Keresés

Részletes keresés

Brekik. Creative Commons License 2017.01.31 -2 0 5486

Most olvasom, hogy csak rám gondolsz? Nem beteges, de nagyon aranyos! Jó ötlet, én is kérhetek címet, ha már itt tartunk, vannak ötleteim :) Szerintem azért jutok mindenről eszedbe, mert titkon tudod, hogy valami nagyon jók a termékeink! Nekem itt soha nem is kell reklámoznom magam, mert sokszor a céget is leírjátok ide, a terméket is, az összetevőket is. Már gyanús, hogy regisztrált partner vagy, csak titkolod. 

Előzmény: fenyvesic (5485)
fenyvesic Creative Commons License 2017.01.31 0 1 5485

Ha meglátok egy ilyen egy hozzászólásos emil kérő nicket, állandóan a Rain Soul jut eszembe...tudom, hogy ez már beteges! :))

Előzmény: Everdeen (5484)
Everdeen Creative Commons License 2017.01.31 0 2 5484

Pontosan. 

Nehogy ki scoobidúzzon belőled némi $-t....Sorry! :D

Előzmény: fenyvesic (5483)
fenyvesic Creative Commons License 2017.01.30 -1 3 5483

Segíteni sajnos nem tudok, talán csak annyiban, hogy soha ne add meg az emil címed olyannak, aki azért regisztrált, hogy megkaphassa az emil címed....ennyi.

Előzmény: judy54 (5481)
$coobyDoo Creative Commons License 2017.01.30 -3 0 5482

E-mail címet tudsz adni?

Előzmény: judy54 (5481)
judy54 Creative Commons License 2017.01.30 0 1 5481

Testvérem agydaganattal kórházban,tavaly augusztus óta. Két hónap alatt kétszer műtötték, több lehetőség sajnos nincs.

Sajnos napról-napra gyengébb, alig eszik.Borzasztó végignézni a gyengülését és nem tudunk segíteni rajta.

Hála Istennek abban az intézményben,ahol most van, a gondját viselik,de segíteni sajnos nem tudnak ők sem.

Szomorúan vesszük tudomásul,hogy egyre kevesebb a remény,hogy újra talpra álljon.

Princilla Creative Commons License 2017.01.28 0 2 5480

Nagyon együtt érzek, őszinte részvétem! :(

Előzmény: almostevil (5477)
1-7 Creative Commons License 2017.01.28 0 2 5479

Küldök egy ölelést és erőt !

eta61 Creative Commons License 2017.01.28 0 2 5478

Részvétem:( Nyugodjon békében

almostevil Creative Commons License 2017.01.28 0 0 5477

Édesanyánk a hét elején szép csendben elaludt :(

Nem voltak fájdalmai, türelemmel viselte a betegségét majd három éven át (!)

Leírhatatlan fájdalom!!!!

yanesz Creative Commons License 2017.01.27 0 0 5476

Sziasztok, 
Nekem is hipofízis adenomam van.hetfon derült ki.ma voltam mr-in.1 hónappal ezelőtt kezdődött az egyik szememmel.hirtelen egyik pillanatról a másikra nem látok annyira jól vele. 
Mire számíthatok?Kit mutottek már évvel?

Gamma sugárzással kit kezeltek hipofízis adenomaval?

yanesz Creative Commons License 2017.01.27 0 1 5475

Szia briggancs22,

Nekem is ez a problémám.mi újság veled?Hol tartasz?

Előzmény: briggancs22 (5442)
Princilla Creative Commons License 2017.01.11 0 0 5474

Köszönöm a válaszod. Megértelek, világéletemben én is ilyen voltam, mindig a másik ember volt a fontosabb, magamat háttérbe szorítottam.

40 felett változott nálam, amikor 6 éve mellrákkal néztem szembe. Bár most is kiszolgálom a családom, de már odafigyelek magamra is, pihenés, kikapcsolódás stb.

Előzmény: lahchia (5471)
Princilla Creative Commons License 2017.01.11 0 1 5473

Kedves Almostevil!

Nagyon sajnálom amin átmentek, és nagyon megértem, mert az én édesapám is ezen ment át. 3 nagy daganat volt a fejében. 

Úgy kezdődött,hogy a lakása előtt összeesett...majd kórház, kivizsgálták, és a doktornő mondta, hogy max egy hónapja van hátra. Pont annyit is élt...:-((((

Mindennap bejártunk fürdetni, etetni. Sajnos már nem ismert meg minket, a beszéde sem volt érthető.

Mikor bekerült, még elég "jól" volt, mászkált sokat. Gondolom utána bealtatózták.

Közben úgy terveztük, hogy hazavisszük, nem gondoltuk, hogy tényleg csak egy hónapja van...:-(

Otthonra vettünk számára egy kórházi ágyat,és elterveztük a családdal, hogy felváltva gondozzuk.

Amikor ezek megtörténtek, jött a telefon,hogy apu hányt, még vizet sem szabad neki adni, valószínű pár órája van csak hátra...

Bementünk, fogtuk a kezét, nem kívánom senkinek az érzést, de tudtuk el fog menni...

A doktornő mondta menjünk haza éjszakára, ott nem lehetett maradni. Hajnalban a telefon ébresztett, tudtam mit fognak mondani...:-(

Nagyon sok erőt kívánok Neked, nagyon nehéz tudom...:-(

Előzmény: almostevil (5469)
lahchia Creative Commons License 2017.01.11 0 0 5472

Prodam = program

T9 :)))

Előzmény: lahchia (5471)
lahchia Creative Commons License 2017.01.11 0 0 5471

Visszahúzódó nyuszi voltam, önfeláldozó, aki csak másokért él, csendes, önbizalomhiányos. 

Gondoskodó maradtam, de önző lettem, talán az ijedtség hogy ilyen hamar vége lehet. Előtte azt mondtam, mindent másokért, majd ha kirepülnek a gyerekek, utána ráérek magammal foglalkozni.

De azóta minden más lett. Szeszélyes lettem. Én vagyok az első, nem áldozom fel magam másokért. Nem bírom elviselni a korlátozást. És mindenben benne vagyok, ÉLEK, kirándulunk, prodam szinte minden heten, falom az információkat, kiélvezem az élet minden napját. Kiralylany vagyok. :)

Erre ment rá a kapcsolatom. A volt párom mondta is hogy vissza akarja kapni a régit, a kiszámíthatót, de nem ment, az már nem én vagyok.

Szerencsére a mostani párom jól tolerálja a "holnap megyünk egy 20 kilométeres túrára a Ördögárokba, jó?" jellegű programötleteimet :)

Előzmény: Princilla (5467)
Lina0208 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 5470

Kedves Almostevil!

Sok kitartást és erőt Nektek ezekhez a napokhoz, hetekhez!

Én glioblastomában vesztettem el Édesanyámat, neki nagyon agresszív fajtája volt, mindössze 34 napot kapott az első tünettől. Először a beszéd, aztán a bénulás, a nyelési készség megszűnése, aztán magas láz, éberkóma. Azt hittem könnyebb lesz, de nem. Hiányzik nagyon.

Előzmény: almostevil (5469)
almostevil Creative Commons License 2017.01.10 0 0 5469

Szia Princilla!

Sajnos semmi jó nem mondanak az orvosok. Majdnem 3 évig minőségi életet tudott élni édesanyám, két műtéttel is. Azonban, december eleje óta rohamosan elkezdett romlani az állapota. A daganat nem mutatható ki semmilyen képalkotóval, mégis sejt szinten végzi a pusztítást.

1 hónap alatt két agyi infarktus, az utóbbi lebénította a végtagjait, enni inni nem tud, csak a szemével kommunikál, bár az arca sem képes túl sok mimikával kifejezni az érzéseit.

Most a neurológián fekszik, de sajnos holnap átviszik a krónikus belgyógyászatra, azaz az elfekvőbe. A legalja hely, itt már nem foglalkoznak a betegekkel, mondván, hogy minek. Én úgy voltam vele, hogy amíg enni inni tud addig otthon ápoljuk. Sajnos már ez nem megoldható, pedig elvinném inkább haza.

Van egy gondozó, akit nagyon szeretünk, ő volt anyával mindig délelőtt, mikor mi dolgoztunk, lehet, hogy bent lesz anyával és gondozza tovább, legalábbis odafigyel a kórházban, hogy méltóságban tölthesse el utolsó napjait.

Sajnos napi 20 órát csak alszik, ha bemegyünk hozzá akkor sem mindig tudjuk felébreszteni.

Remélem sosem tapasztaltok meg hasonló szörnyűséget, senkinek sem könnyű, egyszerűen nincsenek is rá szavak, hogy mennyire fájdalmas dolog :(

Előzmény: Princilla (5466)
Princilla Creative Commons License 2017.01.08 0 2 5468

Ewy82 hogy vagy? 

Előzmény: ewy82 (5355)
Princilla Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5467

Köszönöm szépen a választ. 

Mennyire változott meg a személyiséged, miben nyilvánult meg? 

Előzmény: lahchia (5463)
Princilla Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5466

Köszönöm szépen a választ.

Nagyon sajnálom édesanyádat, hogy van most, az orvosok mit mondanak? 

Előzmény: almostevil (5462)
lahchia Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5465

Hogy vagy? 

Előzmény: lábadozás (5449)
lahchia Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5464

Akármi is lehet. Ha ilyen pici a meningeoma, nem nő, es eddig nem okozott problémát, nem hiszem hogy most hirtelen igen. 

Meningeoma mutet milyen? Attól függ hol van, mekkora, stb.

A szobatársamat az orran át műtötték, másnap már sétálgatott. Nekem túl közel volt a latoideghez, ezért a halántékomon van a lyuk, lassabban is javultam a műtét után. Kiújult, a dokim konzultált más orvosokkal hogy mik a lehetőségek, de a sugár kizart, mert megvakulnék. Úgyhogy majd megint műtét lesz. 

Maga a műtét rutinmutetnek számít, ha nincs nagyon rossz helyen. Kb 2 óras műtét, utána nekem brutalis fejfájás, a gyógyulási idő kb 6 hét, utána ha nincs szövődmény akkor el lehet felejteni

Előzmény: edica1981 (5454)
lahchia Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5463

Nekem volt, de nem gondolom hogy a meningeoma miatt. Annyira nem tálaltam a szavakat hogy elmentem orvoshoz kivizsgaltatni magam. De a vizsgálat szerint ok voltam, és mikor véget ért a stresszes életszakaszom, elmúlt. Arcduzzanat megm volt.

Ami inkább probléma volt, az a személyiségváltozás. Erezhetően más lettem

Előzmény: Princilla (5460)
almostevil Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5462

Princilla!

Édesanyámnak GBM-ja van sajnos, ha a tumor a beszédközpont egy részét nyomja, akkor az befolyásolja a beszédet és a szavak is csak nehezen vagy egyáltalán nem jönnek elő. Ez minden bizonnyal független a tumor típusától, lényeg hogy hol helyezkedik el. Ha műtét során nem sérült az agyállomány, akkor gyakorlással vissza fog állni a beszédkészség, főleg ha nem GBM-ról van szó. De nemcsak a tumor, hanem ödéma is nyomhat olyan részt ami a beszédért felelős.

Korina80!

Műtétek után gyakori az ödéma a koponyán belül (is) sajnos. Édesanyámnak is, még a műtét után 6 hónappal készült MRI is mutatott ki ödémát. A kezelőorvosa Glicerines oldatot írt fel, 3X1 dl / nap, ez elvileg visszahúzza az ödémát, de közben figyelni kell a szervezet vízháztartására is. Ez amolyan pengeélen táncoltatás. Nem egyszerű.

A folyadékgyülem gyanúsan az ödémára utal.

A fentiek csak "saját" tapasztalatok. Nem vagyok orvos, csupán megosztom, amit én tapasztaltam édesanyám tumora kapcsán :(

Korina80 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 5461

Üdv. Szeretném kérdezni hogy jóindulatú pilocitás astrocitomával melyet 1 éve műtöttek és az MR

szerint a műtét helyén egy 30 mm-es kiterjedésű folyadékgyülem keletkezett van e teendő?

Esetleg lehet segíteni a felszívódását? A folyadékgyülem szó ödémát jelent?

Princilla Creative Commons License 2017.01.01 0 0 5460

Szeretném kérdezni, hogy akiknek volt, vagy van meningeomájuk, előfordult, hogy elfelejtettek szavakat? Mondaná, és nem jut eszébe egy-egy szó, pár percig? (Később eszembe jut.)  Arcduzzanat? 

lábadozás Creative Commons License 2016.12.30 0 0 5459

Szia, nekem egy 6X5X3 centim meningeomám volt, azt természetesen azonnal műteni kellett. A Műtéttel semmi gond, sőt nem volt szükség utókezelésre (sugár, kemo) sem, viszont a dilibogyóktól (antiepileptikumok, szorongásgátlók, pánikroham elleni kapszulák) és a gyógyszerek miatti járulékos anyagcserezavaroktól időnként a falra tudok mászni. A ti esetetekben műtét helyett talán még (a viszonylag kis méret miatt) az irányított sugár is használ, vagy talán a lézerkéses kisebb beavatkozást igénylő műtét is. Mindenesetre inkább konzultáljatok agysebésszel mert én csak egy alany vagyok, nem szeretnék ártani az ötletelésemmel. 

Előzmény: edica1981 (5454)
forgoszel Creative Commons License 2016.12.28 0 0 5458

Nem hát! De azért én a helyedben kisírnék a házi dokitól a idegsebészetre egy beutalót, azok majd elküldenek MR-re, már csak a megnyugvás végett is. Aztán ha az negatív akkor majd ráérsz elszöszmötölni a röntgenekkel meg a reumatológusokkal. Lehet egy szimpla nyakcsigolya meszesedés, de az is roppant kellemetlen tüneteket tud  okozni.

Előzmény: nehezmelo (5457)
nehezmelo Creative Commons License 2016.12.28 0 0 5457

Sziasztok. Voltam már háziorvosnál, de innentől nagyon lassú a történet, egyelőre nyaki gerinc rtg-re van belátható időn belül időpontom. 

Szinte állandóan érzek valami nyomást, tompa fájdalmat a fejem bal oldalán,  hátul. Zúg a fülem, a bal szemem alatt néha nyomást érzek, most éjszaka alig aludtam, mert ahogy lecsuktam a szemem nyelési ingereim voltak, amik miatt nem ment az alvás. Ez utóbbi lehet pszichés is, eléggé megijedtem a tünetektől. Ugye ez még nem egyenes út az agydaganathoz? Vérnyomásom rendben, vérképem rendben, nyaki ereim rendben... 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!