Keresés

Részletes keresés

kajla_ Creative Commons License 2022.09.04 0 0 3

Ez meg egy valószínűbb verzió, hátha még valakit érdekel :)
1789 - megalapították a mostani Erzsébet teret, amit akkoriban Új Piactérnek hívtak
1947 - buszpályaudvarrá alakították át
1998 - megkezdték az új Nemzeti Színház alapjainak kiásását, de végül nem ide épült meg
2001 - pályázatot hirdettek az építkezésből hátramaradt gödör újrahasznosítására, ekkor alapult meg a Gödör klub szórakozóhely
2013 - ekkor újították fel, kapta meg mai formáját és ekkortól van óriáskerék

bobigreen Creative Commons License 2012.06.27 0 0 2

így tíz évvel a feltett kérdés után. egy lehetséges verzió.

Mint tudjuk az Erzsébet téri gödör sok évig a város szégyenfoltja volt. És ennek a gödörnek szoros kapcsolata lehet a Nemzeti Színházzal.

A tények azt mondják, hogy az első magyar nemzeti színház Győrben nyitotta meg kapuit 1789-ben, és 1947-ben Miskolcon történt meg ugyanez, (van egyébként Pécsen és Szegeden is). 1998-ban "szeptember 15.: Fiala István kormánybiztos megerõsíti, hogy az új Nemzeti Színház az Erzsébet téren épül meg, csupán a közbeszerzési eljárás miatt csúszik a beruházás." Mint tudjuk ebből nem lett semmi, hiszen 2000-ben kezdték építeni a Lágymányosi hídnál, de tervezetnek elfogadható, tehát alátámasztaná az 1998-as dátumot. 2001-ben pedig az új Nemzeti Színház készült el. Igaz a megnyitója csak 2002 márc. 15-én volt (nem Bánk Bánnal) Ellenben abból az adatból, hogy "2002. január 2 - tól megkezdődhettek a március 15-i színházavató előadás próbái" arra következtetek, hogy maga az épület már befejeződött 2001-ben.

Ez persze csak egy lehetséges variáció, ami részint híjján van a kohézióval, de azért lehetséges. Persze a Gödörnél, lehet, hogy inkább a gödröt kéne megnézni mikor ásták. Bár nem hinném, hogy először 1789-ben.

Az elmélet Szántó Lívia nevéhez fűződik.

AndrisK Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1
Kár....
Zsoldos Creative Commons License 2002.07.25 0 0 0
Sajnos 0 fogalmam van róla, de én is kíváncsi vagyok rá.
Előzmény: AndrisK (-)
AndrisK Creative Commons License 2002.07.25 0 0 topiknyitó
Tudja valaki miért pont ezek az évszámok vannak az Erzsébet téri nemzeti garázs felett annyira kihangsúlyozva? Talán a tér fordulópontjai. Valaki aki jártasabb felvilágosíthatna. Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!