Keresés

Részletes keresés

Aglehsz Creative Commons License 15 órája 0 0 19500

Szia,voltatok már?

Előzmény: MOLI (19440)
Travel with Sameer Faroun Creative Commons License 22 órája 0 0 19499

Szia Csilla!

Kuldtem emailt.:)

Előzmény: Csilla Válint (19498)
Csilla Válint Creative Commons License 3 napja 0 0 19498

Sziasztok!

Decemberben indulnék Ammanba.

3 éjszakát fogok eltőlteni. Dec2-5

Minden érdekelne a vízumról. Több cikket olvastam. Van aki azt írja itthon igényeljem, van aki az Ammani repülőteret írja és olvastam a JordanPass-ról is. Ha valaki tudja a pontos menetét az írja meg nekem. Minden apró részlet érdekel és a segítségemre lehet. Köszönöm szépen.

E-mail-os elérhetőségem: csicsi0629@gmail.com

Szép napot kívánok :)

Hajnalkavirag Creative Commons License 5 napja 0 0 19497

Irtam az e-mail cimedre. 

Előzmény: Aglehsz (19492)
dahabibi Creative Commons License 5 napja 0 0 19496

Raknál fel képeket a Wadi-Rum-i táborról?

Előzmény: NajoczkiG (19493)
Olgy1 Creative Commons License 5 napja 0 0 19495

Irnál árakat - étel - ital stb.

..pözsó.. Creative Commons License 2018.09.12 0 0 19494

Szia NajoczkiG!

A Holt-tengernél melyik strandon voltatok?

NajoczkiG Creative Commons License 2018.09.11 0 1 19493

Sziasztok!

Nemrég értem haza Jordániából és szeretnék nektek frissen beszámolni az élményeimről.

Egy nagyon élménydús és vidám nyaralást sikerült összehozni, ami Sameer Faroun-nak köszönhetően jött létre. Soha nem vettünk még igénybe utazásaink során privát transzfert és programszervezőt, de nem bántam meg, mert sokkal jobban megismertem az ottani kultúrát, a mindennapi életet, a helyszínekre való eljutás is kellemes, baráti hangulatban telt. Sameer igazi mókamester, valamivel mindig feldobta a hangulatot. Amikor megérkeztünk a reptérre, már egyből meglepetés ért, mivel Sameer finomsággal várt bennünket, az ottani gyrossal, a shawarmaval. A megérkezés utáni első napot Aqabában töltöttük a tengerparton, este pedig városnézés volt a program. A következő nap korán reggel, hajnali öt órakor indultunk Petraba, hogy még a nagy hőség és tömeg előtt meg tudjuk tekinteni. ( Ezt is Sameer javasolta, és örülök, hogy megfogadtuk, mivel tényleg nagyon meleg volt) Petráról sokszor hallottam már, hogy olyan mintha egy másik bolygó lenne, és ezzel én is egyetértek. Csodálatos, semmihez sem hasonlítható, minden egyes szikla egy csoda. Természetesen felmásztunk a közel 900 lépcsőn, mivel a Monastery kihagyhatatlan ha már ott van az ember. Hihetetlen kilátás tárult elénk a hegy tetejéről. A fárasztó Petrai nap után Sameer egy barbecue partyra hívott meg minket, ahol nagyon ízletes húsokat és salátákat ettünk. Másnap délelőtt kipihentük az előző nap fáradalmait, délután pedig indultunk Wadi Rum-ba, ahol jeeppel bejártuk a legnevezetesebb helyeket és megtekinthettük a naplementét. Nekem ez tetszett a legjobban, mivel egy régi vágyam is valóra vált, kipróbáltam a tevegelést. Az éjszakát itt töltöttük egy beduin kempingben, ahol tradicionális vacsorát kaptunk, amit utána egy igazi beduin táncos mulatságon le is mozogtunk. Utána pedig felmásztunk egy közeli dombra, és a homokban feküdve néztük a milliónyi csillaggal teli égboltot, ami elmondhatatlanul szép látvány. Reggeli után indultunk vissza Aqabába a tengerpartra. A következő napi program a Holt-tenger volt. Ez is egyedülálló élmény, a rendkívüli sós és olajos vízben való lebegés. Természetesen a Holt-tengeri iszappakolás sem maradt el. 

Mindenkinek ajánlom Jordániát, és főleg Sameert.

Aglehsz Creative Commons License 2018.09.10 0 0 19492

Szia,küldenél programtervezetet ?Ketten lennénk,de még nem 100%😃Még nem jártam utána áraknak,programoknak,de nektek ezek szerint már van kb.áratok.Köszi az infót. helgasza@hotmail.com

Előzmény: Hajnalkavirag (19471)
Aglehsz Creative Commons License 2018.09.10 0 0 19491

Árfekvésről egy ilyen családi programnál írnál?Kb.ugyan ilyen tetszene nekem is😃

Előzmény: FBernadette (19418)
Travel with Sameer Faroun Creative Commons License 2018.09.07 0 1 19490

Kihagyhatatlan !!! Gyertek a telbol a nyarba!! 

BorsónéVica Creative Commons License 2018.09.04 0 0 19489

:-)

Előzmény: Diána Szuromi (19488)
Diána Szuromi Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 19488

A Turkish Airlines Budapest Aqaba közötti járatával utaztunk isztambuli átszállással, de a jegyfoglalásban is segített Sameer. 

Előzmény: BorsónéVica (19482)
bagosizoli Creative Commons License 2018.09.04 0 0 19487

Köszönöm szépen az információt.

Előzmény: Travel with Sameer Faroun (19485)
Travel with Sameer Faroun Creative Commons License 2018.09.04 0 0 19486

Szia!

Ha 3 ejszakat itt fogtok tolteni, akkor  semmilyen vizumot nem kell fizetni, viszont az izraeli hataron kell kilepesi illeteket fizetni. 

Taxis programban is tudok segiteni, keress nyugodtan. 

email: sameerfaroun1@gmail.com

Előzmény: volvo s80 (19469)
Travel with Sameer Faroun Creative Commons License 2018.09.04 0 0 19485

Szia!

Ha kevesebb, mint 3 ejszakat toltesz itt, akkor kell a 10 JD illeteket kifizetni. 

Előzmény: bagosizoli (19479)
Travel with Sameer Faroun Creative Commons License 2018.09.04 0 0 19484

Szia!

Igen, jo otlet. Jordan Pass eseten nem kell fizetni semmit sem. A 10 JD pedig abban az esetben fizetendo, ha kevesebb, mint 3 ejszakat tolt itt a turista. 

Előzmény: Cufter (19480)
..pözsó.. Creative Commons License 2018.09.03 0 0 19483

Hasonlót tervezek én is.

Várom az ott jártak jelentkezését :)

Előzmény: Cufter (19480)
BorsónéVica Creative Commons License 2018.09.02 0 0 19482

Szuper, nekünk is hasonlóban lesz részünk 2 hónap múlva.

Mivel mentetek, s mivel jöttetek vissza? 

Előzmény: Diána Szuromi (19481)
Diána Szuromi Creative Commons License 2018.09.02 -2 0 19481

Üdv!

Augusztusban töltöttem 10 napot a csodálatos Jordániában, egy igazán élménydús nyaraláson. Először utaztam Közel-keleti arab országba, de visszatérő vendég leszek. A szállásunk Aqabában volt egy kifogástalan apartmanban. Az ottlétünk lebonyolítását, a programokat Sameer Faroun-nak köszönhetjük. Transfert szervezett amivel a tengerpartra mehettünk a 10 nap alatt többször is. Eljutottunk a sziklafalakban fennmaradt Petrába és Sameer kapcsolatainak köszönhetően magyar idegenvezetésünk is volt. Aztán a Holt-tengerhez is ellátogattunk és egy kellemes délutánt tölthettünk a partján. Aqabához közel eső Wadi Rumban részt vettünk egy tradicionális beduin estén, először jeeppel bejártuk a sivatagot, tevegeltünk majd a sivatagban megcsodáltuk a naplementét, páratlan látvány. Ezt követően a táborba visszaérve elképesztő vacsorát kaptunk, amit zenés táncos mulatság követett, és beduin sátrakban aludhattunk. 
Utazásunk során rengeteg finom ételt kóstoltunk, rengeteg felejthetetlen élménnyel gazdagodtunk, ezt mind Sameer tette lehetővé nekünk, akinek elsők az őt választó turisták. Mindenkinek csak ajánlani tudom Jordániát és azt is, hogy válasszák Sameer Faroun-t. 

Cufter Creative Commons License 2018.09.02 0 0 19480

Sziasztok!

Az mennyire jo otlet, hogy wizz jarattal mennenk eilatba, majd ott kelnenk at a hataron es ryanair jarattal jonnenk vissza ammanbol?

Jordanpass megvasarlasa mellett kell meg fizetni valamit (pl kilepesi illeteket)?

bagosizoli Creative Commons License 2018.09.02 0 0 19479

Szép napot!

Jordániából van még kilépési illeték? Korábban 10 JOD-ról olvastam. Ezt kell még fizetni?

cs.saci Creative Commons License 2018.08.29 0 0 19478

Van helyi ismerősünk, akivel már voltunk sok olyan  helyen, ahová az iroda nem vitt, és persze olcsóbb is volt.  Szerintem jövőre egyéni szervezés lesz. 

Előzmény: benedila (19476)
beachsurfer Creative Commons License 2018.08.27 0 0 19477

Sziasztok!

Reményeim szerint szeptember 30.-án utazunk jordániai körútra az Anubisszal(befizetve)

Ammanba érkezünk,és az lenne a kérdésem,hogy tudok-e venni a reptéren,vagy a városban  turistáknak való mobilinternet kártyát,esetleg némi hanghívás lehetőséggel.

A menetrend szerint reggel 4.30-kor érkezünk.

Ha valaki vett már,megoszthatná velem a részleteket!

Köszi

benedila Creative Commons License 2018.08.26 -1 0 19476

Szerintem egyenileg sokkal egyszerubb es olcsobb, miert nem veszed fel a kapcsolatot egy helyi szervezovel, mint peldaul Sameer Faroun?

Olyan programot szerveztek, amit csak ti szeretnetek. 

Előzmény: cs.saci (19472)
tkisgyongyi Creative Commons License 2018.08.23 0 0 19475

Mi jövőre megint megpróbáljuk de most nem az Anubissal...(Fehérvár travel)

Előzmény: cs.saci (19474)
cs.saci Creative Commons License 2018.08.23 0 0 19474

Mi is ebben az időpontban szerettünk volna utazni, amikor a második részletet akartuk befizetni, kb. 2-3 hete, akkor szóltak, hogy ez az út nem indul. Talán a körút, de ezt nem tudom biztosan. Minket a körút azért nem érdekelt, mert 9-10 alkalommal voltunk Jordániában és most már azokra a helyekre is  szeretnénk eljutni ahová az utazási iroda nem szervez kirándulást. 

Előzmény: Frena2 (19424)
tkisgyongyi Creative Commons License 2018.08.22 0 0 19473

Tavaly mi is így jártunk októberben és ráadásul elég későn szóltak kb. 3 héttel az indulás előtt.

Előzmény: cs.saci (19472)
cs.saci Creative Commons License 2018.08.22 0 0 19472

Mi szeptemberben szerettünk volna utazni Jordániába, be is fizettük az Anubisnál, de szóltak, hogy nem jött össze a létszám.

Hajnalkavirag Creative Commons License 2018.08.20 0 0 19471

Mi mar oten vagyunk a november 18-25 idopontra. Ha valakiket erdekel, akkor lehet hozzank csatlakozni. :-) Minel tobben vagyunk, annal olcsobb minden! 

Előzmény: joghurtosmalnakremleves (19439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!