Keresés

Részletes keresés

stadenburg Creative Commons License 7 órája 0 0 19799

Sziasztok !

Január 11.én Wadi Rumba mennénk a párommal egy 3 órás dzsip túrára ( elvileg reggel 9-12 , de az is lehet hogy 14-17) akvabai szállásunkról bérelt autóval , túra után pedig vissza . 

Ezúton keresek utitársakat .

Ha valakinek éppen kapóra jönne ez az időpont és kontsukció  írjon ide : pepe681@gmail.com  

Ákos54 Creative Commons License 1 napja 0 0 19798

Tisztelt Bucika65! 

Én is akarok venni, de én csak márciusban utazom.

A magyar nyelvűnél nem lehet az angolnál odáig eljutottam, hogy be kell írni a neveket országot és 

útlevél számot. Csináltam egy próbát de ott abbahagytam ahol a hitelkártya adatokat be kell írni. Ön melyik lépésnél akadt el.

Én azért nem próbálkoztam tovább mert nincs érvényes útlevelünk és a régi számát írtam be. 

Tisztelettel. Ákos54

Előzmény: Bucika65 (19794)
bckm. Creative Commons License 3 napja 0 3 19797

Hali!

Hú  nagyon rég jártam itt. Most viszont ismét sikerült pár napot eltöltenem Jordániában. Hát ami nem változott az az emberek hihetetlen barátságossága és a vendégszeretete. Viszont a szemét helyzet az változott és sajnos nem jó irányba:( Megdöbbentö hogy mennyi van a tengerben a víz alatt is. Ami a halak mennyiségéről sajnos nem nagyon mondható el.

A látnivalók viszont még mindíg fantasztikusak.

Lejjebb olvastam konnektor kérdéseket. A legtöbb helyen már megvannak "erőszakolva" úgyhogy gond nélkül belepasszolnak a mi dugaszaink. Viszont elosztót szerintem érdemes vinni mert nem mindíg elég a dugalj. Átalakítót is láttam a boltokban nem drágán.

Ha valaki be meri vállalni nyugodtan el lehet indulni szállásfoglalás nélkül, elég csinos összeget meg lehet spórolni a szállásfoglaló oldalak áraihoz képest.

Itt az oldalon  találtam Obeid campingjének elérhetőségét, vannak akik reklámnak mondják az ilyen hozzászólásokat. Ami tképpen igaz is lehet. Most kipróbáltam, és örülök hogy reklámozta valaki. Egy nagyon korrekt vendégszerető ember és ez igaz a családjára is. A camping pedig tényleg jól felszerelt és tiszta.

A Közlekedés olyan amilyen. De igazából még egy koccanást sem láttam. Vannak ennél sokkal de sokkal gázabb közlekedésű helyek.

A kaják még mindíg nagyon jók főleg a kis családi vedéglőkben.

Ha van kérdés segítek szívesen:)

lennart Creative Commons License 5 napja 0 0 19796

Hello 

figyelj a kis és nagybetűkre  az ékezetes betűkre  /nincs ékezetes betű /

Jó utat.

Előzmény: Bucika65 (19793)
SandWitch2005 Creative Commons License 5 napja 0 0 19795

Mi a problema pontosan, hol akad el a dolog? 

Probaltal kapcsolatba lepni az ugyfelszolgalatukkal?

https://jordanpass.jo/Contents/Contact_Us.aspx

Előzmény: Bucika65 (19794)
Bucika65 Creative Commons License 5 napja 0 0 19794

Napok ota probálom megvenni a jordanpasst de nem sikerül. Mi lehet a hiba?

Előzmény: SandWitch2005 (19774)
Bucika65 Creative Commons License 5 napja 0 0 19793

Vett valaki mostanában jordanpasst.

?

Nekem nem sikerül.

Tud valaki segiteni?

Köszi

Előzmény: rebkaaa (19792)
rebkaaa Creative Commons License 6 napja 0 1 19792

Én is körbejártam a dolgot, ők jó árban voltak. Viszont a sokadik autóbérlés után is azt mondom, hogy arab országban full biztosítás nélkül autót bérelni merész vállalkozás. Illetve nem merész, csak ha bármi történik kifizettetik veled. Tényleg mennek össze-vissza, elég ha rád tolatnak és összetörik a lökhárítót és fogalmad sem lesz, hogy ki okozta.

Még csak vasárnap jöttünk haza, remélhetőleg semmilyen meglepetésben nem lesz részem a hitelkártyámon később sem..

A fuel policy-n kivül korrektek voltak. Az autók leharcoltak és nem bírnak menni az emelkedőkön:)) Mind automata kocsi, 11 literes fogyasztás jött ki nekünk azon útakon és azzal az autóval..

Előzmény: Rugoman 1 (19791)
Rugoman 1 Creative Commons License 6 napja 0 0 19791

szia,

akkor rákérdezek: az üzemanyaon kívül nem volt gond az Auto Nationnal? nem igazán találok véleményt a brigádról és veszekedni sem járnék vissza Jordániába.. :-) ellenben 2/3 ára lenne a járgánybérlésnek nálunk 12 napra, mint a legolcsóbb "nagy"nevű (sixt) kölcsönzőnél, és ezért már érdemes kockáztatni kicsit. Hitelkártyát csináltattam direkt ezért, full biztosítást kihagynám. mit gondolsz?

kösz

rugo

Előzmény: rebkaaa (19783)
rebkaaa Creative Commons License 2018.12.04 0 0 19790

rögtön nyomtathatod

Előzmény: anikoka79 (19789)
anikoka79 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 19789

Sziasztok! 

A Jordanpass a netes rendelés/fizetés után azonnal készül v várni kell rá? 

serebi Creative Commons License 2018.12.03 -3 0 19788

Itt is feltenném a kérdést, hátha találok valakit, aki utazott már a B.B.Tours Kft-vel Izraelbe, vagy Jordániába és lennének tapasztalatai. Köszi!

Peter966 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 19787

Pontosan. A nem tud majd olvasnit úgy értettem, hogy én már törtem bele. :) Az én tollamnak nincs kupakja ugyanis.

Előzmény: seci (19786)
seci Creative Commons License 2018.12.03 0 0 19786

A UK-szabvany foldeles "lyukat" csak addig kell benyomva tartani valamivel (en pl toll kupakjaval szoktam) amig benyomod a dugaszt, utana mar nem szukseges. Azert hajszaritot nem berheljunk igy, leginkabb azert, mert a UK szabvanynal a dugaszban van a biztositek, az EU-nal meg nem.

-seci

Előzmény: Peter966 (19785)
Peter966 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 19785

Feltéve, ha nem azon ritka kecók egyikében száll meg, ahol brit rendszerű dugalj van. Átalakító akkor sem feltétlenül szükséges, megteszi a szemüveg szára (de akkor nem tud majd olvasni) vagy egy műanyag kanál nyele is. :)

Előzmény: rebkaaa (19784)
rebkaaa Creative Commons License 2018.12.03 0 0 19784

Kicsit más a konnektor, de mindenhol belemegy a miénk mindenféle átalakító nélkül

Előzmény: papika67 (19782)
rebkaaa Creative Commons License 2018.12.03 0 3 19783

Általában minden országban valamilyen közvetítő oldalról foglalok autót, mert olcsóbb. Az Auto Nation-nal most közvetlenül leveleztem le. Egy Kia Rio kategória 96 dollár volt szerdától vasárnapig és 15 dollár  a napi full insurrance. Amennyiben van kötve teljeskörű biztosítás, úgy nem zárolnak, de a kártyáról fizettem maga a bérlést és azt azért mondták, hogy a később jövő büntetést(pl. gyors hajtásért) erre terhelik rá.

Az enyém hitelkártya, de a saját honlapjukon az van írva, hogy debit-et is elfogadnak.

Az üveg, gumi kár még a full insurrance-ban sincs benne(mint ahogy általában) Ezeken az útakon volt is defektünk, de érdemesebb 2- JOD-ért megcsináltatni a gumit, mint kicserélni a pótkerékre és ők csináltassák meg, mert annak eleve lesz egy jó magas adminisztrációs költsége.

Egyben nem voltak korrektek, de közölték, hogy Jordániában ez van és kész. Direkt rákérdeztem bérlés előtt, mert csakis full to full policy-vel bérelek bárhol,  az a korrekt. Persze a tank üres volt és így is kellett visszaadni, megajándékoztam őket vagy 3-4 l benzinnel, mondjuk ez nem a világ.

Aqaba csak akkor esélyes ha 1 hétre megy az ember, nekünk a 4 éjszakába nem fért bele.

Az Ammani reptérről 45-60 percenként van egy busz is, 3,5 JD-ért be Amman központba.

A public beach most ingyenes mivel a világon senki nincs  rajta már ilyenkor. Néhány hete azonban az áradás rengeteg kőgörgeteget, fadarabokat, bokrokat hozott le, szemét az van bőven, mivel a helyiek körében népszerű (nem most, ők már ilyenkor megfagynak)most egyedül voltam az egész parton. Hétvégente itt szoktak piknikezni és rengeteg szemetet otthagyni. De a víz ugyanolyan mint 200m-rel arrébb 20 JOD-ért:))

Előzmény: papika67 (19781)
papika67 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 19782

Üdv!Hagyományos,magyar szabványos konektorok vannak Jordániában??

papika67 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 19781

Üdv!Rebkaaa !Én is szeretnék autót bérelni de eddig csak olyanokat olvastam,hogy zárolnak 5-700 USD vagy ennek megfelelő dínárt.Dombornyomott Mastercardom van és a debit felirat is rajta van.Erről tudomásom szerint nem tudnak zárolni és nagyon sok kölcsönző-legalábbis én úgy értelmeztem-el sem fogadja.Itthon intézte a kölcsönzést,vagy helyben a reptéren?Mivel bizonytalan a dolog,ezért az ammani szálláshoz taxit kértem a reptértől 25 JOD de hárman leszünk így nem vészes.Az első nap délután sétálva is el tudunk menni egy-két ammani látnivalóhoz,mert elég központi helyen van a szállás,de ha taxizunk az sem lesz vészes.Másnap elmennénk a Nebo hegyre,Madaba meg a Holt tenger.A public beach amit említett az ingyenes??Talán délután meg Jerash,de ha nem fér bele,akkor majd az utolsó nap,mert azt megint Ammanban töltjük.Aqababan is töltünk két napot meg Petrában is.Petrában az első nap néznénk meg "kis"Petrát másnap meg a nagyot.

rebkaaa Creative Commons License 2018.12.03 0 0 19780

Egy falafel pitában 1 JD, Shawarma 1,5 JD

Petra mivel óriási terület biztos be lehet  jutni valahol(de nyilván nem hülyék ők sem, ahol le tudsz ereszkedni a területre ott nem tartom kizártnak, hogy van őr), de sok sikert a kősivatagon át való bejutáshoz, hosszú lesz

Én 15 éve voltam Petrában előtte már akkor is nagyon drága volt  a belépő.

Előzmény: steckler (19773)
Peter966 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 19779

Palesztinában hol? Az "izraelibb" területeken, vagy a West Bankban? Előbbihez képest a harmada, utóbbihoz meg a 60%-a.

Peter966 Creative Commons License 2018.12.03 0 1 19778

Biztos, hogy ingyenes, és a Wadi Rumos belépő is benne van. A Pass esetében egyébként lehetőség van 8-ért hozzácsapni a keresztelőhelyet, így nem 12-be fáj. A Nébo-hegy pedig nem drága. A Pass költséghatékony döntés, és ha a szokásos "turistakört" futod le egy hét alatt, kétnapnyi Petra amúgy sem fér bele, legfeljebb az egyebek rovására. Petra nyilván többet is kívánna, de akkor vagy ez, vagy az ugrik, arról nem beszélve, hogy egy tisztességes petrázás után az edzetlenebbek örülnek, ha másnap lábra tudnak állni. :)

SandWitch2005 Creative Commons License 2018.12.03 0 1 19777

A Petra by Night az mindenkeppen kulon belepos.

A Jordan-folyo (Keresztelohely) es a Nebo-hegy egyhazi fenntartasu "intezmenyek", nem a Jordan Turisztikai Miniszterium hataskorebe tartoznak.  

Mar felvetodott, hogy ezeket is integralni kellene a Jordan Pass heyszinei koze, de ez nylvan hoszabb egyeztetest igenyel a tulajdonosok kozott a bevetelek elosztasarol.

Előzmény: steckler (19775)
rebkaaa Creative Commons License 2018.12.02 0 4 19776

Ma érkeztünk haza egy 4 éjszakás útról. Sajnos ez nagyon rövid idő, de Nebo hegyen kivül amit beterveztünk, megvalósult.

A múltkor szó volt az árakról. Én egy autóbérléses, abszolút magánszervezésű útról tudok írni.

Reptér pénzváltás: a beljebb lévő váltók csak 0,64-et adtak 1 euróért. Egészen kinn az autókölcsönzök mellett a sarokban van egy váltó, 0,78 egy euró. utána a Western Unionokban is ennyi.

Autót az Auto Nation-nál béreltünk, full biztosítással 116 JOD volt 5 napra, nem zároltak, volt teljes körű biztosítás.

Mivel Ammanba be se mentünk, ezen kivül tudom mondani, hogy nő létemre se találtam gáznak a vezetést. 

A Desert Highway- és a King Highway-t használtuk főleg, városokban az autókon kivül a rengeteg fekvő rendőrre kell ügyelni.

A Ryanair gépe délben érkezik, gyakorlatilag aznapra már csak annyi a realitás, hogy leérni Petrába sötétedésre, ami most 16.30.

Este 8-kor befizettünk a Petra by night-ra, ami 17 JOD. Szép volt jó volt, de nem olyan kiemelkedő, hogy mégegyszer elmennék este.

Másnap korán reggeltől estig Petra.

este a szálláson leleveleztem egy Wadi Rum safarit, amely egy napos, kinn alvós, svédasztalos vacsorával, reggelivel 50 JOD/ fő árba került.

Mi még a Wadi Rumba indulás előtt elmentünk Kis -Petrába( nagyon ajánlom) , így kicsit késve indultunk, reálisan 1.5-2 óra kell az útra.

Sátortáborunk egy fantasztikus környezetben, gyönyörü sziklák tövèben volt.

Másnap reggeli után jönnek értünK és vittek vissza a parkolóhoz.

Innen a Holt tengerhez mentünk.

Amman beach-nél figyelni kell, hogy egyik a drága  20 JD-s tourist beach. Ettől viszább  200 m-re vana public beach. Egyedül voltam az egész parton, a helyiek ilyenkor már nagykabátban járnak( 26 fok volt) nem mennek oda fürödni.

víztartàlyas zuhanyzónàl le lehet mosni a sót.

Szállásaink Petrában My Home Petra hotel reggelivel 13 JD/fö, 

Madababan Bleck Irish hotel( nagyon ajánlom) 13,5 JD / fö.

Jordan Pass volt, így Petrában,Wadi Rumban fizetni külon nem kell

Előzmény: steckler (19775)
steckler Creative Commons License 2018.12.02 0 0 19775

Először én is így értelmeztem, de egy honlapon úgy láttam, hogy plusz belépőt kell venni még Petrába, de lehet csak az esti kivilágításra vonatkozik.

Azt sem értem hogy a Jordánpass, miért nem érvényes a Nebo-hegyre, és a Jordán-folyóhoz?

Előzmény: SandWitch2005 (19774)
SandWitch2005 Creative Commons License 2018.12.02 0 1 19774

A Jordan Pass-nak 3 valtozata van:

70 JD - 1 napos Petra belepot tartalmaz

75 JD - 2 napos Petra belepot tartalmaz

80 JD - 3 napos Petra belepot tartalmaz

https://jordanpass.jo/Contents/Prices.aspx

steckler Creative Commons License 2018.12.02 -1 0 19773

Néhàny technikai kérdésem lenne. A falafel, hummusz, tahini mennyivel olcsóbb mint Palesztinàban?

Petràba bejutàsi lehetòségek? Petràba a vilàg legdrágább belépőjét nem tudjuk megfizetni. Tanàcsokat kaptam ammani palesztin baràtoktól, hogy a Umm Sayhauntól északkeletre a kősivatagon àt be lehet jutni. Topogràfiai térkép alapjàn 8 km a tàv. A jordànpass sem teljesen vilàgos. 40 hely ingyenes làtogatható de Petra nem csak 1 napra? Akkor minek a joranpass ha még ott is belépőt kell vàltani? A 40 egyéb turisztikai làtnivaló biztos hogy ingyenes? Karak, Pella...

Couchsurfing mennyire àtverés a Wadi Rumban? Egy tajvani ismerősünket le akartàk szedni.

barrix Creative Commons License 2018.12.02 0 0 19772

Debittel sokkal drágább az autóbérlés, és van, aki el is utasít. A Herz-ben a depositot csak angol fontban fogadták volna el. Ha van credited, előre interneten tudsz foglalni. Nekünk se volt, a helyszínen tudtunk csak.

Előzmény: papika67 (19768)
Rugolab86 Creative Commons License 2018.11.30 0 1 19771

Szia!

Az Amman-Aqaba Jett buszjegy kb 8-9 JD/fő volt (pontosan nem emlékszem)

A taxi árat csomagban kaptuk, és más utakat tettünk meg, mint amiket Ti terveztek. De hogy legyen viszonyítási alapod: egy amman reptér - Madaba belváros 20 JD volt.

Jó utat! :)

papika67 Creative Commons License 2018.11.29 0 0 19770

Üdv!Rugolab légyszíves írd meg,hogy mennyibe került az Aqaba Amman buszjárat költsége ill.a Taxi költség.Mi Ammanba érkezünk dec.5 én a 7 boys hotelben fogunk lakni ami közel van a Jett busz megállójához.Itt lennénk két napot majd innen utaznánk Aqabába.Itt is két nap,az egyiken mennénk Wadi Rumba.Aqaba után két nap Petra,a szállásunk a bejárattól 10 percre lesz.Petra után Holt tenger Madaba Nebo hegy.Utolsó nap szintén Amman szállás 1 nap.Ammanban az első nap pár nevezetességet talán meg tudunk nézni mivel 3-5 km-re vannak a szállástól.A második napon meg beleférne Jerash.Ammanba jordán idő szerint 11.30 körül érkezünk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!