Keresés

Részletes keresés

hunylac Creative Commons License 2016.03.14 0 1 1121

Érdekes, hogy a bécsi utazós topik nem pörög annyira, pedig a város tényleg minden évszakban kiváló úticél. Aki esetleg kedvet kapna egy kis bécsi kiruccanáshoz, annak ajánlom a figyelmébe a két és fél évvel ezelőtti útról készült útinaplómat:

 

http://rokavar.blogspot.hu/2013/11/becs.html

elisse Creative Commons License 2015.10.24 0 0 1120

Sziasztok! Használja valaki még ezt a fórumot? Másikat sem találok, ami még pörög...

Ha itt van valaki és tud segíteni, legyen szíves!

Igazából csak annyi, hogy a Bécs Kártyát a gyerekeknek is meg kell venni, vagy a felnőttekével ők is kapnak kedvezményt. 2 gyerek és 2 felnőtt vagyunk.

 

Köszönöm

Tóth Vivien Creative Commons License 2015.10.18 0 0 1119

Szeretném annak a kedves olvasónak vagy szülőnek a segítségét kérni , hogyha gyermeke Bécsben Gimnáziumban tanul. Mik tapasztalatai , mik benyomásai, hogyan tudta az első akadályokhoz alkamazkodni gyermeke. 16 éves gyerekről lenne szó 1 évet kihagyunk hogy Bécsben tanuljon. Angolból Középfokú nyelvvizsgája van. Németből amit az órán elsajátított.4.3 volt  az első évben. Vagy esetleg van-e rossz hírű gimnázium. Előre is köszönöm a válaszokat.

mcll Creative Commons License 2015.05.28 0 0 1117

Üdv!

 

Tervezzük hogy július közepe táján 3 napra, azaz 2 éjszakára a családdal (4 felnőtt) kiugranánk Bécsbe egy kis városnézésre (Schönbruni kastély meg ami belefér). ) Hol érdemes szállást keresni? Nagy igények nincsenek, csak legyen zuhanyzó meg WiFi, esetleg valami TV. Milyen árakra kell számítani?

Köszi, üdv, Laci

Cilikécske Creative Commons License 2015.03.07 0 0 1116

Sziasztok. Holnap Bécsbe kell utaznunk, és lesz 3-4 óra szabadidőnk. A Schönbrunn kertjét szándékozom megbogarászni. Parkolóhelyet tud valaki ajánlani? Vasárnap révén fizetős? Előre is kösz.

István - Bp Creative Commons License 2015.02.16 0 0 1115

Sziasztok!

 

Ha valaki vállalkozás beindításában gondolkodik vagy már van saját vállalkozása akkor ajánlom ezt a linket. Cégalapításban, székhelyszolgáltatásban és könyvelésben is tudunk segíteni.

 

http://www.megyeiapro.hu/szekhelyszolgaltatas-becsben.html

Bence' Creative Commons License 2015.02.10 0 0 1114

A bécsi egyetem német-angol tanári szakán végzett fiatal nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező nyelvtanárként nyelvoktatást vállalok német és angol nyelvből kezdőknek és haladóknak is Bécsben a 9. kerületben(10Euro/60 perc)
Az alábbi dolgokban tudok segíteni:
Nyelvoktatás minden szinten
Beszédkészség fejlesztése
Nyelvtani Rendszerezés
Nyelvvizsgára való felkészítés
Iskolások korrepetálása
Üzleti szaknyelv
Állásinterjúra való felkészítés
Diplomamunkák, önéletrajzok, motivációs levelek átnézése illetve azok korrigálása.
Forduljon hozzám bizalomm email cim: gondabence@mail.com  telefon: 066049120156

István - Bp Creative Commons License 2015.02.01 0 0 1113

Azt nem tudom, hogy ezek a matricák a megyén belüli teljes autópálya szakaszra érvényesek? Mert ha igen akkor 7 megyéig ez az olcsóbb, az 35.000.-ft/év az éves autópálya matrica pedig 40.000.- körül van.

 

Előzmény: stephenx001 (1112)
stephenx001 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 1112

Üdv mindenkinek.

 

Lehet hogy már sokan kérdezték de akkor most milyen és mennyi matricát kell vennem ha Bécsbe akarok kocsival járni ?

 

Köszi előre is.

István - Bp Creative Commons License 2014.10.18 0 0 1111

Telekocsit ajánlom még. Én jövő csütörtök reggel megyek ki Bécsbe fél 9 - 9 között leszek a reptérnél...

Előzmény: zebulónia (1109)
judit56 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 1110

busz csak 9.40-re ér oda. Igy az előző nap marad.

Előzmény: zebulónia (1109)
zebulónia Creative Commons License 2014.10.17 0 0 1109

Mivel lehet a bécsi repülőtérre kijutni reggel 9-re Budapestről ?

SparSchiene Creative Commons License 2014.08.13 0 0 1108

Eladó 2014. augusztus 16-ára, szombatra 2 személyre szóló Bécs - Budapest SparSchiene vonatjegy meghiúsult utazás miatt.

 

Wien Westbf. ind.: 20:04

Budapest-Keleti pu. érk.: 23:13

 

inf.: 06 30 407-negyvenhatnyolcvahét

mcll Creative Commons License 2014.03.14 0 0 1107

Sziasztok!

 

Június 21-én megyünk a családdal nyaralni Karintiába, és úgy tervezzük hogy Bécsben megállunk egy kisebb városnézésre. Viszont ezzel csak annyi a bajom, hogy tele leszünk csomagokkal (egyterüvel megyünk, Opel Combo, tetőcsomagtartót nem viszünk). És a csomagok látszódni fognak. A kérdés csak az hogy mennyire biztonságos a kocsit így a városban őrizetlenül hagyni? Illetve a parkolóházak mennyire megbízhatók? Nem lenne jó ha rögtön az első nap fel lenne törve a kocsi. Tehát mit javasoltok hol, merre érdemes a kocsit lerakni. Gondoltam a Szt István Dóm környékén, mert talán ott érdemes a környéken egyet lófrálni, vagy nem? Illetve mit érdemes megnézni? Schönbrunn, Belveder, ilyesmikre gondoltam de ezek elég messze vannak egymástól. Szóval mit érdemes egy max 2-3 órás városnézésben beleszuszakolni? :)

Köszi

decision Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1106

Sziasztok!

Idén eljutottunk Bécsbe, a karácsonyi vásárra is (mint ahogyan szinte minden magyar).
Bár a karácsonyi hangulat nem aktuális, azért fogadjátok szeretettel a kis videómat! :)
Hátha valaki kedvet kap egy kis utazáshoz!

A többieknek pedig kellemes nosztalgiázást! ;)


K258 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 1104

Sziasztok,

 

Eladó egy Bécs- Budapest Railjet jegy. Nekem közbejött valami és nem használom fel a jegyet. Csak odaútra lehet használni Bécsből Budapestre, szerda (12.11.) éjfélig lehet leutazni.

 

Ár: 10 euró

 

Ha valakit érdekel írjon privit:

krisztinka.t@gmail.com

 

Pater Pirandello Creative Commons License 2013.12.07 0 0 1103

Sajnos nem. Érintett (beteg) vagyok. Akinek van ideje (és jóindulata) ellenőrizheti összes hsz-imat. Köszönöm.

Előzmény: újmóni (1102)
újmóni Creative Commons License 2013.12.07 0 0 1102

Maga itt mit reklámoz?

 

Légyszi fáradj a kasszához, és fizesd be a megfelelő hirdeetési díjat.

 

 

Előzmény: Pater Pirandello (1101)
Pater Pirandello Creative Commons License 2013.12.07 0 0 1101

Mindenkit üdvözlök. Fontos kérdésem lenne. Magyarországon még nem kapható, Bécsben igen (recept, rendelvény NÉLKÜL!) 80 mg-os Aspirin Protect.

Minden 60-65 év feletti ember szedheti (szedhetné) stroke és infarktus megelőzési céllal. Mo-n csak a 100 mg-os kapható, (szintén recept nélkü!) aminek rendszeres szedését inkább csak a már veszélyeztetett személyeknek ajánlják.

Rövidebben: köszönöm.  

újmóni Creative Commons License 2013.11.28 0 0 1100

Mi az érdeklődési körötök...?

Múzeumokat néznétek inkább (abból is milyen jellegűeket?), vagy városnézés, vagy a másik véglet: bulihelyek?

 

Szállásnak én is ajánlanám a Jugendherberge-ket (ifj. szállások), de nem tudom, lesz-e hely hétvégén.

 

http://www.oejhv.at/index.php?id=149

 

http://www.oejhv.at/index.php?id=146

 

 

Előzmény: DaeMonS (1098)
Kereva-5 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 1099

Szia, Bécsben jelenleg "csúcsszezon" van az Advent miatt, főleg hétvégeken hatalmas a tömeg.

Célszerű lenne sürgősen szállás után nézned a net-en, én a Booking.com-ot használom, de van még elég sok szálláskereső. Ha megfelelnek a hostelek többágyas szobái, olcsón megúszhatod, de szerencsével ennél szinvonalasabb szállást is találhatsz olcsón.

Az útvonalra nehéz javaslatot adni, mert nem ismerem az érdeklődésed, ízlésed és az igényeidet. Nézz körül itt, http://www.wien.info/hu

Előzmény: DaeMonS (1098)
DaeMonS Creative Commons License 2013.11.27 0 0 1098

sziasztok,

 

javasolnatok egy helyet mondjuk jovo7vegere szallasnak,

egy egyszeru apartmanra gondolok, szombat ejszakara , napkozben ugyis csavarogni fogunk.

 

illetve ehhezkepest, egy utvonalat, utitervet tudnatok ajanlani, szombat reggeltol, vasarnap estig?

 

koszonom

újmóni Creative Commons License 2013.10.22 0 0 1097

Járdára csak ott, ahol autóval is jelezve van, hogy félkerékkel felállhatsz...

 

Infó:

 

http://www.adac.de/infotestrat/motorrad-roller/sicherheit-praxis/tipps-motorradfahren/parken.aspx

 

viszont itt azt írják, hogy kell hozzá Parkschein. Ragasztószalaggal érdemes feltenni a szélvédőre.

 

 

Előzmény: enduro1 (1095)
újmóni Creative Commons License 2013.10.22 0 0 1096

Szerintem motorra nem kell fizetni parkgebührt...

 

 

Előzmény: enduro1 (1095)
enduro1 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 1095

Sziasztok.

olyanban kérném a segitséget a helyi közlekedést ismerőktöl hogy a kurzparkzone-ban hogy tudok parkolni nagy motorral, illetve nyáron használnák scootert, (robogot) is annak mennyi a tarifája, állhat-e a járdára , vagy kimondottan csak a motoros parkolokba állhat? köszönöm előre is a segitséget.

András111 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 1094

köszi, szerintem megértettem...:-)

Előzmény: újmóni (1093)
újmóni Creative Commons License 2013.10.14 0 0 1093

öööö.... picit értelmetlen voltam. :)

 

Szóval kigurulsz a kihajtón jobbra, és aztán van balra a konténer. :)

 

 

Előzmény: újmóni (1092)
újmóni Creative Commons License 2013.10.14 0 0 1092

Ahogy átgurulsz, rögtön van ott balra  egy - asszem sárga -  ÖAMTC (autóklub) konténer. Ott meg tudod venni.

 

Előzmény: András111 (1091)
András111 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 1091

Sziasztok, egy gyakorlati kérdés:

 

ha kocsival megyek Bécsbe, autópályán végig, akkor meg kell még itthon vennem az osztrák matricát, vagy elég, ha a határ után (már osztrák oldalon) lévő Shell kútra gurulok be matricázni?

újmóni Creative Commons License 2013.09.30 0 0 1090

Nemhogy nem jártam, de még nem is hallottam róla. :-)))

 

Most rákerestem, 5700 ft-ért látok ilyen utat. Ennél nem sokkal többért vehetsz programfüggetlen busz- vagy vonatjegyet is - szerintem....  És akkor pontosan tudod, hogy mikor érkezel, és mennyi idő áll rendelkezésedre.

Ezek a programbuszos utak megállnak különböző "csókos" helyeken útközben, kávézás-wc-stb. ürügyén - aztán alig marad idő Bécsre...

Persze lehet, hogy ez már változott, de régebben így volt.

 

 

Előzmény: gemike7 (1089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!