Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

munster 2 napja Creative Commons License 4932

szia drága. nagyon sajnálom ami veletek történik... saját tapasztalatunkból állíthatom,  a preventa kidobott pénz az ablakon.. 

Előzmény: wivcsie (4931)
wivcsie 5 napja Creative Commons License 4931

Nagyon sajnálom és őszinte részvétem! :(
És Köszönöm a biztatást! Hétfőn írok még az eredményről és hogy mint mondtak az orvosok...

Előzmény: tabátos1 (4929)
babett_v 5 napja Creative Commons License 4930

Sziasztok! 

Régóta olvaslak Titeket, sajnos mi is érintettek vagyunk, Édesanyámnál glioblastomát diagnosztizaltak tavaly decemberben. Atestunk muteten, sugarterapian, thermosolomid kezelesen. Mi most egy uj kezelest probalunk, privatban szivesen megosztom bárkivel akit esetleg érdekel! E-mail cimem : babett_v@freemail.hu MINDENKINEK KITARTAST SOK ERŐT ES MIELOBBI GYOGYULAST KIVANOK!!!!!! 

tabátos1 6 napja Creative Commons License 4929

A bátyámat is Orbay főorvos műtötte. Utána sugarat kapott. Akkor hónapokig javult az állapota. Szenteste elveszítettük... Közben mi is megpróbáltunk mindent.  A Culevittel vigyázni kell,nála a májfunkciókat rontotta. Beszereztük az AVASTINT is (oep, ogyi mindenféle engedélyhez kötött amerikai készítmény), hiába.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Nálatok u. ez a helyzet, csak a szomorŰ tapasztalatunkat írtam meg őszintén. Megértem, hogy mindent meg akartok próbálni, de óvatosan! Én is lehoztam volna a csillagokat is az égből de hiába..

Nektek sokkal több szerencsét(?) kívánok!

Előzmény: wivcsie (4928)
wivcsie 6 napja Creative Commons License 4928

Jövőhéten kell vissza menni Orbay doktor úrhoz, meg szerdán megyünk Dr. Csókayhoz, de addig is elkezdte inni a Preventa vizet, szedni a Culevitet plusz Kaqun fürdő terepára jár , plusz egészséges étrend...még a c-vitamin kúrán gondolkozunk, de igazából nem tudjunk mi lenne jó...ilyenkor sztem mindent kipróbálna az ember :(

Előzmény: tabátos1 (4926)
wivcsie 6 napja Creative Commons License 4927

És a beszédzavar után mi lett? 

Egyenlőre a CT- eredmény ez lett amiből én nem sokat értek :( : "bal frontális szarvat körbevevő a corpus callosumba is belekúszó és az elülső törzsdúci régiót valamint a mély frontális fehérállományt involtáló residualis folyamat jelentősen megnyagyobbodott, inhomogén szerkezetet és halmozást mutat. Frontális szarvak jobbra nyomottak a III. kamra lényegében középhelyzetű maradt elülső része deformált, a cella médiák mérsékelten nyomottak. "

tabátos1 6 napja Creative Commons License 4926

Mi az agydaganat diagnózisa és hányadik stádiumú? Bátyámnál is beszédzavarral kezdődött, ő sem találta a szavakat (motoros afázia).

Előzmény: wivcsie (4925)
wivcsie aug. 25. Creative Commons License 4925

Sziasztok!
Szeretnek erdeklodni, hogy volt e valakinek hasonlo tapasztalata, Edesanyukam (43 eves) tavaly szeptemberben mutottek eber mutettel az agydaganatat mert a beszed ertes kozpontnal volt.,a mutet sikeres volt kapott sugar kezelst is.Azt hittuk tul vagyunk rajta...
De 2 hete ujra elkezdodott a beszedzavara neha nem tudott kimondani szavakat csutortokon volt CT-n es talaltak nala egy ujabb agydaganatot a beszedkozpontnal de most mashol nem mutheto helyen, viszont mara mar alig tud valamit rogton kimondani, van aki atesett ilyenen illetve tud valami alternativ gyogymodot ami segithet vagy csak megalithatja a novekedest vagy ilyenkor mivel lehet segiteni mert latom rajta h egyre jobban idegesiti,hogy nem tudja kifejezni magat! Jovohetre kaptunk idopontot az onkologushoz, hogy milyen kezelest kaphat, de addig is kegyeg az ido es felek, hogy romlani fog az allapota....

Koszonom elore is ha barki barmiben tud segiteni!

Szucsinho aug. 25. Creative Commons License 4924

és még annyi,hogy 3-4 hónapja krónikus arcüreggyulladásáom van amit azóta is kezelnek egy rossz fogam miatt amit már azóta kiműtöttek. bár semmi előrelépés

Előzmény: lahchia (4922)
Szucsinho aug. 25. Creative Commons License 4923

Megpróbálok megnyugodni. Igazából ez a memóriás dolog is mint ha azóta jött volna elő,hogy szedtem 3 hónapig a frontint.

Előzmény: lahchia (4922)
lahchia aug. 25. Creative Commons License 4922
bocs,en voltam. Tenyleg nem lehet az eselyeket latolgatni. Ha aggaszt, vizsgaltasd ki. De a legrosszabb amit tehetsz hogy felsz. Attol még az is elromlik ami még jó . A stressz öl. Szó szerint.
Előzmény: Zovize (4921)
Zovize aug. 25. Creative Commons License 4921
a szakirodalom (es a sajat tapasztalatom) szerint az agydaganatra leginkabb a rendszeres reggeli fejfájás jellemzo. Többnyire fekvo helyzetben jelentkezik,hanyingerrel vagy hirtelen hányással jar egyutt. Persze nem csak ilyen lehet, de ez eleg tipikus. A te fejfajasod inkabb a nyakizmok merevsege miatt lehet. Bizonytalansagerzet? Fizikai vagy psziches?
Előzmény: Szucsinho (4920)
Szucsinho aug. 24. Creative Commons License 4920

Köszönöm a válaszodat! Semmilyen más tünetem nincs néha talán a tarkómnál egy kisebb fejfájás meg néha olyan bizonytalanság érzet.(de ez már 1 éve). Egész nap ülő munkát végzek az izmaim nagyon merevek a nyakam recseg ropog. Ezt igazából ennek tudom be. Reggelente semmi bajom, fáradékony nem vagyok. Tudom,hogy nem nagyon lehet itt az esélyeket latolgatni,de szerintetek lehet komoly a baj? :/ Nagyon félek.

Előzmény: lahchia (4919)
lahchia aug. 24. Creative Commons License 4919

egyetértek. Először is nyugi, a stressz csak még jobban rontja a memóriát. 
Sok minden miatt lehet, tulterheltseg, stressz, még egy natha is...
van más tüneted is?

Előzmény: Szucsinho (4915)
Szucsinho aug. 24. Creative Commons License 4918

Természetesen orvoshoz megyek! Köszönöm a válaszodat! Túlterheltség, stressz, depresszió.. nha ez szerintem mind igaz rám! :/

Előzmény: marjori (4917)
marjori aug. 23. Creative Commons License 4917

Elsôsorban nem agydaganatra kellene gondolni. Túlterheltség, kimerültség, depresszió, stressz. Vagy vannak ilyen idôszakok "csak úgy" is, szerintem ilyen mindannyiunkkal elôfordul periodikusan, csak esetleg más legyint rá és megy tovább.

Menj el orvoshoz, de ne spannold magad emiatt szerintem. Nyugi.

Szucsinho aug. 23. Creative Commons License 4916

vagy is inkább olyan mint ha régebben történtek volna a dolgok vagy ami mondjuk tegnap történt úgy érzem mint ha régebben történt volna.

Szucsinho aug. 23. Creative Commons License 4915

Sziasztok! Már annyira kétségbe vagyok esve,hogy nem tudok hova fordulni hátha ti tudtok nekem valamit mondani az esetemől!

Amit tudni kell rólam elsősorban. 22 éves vagyok és kis korom óta rettegek minden féle betegsétől. Mostanába (körülbelül 2 hete ) arra lettem figyelmes, hogy nagyon sokat kell gondolkoznom hogy mit csináltam 1-2 napja akár régebben egyszerűen nehezen jut eszembe és ezen görcsölök mindig,hogy nem emlékszem rá és csak kisebb gondolkodás után jut eszembe. Interneten olvastam a memória zavar és az agydaganat kapcsolatáról. Természetesen rettegek ,hogy agydaganatom van és kimozdulni se mozdulok itthonról. Természetesen megyek vele orvoshoz csak  szerintetek van okom félni? Alkalmanként frontint is szedtem de már nem szedem egy hete. Nem tudom lehet e ez pchihés. Időpontokat ,találkozókat semmit nem felejtek el csak mostanába nehezen emlékszem vissza adolgokra hogy egyáltalán megtörtént e vagy nem. Válaszotokat köszönöm előre is!

Madagaszkár99 aug. 21. Creative Commons License 4914

Most olvasom a Nők Lapja fórumon, hogy macsek Sanyája elment.....:-( :-(

Nyugodjon békében! 

Rendan38 aug. 17. Creative Commons License 4913

Sziasztok!

macsek0317 mi van veletek? Hogy van a fiad?  Javulgattok? Nagyon sokat gondoltam Rátok, ha olvasod soraimat kérlek írj.

Én már elég régen nem voltam itt, de valahogy hiányzik ez a fórum.  Nagyon sok erőt merítettem a Dorci betegsége idején, kiváncsi vagyok mi van veletek, ki hogy halad a gyógyulással! 

Mindenkinek drukkolok, Ewy82 örülök neked is! 

Előzmény: macsek0317 (4727)
Asimov74 aug. 10. Creative Commons License 4912

Ma beszeltunk az orvossal, mondta nincs ertelme. Megkerdeztuk a beteget nem akarja.

Agyomorszondat is kiszedte, raadasul sokszor nem tiszta olyankor paranoid es tamado. Meg az orvosra is azt mondta hogy ellenseg. Par perc mulva kitisztul es akkor minden rendben. Nem sok joval kecsegtetnek. Borzaszto, hogy nem tudod iranyitani a dolgokat, minden csuszik ki a kezedbol. Bar mi lassan 3 eve toljuk, az utolso honapban romlott latvanyosan, de akkor neha 1-2 orarol beszelek.

ildó66 aug. 10. Creative Commons License 4911

A férjem is szedte a TEMODAL-t, komplex kezelés részeként, Neki nem használt.

Tényleg rengeteg mellékhatása van, de ha nem próbáljátok meg Bennetek lesz esetleg az,hogy hátha az Ő esetében segített volna. Ha az orvos javasolta én megpróbálnám és ha azt tapasztaljátok,hogy rosszul van tőle akkor abbahagyja.

A férjemnél nagyon be kellet tartani azt,hogy mielőtt bevette és utána következően pár óráig nem evett. Az orvos nem hívta fel erre előzetesen a figyelmet és akkor ( 2000-ben) még nem lehetett olvasni erről a készítményről.

Vele aláírattak - ugyan az első v. második kezelést követően - egy nyilatkozatot,hogy tudomásul veszi a gyógyszerrel kapcsolatos mellékhatásokat és emelett vállalja a szedését. (Lehet,hogy amennyiben ezt előre teszik Ő nem ment volna ebbe bele mert 34 éves volt és mellékhatásként végleges nemzőképtelenség is előfordulhat. Bár akkor az életéért harcoltunk) 

Szalmaszálként egy kapaszkodó....

Előzmény: Asimov74 (4910)
Asimov74 aug. 10. Creative Commons License 4910

Tisztelettel Udvozlok Mindenkit !

Most talaltam ra az oldalra. Tanacsra lenne szuksegem. A ferjem nagybatyjanal 2012 januarjaban diagnosztizaltak az agytorzson daganatot. Mintat nem tudtak venni, maradt a sugar. Pet ct kihozta hogy valszeg multi glio. Ittunk- iszunk buzafuvet, c vitamin . Tavaly szeptemberben egy ujabb pet utan kiderult eltunt a daganat. Most 3 hete ujra elkuldtek minket petre, sajnos kiujult es nagyobb lett. Nyelni nem tud, jarni is alig, beszede nehezen ertheto, latasa romlik, nagyon szedul. Temodalt javasoltak de az Ur mar aligvan 48 kilo. Hozzateszem 78 eves. Kerdes van ertelme a Temodalnak, mert eleg sok rosszat irnak rola. Minden valasznak orulok, mert jovoheten el kell dontenunk.

Eloreis koszonom  TTimea

ildó66 aug. 9. Creative Commons License 4909

Kedves "Réka 90"! Elküldtem Neked még egyszer, ugyanarra az e-mail címre amiről írtál nekem. remélem megkapod, örülnék ha visszajeleznél!

Előzmény: Réka 90 (4906)
Verocska85 aug. 6. Creative Commons License 4908

Mégegyszer köszi!

Hasznosak az oldalak, amiket megadtál.

Előzmény: Hoppancs_ (4907)
Hoppancs_ aug. 6. Creative Commons License 4907

Nagyon szívesen! Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

Előzmény: Verocska85 (4905)
Réka 90 aug. 4. Creative Commons License 4906

Kedves Ildiko nem kaptam meg a valaszodat. Nem tudom mi tortent. Legyszives ha tudod kuld ujra. Koszi

Előzmény: ildó66 (4903)
Verocska85 aug. 2. Creative Commons License 4905

Kedves Hoppancs!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet,mindenképpen megnézem ezeket az oldalakat. Egyébként azóta már sokat javult a helyzet, 1 hét múlva már mehet dolgozni a párom. Persze a paresis az arcán még nem múlt el teljesen, de lassan javul a helyzet. Sajnos vár még rá egy 6 hetes frakcionált stereotaxias sugárkezelés is :-(

Hoppancs_ aug. 1. Creative Commons License 4904

Kedves Verocska!

Én kívülálló vagyok ugyan, ezért tanácsot nem tudok adni, de azt javaslom, hogy amennyiben tudtok angolul, nézzétek meg ezt az oldalt :www.anausa.org. Van fórum is. Illetve rengeteg Facebook-csoport van, ahol betegek osztják meg egymással a tapasztalataikat, persze ezek is angolul. Ha beírod FB-keresőbe, hogy "acoustic neuroma", nagyon sok minden ki fog jönni. Persze, lehet, hogy nyitott kapukat döngetek. 

Előzmény: Verocska85 (4884)
ildó66 júl. 29. Creative Commons License 4903

Válaszoltam!

Előzmény: Réka 90 (4902)