Keresés

Részletes keresés

Saria Creative Commons License 4 napja 0 0 19316

Jó reggelt!

Köszönöm a választ!A kell és a kellhet más tartalmú.Szép napot!

Előzmény: Magic Aqaba Tours (19315)
Magic Aqaba Tours Creative Commons License 4 napja 0 0 19315

Jo reggelt!

A PETRA TICKET csak akkor kell, ha meg szeretne tekinteni Petrat. 

Tobb, mint 2 ejszaka itt toltese eseten tovabbra sem kell fizetnie semmit. 

Előzmény: Saria (19314)
Saria Creative Commons License 4 napja 0 0 19314

Micsoda?50JD-t gombolnak le személyenként,mi végre?Egyhetes ott tartózkodás minimum ennyibe kerül?tavaly teljesen díjmentes volt az egész.Kinek kell ez a Petra pass?

Előzmény: Magic Aqaba Tours (19309)
SandWitch2005 Creative Commons License 5 napja 0 0 19313

Így van, ahogy sizoka mondja - a vízum és a taxis maffia is.

Előzmény: sizoka (19304)
Magic Aqaba Tours Creative Commons License 6 napja 0 0 19312

Termeszetesen vannak taxik, amelyek kifejezetten a hatar es Amman kozott kozlekednek.

Jeruzsalembol orankent indulnak a buszok vissza a hatarhoz.

Előzmény: kacsomilla (19300)
Magic Aqaba Tours Creative Commons License 6 napja 0 0 19311

Szep estet!

Ha egy hetet tolt Aqababan, akkor semmilyen vizum nem kell. 

Ha barmilyen egyeb kerdese van,  szivesen segitunk.

Előzmény: Rukacsa (19303)
Magic Aqaba Tours Creative Commons License 6 napja 0 0 19310

Szep estet kivanok!

2017. oktoberben  megszunt az elozetes vizum, a helyszinen meg lehet valtani a vizumot.

Ha Aqaban toltenek tobb, mint ket ejszakat, akkor vizumot nem kell fizetni. 

Előzmény: outlanders (19305)
Magic Aqaba Tours Creative Commons License 6 napja 0 0 19309

Egy kis informacio a magyar turistaknak, akik Eilat-bol szeretnenek Aqababa latogatni:

Ha Eilatbol Aqababa utazol es meg aznap vissza is utazol Eilatba, akkor az alabbi osszeget kell fizetni:

- 40 JD(Jordan dinar) vizum 

- 90 JD Petra Ticket 

- 10 JD tax

Ha egy ejszakat Aqababan toltesz akkor az alabbi osszeget kell fizetni:

- 40 JD(Jordan dinar) vizum 

- 50 JD Petra Ticket 

- 10 JD tax

Ha tobb, mint ket ejszakat Aqababan toltesz, akkor csak a 50 JD Petra Ticketet kell megfizetni, semmi mast. 

Magic Aqaba Tours Creative Commons License 6 napja 0 0 19308

Jo estet kivanok!

Nem kell elozetesen vizumot kerni, a helyszinen, vagyis a hataron meg lehet valtani.

Előzmény: Jackei (19306)
Magic Aqaba Tours Creative Commons License 6 napja -1 0 19307

Szep estet kedves barataim!

SAMEER FAROUN vagyok, reg nem jartam mar itt, de azt hiszem sokan emlekeznek ram, sok magyar turistanak segitettem az  utazasuk soran, akik rengeteg szep elmennyel es emlekkel tertek haza. Ha kivancsi vagy a turistak hogyan velekedtek rolam,akkor keressetek ra a nevemre: Sameer Faroun.

2002 ota foglalkozom a turizmussal es most  ujra itt vagyok es folytatom a munkam, egy uj utazasi irodaval, a MAGIC AQABA TOURS-sal.

Minden utazassal kapcsolatos kerdesre szivesen valaszolok es allok rendelkezesetekre a nap 24 orajaban.

Oromomre szolgal, ha segithetek nektek barmilyen utazassal kapcsolatos dologban. 

Udvozlettel

SAMEER FAROUN 

Jackei Creative Commons License 2018.01.12 0 0 19306

Tegnap beszéltem telefonon a Bp-i nagykövetséggel, szerintük kötelező a vízum vagy a jordán pass. Helyben már nem engedik váltani. annélkül nem engedetnek be. 2018 jan 24.-én megyünk Ovda-Aqaba .

Van újabb infótok?

Előzmény: outlanders (19305)
outlanders Creative Commons License 2018.01.09 0 0 19305

A vízummal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, mert több helyen olvasom, hogy megszünt a határon felvehető vízum lehetősége. Családilag, három gyermekemmel utaznánk Jordániába Eilaton (Ryanair) keresztül. Ha nem szükséges, nem váltanám ki a Jordanpasst, mivel egy hétre megyünk és a gyerekeknek Petra még ingyenes. Szeretném megkérdezni, hogy az Eilat-Aqaba határon váltható vízum friss információ?  Válaszodat előre is köszönöm.

Előzmény: sizoka (19304)
sizoka Creative Commons License 2018.01.06 0 0 19304

valszeg a Jordanpass nem éri meg, itt már le lett írva... vízum szempontból semmiképp. Ha Eilatnál mész át, akkor az első jordán ablaknál (talán a 8-as számú volt) adnak egy A4-es nyomtatványt, ahova beírod a neveteket, útlevélszámokat, szül. dátumokat, belépés idejét és a várható kilépés idejét, Ha több mind 3 éjszakát maradsz, akkor nem kérnek vízumdíjat (és kilépési illetéket sem), és a lapot lepecsételik és adnak belőle egy másolatot, amit a petrai jegypénztárnál bemutathatsz és kilépésnél is mutogatod. A 10-es ablaknál állnak sorba a jordanpassosok, de a 8-as ablaknál kisebb a sor.. A taxi a határnál maffia, ki van írva, hogy 10 JD a hivatalos tarifa, de egy hivatalosnak kinéző ember 15-öt kér agresszivan, 20 dollárban maradtunk, ami 14 JD, a 4 dinárt a taxis előttem adta oda az átverős csávónak, mint sikerdíjat az átverésért, de a hotelnél csak 15 dollárt kapott a taxis, ami 10,5 JD, amire berágott, de a hotel recepcióján símán elhajtották, mert mindenki tudja, hogy 10 JD a tarifa... 

Előzmény: Rukacsa (19303)
Rukacsa Creative Commons License 2017.12.30 0 0 19303

Szia Ádám!

Mi volt a tapasztalatod a vízummal ill. a határátkeléssel kapcsolatban? Érdemes megvenni a jordanpass-t előre?

Mi csak február végén repülünk Eilatba, de az a tervünk hogy az egész hetet Jordániában töltjük.

Köszönöm előre is!

Dia

Előzmény: SurfAddict (19298)
SandWitch2005 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 19302

Sziasztok!

Az Eupolisz szervez tavasszal egy jó kis jordániai túrát (nem tengerparti punnyadós), hátha valakit érdekel:

https://eupolisz.hu/jordania

xarina55 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 19301

En forditva voltam par eve. Ammanbol mentunk a hatarra. Van busz, de ritkan jar. Osszeverodtunk par turistaval vagy 6-an es megbeszeltuk az egyik buszossal, aki a Holt tengerhez ment volna, hogy nemi extra penzert elvisz a hatarig. Az izraeli oldalon nem volt busz csak taxisok jo dragan. Ott vagy 3 orat kellett varni, mire megtelt a 9 szemelyes taxi, ami a Damaszkuszi kapuhoz vitt bennunket.

Előzmény: kacsomilla (19300)
kacsomilla Creative Commons License 2017.12.09 0 0 19300

Meg tudná mondani valaki, hogy ha gyalog megyünk át az Allenby / King Hussein határon, vannak-e ott taxik vagy valami tömegközlekedés, amivel el lehet jutni Ammanba?

Jeruzsálemből milyen gyakorisággal indulnak arab buszok a határhoz? 

TLLaci Creative Commons License 2017.11.21 0 0 19299

282-es busszal a reptérről be lehet menni  Eilatba(21,5 sékel) a buszpályaudvarról taxi kb 20-ért kivisz a jordán határra, csak gyalog tudsz átmenni,kilépési illeték 100 sékel körül van,lehet bankkártyával fizetni.Nekünk 2x15 perc volt semmi extra macera,olyan csomagszeku van az izraeli oldalon mint a reptéren. Két határ kb 50m-re van egymástól. Vízumról,jordanpassról nem tudok aktuálisat,mert tavaly még máshogy volt,de azt olvasom úgy van ahogy írod. Aqabába a taxi 10 dinár körül van,onnan bármi elérhető nagy a választék irodából,taxiból...stb.

Előzmény: SurfAddict (19298)
SurfAddict Creative Commons License 2017.11.21 0 0 19298

Sziasztok!

November 29.én utazom a párommal Eilatba  összesen 7 napra, de az a tervünk hogy egyből át is megyünk Jordániába 4 napra, és csak 3 at töltünk Eilatba.

Az lenne a kérdésem, hogy mi a határátkelés menete? 3 helyről eddig 3 teljesen különböző választ kaptam, ezért olyanok hozzászólását várnám, akik tényleg már voltak.

Tényleg igaz az, hogy nem kell előre itthon vízumot igényelni, taxival odamegyek a határra, átlépem, megkapom a vízumot, és kifelé, ha minimum 2 éjszakát eltöltöttem Jordániában, akkor ingyen volt?

Érdemes jordanpasst venni előre?

Illetve, ha bérelek autót Eilatban, azzal átmehetek Jordániába, vagy inkább ott béreljek?

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket,

Üdv,

Ádám

tkisgyongyi Creative Commons License 2017.11.21 0 0 19297

Köszönöm a beszámolót, ezek szerint a szálloda nem is volt olyan vészes, mint amire számítottunk. Remélem valamikor azért eljutunk oda.

Mi nagyon jól nyaraltunk, de ez most egy nyugis pihenésre sikeredett. A szálloda csodás volt, az idő is kitartott, a tenger 24-25 fokos. Oroszok csak kevesen voltak.

Sajnos én is a térdemmel szenvedek, elvileg februárban síelni mennénk, nem tudom mi lesz belőle. Még egyszer:köszi!

Előzmény: deák dinus (19294)
deák dinus Creative Commons License 2017.11.21 0 0 19296

Szia Seci

Igen bevállaltuk bár a párom rossz térdének nem igazán tett jót de felejthetetlen élmény volt !!Kísérő nélkül voltunk ráadásul mert a Zsuzsival nem tudtunk bemenni . Izgalmas volt az biztos.

Előzmény: seci (19295)
seci Creative Commons License 2017.11.21 0 0 19295

Melyik kanyonban voltatok? Bevallaltatok Wadi Mujib-ot?

-seci

Előzmény: deák dinus (19294)
deák dinus Creative Commons License 2017.11.19 0 0 19294

Szia Gyöngyi

A nyaralásról ígért beszámoló!!

A gép kb pontosan indult és  4 körül értünk a szállodába. Kaptunk rögtön szobát hajnalba . A szoba alapból szép volt de a főútra nézett és a légkondi alattunk dübörgött szóval még hajnalba gyors szoba csere volt 50 dollár ellenében kaptunk egy tengerre és kikötőre néző szobát ami már tökéletes volt 2 hétre. Reggeli választék szerintem megfelelő volt minden nap volt omlett tükörtojás péksütemények lekvár több féle sült virsli és sajt ill. felvágott, gabona pehely .Ebédre volt 1 féle krémleves ami nem volt rossz ettünk egy párszor, tészta különböző formában sajtos vagy tejszínes vagy paradicsomos . Hús csirke és hal volt köret sült krumpli ill rízs.Rengeteg saláta  is volt azokat nagyon szerettük sokszor csak azt ettünk ebédre meg egy kis levest.  Sütemény 5-7 féle ami szerintem finom volt. Nem túl édes de nekem nagyon ízlett. Gyümölcs választék is szerintem volt bár nem tudom régen mekkora volt a választék de 2 hétig egyszer nem éheztünk. Hozzáteszem mi összeismerkedtünk a séffel és volt hogy este sajt -gyümölcs tálat kaptunk tőle . Ami isteni volt. Eper kiwi narancs szőlő banán stb minden volt rajta +3 féle sajt körbe. A bárba volt üdítő nem túl édes az ananász ill a maracuja volt  a nagy kedvenc de a sörük is nagyon finom volt. Lehetett még vodkát és whiskyt is inni de mi azt nem nagyon kértünk -a vacsi kb ugyan az a választék volt.

Mi 6 napot kirándultunk egy előre megbeszélt taxissal beszéltük le a programokat és minden nagyon flottúl működött vele. Voltunk a kanyon túrán is amit Saci javasolt . Bevállaltuk és nem bántuk meg . Nagy élmény volt de nagyon fárasztó. Utána jól esett a Holt tengerbe lebegni egy kicsit.

A medencénél volt strand türi minden nap cserélték ha kérted . A szobába takarítás minden nap volt ha nem tetted ki a nem kérek takarítás táblát és tettek ki azonnal tiszta türit és wc papírt sampont tusfürdőt testápolót hajkondit. Szerintem ez így tökéletes volt .Rend volt és tisztaság minden nap szerintem. Vásárolni be lehetett menni naponta többször indult busz a városba csak reggel fel kellett iratkozni a recepciónál. Mi 3x mentünk be a délutáni busszal ott kicsit több mint 2 órád maradt vásárolni. A busz pontosan indult és pontosan jött vissza is ha nem értél oda akkor jöhettél taxival .

Bár mi ebbe a szállodába még nem voltunk nem tudok viszonyítani milyen volt de 2 hétre szerintem tökéletes . Maradtunk volna még de nem lehetett.

Egyébként a szálloda vendégösszetétele szörnyű volt többsége orosz vendég  akik sajnos itt sem tudtak viselkedni . A szálloda alkalmazottain is látszott hogy nem örültek nekik. Minket minden alkalommal mosolyogva fogadtak amikor kiderült magyarok vagyunk. Sok orosz 11kor leült a medence bár elé és du 3-kor már kiitta a bár whisky készletét. Egyszerre 2-3 decis pohárral kérték ki és öntötték át üvegbe. No komment.

Remélem nektek is jól sikerült a nyaralás és jövőre sikerül nektek is eljutni ebbe a csodás országba.

Ha valami kimaradt kérdezz nyugodtan most csak ennyi jutott hirtelen az eszembe.

Előzmény: deák dinus (19293)
deák dinus Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19293

Szia

Hétvégén megírom . Remélem ti is jól nyaraltatok mert mi nagyon, de részleteket majd hétvégén.

Előzmény: tkisgyongyi (19292)
tkisgyongyi Creative Commons License 2017.11.13 0 0 19292

Várom a beszámolót!

Előzmény: deák dinus (19276)
laca_dvtk Creative Commons License 2017.11.10 0 1 19291

Azt hallottam lesz nemsokára Budapest - Amman wizz járat...

Peter Vigh Creative Commons License 2017.11.09 0 0 19290

SZIA MI EGY HÉTRE MEGYÜNK BERELTUNK AUTÓT MI Amman alatt fogunk lenni a Holt tenger mellett. 

Előzmény: Pesthy Zsolt (19287)
Peter Vigh Creative Commons License 2017.11.09 0 0 19289

Köszönöm, hatalmas info akkor nem kell fizetni szuper 7 napot leszünk kint, valami programot tudtok wadi rumban1x, petraban mar 2x voltunk most mást néznénk meg, hol tengernel lesz z apartmanunk autot bereltunk... 

Előzmény: SandWitch2005 (19283)
Peter Vigh Creative Commons License 2017.11.09 0 0 19288

Igen buszok fognak levinni tel avivbol eilatba, értesített a ryaner... Akkor a hataron a vizum ingyenes 7 napot leszünk... 

Előzmény: TLLaci (19282)
Pesthy Zsolt Creative Commons License 2017.11.04 0 0 19287

Üdv! Mi is a 45.-k héten készülünk Eilatból,Akabába.....! Esetleg tudnánk együtt működni? üdv: Pesthy Zsolt

Előzmény: Peter Vigh (19281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!