Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

F27szerviz Creative Commons License 10 perce 0 0 49578

Lassan,de biztosan,eljon a kis citroentol valo bucsuzasom,hogy atvehese a helyet egy BMW i3- mas :)

Szerintetek hol lenne erdemes kintrol keresgetni?

F27szerviz Creative Commons License 15 perce 0 0 49577

A gyorstoltok meg nem a legjobb valasztas ha az autoba epitett tolto lassu,ezek a toltok akkor kezdenek el erni valamit ha az autod 7kw feletti toltovel rendelkezik,akkor kb orankent 70km tavot bele tud tolteni.

A hatotavokat mindig varosba 40km/h temponal szamoljak kb,es nem gyorsulgatassal. :)

Mikor megvettem,en is csak 50-60km-eket mentem el vele,most 100-110km-eket,es marad is benne olykor 10-15km+a teknosbeka.

Az utat tervezni kell,aztan a megszokott utvonalak utanna rutinna valnak mint most a merget pofogo autoddal.

En 3honap alatt mentem 8000km a kis villanydodzsememmel :) es nem hagyott cserben sehol.

Ami szinten nem mingyegy,hogy 200,000ft-al kevesebbet fizettem ennyi ut megteteleert :)

Előzmény: Semmisemmm (49573)
bananatree Creative Commons License 30 perce 0 0 49576

ja, nekem volt 10$-os verzióm is, ráadásul régi (mert régen vettem :) ), ami dízelben jól működik, de ezzel nem ment...

Szóval lutri faktor azért benne van.

Az OBDLink azért olcsóbban is elérhető.

Alibaba, aliexpress, ha tudsz várni, nagyon olcsó tud lenni.

Vagy itt van ez, 99EUR:

http://www.wgsoft.de/en/shop/obd-2-complete-systems/obdlink-wi-fi-usb-bluetooth/obdlink-lx-incl-software-neuheit.html

Előzmény: bananatree (49575)
bananatree Creative Commons License 30 perce 0 0 49575

Az 5-10$ kategóriából is lehet szemezni állítólag

http://www.electricvehiclewiki.com/Leaf_Spy_Pro#Clone_ELM327_Bluetooth_Scanner

Ha jól értettem a fórumokban leírtakat, akkor lényeges lenne, hogy ELM327-ből régit vegyél (1.5), ne újat (2.1)

Az újjal vannak gondok.

De a fickó fejleszt, úghogy biztosan megoldja idővel.

A Lite verzió Play Áruház oldalán ezt írja újdonságnak: "Supports two Bluetooth 4.x LE OBDII adapters (LELink and PLX Kiwi 3)"

ilyet is kereshetsz...

Előzmény: csanaszb (49571)
bananatree Creative Commons License 30 perce 0 0 49574

Attól, hogy feltalálták a gőzmozdonyt, még nem biztos, hogy a Holdra is azzal kell elindulni.

Van akinek való a villanyautózás, van akinek nem.

Van akinek illik az életritmusához, van akinek nem.

Nem kell erőltetni, ha az utóbbi csoporthoz tartozol.

Ez nem sznobság, hanem realitásérzet kérdése.

Előzmény: Semmisemmm (49573)
Semmisemmm Creative Commons License 6 órája -2 1 49573

Kedves Mindenki!

Sikerült megtapasztalnom az elektromos autózast . Kellemes élményben volt részem.

Mindenekelött had szokezzem le, hogy soha senkinek nem ajanlom ezt az életformat. 

Borzalom!!!!! Azon kivül, hogy egy nagyon aranyos kenyelmes kis autot hasznalhattam az egesz egy szenvedes. Toltoallomasok, hol vannak, hol nincsenek, hol mukodnek, hol nem. .A gyarto altal meghatarozott ( persze kb) kilometer koszono viszonyban sincs a valosaggal. A toltopontok mellett szobrozbi orakat vagy ott hagyni az autot izgalmas sport de nem tudom kinek van erre energiaja. NEKEM NINCS. A gazdasagos eletformahoz hozza tartozik , hogy ennyi szenvicset kavet , uditot eletemben nem ettem ittam , de ha kiszamolom tobb telitank benzin kijonne belole. retenwtesen izgalmas egy vilagvegi toltoponton allni ( gyorstotlto) fraszt 3-4 óra , hajnali 2 kor. Mert innen se elore se hatra. Egy dologban valoban gazdasagos azon túl, hogy a környezetem is kikeszult mindenki nekem ugralt vigyel ide oda amida mertvepp toltok van meg 2-3 óra. Mindenhonnan elkesni is rettento izgalmas. SOHA SENKINEK NEM AJANLOM AZBELEKTRONOS AUTOZAST MA MAGYARORSZAGON. Se azbidegrendszerem se azborszag nincs ra fwlkeszulve. A helyesirasert elnezest hajnalban irom a toltopont mellol ahol rettento nyugodt idegallootba vagyok

BIKE-R Creative Commons License 11 órája 0 0 49572

Erre gondoltam, ezt használom minden e-autómhoz (hibamentesen). Az ára durván felment, én 69 EUR-ért vettem, onnan felugrott 120 EUR, most meg látom, hogy 190 :((((( Nem olcsó, de ez legalább stabilan működik...

Előzmény: csanaszb (49571)
csanaszb Creative Commons License 12 órája 0 0 49571

Köszönöm a gyors választ!

A Leaf vásárlási leírás valóban nagyon hasznos.

Nem gondoltam, hogy ez az OBDLink Scan Tool LX ilyen drága. (190Euro, tudom, relatív...)

Ezenkívül itt azt is írják, hogy ez villanyautóhoz nem jó.

"Funktioniert bei allen in die Europäische Union verkauften PKW und Leicht-LKW ab Baujahr 2001 (mit Ausnahme von Hybrid- und Elektrofahrzeugen)"

Biztosan erre gondoltál?

Vajon ezek jók lehetnek: (olcsóbbnak tűnnek)

http://www.electricvehiclewiki.com/?title=Leaf_Spy_Pro&redirect=no

Köszi, üdv:

SZB

Előzmény: BIKE-R (49569)
F27szerviz Creative Commons License 18 órája 0 0 49570

Kozbe kiderult hogy a citroenben levo klima 0,8kW-ot vesz fel ha epp maxon dolgozik :)

BIKE-R Creative Commons License 19 órája 0 0 49569

Használt Leaf vásárláshoz a kis káté: https://villanyautosok.hu/2017/05/02/hasznalt-nissan-leaf-vasarlasi-utmutato/

1 előnye és rengeteg hátránya van az USA kivitelnek, ezért sem vettem (és nem is vennék sosem)...

Bármekkora túrát be lehet vele vállalni. A lényeg, hogy legyél felkészült. Tervezd meg előre (alaposan). Még így is érhet meglepetést, de sokkal kevésbé tragikus, mintha csak állandóan rögtönöznél.

LeafSpy a Google Play áruházból letölthető, a szükséges szükséges ű, megbízhatóan működő OBDLink Scan Tool LX pedig az amazonról beszerezhető.

Előzmény: csanaszb (49568)
csanaszb Creative Commons License 21 órája 0 0 49568

Sziasztok,

én is egy Leaf után nézegetek.

Sok van eladó, de van sok kérdés is. (próbáltam a fórumot követni, de még mindíg maradtak nyitott kérdések)

Kérem segítsetek a következőkben:

1.) Van sok USA import autó. Jelent ez bármilyen hátrányt? (ezek néha kicsit olcsóbbak)

2.) Olvastam itt is a Leafspy-ról. Megengedik a kereskedők, ennek a használatát vásárlás előtt?

Hol veszitek a hardver-t  meg  szofver-t, hol van róla leírás, miként kell értelmezni a látottakat?

4.) Hol van róla írás, miként kell értelmezni a műszerfal jeleit? (jobboldalon-bocs, tudom ez elég alap kérdés)

pl. Mennyire jó ez: ()

5.) Olvastam Bike-R beszámolóját, le a kalappal! Szerintetek kevésbé bátrak is bevállahatnak ma 1000km-t villanyautóval? Találok mindig töltőt?

Köszi, üdv. SZB

padisah Creative Commons License 1 napja 0 0 49567

jól néz ki

Előzmény: bananatree (49560)
XANTIi Creative Commons License 1 napja 0 0 49566

Ezt is simán lenyúlják a csókosok pályázatokra, irodabérlésre, luxus "tanulmányutakra". Meg szép nagy dízel SUV-okra.

Előzmény: vudergraf (49563)
Jazz_kedvelo Creative Commons License 1 napja 0 0 49565

Én is, csak nem tudok németül, így találgatok.

Előzmény: Gabacar (49564)
Gabacar Creative Commons License 1 napja 0 0 49564

Én úgy értem, hogy csak az akku és akkudoboz hiányzik belőlük.

Előzmény: Jazz_kedvelo (49561)
vudergraf Creative Commons License 1 napja 0 0 49563
Jazz_kedvelo Creative Commons License 1 napja 0 0 49562
Jazz_kedvelo Creative Commons License 1 napja 0 0 49561

Németből 0, de jól értelmezem van 15 db jármű, darabonként 1900euróért?

Vajon van közte feltámasztható is?

Előzmény: bananatree (49560)
bananatree Creative Commons License 2 napja 0 0 49560
BIKE-R Creative Commons License 4 napja 0 0 49559

:))))

Előzmény: ultraviolator (49558)
ultraviolator Creative Commons License 4 napja 0 0 49558

Hamarabb is foglak keresni, mint hogy aktuális lenne ;) 

Egyszer már ráértem, de akkor éppen a Leaf akciót toltátok :) 

Előzmény: BIKE-R (49556)
F27szerviz Creative Commons License 4 napja 0 0 49557

Nem hat,tudtommal kb 50 db volt

Előzmény: bananatree (49549)
BIKE-R Creative Commons License 4 napja 0 0 49556

Én egyelőre azon vagyok, hogy jövő év elején egy iOn/C-Zero/iMiEV összejöjjön részben hitelre.

Keress, ha aktuális lesz a dolog :) Nálam majdnem mindig áll a garázsban egy gyönyörű, azúrkék Peugeot iOn kevés km-rel, barkácsolásmentes akkuval, leinformálható előélettel :DDDD

Előzmény: ultraviolator (49555)
ultraviolator Creative Commons License 5 napja 0 0 49555

Köszi még1x, de sajnos nem nekem kellett az infó, egy barátnőm akarja lecserélni az X6-ot egy elektromosra és tőlem kérdezte, ezt a típust melyik töltőpontoknál tudná tölteni. 

Én egyelőre azon vagyok, hogy jövő év elején egy iOn/C-Zero/iMiEV összejöjjön részben hitelre. 

Ha (sokkal) több pénzem lenne, nekem elég lenne egy i3 a Hyundai helyett :) 

Előzmény: bananatree (49552)
vudergraf Creative Commons License 5 napja 0 0 49554

A 2500 az inkább a zöld rendszámos lesz...  azaz a hibriddel és mással együtt.

- cirka 1300 tisztán e-autó

és

- kb. 1200 egyéb zöldrendszámos

---

A számháború állása azon múlik, hogy ki hogyan definiálja a kategóriákat az e-autózáson belül.

- zöld rendszámos (elektromos+hibrid alapon)  ~2500+

- kizárólag e-hajtású rendszámos, autó szerűség ~1300+

- kizárólag e-hajtású személyautó szerűség ~850+

Előzmény: t.zsolti (49553)
t.zsolti Creative Commons License 5 napja 0 0 49553

ma mondta a rádió- 2500 e autó van forgalomban.

Előzmény: vudergraf (49539)
bananatree Creative Commons License 5 napja -1 1 49552

ez király, jó lesz neked.

Előzmény: ultraviolator (49551)
ultraviolator Creative Commons License 5 napja 0 0 49551

Kép lemaradt.

ultraviolator Creative Commons License 5 napja 0 0 49550

Köszi!  Egyelőre nem vagyok naprakész az EV - vel kapcsolatos kifejezésekkel. 

Ha jól kerestem volna, pl a chargemap-ben egy fotót, akkor nem kellett volna kérdeznem...  :D

Előzmény: bananatree (49548)
bananatree Creative Commons License 5 napja -1 0 49549

>vissza minositettek azokat a kis renault elektromos cirkalokat motorkerekparra 

azért az nem több száz darab volt...

Előzmény: F27szerviz (49547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!