Keresés

Részletes keresés

FBernadette Creative Commons License 20 perce 0 0 19609

Nem is 24... 😖 34!!! Na jó, az sem olyan sok!

FBernadette Creative Commons License 30 perce 0 0 19608

Már csak 24 nap! Készülj Sameer! Készülj Ági!

Aglehsz Creative Commons License 1 napja 0 0 19607

Szia,én is így tervezem,Ammanból a Jett-el.Amit eddig taxist találtam neten,szerintem igen sokat kért,a busz áraihoz képest.A Jett oldalán van sok infó,menetrend.Iderakom amit találtam😃.

Még nem vettem meg a jegyet,de Bécsből Ammanba lesz.

Előzmény: rebkaaa (19597)
Bakonyi_István Creative Commons License 1 napja 0 0 19606

A Sameer által leírtakat - saját tapasztalatból - én is csak megerősíteni tudom. A férjem jól beszél angolul, így a külföldi útjainak során nincs nyelvi nehézségünk, ennek ellenére Ági többször is jött velünk és amikor befizettünk egy Sameer által ajánlott hajókirándulásra, Ági - külön kérés nélkül - velünk tartott, hogy én a hajón egy percig se legyek egyedül, amíg a férjem búvárkodik. Az út során végig látszott, hogy nagy a gyakorlatuk és fontos számukra, hogy mindennel elégedettek legyünk és jól érezzük magunkat.

Előzmény: Travel with Sameer Faroun (19585)
Ákos54 Creative Commons License 1 napja 0 0 19605

Kedves Dinus06!

Köszönöm a válaszát. A Holt tengeri fürdésnél én fogalmaztam rosszul,

Olyan helyet keresünk amit a helyiek használnak és van egy zuhany meg valami zárható szekrény

ahova le lehet tenni a ruhát. Nem baj ha fizetős csak azt olvastam valahol,hogy az ottani

szállodák standjait is lehet használni nem ott megszállóknak is de azok nagyon drágák. 

Akkor keresek valami másik kanyont vagy szurdokot ami besétálható.

Előzmény: Dinus06 (19599)
BorsónéVica Creative Commons License 1 napja 0 0 19604

Milyen a viz hőmérséklete itt?

Előzmény: Dinus06 (19603)
Dinus06 Creative Commons License 1 napja 0 0 19603

Szia! 

Wadi Numeira, Wadi Bin Hammad, Wadi Hidan.

Előzmény: rebkaaa (19602)
rebkaaa Creative Commons License 2 napja 0 0 19602

A Wadi Mujib mellett milyen kanyonokat javasolnál aminek a közelében meg lehet állni és a visszajutás is megoldott? 

Előzmény: Dinus06 (19599)
joghurtosmalnakremleves Creative Commons License 2 napja 0 0 19601

Hello Istvan :)

Vegul ugy nez ki, hogy megis sikerul mennunk, es ahogy nezem, Ti is pont akkor, amikor mi!!!! Kerlek, ha tudsz, jelentkezz, megirtam az elozo hozzaszolasomban a reszleteket :)

Előzmény: Aglehsz (19538)
joghurtosmalnakremleves Creative Commons License 2 napja 0 0 19600

Hello :)

Mi is majdnem ebben az idoben leszunk ott, november 18-25. Szoval szerintem egy repulovel fogunk menni :)

Szerintem beszeljunk!!!! A szamom 20/313-87-57. Kerlek, hivj, mert lenne nehany maganjellegu kerdesem, ha nem gond.

Ha esetleg van meg valaki, aki szinten november 18-25. kozott lesz kint, tok jo lenne, ha tartanank a kapcsolatot, esetleg kozosen tudnank csinalni nehany programot...

A mienk eddig igy nez ki:

18.nov 1. nap (vasarnap)

megerkezes Ammanba, Jerash megtekintese, ejszaka Madababan 

19.nov 2. nap (hetfo)

Madaba varos gyonyoru templomainak es mozaik kepeinek megtekintese, Nebo-hegy, Jordan folyo, Szentfold, Holt-tenger, Hammamait Ma"in

20.nov 3. nap (kedd)

kora reggel indulas Petraba, Petra egesz napos program, majd tovabb Aqababa a szallasra

21.nov 4. nap (szerda)  

Aqaba varosnezes, utana szabad program

22.nov 5. nap (csutortok)  

SZABADNAP - Aqaba furdozes, sznorkeling a Voros-tengerben

23.nov 6. nap (pentek)

Aqaba szabad program, delutan Wadi Rum, 4 oras Jeep tura (Wadi rum felfedezese, sandboardozas, naplemente stb.), ejszaka Wadi Rumban

24.nov 7. nap (szombat)

reggel indulas Wadi Rumbol Ammanba, majd varosnezes Ammanban

25.nov 8. nap

repter

Kata

Előzmény: deák dinus (19544)
Dinus06 Creative Commons License 2 napja 0 0 19599

Kedves Akos54!

Az autokolcsonzes mindig olcsobb , mint a privat tura soforrel, mert itt nem kell a sofort es az o szallasait is belekalkulalni az arba, de autot csak teljeskoru biztositassal ajanlatos kolcsonozni.

A Jordan folyonal kell belepojegyet valtani, csak ha van Jordan Pass, akkor 12 JOD/fo  helyett 8 JOD /fo az ara. 

A Holt-tengernel az ingyenes reszeken nincs sem toalett, sem zuhanyzo, sem kiepitett part, es nagyon szemetes is. 

Nem egyszeru a le - es feljutas a tengerpartra , mivel lejtes, hatalmas sziklakkal teli parton kell ezt megoldani. 

A Hammamat Main, Hot Spring egy gyonyoru kiepitett "strand". A hegyekbol lezudulo meleg vizet a hegylabanal medencekben gyujtik ossze, es itt van oltozo , toalett, de  nem is tul olcso a belepojegy. 

A Wadi Mujibi kanyonturak aprilis 1- oktober 31 kozott erhetoek el az idajarasi viszonyok miatt.

Azonban van sok szep kanyon nem messze innen, amelyek marciusban is latogathatok, es egyszerubbek is a turak, es ingyenesek is. 

A Wadi Rumi Jeep tura hivatalosan : 3 oras 55 JOD, 2 oras 35 JOD, es ez nem fore, hanem Jeepre vonatkozik, tehat 6 fore is ennyi. De biztosan  talalsz olyan beduin sofort, akik nem hivatalos aron dolgoznak...

Jordaniaban nem jellemzo, hogy az etteremben torteno etkezes utan hasmasot kap az ember, ha elo is fordul ilyen , akkor az fuszerek miatt lehet, nem a higienia magasfoku hianya miatt. 3 JOD-5JOD / fo kozott, normal, helyi ettermekben mar lehet nagyon finom, es boseges eteleket talalni. ( shawarma, maqlubah, mansaf, grillcsirke stb.)

Előzmény: Ákos54 (19598)
Ákos54 Creative Commons License 2 napja 0 0 19598

Tisztelt tapasztalt Jordániai utazók!

Március 10-17 között utazunk Jordániába a két felnőtt fiammal.

Útvonal és szállások:

Amman Jordán reptér-Aqaba 2 éj-Wadi Rum 1 éj - Wadi Musza 2 éj - Madaba 2 éj

Úgy gondoltam, hogy bérelünk egy kis kocsit és kb. megyünk 1000 km-t. Ez kb. 100.000 Ft.

Lehet-e ennél olcsóbban kijönni, ha valaki leszervezi az utat végig sofőrrel.

A Jordan Pass-t fogjuk kiváltani. 

Ha el akarunk menni a Holt tengernél oda ahol Keresztelő Szent János megkeresztelte Jézust akkor van-e belépő.

A Holt tengernél hol van szabad strand ahol a ruhát is le lehet valahova tenni és le is lehet zuhanyozni.  

El szeretnénk menni Ma'in Hot Springsbe is itt is az a kérdés, hogy itt milyen fürdési lehetőség van.  

A Wadi Mujibi kanyonnál van-e száraz túra - mert én 64 éves vagyok egy februári csípőprotézissel -

gyalogolni tudok de mászni különösen kötélen nem szeretnék. Vagy van-e máshol kanyon ezen az útvonalon

ammi könnyen járható. Esetleg belépő árakat is tud-e valaki. 

Mennyibe kerül kb. egy négy órás terepjárós túra három főre Wadi Rumba.

Kaja árakról szeretnék érdeklődni nem drága étterembe és ahol valószínűleg nem kap az ember hasmarsot.

A szállodák 9-10 JOD-ért kínálnak ami elsőre soknak tűnik de nem ismerem az árakat.

Apropó hasmars: milyen orvosság alkalmas a megelőzésre az Unikumon kívül.

Szívesen fogadok minden jó ötletet és ezen az útvonalon még milyen látnivalókat érdemes megnézni.

Kerak vára és Nebó hegy az tervbe van.

Köszönöm előre is.

rebkaaa Creative Commons License 2 napja 0 0 19597

Kedves Fórumozók,

Valaki volt esetleg  Ammanból indulva tömegközlekedéssel a főbb látnivalókhoz?

Jett busz pl. Petrába mennyi idő alatt ér ? Csak napi 1 van reggel? Wadi Rum-hoz melyik faluig kell eljutni?

Egyenlőre tervezek november végére.(21-28 vagy 28-dec.2)Lehet, hogy 2-en leszünk. akkor társulnánk taxis megoldásba.

Marcsimi Creative Commons License 2 napja 0 0 19596

Szia!

Mi hónapok óta tervezzük a november első két hetében esedékes Jordán utunkat a férjemmel. Tegnap sikerült az autóbérlést is eldönteni: Ryanairnél 14 napra biztosítással együtt lényegesen olcsóbb volt - most 1-2 naponta  akcióznak-  mint máshol, pedig hetek óta rengeteg helyről kértünk ajánlatot, még privát sofőrrel is. Nagyon sokat segítettek a fórumon olvasottak, ezért nem  szeretnék senki lelkébe "belegázolni", ha többet szeretnél tudni, e-mail címem: batornem64@gmail.com.

Marcsimi

Előzmény: Medvéné (19594)
barrix Creative Commons License 3 napja 0 2 19595

Igen, köszi újraterveztem, megfordítom. Délen kezdünk, majd haladunk északnak, ott megyünk át Jeruzsálembe. 

Előzmény: zoncsi (19593)
Medvéné Creative Commons License 3 napja 0 0 19594

Autóbérlés témában kinek van tapasztalata?

Ryanairrel érkezünk novemberben, 1 hétre. A neten nézelődtem, úgy látom, sokkal drágább lenne a bérlés ha a reptéren béreljük a kocsit és Aqababan adjuk le. 

Mit javasoltok, a Ryanair felkinálja az autóbérlést, válasszuk azt? Vagy helyit társaságot?

Ti melyik társaságot találtátok megbizhatónak?

Kb hány JD volt 1 hétre az autóbérlés?

Kell nemzetközi jogsi vagy elég a magyar?

Nagyon köszi!

zoncsi Creative Commons License 3 napja 0 0 19593

A vízumnak olvass utána! Ha jól értem, délen, Eilatnál odamehetsz a határra vízum nélkül is, de északon az Allenby átkelőnél már előre kell, hogy legyen vízumod.

Előzmény: barrix (19586)
zoncsi Creative Commons License 3 napja 0 0 19592

Köszi a válaszokat! Szerintem autót bérelünk, jobb szeretjük a szabadságot, és talán olcsóbb is így.

Az Akabában éjszakázást átgondoljuk, bár a 2 x 120 km emiatt elég visszatartó erő. Talán az út végére megnézzük.

Előzmény: dahabibi (19583)
..pözsó.. Creative Commons License 3 napja 0 0 19591
Travel with Sameer Faroun Creative Commons License 3 napja -1 0 19590

Szia!

Ha szeretned a segitsegunket igenybe venni az autokolcsonzessel es hotelekkel kapcsolatosan es informaciok az utazasotokkal kapcsolatosan, akkor erre az email cimre irhatsz:

sameerfaroun1@gmail.com 

seci Creative Commons License 3 napja 0 0 19589
Előzmény: barrix (19588)
barrix Creative Commons License 4 napja 0 0 19588

Köszönöm, megnézem!

Előzmény: seci (19587)
seci Creative Commons License 4 napja 0 0 19587

Wadi Mujib nyilvan nem gyerek-mulatsag, de Wadi Bin Hammad siman belefer gyerekkel.

Utana meg Hammamat Main pancsi.

-seci

barrix Creative Commons License 4 napja 0 0 19586

Sziasztok! 

Novemberben 10 napra utazunk a térségbe, melynek egy részét Jordániában töltenénk. 4 felnőtt és 2 gyerek, 12 és 15 évesek. Az utat most próbálom összerakni, vannak még kétségeim. Az utat magunk szervezzük, mindannyian jól beszélünk angolul. Szállásban a pénztárcabarát helyeket keressük, kivéve az utolsó 3 éjszakát, a pihenős részt. 

11.07. Érkezés 11.30 Ovdat, Izrael. Onnan transzfer Jeruzsálembe.

11.07.-11.08. 2 éj Jeruzsálem

11.09-én délután át Jordániába /hogyan??/, ott a határon, vagy Ammanban autót bérelni, dzsip, vagy kisbusz. Szállás Ammanban

11.10. Amman és Jerash, szállás vagy Amman, vagy a Holt- tengernél.

11-én fürdés Holt tenger, erre a napra szerettem volna a kanyon-túrát, de a gyerekek miatt nem lehet. Mi lehetne helyette?? Éjszaka Petrában

11. 12 Petra, hétfő este éjszakai túra is, szállás ugyanott.

11.13. reggel irány a sivatag, egész nap ott, naplemente, ott is éjszakáznánk, másnap reggel napfelkelte. 

11.14-én Aqabában leadnánk a bérelt kocsit.

14-17-ig pedig át Egyiptomba, a tengerpartra. 

Mit gondoltok erről a programról? Mi az amit kihagytunk? Minden tanácsot szívesen veszek! 

Köszönöm: barrix

Travel with Sameer Faroun Creative Commons License 4 napja -1 1 19585

Kedves magyarok!

Most jutottam el odaig, hogy fellepjek az index forumra, mivel itt megkezdodott a foszezon, es nagyon sok a munkam.

Nem beszelem jol a magyar nyelvet, en ezt soha nem irtam, es nem is mondtam senkinek ilyet. 

Rengetegen utaztak mar velem, es ismernek sokan Magyarorszagon is, mivel itt is es ott is elek.

2002 ota dolgozom kifejezetten a magyar turistakkal es meg soha semmi problema nem adodott a nyelvi nehezsegek miatt.

Ez nem igazan tartozik ide, mivel ez az en maganeletem, de 2 gyerekem anyja magyar akik Magyarorszagon elnek az anyjukkal,  es a jelenlegi parom akivel egyutt is dolgozok o is magyar, es az egyik lanyom is Magyarorszagon el, magyar ferje van. 

Jobban ertem a magyar nyelvet, mint beszelem, de soha nem volt arra pelda, hogy kezzel-labbal kellett magyaraznom, vagy semmi szo nelkul, nema csendben tortent volna az utazas.

A parom aki a hatterben dolgozik es segit nekem az emailek megvalaszolasaban is, mivel en mindig uton vagyok.

Azok, akik szeretnek es igenyt tartanak ra, hogy o is ott legyen es segitsen az utazas soran, ebben az esetben o is ott van termeszetesen. 

Es nagyon sokan, akik velem fognak utazni, sokszor egyenesen a paromat keresik messengeren, ha valamit egyeztetni szeretnenek. 

Es akik itt vannak es olvassak a hozzaszolasokat vagy beszamolokat, mar talalkozhattak a nevevel is. 

Sameer&Agi 

BorsónéVica Creative Commons License 4 napja 0 1 19584

Ja, el is felejtettem, hogy a kártyákhoz is van, igazad van az alap is jó ide.:-)) kösz

Csak a meglévő  éves európaira gondoltam.

Előzmény: ..pözsó.. (19579)
dahabibi Creative Commons License 4 napja 0 1 19583

Nem szakértőként csak utazóként fűznék hozzá néhány megjegyzést. Ez csak az én véleményem, biztos más másképp látja, majd az is elmondja a saját verzióját.

Alapvetően jó a program. Én Petra után visszamennék Aqabába, ott töltenék egy estét/éjszakát. Ez utazás szempontjából pluszt jelentene, de szerintem Aqaba megér ennyit. A Holt-tengernél este nem nagyon tudtok mit csinálni, csak a szállodák vannak, Aqabában lehet sétálgatni, nézelődni, egy kis ízelítőt kaptok az ottani életből.

Wadi Mujib /tudomásom szerint/ október 31-ig látogatható. Van valami "száraz túra" egész évben, de ez nem tudom merre vezet, gondolom ti is a "vizes túrára" vágytok.

Kérjetek taxistól árajánlatot, aztán hasonlítsátok össze az autó bérleti díjával. Ha az ár fontos tényező és nagy a különbség a kettő között és bevállaljátok a vezetést, válasszátok azt, ha a kényelmesebb utazás az elsődleges, akkor taxi. Sajnos az üzemanyag árak ott sem alacsonyak.:(

Ha a bookingon foglaljátok a szállást Wadi Rumban, előzetesen lehet kérdezni a szállásadótól. De általában a szállást étkezéssel együtt kínálják, a túrákat helyben is meg lehet beszélni. De mint írtam, foglalás előtt is meg tudjátok beszélni és akkor ad egy árajánlatot, nem ott kell alkudozni.

De ha taxis mellett döntötök, ők is tudnak ajánlani, sőt rendezni is a Wadi Rum-i szállást, programot, az általuk ismert és bevált helyre visznek.

Előzmény: zoncsi (19576)
dahabibi Creative Commons License 4 napja 0 0 19582

Jordániában bárhol.

Előzmény: zoncsi (19581)
zoncsi Creative Commons License 4 napja 0 0 19581

Ja, látom, itt lent már van erre válasz. Bocs, csak ahány oldal, annyi féle infó!

Ugye a 3 éjszakát a vízumdíj-mentességhez nem Akabában kell tölteni, hanem Jordániában bárhol?

Előzmény: zoncsi (19580)
zoncsi Creative Commons License 4 napja 0 0 19580

Még valami: nyugtassatok meg, hogy az Eilatból Akabába átkeléshez nem kell előzetesen vízumot szerezni, azt a határon is megkaphatjuk. Ugye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!