Keresés

Részletes keresés

Tomatillo Creative Commons License 2019.10.16 0 0 23

Sziasztok, 

 

Az Auchan-ban szereztem be a lenti növénykét aminek a cserepén is az szerepel a plant passport szerint is, hogy BROMELIA viszont a növény sokkal inkább olyan mint egy Airplant (Tillandisa). A levele sem a bőrszerű fényes hanem mintha bolyhos lenne. Tudja valaki, hogy ez pontosan micsoda és hogyan kell gondozni? Tölcsérbe menjen a víz vagy alulról? Köszi

kan-áris Creative Commons License 2019.08.03 0 0 22

Szép napot "csecsemő". Kilenc év két hónap után talán már előbb választ kapott.

Előzmény: Anett Cseh (21)
Anett Cseh Creative Commons License 2019.08.03 0 0 21

A kép elég sötét...de innen nézve nekem tillandsia aeranthos-nak tűnik!

Előzmény: steve-h (15)
EstherW Creative Commons License 2013.01.10 0 0 20

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Több broméliám elpusztult a tél folyamán, ugyanazzal a tünetekkel, és a jövőben szeretném ezt megakadályozni. A közepétől elkezd barnulni, aztán a növény elpusztul. Először arra gondoltam, hogy megfáztak, utána nem öntöttem a többi közepébe vizet csak spricceltem a leveleiket, de sajnos most egy régebbi broméliám feladta a küzdelmet, és a sarjak is ugyanazokat a tüneteket mutatják. Találkoztatok már valami hasonlóval? Tudtok javasolni valamit?

 

Előre is köszönöm válaszotokat.

 

Üdv

Előzmény: Anna0129 (19)
Anna0129 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 19

Sziasztok!

 

Annyira örülök hogy rátok találtam.

Segítségre lenne szükségem.

Ajándékba kaptam egy szakálbroméliát és most a rózsaszín nagy lapátvirága elkezdett bezöldülni....mit csináljak vele?

Kérlek adjato knekem tanácsot és tippet hogyan neveljem és gondozzam.

Köszönöm szépen!

Piglet81 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 18
hát ezt a hozzászólást a saját topikomnak akartam írni. Valami nem stimmel a rendszerrel,meg úgy tűnik velem sem :) 
Előzmény: Piglet81 (17)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 17

Sziasztok!

 

Azért nyitottam ezt a topikot,hogy megoszthassuk tapasztalatainkat a broméliák gondozásáról,szaporításáról. Érdkes és gyönyörű növények,melyekre öröm időt szánni. Én nemrégiben szereztem be egy guzmániát,egy aechmea fasciatát,(lándzsarózsa) melyekről töltök fel képeket.

Piglet81 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 16

sziasztok!

 

Hátha tud itt valaki segíteni nekem. Kaptam legy aechmea fasciata-t és az a bajom vele,hogy elég lazán van,kiakar esni a cserépből,és a kertészetben meg úgy agyon locsolták,hogy félek,elpusztul,de átültetni nem merem. Mit javasoltok?

 

Nagyon köszönöm előre is!!

steve-h Creative Commons License 2010.05.23 0 0 15

hali.

pár bromim nevét keresem rem tud vki segiteni.köszi elöreis

 

millanso Creative Commons License 2008.05.02 0 0 14
szia! neoregélia ampullace? füvészkertben nézz szét.Ott lehet hogy van. vagy a Kertészerti kiállításon...hátha...
micsf Creative Commons License 2007.08.10 0 0 13
Keresek Neoregelia amullacea nevű növényt. Ez is a broméliák közé tartozik. Akinek van ilyan, vagy tudja hol lehet vásárolni, az kérem írjon. Köszönöm.
andrea0314 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 12
Sziasztok én idén kaptam broméliát azóta hozott egy csomo kb6db ujjoncot de a nagy nagyon halványul miért ? és szétültethetem a piciket vagy hagyjam inkább egyben őket? http://i156.photobucket.com/albums/t17/anycic/Kp111.jp ő volt miután megkaptam ha esetleg valakinek van sárga vagy más fajta szívesen cserélnék vele de csak ha megmondjátok mikor és hogy szedhetem szét az enyém :-)))))))))))))))))))) köszike Sziasztok!!!
Aquarell Creative Commons License 2007.06.21 0 0 11
Amiben tudok segítek, ha pesti vagy, mondok helyet is.
Előzmény: zildi (9)
Aquarell Creative Commons License 2007.06.21 0 0 10

Gondoltam fel kéne éleszteni a topicot, úgyhogy ha valakit érdekelnek a broméliák, akkor tessék írogatni!

 

Ha át akarjátok ültetni, jó sok tőzeggel kevert virágföldbe tessék tenni, esővízzel öntözni és permetezni.

zildi Creative Commons License 2004.07.05 0 0 9

milyen növény a bromélia és kertészetekben kapható szerintetek? azt olvastam ugyanis, hogy kíválóan alkalmas kagylókba, csigaházakba, kövekbe. van néhány kövem, az egyikbe szeretnék ültetni. hol keressek leíarást a broméliákról?K

köszönöm a segítséget.

üdv. zildi

gregnagy2 Creative Commons License 2004.02.06 0 0 8
És hogy lehet megtudni a tillandsia fajtáját
nem tudsz v.mi könyvet vagy linket???
rferi Creative Commons License 2004.02.06 0 0 7
Akkor az enyém bromélia (nem tom a nevét) nem olvasta a tananyagot (meg én se), mert mi a földjét is locsoljuk.
Évente-kétévente hoz virágot, tavasztájt.
Ha kihagy egy évet, akkor a következőben két virág van, az előző évi több sarj miatt.
Előzmény: Tortoise (6)
Tortoise Creative Commons License 2004.02.05 0 0 6
rferi: tudtommal a broméliáknak mindíg a tölcsérébe kell a vizet önteni, nem a földjére, a tillandsiák között pedíg faja válogatja a tartást, van ami szereti a fényt, s kevésbé páraigényes(ezek az erősebben fehér színű fajok, nem egy közülük kaktuszokon is megél a természetes környezetében, amiket télen nem érdemes "öntözni"(párásítani)), míg mások a broméliákra hasonlítanak, talajlakók kevés fény és magas páratartalom szükséges a tartásukhoz...De a TeOTT klubb honlapjáról le lehet tölteni egy ilyen előadás hanganyagát abból tanulhatsz....

Az almás trükk, nálam nem vált be, de jobb ha csak akkor virágzik a bromélia amikor ő akar virágozni, egyébbként az életét fenyegető ingerekre válaszolván hoz virágzatot a növény (pl. bizonyos tápsókra érzékenyek(nem kell kísérletezgetni velük, hogy majd beleöntöd a tölcsérébe a tömény oldatot és virágot hoz!), és egy öntözés után az egész pici növény is virágozhat, de persze az sarjat már nem hoz... minél idősebb korban virágzik, általában annál több sarjat hoz a növény...)

Előzmény: rferi (4)
gregnagy2 Creative Commons License 2004.02.04 0 0 5
Kösz
rferi Creative Commons License 2004.02.04 0 0 4
tillandsia, nem tillabsia
Párás környezet, félárnyék, napra soha.Naponta spiccelni, de legjobban mini üvegházban, akváriumban a halak felett, terráriumban ill. sok növény között érzi jól magát.
Előzmény: gregnagy2 (2)
rferi Creative Commons License 2004.02.04 0 0 3
Somap!
A bromélia a virágzáshoz szereti, hogy a vizet nem csak a gyökeréhez adagolod, hanem a tölcsérkéjébe is.
Előzmény: somap (-)
gregnagy2 Creative Commons License 2004.02.03 0 0 2
És nem jártas valaki a tillabsiákban
????
verdin Creative Commons License 2002.11.25 0 0 1
szia somap!

a bromélia csak egyszer virágzik, utána elpusztul. de előtte gondoskodik az utánpótlásról: egy v. több sarjat növeszt maga köré. én nem választottam le a sarjat, hanem megvártam, míg az anyanövény elszárad. (persze biztos lehet máshogy is.)
a virágzás elősegítésére egy tippet hallottam, bár én még nem próbáltam ki. egy almát kell a földre helyezni, és fóliát kell rakni a növényre. az almából olyan gázok szabadulnak fel, amik a növényt virágzásra serkentik. (forrás: szobanövények a-tól z-ig) nem tudom, lehet, hogy működik.

Előzmény: somap (-)
Degec007 Creative Commons License 2002.10.12 0 0 0
nekem 0 br0méliám van
somap Creative Commons License 2002.08.02 0 0 topiknyitó
Üdv!
Ért valaki a broméliákhoz? Az enyémek már elvirágoztak és egy csomó sarj keletkezett a levelek között, ezek mikor ültethetők át? Milyen talaj kell neki? Hogy lehet gyors virágzásra serkenteni a növényeket?
Köszi a válaszokat.
Somap

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!