Volt Medrol, Levetiracetam, Quamatel (a Medrol miatt) A Medrol elhagyása rendben lezajlott, a Levetiracetam kísérőjelenségei közül nálam a napközbeni aluszékonyság, az éjszakai álmatlanság és gyomorémelygés valamint időnként a daganat eltávolítása előtti időkre emlékeztető homályos látás, illetve szédülés jelentkeztek. ... Kontrollon csináltak kontrasztos CT-t ott minden rendben ment és időarányosan jó képet is produkáltam. A laborleletek is rendben vannak. A sebészorvos a panaszaimra  ajánlotta a gyógyszerváltást a neurológus szoros kontrollja alatt. Eredmény: Levetiracetam helyett Gerolamic ... A lassan felépülő (25 mg emelés hetente) Gerolamic mellett a Levetiracetamot sem lehetett még elhagyni. Azért én unva a kísérőjelenségeket a második héten panaszkodtam a neurológusnak, hogy bántja az épp elhagyandó gyógyszer a gyomromat, lehetne-e hamarabb csökkenteni? ... Belement azzal, hogy ha bármit érzek, jelezzem felé. Már a 3. hétnél tartok, de a Levetiracetam csökkentésének  válaszreakciójaként kissé felerősödtek a kísérőjelenségek, ... ma már úgy megszédültem, hogy a mellettem állónak úgy kellett elkapnia, hogy össze ne essek. Gyors vérnyomásmérés: az egyébként kimondottan alacsony értékeim a rosszullét után közvetlenül megugrottak. ... 1 órával ezelőtt tudtam ismét beszélni a neurológussal, aki azonnal a gyógyszermegvonás ütemének gyorsaságát tette felelőssé. Jelenlegi helyzet: Levetiracetamot (ami csökkentve lett) ne hagyjam abba, hanem még szedjem. (de ne emeljem vissza az adagot) Az újat (Gerolamic) az eltervezett ütemben emeljem, jelenleg 50 mg-ról 75 mg-ra: kedden ismét konzultáció.  ... Itt tart ez a csodálatos romantikus történet. Egyetlen tanulságom van jelenleg, amit le tudtam vonni az egészből. A megvonás ugyanolyan vacak, mint a bevezetés. Ja igen és mégegy: bármennyire is dögunalom, nem lehet türelmetlenkedni. 

lábadozás Creative Commons License 2016.10.07 0 0 5426

Lehet-e a Gerolamic hatása szorongásos álmatlanság? 

_chillout_ Creative Commons License 2016.10.01 0 1 5425

Mérnökök vagyunk mindketten, de elég speciális területen. Férjem bankoknak dolgozik, én pedig aktív orvosi eszközök kockázatát elemzem.

Előzmény: Everdeen (5424)
Everdeen Creative Commons License 2016.10.01 0 0 5424

És mi volt a szakmátok? 

Én most sem hallok jókat sajnos. 

Én nagyon régen, több mint 20 éve kerültem ki Angliába, így már rég állampolgár vagyok. 

Minisztériumban dolgozó de aztán onnan elmenekülő jogász-kozgazdász nettó 250-et említett meg napi 10 óra munkát, ha belevesszük, hogy szombaton is be kellett menni, megírni a miniszter beszédét, és egyéb olyan kutatást végeznie, ami nema munkaköre.

Előzmény: _chillout_ (5408)
JammieB. Creative Commons License 2016.09.29 -5 0 5423

Tudod mit? Mutatok neked egyet, hiszen fel lett téve még jó régen erre a csatornára, tehát nyilvános! Ő az a hölgy, akinek elsőként ajánlottam még 2013-ban és az ő gyógyulása miatt kezdtem komolyabban is foglalkozni vele. Azt nem mondja azt hiszem a videóban, hogy bal farizom és bal deltaizom bénulása volt....

https://www.youtube.com/watch?v=QXrOzEufSvg

Előzmény: kuttyomfitty (5421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!