Keresés

Részletes keresés

VIII.Csepi Creative Commons License 3 órája 0 0 5643

Kistövis, nálatok mi a helyzet ?  Remélem minden rendben ! 

Előzmény: Kistövis (5618)
VIII.Csepi Creative Commons License 3 órája 0 0 5642

Nagyon sajnálom, kedves Pancsa :( - azért nem teljesen felhőtlen nálunk sem minden. Kisebb beszédhiba, szorulás, általános gyengeség van még most is.... - nálunk most nincs Medrol, remélem nem is lesz rá szükség....ma még TMZ, aztán 23 nap szünet. Azért az biztató, hogy jó az étvágya, attól fog erősödni Anyud.  Én is állandóan azon töröm a fejem, miért, mitől, mióta ? - családjában nem volt daganatos beteg senki. Jobbulást, javulást Édesanyádnak, s mindenkinek, aki benne van ebben az egyik legszemetebb betegségben ! Üdv:  Csepi

Előzmény: Pancsa40 (5641)
Pancsa40 Creative Commons License 22 órája 0 0 5641

Sziasztok! Örülök, hogy jól van a feleséged Csepi!Én nem dicsekedhetek! Anyu most hétfőn jöhetett csak haza a kórhàzból!Nagyon gyenge, remélem itthon kap egy kis eröt! Az egyetlen vigasz az, hogy kieszik mindenkit,nagyon jó étvàgya van! Bottal jàr így nem esik el..legalàbb is remélem!A medrolt visszaàllítottàk 2*16 mg-ra.Frontint és olwexyàt is szed,így nyugodt legalàbb.Mindíg ideges volt és magàba volt roskadva!Ezek úgy làtom a gyógyszereknek köszönhetően megszűntek!6 hete mikor bekerült akkor volt ct.Az nagy területen ödémàt és kiújulàst is mutatott!Sodródunk az àrral azt hiszem ez a legjobb megfogalmazàs! És nincs olyan nap, hogy ne kérdezném meg magamtól, hogy miért  történt ez? A vàlaszt nem hiszem, hogy megtudom majd mondani! Nagyon rossz ezt làtni! Mindenkinek kitartàst és jobbulàst kívànok!

VIII.Csepi Creative Commons License 1 napja 0 0 5640

És nálatok mi újság ? 

Előzmény: Kistövis (5636)
VIII.Csepi Creative Commons License 1 napja 0 0 5639

Mi újság nálatok, Pancsa ? 
Nejem 3. napja szedi az első 5-napost, 270 mg-mal kezdjük.... egyelőre nincs mellékhatás. Az MR az orvos szerint egész jó, nincs növekedés vagy újabb tumor. 

Előzmény: Pancsa40 (5616)
Zsanna68 Creative Commons License 6 napja 0 0 5638

Infó.

Ha valakinek, vagy hozzátartozónak valamit írnak diagnózisként CT-re vagy MR-re, utána érdemes egy neurológussal megbeszélni, mert ha ő néz utána bárminek beparázik.

Kiderül hogy amire gondolt/olvasott az kacsa.

VIII.Csepi Creative Commons License 2017.10.09 0 0 5637

Ez jó hír Kistövis, nejem jövő héten kezdi 270 mg x 5, majd 23 nap pihenő. Reméljük a legjobbakat.

Előzmény: Kistövis (5636)
Kistövis Creative Commons License 2017.10.04 0 0 5636

Sziasztok. Nálunk nincs vàltozás, lassan kezdődik apu 5. Kemó kúràja. Hàla isten a vérképe engedi, nincs rossz àllapotban. 

VIII.Csepi Creative Commons License 2017.10.04 0 0 5635

Szia Pancsa ! Nejem is hazajött a kórházból, pontosan nem tudni mi fertőzte meg, de 12 nap kórház után végre rendben van. A kemo-kúra megkezdését 1 héttel halasztottuk, hogy kicsit erősödjön, hétfőn kezdjük. Szerencsére most tünetmentes, lassan, de erősödik. Remélem nálatok is javul a helyzet. Félünk, nehogy a kemótól visszaessen. Szorítsunk egymásért !  Üdv ! 

Előzmény: Pancsa40 (5634)
Pancsa40 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 5634

Köszi Csepi!Jobbulàst mindenkinek!Anyu hétfőn jöhet haza a kórhàzból!Most jó a helyzet,de nem tudjuk meddig!Történt azóta vàltozàs valakinél?

Pistike Lőrik Creative Commons License 2017.09.28 0 0 5633

Sziasztok!

SOS ben Megacére lenne szükségem azonnal fizetek!

Elérhetőségem pistike850820@gmail.com

Köszönöm előre is.

Zsanna68 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 5632

Köszi.

Nekem ilyen problémáim nincsenek, kivéve hogy kb 4 hónapja zúgott néha a bal fülem. Voltam 2x fülorvosnál a másodiknál már vittem az eredményt.

Ezért gondoltam és kértem MR-t, koponyára, erekre és a kontrasztanyagra is aláírtam , ha szükséges.

Pár nap alatt meg volt, kontrasztanyag nem kellett.

Most egy neurológusnál van időpontom, viszem a CD-t is./szabin van/

Ha nem lennék ilyen kíváncsi most nem kéne tünődnöm semmin.

Előzmény: VIII.Csepi (5631)
VIII.Csepi Creative Commons License 2017.09.24 0 0 5631
Előzmény: Zsanna68 (5628)
VIII.Csepi Creative Commons License 2017.09.24 0 0 5630

Szia Pancsa !
Sajnos nálunk is történt, ill. történik esemény: feleségem kb 2 hete vészesen legyengült,  fájt a gyomra, belei, epéje, úgy érezte, mintha minden tönkrement volna belül. Hőemelkedése, majd láza lett, vérnyomása vészesen alacsony, pulzusa 100 felett..... Az idegsebész és a radiológus is azt mondta, nem következménye a daganatnak, a háziorvos az illetékes, megfertőződhetett valamivel ( a kezelések miatt szinte semmi immunitás ). A háziorvos beutalta a László Kórházba, s ott van már 10. napja. Teljes labor, röntgen, EKG, ultrahang, stb.  - infúziók, erős antibiotikum hatására végre jobban van - bár a konkrét gyulladás helyét nem mutatja egyelőre semmi. Még mindig nagyon gyenge, de láthatóan gyógyul. Hétfőn remélhetőleg hazahozhatom....nem tudom elkezdheti-e az operációt végző idegsebész a kemó-kúrát ilyen előzmények után. Ez hamarosan kiderül. Bízom benne, hogy erősödni fog, s folytathatjuk a főellenség elleni küzdelmet. ( mennyi hasonlóság veletek ! )
Jobbulást Anyukádnak !  Üdv: Csepi 

Előzmény: Pancsa40 (5627)
Evica111 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 5629

Sziasztok, nemreg irtam ide a forumra,... azota sajnos elveszitettem az edesanyamat, nagyon fiatal volt meg. Non hodgin lymphomaval diagnosztizaltak Marciusban, es juliusban elveszitettuk ot. 4 honap alatt elvitte ez az alattomos betegseg. O is hirtelen lett nagyon faradt, furcsan kezdett el beszelni, akkor vette eszre a csalad hogy valami nem stimmel. Akkor arra gyanakodtunk hogy strokja van, de kiderult ct alapjan, hogy nem. Egy hettel kesobb megmutottek, ami "jol" sikerult, hisz eltavolitattak a tojas nagysagu daganatot, viszont volt mellette meg ket masik muthetetlen daganat. Hazaengedtek, jol is volt utana, mintha mi se tortent volna. De sajnos ket hetre ra a daganat visszanott. :-( 

Debrecenben kezdtek el a kezelest kemoval, de par het utan mivel az allapota csak rosszabodott, meg ct-eztek es kiderult hogy hatastalan volt a kemo...a daganat nemhogy csokkent volna meg nott is, behalozta az egyik agyfeltekejet teljesen, az odemaval egyutt. Addigra az en mindig eros anyukam, teljesen legyengult, mar csak fekudt, pisilni sem tudott mar kimenni.  Akkor mar azt mondak az orvosok, hogy nincs sok remeny, de a sugarat meg megprobaljak. De vajon minek?....sajnos ertelmetlen volt az egesz, az utolso harom napban mar csak aludt, semmit nem kommunikalt, elkapott raadasul egy korhazi bakteriumot is, ami valoszinu csak ratetezett a betegsegre, es vegul julius vegefele meghalt. :-(, az egyetlen ami talan picit megnyugvast hozott szamunkra,  hogy nem volt fajdalma, sosem panaszkodott, mar csak aludt a vegen, igy valoszinuleg elaludt.

Sajnalom akinek ez a fajta betegsege van, vagy a szerettenek, nem szabad feladni, es a legfontosabb hogy mindent meg kell kerdezni az orvostol, ha kell megkerdojelezni a terapiat, mert nalunk nem is ertem hogy miert nem sugarral kezdtek el a kezelest, miert kemoval, miert kellett olyan sokat varni a kezelesre, miert kell pet ct-re heteket varni, mikor mar tudtak hogy ott a daganat,...miert kellett orakig varnunk Miskolcon amikor anyukam annyira rosszul volt, es orakon keresztul ra se neztek, vegul helyhiany miatt atkuldtek egy masik korhazba...lehetne itt keresni a mierteket, de nalunk mar keso....viszont nektek meg nem keso, igy igenis harcolni kell magatokert a szeretteitekert, amig tudtok.

Zsanna68 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5628

Tudja valaki hogy a

Radiológiai vélemény:

"Multiplex vascularis laesio" mit jelent?

Mivel jár stb.

Pancsa40 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5627

Itt vagyok én is csak annyi minden történt!Anyu màsodik hete kórhàzban van.Annyira labilis volt,hogy esett-kelt!Sok helyen megütötte magàt!Kék-zöld szegénykém!De rehabilitàlják és nagyon sokat javult a mozgàsa,gyógytornàsz,masszàzs a bal kezén,mert az nagyon gyenge lett!Remélem jövő héten màr itthon lesz!Többiekkel mi a helyzet?

Kistövis Creative Commons License 2017.09.15 0 0 5626

Kedves Lina . Köszönöm hogy elmesélted!

VIII.Csepi Creative Commons License 2017.09.15 0 0 5625

...ez nagyon szomorú és egyben sajnos félelmetes ( mind a tumor agresszivitása, mind a veszprémiek viselkedése ) :(

Előzmény: Lina0208 (5624)
Lina0208 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 5624

Szia!

Anyumnál 2015 február 17én mutatta ki CT a 4,5*5,5 cm-es daganatot, 5 napon belül lebénult. Február 26án műtötte Győrben Skaliczky doktor úr, akinek végtelenül hálásak vagyunk. A daganatnak egy kis részét nem sikerült eltávolítani, de itt nagyon bizakodóak voltunk még, a műtét után egy héttel Anyumat visszaszállították Veszprémbe. Itt pár napon belül ismételten rohamosan romlani kezdett az állapota, ennek ellenére semmilyen vizsgálatot nem végeztek rajta. A doktor úr közbenjárásával végül készítettek ismét CT felvételt, ami sokkoló volt. Alig két héttel a műtét után a daganat nagyobb volt, mint a műtét előtt és hatalmas ödéma alakult ki körülötte. Skaliczky doktor úr megsürgette közben a szövettant is, de sajnos itt már sejthető volt, hogy glioblastoma multiforme grade IV. Beszédkészsége rohamosan csökkent és fokozatosan vesztette el mozgásképességét is, már csak a jobb kezén az ujjait tudta kicsit mozgatni. A doktor úr közbenjárására így került vissza Győrbe március 16-án, de már nagyon rossz állapotban volt. Március 23-án, 5 héttel az első tünet után vesztettük el. 50 éves volt.

Veszprémben az onkológiai központot csak ezután adták át, Anyum ott az idegsebészeten feküdt, ahol alig kaptunk tájékoztatást, nem örültek, ha mellette vagyunk, fogalmunk sincs miket kapott. Győrben minden nap tudtunk beszélni orvossal, tudtuk mit kap, ott lehettünk mellette végig, az utolsó napokban külön szobába vitték, hogy éjszakára se kelljen magára hagynunk és mikor valószínűsíthető volt, hogy már csak órái vannak, szóltak, hogy hívjam azokat, akiket szeretném, hogy itt legyenek mellette.

Előzmény: Kistövis (5623)
Kistövis Creative Commons License 2017.09.13 0 0 5623

Ki műtötte anyukádat Győrben? Hogy alakult a műtét után? 

Lina0208 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 5622

Szia! Anyum volt 2 éve, de sajnos már nem volt olyan állapotban, hogy erről - vagy egyáltalán bármiről - beszélgetni tudjunk. Győrben műtötték glioblastomával, ha kérdésed van és tudok, szívesen válaszolok.

Előzmény: ahraya (5621)
ahraya Creative Commons License 2017.09.12 -1 0 5621

Hahó!

Volt valaki a győri/Petz kórház/ koponya MRI-n?

Milyen régi a készülékük, erre vagyok kíváncsi, ha valaki itt böngészne?

isti7412 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 5620

Sziasztok!

Olvasom a hozzászólásokat és egyre több embernél jön elő,hogy a szeretett személynél a műtét után ödéma keletkezik.

Elvileg az ödéma miatt a műtét után szükség lenne utókezelésre is -de ezt sehol nem mondják .

Mi -apukámmal - átéltük és amikor az első kemo - és sajnos egyben utolsó - kemora indult akkor mondták,hogy neki is van és ezt miért nem kezeltük.

Erre kérdezzetek rá!

Illetve mi próbáltuk a méhpempőt -méhész ismerőst keressetek - a méhész termékek is jótékony hatással vannak. 

ahraya Creative Commons License 2017.09.11 0 0 5619

Megtudná valaki mondani fülész szakorvos utalhat fej CT-re?

Köszi.

Kistövis Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5618

Szerintem mindneki máshogy bírja az 5 napos kemót. Apummál hányás hànyinger volt, de személybeli változás nem. Azóta kap hányinger -hányás csökkentőt, azóta elmúlt többnyire .

Azt mondják hogy a gyógyszeres kemó nem olyan megterhelő mint az infúziós. Apu is félt tőle,mert átéltük anyunál 16 éve azt is. 😞

VIII.Csepi Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5617

Köszönöm Pancsa !  Feleségem mindig csak reggel szedte a Medrolt, sokáig 32 mg-os, most 16-ost. 1 hét múlva felezzük, de az is csak reggel lesz.  Hát félünk, hogy fogja bírni az 5-napost. Ezek szerint az nagyon drasztikus. 

Előzmény: Pancsa40 (5616)
Pancsa40 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5616

Szia!Igen.Napi 2-szer!Most reggel fél és este fél!Eddig egész volt mindkettő!Pàr hete lett az esti fél,de most a reggelit is feleznünk kell!Anyu nem bírta az öt napos periódust,màr az első szem utàn kibukott!Hànyt nagyon meg úgy viselkedett,mint aki megbolondul!Nem adtuk tovàbb!Most 10 nap lett a gyengébb temolozomidéből és 20 nap pihi.Ettől is kibukott a 4-dik napon!De beszedte!Rà nagyon rossz hatàssal van!Nem tudjuk hogyan tovàbb!

VIII.Csepi Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5615

Pancsa, a Medrolt napi 2-szer szedi ? A kemo nálatok is úgy megy, hogy 5 nap és 23 nap "pihenő" ? - ezt mi október 2-án kezdjük.

Előzmény: Pancsa40 (5614)
Pancsa40 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5614

Anyu esetében nem tudjuk mi az oka az elesésnek.De ő is úgy megy,mint aki"részeg"és egyre rosszabb ez is.A kórhàzban tényleg sokszor nem mondanak semmit!Magunktól jövünk rà sok dologra meg a net!Anyunàl a medrol csökkentésén vannak.2*16mg-ról 2*8 mg-ra csökkentették!Aztàn még jobban!Ma sincs jobban!Sőt,ma nagyon nem àll a làbàn!Lehet a medrol csökkentése miatt!Màr sokszor csak talàlgatunk!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!