Keresés

Részletes keresés

tüzes fal Creative Commons License 2002.09.17 0 0 9
"Ha jól emlékszem a nyolcvanas évekből építőipari beruházások után Líbia vagy 30-40 Milliárd (akkori) Ft. tartozásban maradt. Most meg valami 7 Milliárdos magyar tartozásról regélnek."

Biztos garanciális munka.
Vagy az lesz a magyar külföldi plázaláncban a második pláza :)
Vagy fel kell újítani Kadhafi kéglijét biztonságtechnikailag.

Előzmény: csorba (-)
csorba Creative Commons License 2002.09.17 0 0 8
...szóval imígyen tartozunk mi, Líbiának?...
Előzmény: pindiy (7)
pindiy Creative Commons License 2002.07.12 0 0 7
Rájuk sóztunk a egy csomó haditechnikát, olyan ulyabb fejlesztésűt amelyik csak szimulálta mintha müködne és Pestről kapta az adatokat::))

Volt amelyik háromszor halyózta át a Földközit, mig valakit meg tudtak venni, hogy átvegye.::)))

Persze a vállalatok elkönyvelték a bevételt az államtól, kiosztották a prémiumokat, felvették érte az alkotók az Állami Dilyat, az államnak meg marad adósa Libia, hisz kormányhitelből történt a szállítás.

Ha azt vesszük, hogy ezért kártérítést kérnek a libek, az igen méltányosnak tünne::))

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.12 0 0 6
Ottan voltam azidőtájt, sokmindent építgettünk ott amiből semmi se lett.

A DUTÉV(Bács megyei állami építőipari vállakozás) nyert valami tendert, de olyan amatőrök voltak, hogy csak a szerződés aláírása után derült ki, hogy kutat kell fúrniuk, homokat itthonról kell vinni, mert a szaharai homok ilyesmire nem alkalmas, és hasonló melléfogások. Csődbe is ment még az állami időkben a DUTÉV, vagy tán becsődöltették.

Az UVATERV is ott volt, ha jól emléxem metrót terveztek Tripoliban, de alvállalkozóként voltak ott magyar cégek, akik németeknek és egyebeknek segítettek vegyigyárat építeni.

Volt két nagy magyar eü-társaság akik orvoskodtak ápoltaksőt patikuskodtak is, egy poliklinikán és egy kórházban. Később amint hallottam, mert én már akkora hazajöttem, kölcsönösen nem fizettünk egymásnak, azaz a líbiaiak nem fizették az a magyar egészségügyiseket.

Ahogy a TV-ben hallottam, itt is a Technika Külker vállalat kevert be, fegyverszállításokkal, magam is találkoztam olyam MAHART-osokkal akik decemberben a viharos tengeren hozatk, elmondásuk szerint egy tele hajó lőport.

Szóval ilyesmik lehetnek, de mintkicsike emberke, csak ffélfüllel halottam a dolgokról. Érdekes idők voltak.:-)

Iszlám Szocializmus, a Kadhafi féle Harmadik Unuverzális Teóriával, (Zöld Könyv, közismertebb nevén), mindez egy diktatúrában, ahol egy időben szokás volt felgyújtani a nyugati követségeket. (pl. az amerikait 79, decemberében, az angolt 80 márciusában, stb)

Előzmény: csorba (-)
Bumburnyák Creative Commons License 2002.07.12 0 0 5
...Kadhafi '81-ben nagyon jó barát vót...ő most is hatalmon van...itt meg újra az akkor nagymenők bitorolják a kormányt...kéz kezet mos...magyar fizet mint az elháritótiszt..:-)))
Egy becsületes ember Creative Commons License 2002.07.12 0 0 4
Kérlekszépen! Ez az üvegzsebprogram. Kadhafi meg internacionális segítségt nyújt!
Előzmény: csorba (-)
csorba Creative Commons License 2002.07.12 0 0 3
Szerintem a külker mérleg egyensúlya még mindíg a javunkra billen, nem tudok arról, hogy kiegyenlítették az akkori tartozásokat!
Előzmény: csorba (2)
csorba Creative Commons License 2002.07.12 0 0 2
Miért? Hogy emlékszel.
Előzmény: Janibacsi (0)
csorba Creative Commons License 2002.07.12 0 0 1
Emlékeztek még ezekre az időkre?!
Janibacsi Creative Commons License 2002.07.12 0 0 0
Sok 0 van az összeg végén?

JAno

Előzmény: csorba (-)
csorba Creative Commons License 2002.07.12 0 0 topiknyitó
Ha jól emlékszem a nyolcvanas évekből építőipari beruházások után Líbia vagy 30-40 Milliárd (akkori) Ft. tartozásban maradt. Most meg valami 7 Milliárdos magyar tartozásról regélnek.
Ki akar keleti kapcsolatai révén gründolni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!