Keresés

Részletes keresés

ottakring Creative Commons License 2023.08.08 -1 0 1154

Aki Bécsre szavazott, az költözzön oda. Ma már az autóval közlekedés és parkolás a jelenleg érvényes játékszabályokkal szinte lehetetlen. Mintegy 25 év Bécsben lakás és napi autó használat után 2014-ben jöttem haza, akkor sokszor körülményes de elfogadható volt. Ma már ha Bécsben laksz vagy dolgozol, felejtsd el az autót.

Előzmény: kispangit (1153)
kispangit Creative Commons License 2023.06.22 0 0 1153
agi57 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 1152

Augusztus 27-től  szeptember 28-ig keresek biztonságos,  olcsó, vagy ingyenes parkolási lehetőséget  Bécsben.

stamas19762 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 1150

Jó szívvel ajánlom az alábbi hangoskönyvet, filléres áron hozzá tudsz jutni és a hangzó része hihetetlen sok pluszt hozzá tud adni, főleg ha már az út előtt tudatosan meghallgatod akár többször is.

 

https://www.kossuth.hu/adatlap/konyv/1308/becs-hangos-utikonyv

Előzmény: Kologarn (1148)
onlyread Creative Commons License 2019.10.22 0 0 1149

Szia! Nem teljesen értem, hogy minek Bécsbe idegenvezető... Szerintem két könyvből megoldható az egész, egy bármilyen útikönyv + a 111 különleges hely - Bécs a másik. Nekem megvan, nagyon jók vannak benne. Néhányról találsz leírást a blogomban. (görgess lefelé egy kicsit, ott van)

Előzmény: Kologarn (1148)
Kologarn Creative Commons License 2019.10.22 0 0 1148

Sziasztok! Az őszi szünetben Bécsbe tervezünk látogatni, tudnátok ajánlani idegenvezetőt? Aki a főbb látnivalók mellett a kevésbé híres érdekességeket is meg tudná mutatni.

onlyread Creative Commons License 2019.08.10 0 1 1147
Előzmény: gemike7 (1146)
gemike7 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 1146

Sziasztok!

 

2019.08.24.-ÉN megyünk Flixbus-al Bécsbe, a végállomás a központi pályaudvar (Haupt.Bahnhof)

Néztem a google térképet de nem találtam a 18.-as villamos megállóját. Azt írja kb,200 méterre van.   

Ill. Hol tudok rá jegyet venni ? Automata gondolom van a megállóban. 

a 18-as villamos visz a West Bahnhof-ig és onnan tudok besétálni a Maria Hilfer Strasse-ra. 

 

Köszönöm a segítséget.

üdv

gémi

Aijaec Creative Commons License 2019.07.02 -1 0 1145

150 meterre van a kezdete      vasarnap olyan mint kairo    burnuszos muszlim nok babakocsikkal

Előzmény: gemike7 (1139)
Kologarn Creative Commons License 2019.07.02 0 0 1144

Szia!

 

Lenne egy privát kérdésem.

Tudnál adni mail címet?

Köszi!

Előzmény: nettomazsola (994)
onlyread Creative Commons License 2019.05.11 0 1 1140

Szép hosszú utca. Hová akarsz menni? (Javasolnám a google térképet egyébként.)

Előzmény: gemike7 (1139)
gemike7 Creative Commons License 2019.05.11 -1 0 1139

Sziasztok!

 

Az a kérdésem hogy majd augusztusban Flixbusszal megyünk Bécsbe  és a Főpályaudvar a végállomás. (HBanhof.) innen hogy jutok el a Maria Hilfer Strassera ? 

 

Köszi 

Üdv

Gémi 

Előzmény: onlyread (1138)
onlyread Creative Commons License 2019.05.09 0 1 1138

Életet lehelnék egy halott topicba. Beszámoló egy háromnapos bécsi hétvégéről. Bécs, túl a belvároson.

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2019/05/09/doblingtol_hietzingig_az_ismeretlen_becs

..pözsó.. Creative Commons License 2018.11.27 0 0 1137

Azt szeretném kérdezni, hogy melyik vasútállomásnál lehet ingyen parkolni, amelyik vonal a reptérre visz (R, S2, S7)?

 

annmaris Creative Commons License 2018.07.02 0 0 1136

Diáknak  hol érdemes szállást keresnie Bécsben ? kb 5 hónapra kellene.

stamas19762 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 1135

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a 8-Tage-Klimakarte jeggyel Hütteldorf állomáson használhatom-e a Westbahnhof felé menő vonatokat a metró mellett(helyett)?

Ben Gonda Creative Commons License 2018.04.03 0 0 1134


A bécsi egyetem német-angol tanári szakán végzett nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező fiatal nyelvtanárként nyelvoktatást vállalok német és angol nyelvből(15euro/60perc) Bécsben, a 9.kerületben. Az alábbi dolgokban tudok segíteni:

  • Nyelvoktatás mindenszinten kezdőknek és haladóknak is
  • Nyelvtani rendszerezés
  • Kommunikációs készségek javítása
  • Iskolások korrepetálása
  • Nyelvvizsgára felkészítés
  • Állásinterjúra való felkészítés
  • Fogalmazások, Beadványok, Szakdolgozatok stb. átnézése és nyelvhelyésségi ellenőrzése

Rugalmas időbeosztás. Forduljon hozzám bizalommal

Telefon: +436604912056

email: gondabence@mail.com

mcll Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1133

Köszi. Az a döntés született, hogy a kocsit lerakjuk egy P+R parkolóban. Vettünk 24h-s jegyet (már ki is nyomtattam) azzal meg oda megyünk ahova akarunk. :) Talán ez a legjobb megoldás. Autopályamatrica is megvan, megvettem online azt is, jövő hét elején érkezik.

Már csak a kastélyba a jegyeket kell megvenni. ;)

Előzmény: ottakring (1132)
ottakring Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1132

https://www.wien.info/hu/travel-info/to-and-around/parking

 

https://www.wien.gv.at/verkehr/parken/kurzparkzonen/index.html

 

https://www.wien.gv.at/amtshelfer/finanzielles/rechnungswesen/abgaben/parkschein.html

 

A szélvédőre helyesen felragasztott autobahnpickerl megléte már a határtól kötelező, hiányát keményen büntetik. Bécs nagyobb részén a zöldeknek "köszönhetően" ma már mindenhol kurzparkzone van, a korrekten kitöltött parkolójegyek meglétét a parkscheriffek a legeldugottabb utcákban is ellenőrzik. Az esetleges büntiket érdemes komolyan venni, ma már külföldről is behajtják. Parkschein minden trafikban vásárolható, célszerű 15 perces ingyenest is kérni. A parkolás kezdetét kell bejelölni, minden szükséges mezőt rendesen beikszelve.

Előzmény: mcll (1126)
Kereva-5 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1131

Azt még hozzátenném, hogy a metróállomásokon nagyon könnyen kezelhető jegyárusító automata van, a jegyet a lejáratnál lévő készülékeken érvényesíteni kell. Egyszerű jegyet nem érdemes interneten vásárolni. Az előző bejegyzésemben félreírt M3 helyesen U3 :)

 

Előzmény: mcll (1129)
Kereva-5 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1130

Szia, ezen a linken találod a bécsi "BKV-t :  https://www.wienerlinien.at/eportal3/ep/channelView.do/pageTypeId/66526/channelId/-46648

Az oldalról akár rendelni is tudsz, otthon kinyomtatva. A napijegy elég drága, akkor éri meg, ha sokat és sokfelé utaztok. Egy sima jeggyel egy irányba utazva, többször átszállhattok. Mondjuk ha egy P+R parkolótól csak Schönbrunnba és vissza utaztok, érdemesebb az "1 Fahrt Wien" jegyből két darabot (oda-vissza) vásárolni. De ezt majd eldöntitek. Némi aprót mindenképp érdemes váltani, szükség lehet rá.
Sajnos parkolási ügyekhez egyáltalán nem értek, én autóval sosem utaztam Bécsbe. Autóbusszal Erdberg-re szoktam érkezni. Ez egy metróállomás neve az M3 vonalán, ahol hatalmas P+R parkolóház van. Van egy másik bécsi topik "Bécsben élő magyarok", az talán kicsit nézettebb és választ kaphatsz a parkolási kérdéseidre. Nagyon kellemes utat kívánok Nektek! (Nemsokára én is megyek  :))

Üdv.: Éva

Előzmény: mcll (1129)
mcll Creative Commons License 2017.04.07 0 0 1129

Szia! Igen, sokat segítettél amit köszönök szépen!

A két gyermekem nem kicsit, mindkettő felnőtt (23 és 20 évesek), de az állatkert azt hiszem így is érdekes lesz.

Szóval azt mondod, PR parkolóba érdemes letenni a kocsit. De akkor mindnégyünknek kell tömegközlekedési jegy is. Gondolom napijeggyel jobban járnánk. Tudnál esetleg linket adni hogy megnézzem milyen jegy mennyi? És ahogy olvasom talán azt is meg tudom venni még itthonról?

A P+R parkolóba a fizetés hogy működik? Automata mint itthon, vagy elővétel az is? Bankkártyát elfogad-e az automata? Bár lehet jobb ha mindenképp szerzek aprót (majd valahol kiveszek automatából pénzt Bécsben).

 

Köszi

Üdv, Laci

Előzmény: Kereva-5 (1128)
Kereva-5 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 1128

Szia! Rá tudsz keresni a bécsi parkolókra, pontos információt úgy kaphatsz. 
http://www.parken.at/wien/ Ez egy térképes változat, remélem segít. Szerintem legolcsóbb a P+R parkolókban letenni a kocsit, itt a napidíj annyi, mint máshol az óradíj. 
Schönbrunn egyébként gyönyörű és elég nagy, pl. az Állatkert maga is legalább félnapos program, de ha gyerekekkel mentek (szerintem a felnőtteknek is) nagyszerű élmény. Az egész Shönbrunn park csodálatos, tele virágokkal és szépséges fákkal. Jót lehet sétálni, esetleg beülni kávézni, fagyizni.

Nagyon jónak tartom még a Gyerekmúzeumot, attól függően, mekkora gyerekekkel mentek?
Egyértelműen a Grand Tour jegyet érdemes megvenni, elvégre nem naponta szaladgál Bécsbe az ember. Ezen a linken részletesebben is tájékozódhatsz: https://www.schoenbrunn.at/

Az oldalon keresztül jegyet is vásárolhatsz, ha otthon ki tudod nyomtatni és akkor egyáltalán nem kell sorbaállni, várakozni. Én minden bécsi jegyemet (közlekedés, múzeum, stb) így vásárolok.

Remélem segítettem egy kicsit.

 

Előzmény: mcll (1126)
zsula111 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 1127

Engem is pont ezek érdekelnének. Mi a húsvét utáni héten készülünk a kastélyt meglátogatni, kis vásárlással egybekötve.

Ruhaneműket, cipőt olcsón hol érdemes vásárolni, (piacra gondolok) illetve a parkolásnak mi a menete, a piac és a kastély környékén,

 mert azt hallottam kézzel kell kitőlteni a parkolócédulát.

Jó lenne ha valaki tudna segíteni.

Köszönöm

mcll Creative Commons License 2017.03.11 0 0 1126

Sziasztok!

 

Remélem jó helyre írok. :)

Húsvét hétfőn általában kirándulni szoktunk menni a családdal. Most úgy döntöttünk, hogy Bécs lesz az úticél, főleg a Schönbrunni kastély meglátogatása, mert ezt már évek óta csak halogatjuk, akárhányszor mentünk át Bécsen. :)

Szóval ezzel kapcsolatosan lennének kérdéseim:

1. A legfontosabb, hogy húsvét hétfőn (ápr 17 idén) egyáltalán mennyire van esélyünk bejutni a kastélyba? Mert akárhányszor mentem el előtte mindig iszonyatos tömeget láttunk.

2. Ha netán valaki ismeretes a kastélyban, akkor melyik "csomagot" érdemes megvenni? Én a "Grand Tour"-t néztem ki, ami kb egy órás, és adnak audioguide-ot is szerencsére.

3. Hol érdemes és lehet parkolni? Mert ahogy látom nem olcsó a parkolás arrafele. :)

Úgy tervezzük hogy reggel jó korán indulunk (Isaszegről), első cél a kastély, majd a környéke, pl. állatkert, ebéd, bécsi belvárosi séta, stb., majd este haza. Ja meg látom lesz húsvéti vásár is. :)

 

Elsőre ezek a főbb kérdések, de lehet lesz még több is később.

 

Köszi a segítséget előre is. Minden tanácsot, javaslatot szívesen fogadok.

gemike7 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 1125

szia!

 

nagyon köszönöm.

üdv

gémi

Előzmény: Tommek_83 (1124)
Tommek_83 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 1124

Szia!

 

Wien Meidlingtől ahol a vonat megáll U6-ra szállsz (metro) és elmész U6 Westbahnhofig.

Majd ott gyalog 100 m a Maria Hilfer Str. 1 metrójegy elég oda irányban.

Előzmény: gemike7 (1123)
gemike7 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 1123

Sziasztok!

 

Sopronból szeretnék vonattal eljutni Bécsbe. Bécsben az állomásról a Maria Hilfer str-ra.  Ezt mivel tudom megtenni ?? busz ,villamos , metro ?? Ez menny idő ?? 

 

üdv

gémi

 

 

hunylac Creative Commons License 2016.03.14 0 1 1121

Érdekes, hogy a bécsi utazós topik nem pörög annyira, pedig a város tényleg minden évszakban kiváló úticél. Aki esetleg kedvet kapna egy kis bécsi kiruccanáshoz, annak ajánlom a figyelmébe a két és fél évvel ezelőtti útról készült útinaplómat:

 

http://rokavar.blogspot.hu/2013/11/becs.html

elisse Creative Commons License 2015.10.24 0 0 1120

Sziasztok! Használja valaki még ezt a fórumot? Másikat sem találok, ami még pörög...

Ha itt van valaki és tud segíteni, legyen szíves!

Igazából csak annyi, hogy a Bécs Kártyát a gyerekeknek is meg kell venni, vagy a felnőttekével ők is kapnak kedvezményt. 2 gyerek és 2 felnőtt vagyunk.

 

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!