Keresés

Részletes keresés

Everdeen Creative Commons License 28 órája 0 0 5574

John McCain amerikai szenátor is GBM-ben szenved.

81 éves.

Meglátjuk vele mi fog történni. 

Everdeen Creative Commons License 29 órája -3 0 5573

Hát, nekem egy férfi eleve ne írja azt hogy a mammográfia teljesen fájdalommentes.

Nőként fel vagyok rajta háborodva.

Gondolja el úgy hogy a legnemesebb testrészét nyomja, lapítja össze a gép.

Eü végzettség ide vag oda, anyukámnál BPPV-t Beningus Prox. Pos. Vertigo- azaz jóindulatú forgó szédülést állapítottak meg.

Londonban. 

Az ideggyogyász az MR-t NEM engedélyezte csak a koponya CT-t negatív lett szerencsére, bár így sem sok jóval kecsegtet ez a borzasztó betegség. 

Én saját magam, nem eü végzettséggel-nem mintha sokra tartanám eme végzettséget...- nem tartom egészségesnek sem az MR- sem a CT alkalmazását.

Harmadrészt, vannak itt idősebb úriemberek akik szeretnek beszélgetni és ha találnak valakit aki válaszol, akkor mindenfelé terelik a témát és jönnek minden baromsággal.

Van aki türelmesebb forumózó és van aki baromira nem az.

Az utóbbi vagyok én.

Előzmény: Pranit (5567)
judy54 Creative Commons License 2 napja 0 1 5572

Kedves Ágika!

Nagyon sajnálom a barátnődet! Az én testvéremnél is hasonló tünetekkel kezdődött, szavakat felejtett el, nem tudott fogni a kezében semmit,

és nem tudott járni...

A diagnózisban meghatározott glioblastoma IV. az egyik legagresszívabban terjedő agydaganat fajta, és sajnálom,hogy ezt kell mondanom, de semmiféle

kezelés nem hatásos ellene, gyors lefolyású. A mi esetünkben ez 6 hónap volt. 

De minden eset más és más, reménykedjünk!!!!

Előzmény: Ágika64 (5571)
Ágika64 Creative Commons License 4 napja 0 0 5571

Közben megoldódott, hogy barátnőm miért lett rosszul. Gondoltam megosztom.

A sugárkezelés mellékhatásaként ödéma keletkezett az agyban, ami súlyosabb tüneteket okozott, mint amikor még a daganat jelen volt.

Kezelni tudják és újra szednie kell a szteroidot, hogy ne legyen ödéma a koponyájában. Azt mondják ez nem veszélyes és gyakori mellékhatás, tudják kezelni és ne aggódjunk, mert ez nem állapot romlás. Remélem így van/lesz.

tabátos Creative Commons License 4 napja 0 0 5570

Olvasd vissza a tabátos, tabátos1 hozzászólásaimat. Sajnálom...

Előzmény: [fidelio] Krisztina506 (5568)
Ágika64 Creative Commons License 5 napja 0 0 5569

Üdv Mindenkinek !

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert nagyon megijedtem. A barátnőmnél június elején agydaganatot állapítottak meg (glioblastoma multiforme, IV. stádium). Egyetlen tünete volt, ami hírtelen jött, nem találta a szavakat ill. a végén már alig értettük mit mond. Ehhez képes két napon belül már megállapították a diagnózist. Június 26-án műtötték az Amerikai úton. Állítólag a műtét nagyon jól sikerült, nem sértették a beszédközpontot, bár így egy pici daganat benn maradt. Szteroidokat kapott az ödémára, amit most hétfőn hagyott abba. Teljesen jól volt. Szerdán kapta az első besugárzás-kemo tabletta kombinációt. Ma kapta volna a 3-kat, de délelött szavakat tévesztett, majd már beszélni, sőt írni sem tudott, és sokszor nem értette, amit mondtunk neki. Minden orvosa szabadságon.

Bementünk az Uzsokiba, mégis megkapta a 3. kezelést és azt mondták szedje a szteroidot mégiscsak. Elindultunk a kocsi felé a parkolóba, de epilepsziás rohamot kapott, azóta még egyet. Benn tartották. Ez mitől lehet ???? Nem szabadna sugarazni vagy mi??? Elötte soha nem volt ilyesmi, amig nem kezdték el a kezelést teljesen jól volt.

Aki tud erre valami magyarázatot, kérem írja meg. Előre is köstzönöm

[fidelio] Krisztina506 Creative Commons License 5 napja 0 0 5568

Üdv Mindenkinek !

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert nagyon megijedtem. A barátnőmnél június elején agydaganatot állapítottak meg (glioblastoma multiforme, IV. stádium). Egyetlen tünete volt, ami hírtelen jött, nem találta a szavakat ill. a végén már alig értettük mit mond. Ehhez képes két napon belül már megállapították a diagnózist. Június 26-án műtötték az Amerikai úton. Állítólag a műtét nagyon jól sikerült, nem sértették a beszédközpontot, bár így egy pici daganat benn maradt. Szteroidokat kapott az ödémára, amit most hétfőn hagyott abba. Teljesen jól volt. Szerdán kapta az első besugárzás-kemo tabletta kombinációt. Ma kapta volna a 3-kat, de délelött szavakat tévesztett, majd már beszélni, sőt írni sem tudott, és sokszor nem értette, amit mondtunk neki. Minden orvosa szabadságon.

Bementünk az Uzsokiba, mégis megkapta a 3. kezelést és azt mondták szedje a szteroidot mégiscsak. Elindultunk a kocsi felé a parkolóba, de epilepsziás rohamot kapott, azóta még egyet. Benn tartották. Ez mitől lehet ???? Nem szabadna sugarazni vagy mi??? Elötte soha nem volt ilyesmi, amig nem kezdték el a kezelést teljesen jól volt.

Aki tud erre valami magyarázatot, kérem írja meg. Előre is köstzönöm

Pranit Creative Commons License 2017.07.15 0 3 5567

Bár már pár hónap is elmúlt a kérdésed óta, de muszáj hozzászólnom, mert biztos, hogy sokakat foglalkoztat ez a kérdés, és visszaolvasva a fórumot sokan kaphatnak téves infókat. Így ez a bejegyzés nem is igazán neked szól, hanem azoknak akik utólag olvassák vissza a bejegyzéseket.

A lényeg, hogy EVERDEEN valóban teljes mértékben hülyeségeket írt, bármennyire is meg volt gyözödve az igazáról, akár a rák vérböl való kimutatásával, akár az MR-rel kapcsolatban.

Sajnálom, hogy épp abban az idöben nem olvastam a fórumot mikor ez a vita folyt, hogy megerösítsem azt, amiket m.é.k.2014 írt, mert minden amit írt, megfelel a valóságnak, mondom ezt egészségügyi végzettséggel, és a végén még ö lett alpári módon sértegetve...

Előzmény: valace01 (5507)
lahchia Creative Commons License 2017.07.13 0 0 5566

Csak egy jótanács, mindig gyanakodj, ha a weboldal nevenek a vége  .info .eu .com .net. vagy blogspot

Persze .hu is lehet, akkor nehezebb kiszúrni.

Ha mégis megnyitod és megjelennek az órákon belül körömgomba gyógyítós, hashájrázos, pénisznövelő, 62 orgazmust ígérő gifek akkor tuti hogy jó helyen jársz: épp bezsebelik a hirdetési pénzt utánad, és jó esélyed van egy vírust is összeszedni.

Ilyen oldalt linkeltél, rajta van a listán is.

Előzmény: lahchia (5565)
lahchia Creative Commons License 2017.07.13 0 1 5565

Lehet hogy félreértettél, lehet hogy én téged. 

Gbm-nel valszeg én sem vállalnám a kemot, műtétet, úgyis mindegy alapon.

Csak nekem úgy jött ki, hogy hamis reményt keltesz azzal, hogy ilyen oldalról linkelsz, ami bizonyítottan álhír oldal, bizonyítottan hatástalan kezeléseket ajánlva. A HVG csinált egy gyűjteményt, lajkvadasz kamuoldalaktól. Azokat max figyelmetlenségből nyitom meg.

http://tablet.hvg.hu/tudomany/20150119_atveros_weboldalak

Sajnos sokan csináljak ezt, lehúzzák azokat, akik kétségbe vannak esve. :(

"Saját" példával jönnek, csodálatos gyógyulásról mesélnek, aztán eladják a C vitamint, szódabikarbónát, egy kisebb vagyonért. Láttunk itt már ilyet, szóltam én is már modinak, törölték is azonnal az illetőt.

Ha nem erről van szó, akkor elnézést kérek.

Előzmény: judy54 (5562)
lahchia Creative Commons License 2017.07.13 0 0 5564

Nagyon jól tették, épp ideje volt.

Nagyon bírom Dr Novák Hunort, nagyon sokat tesz érte, hogy tisztázza a dolgokat a fejekben. De sajnos egyedül van, a "csodadoktorok" meg rengetegen. 

Sokan hisznek ezekben a természetesnek mondott gyógymódokban. Én elhiszem, hogy mikor minden orvos feladja, akkor az ember már csak a csodában bízhat. 

De elvenni valakitől a gyógyulás esélyét azzal, hogy lebeszéli az orvosi kezelésről, hogy HELYETTE C vitamint, cannnabist, stb adjon neki, az gyilkosság. És nem átvitt értelemben. Szó szerint gyilkosság.

Köszönöm, úgy néz ki nagyjából változatlan. Legalábbis a szemész szerint.

Ma megyek az idegsebészhez, valószínűleg elküld MR-re, akkor majd kiderül hogy mi változott két év alatt. 

Remélem nem sok. Szoktalak olvasgatni titeket, de magamról montanában nincs mit írni (addig jó). :)

Na, visszatérve: ha a prof hét éve nem operál meg, hanem az "alternatív" gyógymódokkal helyettesítem, akkor most már nem írok ide, mert vak lennék...

Mondom ezt úgy, hogy a kedvesem reiki mester. És piszkosul megnyugtat, mikor kezel, akkor is, ha nincs rá bizonyíték, hogy hatásos lenne. A lelkemet eerősíti, a felfájásom enyhül.

Lehet hogy tényleg hat, lehet hogy tényleg placebo, nem tudom, nem is érdekel. De ha a prof műteni akar, akkor műteni fog. A kedvesem meg majd utókezel reikivel. Ennyi.

:)

Előzmény: fertőtlenítő (5560)
tetovált szóda Creative Commons License 2017.07.10 0 0 5563

Szia!

1991-ben jelent meg egy orvostudományi közlemény, ahol 34 non-Hodgkin limfómás beteget (follikuláris típus) kezeltek csak(!) D-vitaminnal (alfakalcidol).
Itt a cikk elérhetősége: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1971849/
A limfóma teljesen visszafejlődött 4 betegnél, részlegesen másik négynél. Nem növekedett 10 esetben, tovább nőtt a fennmaradó 16 betegnél.
A szerzők következtetése szerint az alfakalcidol hatásos szer ezen betegség kezelésében.
Az alfakalcidolról bővebben itt: https://nyitogato.wordpress.com/2017/04/17/agyvitamin/

Előzmény: Evica111 (5561)
judy54 Creative Commons License 2017.07.10 0 1 5562

A mi esetünkben már kezdetben megmondták,hogy ez a fajta agydaganat nem gyógyítható semmivel sem.

Mivel már akkor gyenge volt a tesóm,mikor kórházba került, nem volt szállítható.

Kemó kezelésre pedig csak járóbeteg rendelés keretében tudott volna sor kerülni. Nem volt lehetséges ezt megoldani.

Maga az onkológus doktornő sem javasolt semmiféle terápiát a MÁV Kórházban!(az erről szóló igazolás nálam van!)

Mivel a kemó és/vagy sugárkezelés hatásairól több mindent olvastunk, ezért született meg a döntés,hogy nem kérjük a kemót akkor sem, ha

esetleg javasolnák! 

Azt hiszem, ha egy ilyen diagnózis megszületik, a hozzátartozóknak nem mindegy, hogy hogyan látják beteg rokonukat szenvedni!

Szegény úgy ment el,hogy nem voltak fájdalmai!

Előzmény: lahchia (5558)
Evica111 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 5561

Sziasztok, anyukam miatt irok, akinel nemreg agyi lymphomat allapitattak meg. Azt mondtak az elejen, hogy ez egy aranylag kezelheto betegseg. De sajnos most ott tartunk, hogy a kemo amit eddig kapott nem hasznalt, a fejeben a tumor meg nott is, es egybefuggo lett az odemaval, most a sugarral probalkoznak. Nem beszel, eleg sokszor van epilepsziaszeru tunete, volt valakinek hasonlo betegsege? Felek, hogy a sugar sem fog segiteni, csak rontani az egeszen....non hodging lymphomarol van szo...

fertőtlenítő Creative Commons License 2017.07.08 0 3 5560

Na, most csukták be azt a lúgosító seggfejet! Ezt kellene tenni az összessel, aki szódabikarbónázik, B17-ezik, nagy dózisú C vitaminozik, kannabiszozik, mindjárt kisebb lenne a pofájuk a neten, meg a zugtévékben...

/ Remélem jól vagy, rég hallottam felőled! :))  /

Előzmény: lahchia (5559)
lahchia Creative Commons License 2017.07.08 -1 1 5559

Kiegészítés:

A gyógyszerek legfőbb (mellék)hatása, hogy életben marad az ember...

Előzmény: judy54 (5557)
lahchia Creative Commons License 2017.07.07 0 0 5558

Őszintén sajnálom a testvéred :(

Ezzel egyúttal beismerted, hogy a természetes gyógymód pont annyit ér ennél a betegségnél, mint bármi más: SEMMIT.
Ezért nem kellene hiú reményeket kelteni másokban. Mert esetleg egy olyan is a természetes gyógymódot választaná aki amúgy menthető lenne. Műtéttel, sugáral, kemoval.

A természetes gyógymód nagyon jó kiegészítője az orvosi kezelésnek. Enyhébb betegségeknél a természetes gyógymódok nagyon jók. Én sem szedek gyógyszert ha megfázok, vagy egyéb apró bajom van. De az agydaganat nem az a katergória, ahol elég a C vitamin.

Lehetsz te a természetes gyógymód híve,természetesen jogod van hozzá. Azt a kezelés választod, vagy utasítod el, amit akarsz. 
Minden gyógyszernek van mellékhatása, igen. És az orvos mérlegeli, hogy a kezelés használ, vagy esetleg többet árt. 
Tudod, amikor lehet én is a természetes módszerekhez fordulok. Gyógyeák, stb. De az epilepsziámra szedem a gyógyszert, mert nem akarok meghalni egy rohamban. 

A néniről meg annyit, hogy tolószékben él, de a sugár nélkül már nem élne. Melyik a jobb? Neki kell tudnia. 

Előzmény: judy54 (5557)
judy54 Creative Commons License 2017.07.04 -1 0 5557

Tudod, az én testvéremen már nem segít semmiféle terápia! Sem szódabikarbóna, sem C-vitamin, sem kemó....

A mi családunk megbeszélte, hogy ha bármiféle ilyen javaslat felmerülne, sem kemót sem sugarat nem vállalunk!

Mi a természetes gyógymódokban hiszünk, hiszen mint tudjuk, minden gyógyszernek van mellékhatása.

A testvéremmel egy kórteremben feküdt egy néni, akinek csípődaganata volt, sugárral kezelték, azóta tolószékben kénytelen élni a napjait.

Azt hiszem, mindenkinek joga van eldönteni, hogy kéri-e a javasolt kezelést vagy sem?

Üdv:

Előzmény: lahchia (5555)
lahchia Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5556

Nem akarlak elkeseríteni, de válaszolok...

Nekem is így kezdődött a műtét után két évvel. (2012-ben) Először csak "megvastagodás" 

Utana dilemma:"recidiva vagy muteti heg?"

Ket eve már biztos hogy recidiva, kiujulas, a professzor azt mondta, romlás eseten műtét.

Évek óta a visus a rossz szememen 0,6, a fundus és a látótér csökkent, de nem romlott. 

Ma voltam szemészeten, és egy újat mondott a doki: RAPD pozitív. Ez kb azt jelenti, hogy a pupillám a fényre TAGUL. Az nem jó. :(

Azt jelenti kezd komolyan serulni a látóideg

A menongeoma 100-ból ketszer újul ki. Úgy néz ki, mi megnyertük :(

Most megyek majd idegsebeszhez, MR-re, aztán majd jövök.

Előzmény: lábadozás (5537)
lahchia Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5555

Nem kéne itt szódabikarbonaval meg C vitaminnal rákot gyógyítani...

Főleg olyan oldalról linkelni, ami ismerten klikkvadasz kamuoldal.

Ne táplálj hiú reményt és ne uszíts a kemo ellen, mert azzal az egyetlen esélyt veszed el sokaktól. 

Gbm-nél meg esély sincs. Se kemoval, se szódával. 

Előzmény: judy54 (5536)
lahchia Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5554

A kolléganőmnek pl azért fáj a feje, mert túl erős a nyakizma, és gyakorlatilag nem enged elég vért az agyba. Konkrétan ez a diagnózis. 

Előzmény: Aspius99 (5528)
lahchia Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5553

Megváltozik az ember, mikor hirtelen ráébred hogy hajlandó...

Előzmény: Princilla (5474)
tetovált szóda Creative Commons License 2017.06.06 0 0 5552

Csak ismételni tudom: ebben nincs szója, csak földimogyoróolaj.

Azt írtad, a lányod szójára allergiás, nem pedig földimogyoróra. Azt nem említetted, hogy esetleg keresztallergia állna fenn.

http://www.dr.info.hu/drinfo/drinfo/pid/0/medicineProperties/oid/0/m,0100000064027

Alkalmazási előirat szakemberek számára »

"4.3 Ellenjavallatok
· A készítmény hatóanyagával vagy a 6.1 pontban felsorolt bármely segédanyagával (földimogyoró olaj) szembeni túlérzékenység.

..."

A tisztított földimogyoró olaj tartalmazhat földimogyoró fehérjéket.
A készítmény ellenjavallt a segédanyagként szereplő földimogyoró olaj tartalom okozta túlérzékenység esetén (lásd 4.3 pont)."

Előzmény: Pumunella (5551)
Pumunella Creative Commons License 2017.06.05 0 0 5551

Ez a mai napig kapható.

De ez az, ami nem jó.

tetovált szóda Creative Commons License 2017.06.04 0 0 5550

Ebben nincs szója, csak földimogyoróolaj.
http://www.dr.info.hu/drinfo/drinfo/pid/0/medicineProperties/oid/0/m,0100000064027

Sajnos 2015-ben törölték a törzskönyvből. Esetleg valahol, valamelyik gyógyszertárban még akad belőle elfekvő készlet vagy esetleg meg lehet próbálni közvetlenül a gyártótól beszerezni (TEVA Magyarország Zrt., Debrecen).

Előzmény: Pumunella (5549)
Pumunella Creative Commons License 2017.06.04 0 0 5549

Amit Magyarországon lehet kapni, alfakalcidol tartalmú készítményt, azt nem szedhetik földimogyoró és szója allergiások.

tetovált szóda Creative Commons License 2017.06.04 0 0 5548

???

Előzmény: Pumunella (5547)
Pumunella Creative Commons License 2017.06.03 0 0 5547

Ez szuper!

Csak egy a baj...lánykám allergiás a szójára :(

Nincs esetleg olyan, ami nem tartalmaz szóját és tejfehérjét?

tetovált szóda Creative Commons License 2017.06.03 -1 0 5546

Szia!
Lentebb, az 5532-es bejegyzésemben találsz egy linket, ami a D-vitamin GBM-re gyakorolt meglepő hatásáról szóló összefoglalóra mutat. A leírtakat felnőtt betegeknél észlelték és a gyógyulás sem volt általános. De ha éppen érzékeny rá az adott daganat, akkor segíthet.
Nagy előnye, hogy eltérően a kemo- és sugárterápiától megfelelő dózisban adagolva nincsenek mellékhatásai.

Előzmény: Pumunella (5545)
Pumunella Creative Commons License 2017.06.02 0 0 5545

Sziasztok!

Lánykám kálváriájában kérném a segítségeteket. Hátha.

10 hónaposan lemondtak róla, mert akkora daganat volt a fejében, hogy nem mertek hozzá nyúlni. Végül mégis megműtötték. Kemót kapott utána, majd csontvelő transzplantációja volt. A diagnózis: medulloblastoma.

Transzplant után 1 évvel ismét daganat volt a 3.kamrában. Ismét műtét, kemó, sugár. Diagnózisa: Pnet. Mind a két daganat bal oldalon, a kamrákban volt.

Eltelt 5 év, az utolsó mr-en két foltot találtak a jobb oldalon, a mozgásközpont környékén. Homlok-halánték lebeny agytekervényeiben. 3 hónap múlva már a bal oldala részlegesen bénult. Megműtötték. Jól mozgott keze-lába, jól viselt mindent. A steroidot 3 hét múlva elvették tőle, akkor feltűnően romlott az állapota. Ismét részlegesen lebénult. Műtét után 6 héttel volt mr vizsgálat. Eredménye: a daganatok nagyobbak, mint voltak, a közepükből vettek ki részt...kb 2-3 cm-t. Szövettan nincs, mert nem tudják, hogy mi lehet ez. Most másod-véleményt várunk Pestről.

Jövő héten kezdjük a sugarat, ami 15 napos, emelt adagos kezelés lesz. Mellé Temodalt fog kapni. Nem műtik már meg...10 éves. GBM-re tippelnek, vagy Agresszív Pnet-re.

Valaki tud esetleg bármi eshetőséget, hogyan lehetne ezt jobban kezelni? Akár külföldön...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!