Keresés

Részletes keresés

Atticus13 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 86
Kedves Ír Köztársasági Hadsereg!

Szeretném megköszönni, így több év távlatából is a bejegyzéseit! Bár az alapokkal tisztában voltam, de jól esett egy ilyen számadatokkal és évszámokkal alátámasztott áttekintés az Észak-Ír konfliktusról. Jómagam jelenleg L'Derrybel élek és dolgozom a Bogsideban 3 helyi művész galériájában, akik a neves Bogside-i muralokat festették:
http://www.derryvisitor.com/P7821-The-Bogside-Peoples-Gallery-of-Murals-Londonderry-Derry.aspx

üdv,
A
Előzmény: Ír Köztársasági Hadsereg (-)
Angel DC Creative Commons License 2008.08.14 0 0 85
nem kellett neki áttelepülni.) eleve belfasti volt, de a családja anno délről jött.. hát ezért nem értettem..

ha húzunk egy határvonalat akkor már nem annak érzem magam akinek születttem?
amúgy is a brit azért egy cover term, most én nem magyarnak hanem uniós állampolgárnak kéne h érezzem magam?
Előzmény: Feinhold Kázmér (84)
Feinhold Kázmér Creative Commons License 2008.08.13 0 0 84
Biztos az is volt, áttelepült brit, nem?
Előzmény: Angel DC (83)
Angel DC Creative Commons License 2008.08.13 0 0 83
megkérdeztem a legutóbbi belfasti utamon egy kedves kolléganőmet, meave-t (néhány whisky után volt már) h ha megkérdezik mi a nationality-je, akkor mit mond.. tutira azt hittem h írnek vallja magát.. épp azért mert nem igaz h egy vonallal ketté lehet választani egy szigetet

tudod mit mondott? hogy ő british... nagyon fura volt
Előzmény: Feinhold Kázmér (82)
Feinhold Kázmér Creative Commons License 2008.08.13 0 0 82

Angol termékek magyarországi forgalmazójaként az angolok ügyfélmenedzserével, Bryannal beszélgettünk az irodámban kötetlenül, amikor megakadt a szemem a térképen, ugye két külön sziget, az egyik lenne Nagy Britannia, a másik Írország, és valahogy olyan természetellenesnek tűnt az a levágott sapka, Észak Írország.

 

Kérdeztem Bryant, hogy ez most hogy lett ott? Gondolom nagy modortalanságnak tartotta, aztán valami olyasmit mondott, hogy a britek elkezdtek odatelepedni, aztán szépen ez lett belőle. Adj szállást a tótnak, kitúr a házadból, jutott eszembe. Aztán hogy ebből a kacifántos helyzetből mi a kiút, azt bizony nehéz lenne megmondani.

Tequila Joe Creative Commons License 2008.08.13 0 0 81
Szoba kiado Galwayba!!!
Azonnal bekoltozheto, csendes nyugodt haz(a kornyek is)gazfutes(olcso rezsi),korlatlan internet,fuves udvar(pl.grillezes) buszmegallo 2 perc,Briarhill Danes store 5 perc.
Parok is jelentkezhetnek! Ar:220E+rezsi(ho)
Info:kaktusznet@hotmail.com
Tel:+353879275343
Angel DC Creative Commons License 2008.06.04 0 0 80
a vitához nem szólnék hozzá, de nemrég voltam a belfasti Stormontban, pár kép illusztrációnak (van még sok, de azon rajta vagyunk):
kábelbúvár Creative Commons License 2008.02.11 0 0 79

Életét féltve elmenekült Észak-Írországból a legnagyobb britellenes katolikus mozgalom, a Sinn Féin vezéreinek egykori sofőrje, akiről kiderült, hogy a brit belső elhárítás, a James Bond-filmekben is megörökített MI5 fizetett ügynöke volt.

 

Roy McShane, aki "a patkány" mozgalmi néven volt ismert saját baráti körében is, az elmúlt években mások mellett Gerry Adamsnek, a Sinn Féin elnökének és Martin McGuinnessnek, Adams első számú alvezérének, Észak-Írország jelenlegi miniszterelnök-helyettesének volt a gépkocsivezetője.

 

Az 58 éves McShane, aki az észak-írországi brit fennhatóság ellen küzdő legnagyobb katolikus milícia, az Ír Köztársasági Hadsereg (IRA) veteránja is, szombati londoni sajtóértesülések szerint nem csupán egyszerű sofőri feladatokat látott el: tagja volt a republikánus mozgalom vezetése körüli belső biztonsági csapatnak, amely az IRA-vezérkar fuvarozásának megszervezéséért volt felelős a rendezési folyamat legkényesebb, titkos tárgyalásokkal jellemzett szakaszaiban.

 

A szombati The Times szerint McShane előző nap - titkosszolgálati összekötőinek védelme alatt - elmenekült Észak-Írországból. A rendőrség nem kommentálta, a Sinn Féin azonban hivatalosan megerősítette az értesülést.

 

Két éven belül ez a második súlyos kémügy, amely megrázza az északír katolikus mozgalmat. Denis Donaldsont, a Sinn Féin belfasti parlamenti képviseletének volt irodavezetőjét - e minőségében Gerry Adams személyes munkatársát - 2006 áprilisában, golyóval a fejében találták meg az Ír Köztársaság északnyugati szegletében, Donegal megye egy eldugott tanyáján, víz- és villanyszolgáltatás nélküli, lerobbant viskójában. Donaldson itt rejtőzködött azután, hogy nem sokkal korábban beismerte: 25 éven át az MI5 informátora volt.

hirado

zola74 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 78
sziasztok!

nagyon úgy néz ki, hogy szeptembertől észak-írországban fogunk dolgozni a párommal. egészen pontosan egy newcastle nevezetű helyre fogunk menni, valahova északra, belfast-tól 40km-re.

kérdés 0: mennyire feszült arra most a helyzet? van e valami gubanc ott mostanában?

kérdés 1: mennyiért bérelhetünk arrafelé egy kétszobás kérót???

kérdés 2: van 1 húszhónapos kisbaba is velünk. mennyi családi támogatást kaphatunk? és a bölcsi mennyibe kerül??

előre is köszi minden hozzászólást!
csurtus Creative Commons License 2007.07.16 0 0 77
Az utazási blogunkban van pár ír vonatkozású bejegyzés és fotó; akit érdekel, szívesen látjuk.

www.csurtus.blog.hu
csókállórúzs Creative Commons License 2007.05.10 0 0 76
Rajuk untak, jonnek a fiatalok ld 80 eves Paisley
Előzmény: kábelbúvár (75)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.05.10 0 0 75
Általános leszerelés??
Előzmény: csókállórúzs (74)
csókállórúzs Creative Commons License 2007.05.10 0 0 74

A miniszterelnok es helyettese. Jokat viccelodtek egymassal.

 

Amugy Tony Blair szepen bucsuzott a politikatol, lehet hogy ir kollegaja is koveti ket het mulva

Előzmény: kábelbúvár (73)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.05.10 0 0 73

Már itt tartanak ?

 

BORSOSE Creative Commons License 2006.08.29 0 0 72

  OFF. NEM A TÉMÁHOZ KAPCSOLÓDIK. SZERETNÉM A KINT ÉLŐ MAGYAROK SEGITSÉGÉT KÉRNI. A GYERMEKEMET KERESEM, AKI 2OO4. O1.O3.-ÁN TÜNT EL, BUDAPESTEN. FELTÉTELEZHETÖEN KÜLFÖLDÖN TARTÓZKODIK. AZ ADATAI: DÖBRÖNTEI MÁTÉ VIKTOR  1985.12.24.-ÉN SZÜLETETT VESZPRÉMBEN, 185 CM MAGAS, KB 6O KG, VÉKONY TESTALKATÚ, A HAJA SÖTÉTBARNA, A KÉT ELSŐ FOGA "V" ALAKBAN LETÖRVE. HA VALAKI LÁTTA, VAGY RÉMLIK EGY HASONLÓ, MAGYAR FIU, AKIVEL ESETLEG TALÁLKOZOTT, KÉREM ÉRTESITSEN! /ÜGYESEN RAJZOL/    

 ELÉRHETŐSÉGEM: BOBDYLAN@VIPMAIL.HU TEL: O6 3O 5OO 93 34

 ÉSZAK-IRORSZÁGBAN VAN OLYAN FÓRUM, AHOL ELTÜNT SZEMÉLYEKET LEHET KERESTETNI? KÖSZÖNET, HA VALAKI VÁLASZOL!

Sinnfein Creative Commons License 2005.09.19 0 0 71

 

A sikeren felbuzdulva ismét belinkelem:

 

www.sinnfein.freeblog.hu

Ír Köztársasági Hadsereg Creative Commons License 2005.09.10 0 0 70

 

Megnéztem az oldalt. Pazar. Kár, hogy alulról felfelé kell olvasni, de a tartalom kárpótol.

Sinnfein Creative Commons License 2005.09.10 0 0 69

 

www.sinnfein.freeblog.hu

Sinnfein Creative Commons License 2005.09.10 0 0 68

 

Magyar nyelvű honlap Észak-Írországról és az IRA-ról...

 

dez1 Creative Commons License 2004.02.03 0 0 67
Láttam az új HBO filmet a Londonderry vérengzésről. Nagyhatású. A feleségem teljesen kiakadt tőle. Én nem, mert már láttam korábban a témáról egy másik filmet.

Mindenesetre azt nem tudtam hogy a brit királynő kitüntette az akcióban részt vevő tiszteket. No comment..... Mindig tudtam hogy mocskos népség....

Hány ilyen filmet lehetne csinálni magyar témában!

Ír Köztársasági Hadsereg Creative Commons License 2003.01.29 0 0 66
De Belfast sem kutya. Jártál ott?
Előzmény: Mintapolgár (65)
Mintapolgár Creative Commons License 2003.01.21 0 0 65
Tegnap jottem vissza. Egyetertek: tenyleg nagyon szep. Es Derry a legklasszabb ir varos, ahol eddig jartam.
Előzmény: Ír Köztársasági Hadsereg (58)
Ír Köztársasági Hadsereg Creative Commons License 2003.01.06 0 0 64
Ebből is kitetszik, hogy a kihalás szélére sodródott pandamaci már csak két országban honos.
Kínában ... és..... Észak-Írországban.
Előzmény: bubus (63)
bubus Creative Commons License 2003.01.06 0 0 63
Big-B Creative Commons License 2003.01.06 0 0 62
Innen nézve Izland van Észak-Írország mögött. Izlandon hideg van, meg gleccserek, de vannak geotermikus források. Tán még jegesmacik is.
Ír Köztársasági Hadsereg Creative Commons License 2003.01.06 0 0 61
???
Előzmény: bubus (60)
bubus Creative Commons License 2003.01.05 0 0 60
Például Pandamacik.
Ír Köztársasági Hadsereg Creative Commons License 2003.01.05 0 0 59
A másik megjegyzésedről az a véleményem, hogy nem mindegy: állandóan a fejedhez vágják, hogy lopsz, csalsz, hazudsz, vagy a sajád bűneid elleplezésére állami politikává teszed, hogy másod mennyit loptak, csaltak, hazudtak.
Előzmény: Törölt nick (56)
Ír Köztársasági Hadsereg Creative Commons License 2003.01.05 0 0 58
Szerintem is nagyon szép. A táj sokkal változatosabb, mint a Köztársaságban, ráadásul a turisták nem lepik el.
Ki megy szívesen olyan országba, ami a polgárháborúról nevezetes?
Pedig ma már béke van. Jobbára.
Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.05 0 0 57
....., hogy néha a topic ciméhez illőt is irjunk :

Ma délelőtt hoztam be egy ifjú hölgyet a reptérről.
December 27-től, túrista úton járt Észak-Irországban.

Azt mondja : álomszép, gyönyörű hely.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!