Keresés

Részletes keresés

Everdeen Creative Commons License 1,5 órája 0 0 5529

Szóról szóra egyetértek!

Agyi verkeringesi zavar okozhat agyvérzést...?

Előzmény: Aspius99 (5528)
Aspius99 Creative Commons License 5 órája 0 0 5528

Ami még tény és megnyugtató, hogy a maradék 10% jelentős

többsége, agyi vérkeringési zavar, magas vérnyomàs vagy hormon

probléma pl. inzulin rezisztencia.

Az agydaganat akàr jó vagy rossz indulatú, màr 

kifejezetten előrehaladott àllapotban okoz fàjdalmat a

térfoglalàs miatti koponyaűri nyomàs megvàltozàsa miatt.

Addig sok olyan tünet szokott adódni ami kifejezetten

jelzés értékű ( érzékszervi problémàk személyiség megvàltozàsa,

epilepsziàs tünetek). Egy konok elhúzódó fejfàjàs hàtterében 

ritkàn àll a hàttérben tumor.

De fontos a vizsgàlat és először neurológus aztàn a CT vagy 

MRi. Mert a diagnózis írnak vad dolgokat amit egy laikus nagyon könnyen 

félre értelmezhet.

Everdeen Creative Commons License 7 órája 0 0 5527

En is gondoltam hogy egy pszichiáter biztos tud valami biztatott mondani a kérdezőnek. 

Semmi baj. 

En nem vagyok egy halk természet no létemre ha belem körnek nem

viztos hogy vissza dolgoztam reagálok de a munkámból eredően sem tudok mit kezdeni a koteledessel. 

Előzmény: Aspius99 (5526)
Aspius99 Creative Commons License 7 órája 0 0 5526

Akkor elnézést kérek Evergreen! A fejfájós szédüléses tünetek 90%

pszihés eredetű, azért írtam az MRi-t + angio ( agyi erek képalkotója)

mert a ki kell zárni a szervi ok miatti panaszokat, de hàl Istennek 

10 ből 9 szer semmit nem talàlunk.

Alvàs, sok szabadlevegő és egy kis Xanax vagy Rivotil a szorongàsra ha kell.

esetleg izomlazító gyógyszer.

Minden jót!

A99

Everdeen Creative Commons License 9 órája 0 0 5525

Azt nem rád írtam, hanem az előző hozzászólóra, aki a chemtrail-től elkezdve mindent felemlegetett nekem, keresve egy témát amire esetleg reagálok és visszaír, és így tovább.

Iphone 7S-en vagyok...

Amit írtam igaz, abba kötött bele az illető hogy vérből nem mutatható a tumor, szerencsétlen kérdezőnek fáj a feje és szeretne orvoshoz menni hogy kiderüljön nincs e agydaganata.

35 éves vagyok és jogász. 

Nem Mo-n élek. 

Előzmény: Aspius99 (5524)
Aspius99 Creative Commons License 9 órája 0 0 5524

Evergreen!

"Unatkozó vén fos" vicces vagy, és ostoba

de minden estre érdekes szakmai szempontból,

5 perc alatt regàlsz a bejegyzésre.

38 éves vagyok és pszihiàter.

Everdeen Creative Commons License 10 órája 0 0 5523

És ki informálódik a neten blőd sztorikról?

7500 forint egy nagy rutin + vizelet.

Anyukámnál először volt egy orvosi konzultáció 10 ezerért, és utána döntötték el hogy kell e valami speciális vérvizsgálat vagy nem. Hogy tumormarkereknek hívják e vagy másnak, de együtt az egész több száz ezer forintba került abba biztos vagyok.

Amit én írtam az legalább a valóságot tükrözi.

Ha egy kórházba mész és ott csináltatsz CT vagy MR-t akkor úszod meg a legolcsóbban.

Ha egy plázában működő egészségházba tévedsz be, ott azzal kezdik hogy le akasztanak róla egy 20 ezer forintos évi kötelező tagsági díjat...

Egy egy CT vagy MR nem kifejezetten drága, legalábbis nekem nem az . 25 ezer, 40 ezer de sokra nem mész vele mert kell egy orvos aki kiértékeli és őt is meg kell fizetni. 

Nem hinném hogy szét kéne OFF-olni az egész topicot mert van egy két unatkozó vén fo.s. aki nem bír magával és keresi a 'beszélgetőpartnert' kivel lehet okoskodni, kibe lehet belekötni.

Ha ez a fórum az agydaganatról szól, szóljon is arról!

Ha az egyik kedves kérdező szeretne teljes testszkennert én a Kistarcsai kórházat inkább ajánlom neki mint más orvosi-kórházi háttérrel nem rendelkező helyet, ahol van egy félig álmos szonográfus 5 percenként jönnek a páciensek és az egész a pénzlehúzásról szól. 

Előzmény: Aspius99 (5522)
Aspius99 Creative Commons License 10 órája 0 0 5522

EVERGREEN!

A CT sugàrterhelése valóban jóval magasabb egy sima röngtennél, bàr testàjank3nt vàltozó pl. a has 40xerese de az MRi mag màgneses rezonancia elven alapul, semmilyen sugàr dózis nincs ilyenkor..

A vérvizsgàlat meg 15 a teljes vérkép tumor markerenként plusz 3ezer.

Tehàt semmi esetben sem több szàzezer. Nagyin félre vagy informàlva.

Az MRI nek semmilyen egészség kàrosító hatàya nincs, csak az inplantàtumok és szívritmus 

szabàlyzók miatt behatàrolt a vizsgàlat. 

Én ezt szoktam javasolni mert nagyon pontos képalkotó vizsgàlat,.

A Neten olvasgatni fórumukon és informàlódni a sok blőd horrror story kapcsàn nem 

mindíg hasznos..

Everdeen Creative Commons License 24 órája 0 0 5521

És te mit trollkodsz a Glioblastomások között?!

Nekem legalább van hozzá közöm mert anyám nővére és annak a fia is meghaltak Glioblastomában.

Nem kell kihozni az 'állatot' az emberből, menj egy másik csoportba, fórumba és próbálkozz ott...a faxnak van kedve veled szórakozni...

A Centrum Lab KFT-nél meg próbálkozzon az aki beteg- azért csinálnak valós vizsgálatokat, nem pedig dr.google-ból diplomáztam-ot...

Előzmény: m.é.k.2014 (5520)
m.é.k.2014 Creative Commons License 24 órája 0 0 5520

a chemtrailről nem is beszélve...

de hogy miért épp ide tévedtél a végtelen világhálón? itt rákosok és hozzátartozóik cserélnek tapasztalatot

csak be ne dőljön a zavarosságodnak itt bárki tanácstalanságában

baromibaromságfosxarszemét... ezt nevezem!

Előzmény: Everdeen (5519)
Everdeen Creative Commons License 24 órája 0 0 5519

Már Sorry, hogy kötekedsz, meg okoskodsz, de a mammográfia igenis, rákkeltő és veszélyes és őszintén egy kalap fosra való vizsgálat!

Azért mert Mo-n ezzel tömik az emberek agyát, mert mást az OEP meg a kötekedő háziorvosok nem tesznek lehetővé, illetve egy koszos UH-ért fizetni kell és nem is keveset, attól még nem kéne felnagyítani hogy mennyire jó a Mammográfia!

Nem nem jó!

Igenis rákkeltő! Egy olcsó xar szemét vizsgálat és most kezdesz kihozni a sodromból!

Tele vannak vele a hírek, a híradó, nem tudom te mit olvasol, nézel hallgatsz, ki sem mutatja a daganatok nagyrészét, csak ha már akkora mint egy teniszlabda. 

Azt nem tudom a kérdező milyen betegségre akar teljes testscanner-t kérni, nem is kell kérnie, pénzért minden eladó abban az országban, de fölösleges és káros. 

Nem a primitív Google a megoldás, orvosok nem engedté hogy egy héten belül kétféle MR vizsgálatot csináljanak anyukámnál. 

Biztos tévedtek! 

Ne haragudj de nem fogok neked visszaírni, baromira elegem van a baromságodból neked más doldog nincs mint Everdeen-nel levelezgetni péntek délután?! 

Számomra az MR változatlanul egy veszélyes és nagyon  megerőltető vizsgálat, a mammográfia rákkeltő és xar, és Mo-n egy rakat vérvételi lehetőség van ha van elég pénzed bármilyen betegségre fényt fognak deríteni és túl nagy nyomozói munka sem kell hozzá, hogy hol végzik ezeket a vizsgálatokat. 

És még valami ha már fontoskodsz! Egy fórumon SOHA nem dől mások egészésége.............

Ez csak egy  fórum már sorry! 

Előzmény: m.é.k.2014 (5518)
m.é.k.2014 Creative Commons License 24 órája -1 0 5518

Ne haragudj, ne bonyolítsuk tovább. Tedd meg, hogy megguglizod! Ne vezessük félre a kérdezőket. Újabb tévhitet dobtál be: a MAMMOGRÁFIA ugyanis NEM rákkeltő, a fájdalmassága pedig max. pár mp, ha egyáltalán... mindenképpen elviselhető, mondom megint csak sokszoros tapasztalatból.

Hogy jön ide a mellrák? Spéci vérvétel? Az meg mi? "Innen ment tovább egy spéci vérvételre, hogy esetleg találnak e a vérében mást, mellrákra utaló genetikai hibát, vagy már jelenlévő de még nem kimutatható tumort, de az is negatív lett." Mire gondolsz? És hogy jön ez a fejfájáshoz?

A nem rákos, e téren járatlan kérdezők agydaganattól féltek, annak a diagnosztikájáról kérdeztek, arra adtam tényszerű választ. Teljestest-MR és vér- és vizeletvizsgálat nem mutatja ki az agydaganatot, de még másfélét sem.

Pár százezer Ft-os vizsgálat a Centrum-Labnál, amiből kiderül, hogy a fejfájást daganat okozza -e?! Mégis, milyen vizsgálatra célzol ott? És milyen csomagokra? A diagnosztikailag irreleváns tumormarkerekre? Eleve ezt írtad, pár ezret, és határozottan megbízhatónak minősítetted a módszert: "Szia, meg lehet állapítani és a  Centrum Lab KFT pár ezer forintért meg is mondja neked.  Vannak kifejezetten tumor szűrő csomagjaik." NEM, nem lehet! Bár lehetne! De ezek másra való vizsgálatok. Mindenestül dezinformáció a tanácsod, félreértettél valamit, jóindulatúan közölted, de ha tényszerűen cáfol valaki, ráadásul a személyes ismereteivel, akkor ne ragaszkodj a tévedéseidhez, mert mások egészsége-élete a tét. Már csak a milliós géndiagnosztika hiányzott hozzá (amit egyébként indokolt esetekben OEP-számlára is elvégeznek).

Nem baj, ha nem tudunk valamit, csak ne terjesszük a félinformációinkat tényekként.

Előzmény: Everdeen (5516)
m.é.k.2014 Creative Commons License 25 órája -1 0 5517

"A tudomány mai ismeretei szerint az MR-nek nincsenek ionizáló sugárzási veszélyei, mert másképp működik" -- elnézést, ez egy igen béna mondat, amennyiben nem is lehetnek sugárzási veszélyei, merthogy a mágneses rezonancia az nem sugárzás. A mágneses rezonanciáról mondja ma azt a tudomány, hogy nem károsítja az embert. De tök hülye vagyok a fizikához, úgyhogy nem elemzem tovább.

Előzmény: m.é.k.2014 (5514)
Everdeen Creative Commons License 25 órája 0 0 5516

Anyukámnál a 3. betegség egy mellduzzanatból eredően a mellrák gyanúja volt.

A mammográfiába nem egyezett bele, mert egyszer volt sok éve, és nagyon fájdalmas, pontatlan, és abszolút rákkeltő. 

Maszek 3D UH-n volt, orvosi konzultációval és manuális vizsgálattal.

Nem találtak semmit.

Innen ment tovább egy spéci vérvételre, hogy esetleg találnak e a vérében mást, mellrákra utaló genetikai hibát, vagy már jelenlévő de még nem kimutatható tumort, de az is negatív lett. 

Tényleg csak egy sima duzzanat volt, egy bőrfertőzés egy ronda lila folttal és végül a bőrgyógyásznál kötöttünk ki. 

Everdeen Creative Commons License 25 órája 0 0 5515

Nem pár ezer forint hanem több százezer a Centrum Labnál és a mellrákot biztos hogy vizsgálják.

Csak nem szemfényvesztéből végzik és ajángatják ezeket a vizsgálatokat vagy igen? 

Nem hiszem. 

m.é.k.2014 Creative Commons License 25 órája 0 0 5514

Bocs, jó pár éve rákos vagyok, és csak a saját legszemélyesebb tapasztalataimat szoktam itt megosztani, csak olyasmit, amit pontosan tudok. Ilyenféle vizsgálatokon, mindegyiken, többszörösen túlestem már, ill. genetikain nem, mert az nem volt szükséges. Ne keverjük össze a génvizsgálatokat az álatalad a Centrumlabnál pár ezerért ajánlott tumormarkerekkel. Ne is menjünk itt most bele, annyira más történet. Arra a kérdésre, hogy "vérvételi és vizeleti laborból meg lehet e állapítani hogy daganatos beteg vagyok e", az én (saját tapasztalataimon is alapuló) válaszom a hiteles válasz. Az MR pedig nem hasonlítható össze mérőszámokban a röntgennel, csak a CT, ugyanis megint csak nagyon más történet. A tudomány mai ismeretei szerint az MR-nek nincsenek ionizáló sugárzási veszélyei, mert másképp működik. Amúgy mindkét kérdésben: Google. Keresőszók pl.: "MR, sugárzás", "tumormarker", "géndiagnosztika". És akkor magad is látod. De mivel mindketten laikusok vagyunk, egymással ezt nem vitathatjuk meg, úgyhogy nem is okoskodnék.

A lényeg: sem a teljestest-MR, sem a vér- és vizeletvizsgálat nem nyújt megoldást a kérdezők kételyeire.

Előzmény: Everdeen (5513)
Everdeen Creative Commons License 26 órája 0 0 5513

Én úgy hallottam, hogy már sok genetikai eredetű rákos megbetegedést szűrnek vérből akár egymillió forint is lehet az ára ezeknek a vizsgálatoknak és természetesen saját zsebből kell fizetned. 

Van rá szakosodva Mo-n egy cég, de nem tudom melyik pár napja volt a híradóban.

Azért is jók ezek a vizsgálatok mert ha genetikai eredetű a betegség, akkor hiába adnak rá olyan gyógyszert- kemó vagy akármi nem értek hozzá, ezeknél nem fog hatni!

Olvass és kézdezz utána.

Az MR-nél másfajta sugárzás van, de van, és rendkívül erős az orvos mondta hogy több ezerszerese a sima röntgenének, ezért egyáltalán nem szokták ajánlani, sem ezt sem a CT-t, csak ha nagyon szükséges a tüntetek alapján. 

Én Londonban élek, itt ha fáj a fejed már küldenek is fel egy CT-re...

Amúgy azára nem annyira drága, pl egy agyi MR vizsgálat kb 25 ezer forint. 

Egy gerinc az 40 ezer. 

Előzmény: m.é.k.2014 (5511)
m.é.k.2014 Creative Commons License 30 órája 0 0 5512

Ne haragudj, csak a pontosság kedvéért: az MR-nél nincs sugárzás. Ettől függetlenül a kontrasztanyag nélküli teljestest-MR nem az esetleges ismeretlen daganatok kimutatásának a módja.

Előzmény: Everdeen (5510)
m.é.k.2014 Creative Commons License 30 órája 0 0 5511

Szervusz! Kénytelen vagyok ellentmondani Everdeennek, bár jobb lenne, ha neki lenne igaza, de sajnos nem. Laborvizsgálattal nem állapítható meg, van-e daganat. Vannak ugyan különböző típusokra specifikus ún. tumormarkerek, ezek vérből kimutathatóak, de szűrésre épp amiatt nem használják őket, mert nem jelzik megbízhatóan a daganatok jelenlétét és mibenlétét. Utalhatnak valamire, csak nem tudni, mire, eltérésekkor további vizsgálatok kellenek, és lehet, hogy az derül ki, hogy sehol semmi daganat, más okból emelkedettek az értékek. Másfelől viszont hibátlan tumormarkerszinteknél is vígan tele lehet a delikvens tumorokkal. Leginkább a rákkezelések hatásosságának figyelésére használják a markereket, a kezelés előtti kiinduló értékhez viszonyítanak. Keress rá a "tumormarker" szóra, és magad is meglátod. Szóval igen sajnálatosan a daganatok kimutatására nem a labor a járható út, persze az is fontos más mindenfélékre, de csináld végig a javasolt képalkotó és egyéb vizsgálatokat.

Előzmény: valace01 (5507)
Everdeen Creative Commons License 30 órája 0 0 5510

Én azt sem hiszem, hogy orvosi konzílium szakvéleménye nélkül engednek egy teljes testre kiterjedő MR-t vagy CT mivel a rendes röntgen több ezerszeres a besugárzás. Nincs is értelme mert pl anyukámánál maszekba csináltak a beleiről és ott kontrasztanyagot kapott a vénába, míg egy másik gerinc MR-nél meg egy másik gépbe fektették be. 

Ettől függetlenül találtak nála egy 3. betegséget...

Szerintem veszélyes és teljesen felesleges. 

Neki 5 db gerincsérvet és bélgyulladást, valamint apró kitüremkedéseket találtak kb 2 mm-esket. 

A legtöbbhöz kell vese és májfunkció vérkép, amit maszekba 2000 ért megcsináltak. 

Utána egy orvosi konzultáció kb 150 ezer volt az egész együtt, a Kistarcsai kórházban nagyon jó magán MR és CT részleg van. Csakis pénzért!

Előzmény: violini (5498)
Everdeen Creative Commons License 30 órája 0 1 5509

Szia, mindkét rokonom Glioblastomában halt meg és a szédülés egyiknél sem volt tünet. 

Zavartság, emlékezetkiesés, a kulcsot nem tudod a zárba illeszteni vagy pl :elültetsz egy tévé irányító hogy majd kinő mint virág, nagyon erős hirtelen fejfájsá és egyszerűen elterülsz tőle abban a pillanatban, unokatesóm egyik karja lebénult egyik napról a másik könyökig ez volt az első tünet. 

Anyja és fia másfél év különbséggel haltak meg. 

Abszolút genetikai betegség és nincs rá gyógymód. 

Erre a fajtára nincs. 

Jellemző tünet az agytomoroknál pl az azonnali hirtelen sugárhányás. Fejfájás mint olyan ami embertelenül fáj és nem reagál a gyógyszerekre és általában felkelés után, reggel az ágyban jelentkezik. 

Nagynéném Svájcban élt, soha nem festett hajat, nem evett műkaját, 2500 m magasságban élt, 60-as években volt fiatal amikor még nem is voltak autók, turisátk vonatok semmi fia ugyanez, 15 éve meghaltak...

Ne képzeljetek be magatokban semmit, higgyjétek el, olyan egyértelmű tünetei vannak hogy nem fér kétség a diagnózishoz....

Minden jót!

Előzmény: m.alexandra94 (5505)
Everdeen Creative Commons License 30 órája 0 0 5508

Szia, meg lehet állapítani és a  Centrum Lab KFT pár ezer forintért meg is mondja neked. 

Vannak kifejezetten tumor szűrő csomagjaik.

Nem kell sorban állni, nem kell kérincsélni a körzetis orvosnál kérsz neten egy időpontot bemész árak fent vannak a honlapon!

Előzmény: valace01 (5507)
valace01 Creative Commons License 1 napja 0 0 5507

sziasztok. először is minden betegnek mielőbbi gyógyulást szeretnék kívánni. szeretnék választ kapni egy kérdésemre, vérvételi és vizeleti laborból meg lehet e állapítani hogy daganatos beteg vagyok e. ne haragudjatok, lehet hülyeség de nem értek hozzá. fejfájással küzdök voltam rtg-n, az nem mutatott semmit. további vizsgálatokra várok. üdv valace

lahchia Creative Commons License 2 napja 0 0 5506

Az enyém nem hipofizis adenoma, de olyan közel van hozza, hogy először azt hitték, az.

Viszont szintén a látóideg érintett. Megműtötték, azonnal rendbe jött a szemem.

A hipofízis érintettsége miatt állítólag lehetnek később hormonális gondok, de nem törvényszerű. Attól függ, mennyire tudják megmenteni a hipofizist. Ezt olvastam, nem vagyok doki. :)

Ami nekem fura, hogy sugárzásról beszélsz. 

Nekem kiújult, újabb műtét vár rám. De mivel a látóideg érintett, ezért a sugárkezelés nálam kizárt.

Azért fura, hogy nálad engedik a sugarat? 

Nekem meningeoma, mivel túl közel van a látóideghez ezért a halántékomra fúrták a lyukat. De a szobatársamnak nem volt ennyire érintett a látóideg, ezért az orrán át műtötték. Az kevésbé visel meg, és utána nincs látható nyoma. Úgy tudom, a hipofizis adenomat is orron at szokták műteni. A néni már aznap sétált. Én meg feleannyi idősen két napig feküdtem.

Előzmény: yanesz (5476)
m.alexandra94 Creative Commons License 3 napja 0 0 5505

Sziasztok!

Nem sajat problemam miatt, hanem egy kozeli hozzatarozom ugyeben szeretnek segitseget kerni. 

Olvastam, hogy neha szedules az els tunete ennek a betegsegnek. Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, ez valamilyen jellegzezes szedules? Allando jellegu vagy hirtelem fellepo? Akinek ez volt az egyik kezdo tunet, tarsult hozza mas is?

elore is koszonom a valaszolat!

udvozlettel:Alexandra

Réka 90 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 5503

Teljes mértékben igazat adok neked, mert a testvérem esetében is ugy volt, hogy 2 epilepsziás roham között 2 és fél év telt el és akkor kiderült, hogy már 7 cm-es agydaganata van sajnos.

Előzmény: m.é.k.2014 (5499)
violini Creative Commons License 2017.04.18 0 1 5502

Köszönöm a részletes és kimerítő választ. Gyógyulást kívánok nektek és szeretteiteknek! 

Előzmény: m.é.k.2014 (5500)
anett7801 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 5501

Szia! A férjem 2016. március 30.-án miden előzmény nélkül epilepsziás rohamot kapott, majd 12 órán át nem tudott magáról. A neurológián megállapították, hogy agydaganata van, valószínűleg jóindulatú, mert nagyon kicsi. Pestre kerültünk, az OKITI-be, ahol egy hónap múlva megműtötték, a szövettan megállapította, hogy glioblastoma multiforme IV. Sugárkezelést és kemoterápiát kapott, de 2 hónap múlva a daganat sajnos kiújult. Nagy nehezen decemberben újraműtötték, de akkorra már lebénult, nem tudott beszélni, nem evett, nem ivott. A műtét jól sikerült, újra jár, beszél (minimális beszédhibával), önellátó. Az első 3 hónapos MR-en túl vagyunk, hál istennek nincs daganat. De! Mindennap rettegek, hogy nehogy kiújuljon, a legkisebb változásnál is görcsbe rándul a gyomrom. Nehéz ez nagyon. Reménykedünk, hogy minél tovább jól legyen. Most új kemot kap, egyenlőre nagyon jól van! Kitartást Nektek is!

Előzmény: missrosa (5487)
m.é.k.2014 Creative Commons License 2017.04.14 -1 0 5500

Ja, lemaradt: maga az Affidea is előrebocsátja, hogy "Nem pótolja azonban az egyes szervek, testtájékok célzott és részletes vizsgálatát". "Teljes test MR-vizsgálatunkat azoknak ajánljuk, akik átfogó képet szeretnének kapni testük, szerveik állapotáról." Én pár éve érdeklődtem ilyenről a Raditecnél, és nagyon óvatosan nyilatkoztak az apróbb elváltozásokat, pl. kisebb áttéteket illetően a teljes megbízhatóságáról, nem is próbáltak meg rábeszélni. Még a PET-CT-nél sem ígérik fél centinél kisebb akármik felismerését, pedig talán az a legpontosabb daganatok terén.

Előzmény: m.é.k.2014 (5499)
m.é.k.2014 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 5499

Legyen úgy, hogy ha a teljes test szkennelése nem talált elváltozást, akkor sehol sincs, pláne az agyban, de biztosabb diagnózist az agyról mégiscsak egy kontrasztanyagos koponya-MR adhat. A neurológus kérhet ilyet OEP-re. Inkább legyen meg feleslegesen, azaz negatív eredménnyel, ami után hatalmasat lehet fellélegezni, mintsem hogy 1% esélye is maradjon a tévedésnek. Szerintem. Egy epilepsziás jellegű rohamnak kellett hogy valami oka legyen. Mert amúgy általában nem szokott ilyen lenni. Bármitől volt is, jobb lenne kideríteni, és ha megfogható oka van, orvosolni.

Előzmény: violini (5498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!