Keresés

Részletes keresés

k.tom69 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 98
atompyka Creative Commons License 2007.09.28 0 0 97

Szívesen.

Lentről nem tudom, rég voltam, akkor is fentről, a Lajos-forrástól mentem, és nem emléxem, hogy keveredtem oda vissza.

:-)

Előzmény: Atay (96)
Atay Creative Commons License 2007.09.28 0 0 96

Nagyon koszonom.

 

Gyakorlatilag a pomazrol csobanka fele vezeto uton, a csobankai leagazas

utan van egy nagy tisztas, es azon valami nagy epulet, akkorul megall az

ember kocsival es gyalog mar nincs messze a holdvilag arok.

 

Felulnezetbol nagyon szep helynek tunik.

Előzmény: atompyka (95)
atompyka Creative Commons License 2007.09.28 0 0 95

Namégeccer...

 

Előzmény: atompyka (94)
atompyka Creative Commons License 2007.09.28 0 0 94

De megpróbálok indexálni egyet...

 

Előzmény: atompyka (93)
atompyka Creative Commons License 2007.09.28 0 0 93

Ez így nem jó? Itt van térkép is, guglikép is.

http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=375

Előzmény: Atay (92)
Atay Creative Commons License 2007.09.27 0 0 92

Valaki nem tenne be egy Google maps kepet a Holdfeny arokrol?

 

Ugy ertem hogy megkeresed a Google mapon, a Satellite reszben, tehat a hely

legifotoja lathato, es akkor kimented amit latsz egy kepbe, (PrintScrean), azutan

be a Paintbe ot paste, azutan kivagod belole azt a reszt ami fontos, es utana azt

feltoltod az internetre?

 

Elore is koszonom.

Nem talalom ezt az ojjektumot a terkepen, es szeretnek eljutni oda.

 

azember Creative Commons License 2007.07.27 0 0 91
a Pankostető a Világ legszebb vidéke! Ott van telkem, kis bungalóm. Szebb a panorámám mint a Rózsadombról. Körbe mindenütt hegyek, s pont a Pankostető tetején vagyok. Egyik tavasszal, még mufflon csapatot is láttam a FARKAS-GÖDÖR ÉS A KLANÁC CSÚCSA KÖRNYÉKÉN. Őzekkel, szarvasokkal, vaddisznókkal gyakrabban lehet összefutni, ha csöndben jár az ember. a vadászszezonban viszont csak sárga mellényben ajánlott lopakodni mert könynen lelőhetik az embert a vadászok
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.10 0 0 90
Tegnap is és 2 nappal előtte is voltam a Holdvilág-árokban. Csak a létráig mentem, mert késő indultam el, így is sötétben értem vissza. A Pankostető felöl jöttem. Imádom, ilyenkor tavasszal a legszebb.
murray Creative Commons License 2006.12.05 0 0 89
hétvégén solymár felé kolbászolva észrevettük a szarka várat. abszolut igényesen fel van újitva , nagyon aranyos. ki van táblázva a főuton
gyaloglo2 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 88
Szép volt és tetszett. A Vasas szakadék is érdekes volt. Szentendéről kutyagoltunk fel és Pomázon végeztünk. Kellemes séta volt :-)
Előzmény: gyongyhaju lany (86)
gyaloglo2 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 87
Jó ötlet. A Mátra a kedvencem. Hol jártam eddig? No ezt meg kell valahogy keresnem. Köszi az ötletet.
Előzmény: atompyka (84)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2006.11.27 0 0 86
Érdekes, nekem egyre vadregényesebb. Tekintve, hogy a fából készült mászási segédeszközök (úgy, mint hidak, lépcsők) felújítására a Parkerdőgazdaságnak egyre kevésbé telik :( - így ami volt, az idő vasfoga erősen harapdálja.
Előzmény: gyaloglo2 (83)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.27 0 0 85
A Holdfény-árok egy kultikus hely. Néhány kókler szerint itt van eltemetve Árpád apánk. A végében egy kultikus alkohol elvonó, ahol Som Lajos is megfordult. Még Benedek Elek valamelyik gyereke alapította (tán István). Én is megfordultam ott párszor (az intézetben is, meg az Árokban is). Sajnos a 99-es nagy esőzések hazavágták.
atompyka Creative Commons License 2006.11.27 0 0 84

Vadregényest keresel? Tarjánka szurdokot ismered? Kicsit messze van, de jóóó...

:-)

Előzmény: gyaloglo2 (83)
gyaloglo2 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 83

Voltunk vasárnap száraz volt ( a sarat leszámítva ), de szép. Érdekes, valahogy nagyobbra, vadregényesebbre emlékeztem. Persze megint nem vittem fényképezőgépet...:-)

Előzmény: gyongyhaju lany (82)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2006.11.25 0 0 82
Arra emléxem, hogy még a 80-as évek elején a létra fölött a sziklák között a patakmederben bőven volt víz, benne másztunk, és az út végén csavargattuk a vizes zokninkat szüleimmel. Hiába, akkor még nem tudtuk a górtekszet eszik vagy isszák :)
Előzmény: gyaloglo2 (80)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2006.11.25 0 0 81
Nem volt vizes, igazából eszemet sem tudom, mikor volt vizes. (Anno még gyerekhordóban is közlekedtem arra. :) Bár a mostani túra előtt 1-2 éve nem jártam ott.) Aszondta a tábla az elején, hogy néhány évvel ezelőtt vmi tavaszi esőzés meg viharok folytán kidőltek a fák a hegyoldalban meg elterelődött a patak. Lehet, h. azért.
Előzmény: gyaloglo2 (80)
gyaloglo2 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 80
Látom, most sem volt vizes. Azért kipróbáljuk, felsétálunk szentendréről...
Előzmény: gyongyhaju lany (79)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2006.11.24 0 0 79

Nem az én fotóim, én csak résztvevő (szervező) voltam, a képeket egy barátom készítette. De köszi az elismerést :)

 

Nagyon jó szalonnát sütöttünk a túra végén Dömörkapunál, a vízesés alatt a patakparton jelöltünk ki magunknak tűzrakóhelyet.

Előzmény: gyaloglo2 (78)
gyaloglo2 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 78
Gyönyörűek a képeid, ennek hatására most hétvégén ismét ellátogatunk ide :-)
Előzmény: gyongyhaju lany (77)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2006.11.23 0 0 77

Őszi túra a Holdvilág-árokban:

 

 

 

 

 

 

 

 

atompyka Creative Commons License 2005.07.05 0 0 76

'Reggelt!

 

Anikacsa:

Szívesen máskor is, ha tudok...

 

Gyöngyhajú lány:

Köszi a tippet, nem tűnik rossznak, Lepence-patak mentén meg vissza.

 

ATom

Előzmény: gyongyhaju lany (75)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2005.07.04 0 0 75

Néztem fotókat róla, gyönyörű hely az a szurdok.

 

Ajánlom nektek még az Apátkúti patak völgyét, hasonló a Holdvilág árokhoz, csak kicsit hosszabb. Ha bírtok autó nélkül kirándulni Pilisszentlászló-Visegrád között néhány óra alatt megjárható. Pilisszentlászlón van egy kisvendéglő, Kisrigó a neve, állítólag jó falusi konyhájuk van.

Előzmény: anikacsa (73)
anikacsa Creative Commons License 2005.07.04 0 0 74
Köszi! Olyan rendes vagy, hogy mindig segítesz!!!!!
Előzmény: atompyka (71)
anikacsa Creative Commons License 2005.07.04 0 0 73
Köszi segítségedet, Holdfény-árkot már megtaláltuk:-))) Gyönyörű volt! Most a Tarjánka szurdok felé kacsingatunk, egyenlőre még csak gondolatban, mint írtam is nem amolyan vérbeli túristák vagyunk, inkább a "puhányabb" városlakó fajta:-)). De köszi szépen!
Előzmény: gyongyhaju lany (72)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2005.06.29 0 0 72
Ha még aktuális. Én busszal tudom az utat.
Budapestről Pomáz - Dobogókő felé menő járat, Kiskovácsi puszta megállónál kell leszállni. Ott van vmi szanatórium is, ha jól emléxem.
A Holdvilág-árok onnan indul, aztán egy vaslétrában ér véget, és onnan mégegyszerannyi út Lajosforrásra. A turistaház már nem üzemel, a büfé is bezárófélben van. Az oda vívő buszjáratot is megszüntették évekkel ezelőtt.
Előzmény: anikacsa (61)
atompyka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 71

Szia!

 

Itt minden fontosat megtalálsz róla:

http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=563

 

Üdv!

ATom

Előzmény: anikacsa (70)
anikacsa Creative Commons License 2005.06.28 0 0 70

Szia!

Őszinte leszek, nem vagyok egy nagy túrázó, ez is csak egy hirtelen jött ötlet volt, ami hát klasszul sült el! Szóval tapasztalatlanságomból eredően foglamam sincs hol van a szurdok melyről írsz.

A Holdfény-árokhoz is spirituális vonalon jutottunk el....

 

Ez is hasonló hely mint a Holdfény-árok? Írnál esetleg egy pár sort róla? Hol található meg ilyesmi...

Köszi!

Szia!

Anna

Előzmény: atompyka (69)
atompyka Creative Commons License 2005.06.22 0 0 69

Szia!

Egészségetekre! Szó szerint...

:-)

A Tarjánka szurdokban jártál már? Érdemes...

 

ATom

Előzmény: anikacsa (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!