Keresés

Részletes keresés

Cichlid15 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 11203

Köszi szépen a tippet😄

Előzmény: 'szti (11201)
rudiandi67 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 11202

Húúú, dúskálok a szállás ajánlatokban. Minden ajánlatod végig fogom nézni (és persze azért másokat is). Transzfert sok szállás ajánl ahogy néztem, azt talán megoldható egy jobb minőségű szállásnál. Hosszú évekig autóval jártunk így nem kellett bérelni, de mióta repülünk szeretünk mindig bérelni, hogy mindent meg tudjunk nézni (tavaly is volt, és idén Rodoszon is lesz érkezéstől-indulásig 15 napra ezzel megoldjuk a transzfert és a fakultatívokat is). Az viszont jó, hogy említed a parkolást, mert ugye ez sehol nem volt gond eddig, de valóban itt nem tartozik a szállásokhoz parkoló az esetek 90 %-ban. Poggyászt igyekszünk majd kézipogyásszal megoldani, hogy ne legyen sem plusz költség, sem sok cipelni való. Már elég rutinosan pakolunk :)

Előzmény: 'szti (11199)
'szti Creative Commons License 2017.08.12 0 0 11201

firában a zotos cukrászdát is kipróbálhatjátok, régi és híres santorinin,bár nem olcsó

Előzmény: Cichlid15 (11198)
'szti Creative Commons License 2017.08.12 0 0 11200

mármint idén szeptemberre lehetne most olcsó repjegyet találni, ezt nem írtam egyértelműen

Előzmény: 'szti (11199)
'szti Creative Commons License 2017.08.12 0 0 11199

azt is át kell gondolnod, hogy mivel fogtok közlekedni. ha béreltek autót, a szállás közelében meg kell oldani a parkolást, ez sem mindig egyszerű. ha tömegközlekedtek, akkor el kell jutni a szállásra, éjszakai gép érkezéssel ez nem megy, plusz oiában a lépcsőkön hurcolászni a cuccot elég macerás. megoldás a szállás által biztosított transzfer 20-25 eur, ez kényelmes, de drága (vagy taxi, kb. azonos árban) ezzel is kalkulálni kell.

ha a lépcsőzést bírjátok, akkor oiában bárhol lehet foglalni, ami belefér a keretbe (én tuti a családtól nem ajándékot kérnék az 50.-re, hanem hozzájárulást az álomúthoz).

szállások, ahol voltam:

oia- marizan caves & villas, bookingon fent van (jövő évi árai még nincsenek) van honlapja, meg tudod nézni az árakat is. drága, mert tényleg szép helyen van, a kaldera oldalában, oia felső végén elég közel a parkolóhoz. busz végállomás úgy 15 perc lehet. egyedi berendezésű, hangulatos. itt október végén voltam, akkor nagyon szeles volt.

firostefani - gaby apartments (nem rooms, az máshol van), bookingon ez is megtalálható és szintén van honlapjuk is. ez olcsóbb, mert a kalderára látsz, de azért van előtte egy gyalogút. viszont a szállás mellett és fölött van az a templom, aminek a harangtornya és kupolája egyik legtöbbet fotózott santorinin. itt a berendezés nem olyan egyedi, mint a másiknál, de teljesen rendben van. parkoló itt is van a közelben: a szállás fölött. buszmegálló 5 perc sincs.

szállások, amiket néztem, de nem voltam:

oia - golden sunset villas, condutto residences, marcos rooms (ennél a fürdő problémás lehet), stelios rooms ez az utolsó kimondottan olcsó oiában, de csak néhány szoba néz a kalderára és előtte megy a főutca, tehát nem kint van a peremen, ettől függetlenül jó lehet, bár elég sok kritikát is kap az utolsó kettő.

oia határán kívül: captain john

firostefani - hotel mylos

nézegess, keresgélj, fogsz olyat találni, ami jó lesz, van időd bőven.

repjegyet megnéztem, akár most is lehetne venni 50ezer Ft alatt. október körül már ki szokták hozni az aegean jövő évi menetrendjét is, olyankor sokat akcióznak, azt is érdemes nézegetni. fapadosok meg talán kicsit később jönnek ki, év elején.

Előzmény: rudiandi67 (11190)
Cichlid15 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11198

Köszi, elég sokat utazom és azért nagyjából képben vagyok hogy nem a legolcsóbb szigetre készülünk :) Nem is vártam, hogy low budget éttermek tömkelegével fogtok bombázni, mindössze, ha már sokat fizetek, nincs kedvem gyenge minőségért tenni azt, ezért gondoltam, hátha van valakinek már bejáratott tuti tippje.

Az El Greco hotelben leszünk Fira-tól kb. 800 méterre, ott is van egy ebédünk meg egy vacsoránk a csomagunkban, de mellé még kell majd 2 főétkezés, ezt próbálom kipuhatolni, hova érdemes beülni :)

Előzmény: Flower2000 (11183)
rudiandi67 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11197

Ne fájdítsd a szívem! Gondolom az már a számunkra megfizethetetlen szállás. Na ennyire nagyot nem merek álmodni :)

Előzmény: Flower2000 (11195)
suzi_mou Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11196

Mivel a szezon kozepen jarunk meg, mindenki dolgozik ezerrel, szallasoknak meg nem volt ideje jovo evi arakat tolteni. Amire azt irja, hogy kiadva, lehet egyszeruen meg nem toltott fel arat.

En a helyedben azt csinalnam, hogy befoglalnek 3 hetes intervallumot a kinezett szallasra, ami ingyenesen lemondhato illetve modosithato. Ha meglesz a repjegy, akkor pedig arra lecsokkenteni a foglalas idotartalmat. Igy biztosan a 3 het lefedi az utadat es biztosan lesz szobad.

Előzmény: rudiandi67 (11194)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11195

Volt egy új hotel Firostefami szélén egészen a legszélén Oia irányába. No oda én elmennék szívesen. Ott mrgy előtte az ösvény Oiába. Kristálytiszta levegő , nyugalom, kilátás. Autóknak myoma sincs szinte.

Előzmény: rudiandi67 (11194)
rudiandi67 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11194

Flower2000! Észt nem is kértem, csak tanácsot a Santorinin rutinosaktól :) 17 magán út után nincs gondom a szervezéssel,várakozással stb. De eddig még ennyire előre nem gondolkodtam. Mindig volt már repjárat, és ahhoz foglaltam a szállást. Viszont most a szállást lehet előbb kellene foglalni.

Kód 001! Köszi az ajánlást. Igazából kimondottan a kalderára kilátással szeretnénk szállást, bár ez annyiban változhat, hogy lehet felezünk és 3 nap egy olcsóbb hely, és 4 nap a kaldera peremén. Ez még képlékeny. De minden tanácsot szívesen veszek.

Kód 001 Creative Commons License 2017.08.11 -1 0 11193

Szia

Mi most nyáron Kamariban voltunk, Matina Hotel. Teljesen ok, bookingról is, vagy a szálloda honlapjáról is tudsz szállást foglalni.

A ryanairnek Athénben volt egy kb 4 órás átszállásinideje, akkor egyszerüen metróval bementünk a városba.

mindent lehetett sk interneten intézni, igy pont annyit voltunk, amennyit csak szerettünk volna ( 9 nap )

Flower2000 Creative Commons License 2017.08.11 -1 0 11192

Csak vasárnap volt nekem olyan csatlakozás Athénban amikor nem kellett ott aludni Athénban.

Flower2000 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11191

Hát észt nem tudok adni neked csak információt. Azt neked kell eldöntened, hogy képes vagy-e egyedül, iroda nélkül nekivágni Santorininek vagy sem. Felelőtlenség lenne részemről ha bármire rábeszélnélek. Jár kellemetlenséggel is az egyedüli út, pl. plussz 3 óra várás a repülőn vihar miatt, így jóval több lett az út. Vagy pl, visszafelé ki se volt írva a Ryaniar Athéni járata, mikor rákérdeztem csak legyintettek, hogy azért majd megy a gép, stb.

Előzmény: rudiandi67 (11188)
rudiandi67 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11190

Kedves 'szti! Húú, a szállásokat nagyon megköszönném. Szupi lenne, ha olyan lenne, amit valaki tapasztalatból ajánl. Költözés attól függ, hogy mennyi az annyi. A repülő járatok napjai nem változnak? Vagyis ha mondjuk idén hétfő és péntek, akkor jövőre is? De honnan tudjam melyik járatnak lesznek jó árban a jegyei? Minden naptól nem foglalhatom a szállást :) Úristen, 17 év alatt sosem voltam ennyire tanácstalan.

Előzmény: 'szti (11189)
'szti Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11189

még elég korán van, amit teltházasnak látsz, lehet még nem is foglalható. azt kell eldönteni, hogy nem akartok-e költözni az ottlét alatt,mert a kalderaparti szállások elég húzós árban vannak. tudok majd ajánlani oiában és firostefaniban olyat,ahol voltam meg amiket néztem, hogy szóba jöhet.

repjegyet azair.com-on étdemes keresni,akár most is idénre, hogy kb az időpontokat, napokat be lehessen lőni. én mindig visszamondható szállást foglalok. drágább,de lehet módosìtani

Előzmény: rudiandi67 (11186)
rudiandi67 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11188

Kedves Flower! Köszi az infót, de nem lettem okosabb. Igazából csak még több kétség lett bennem :) Remélem valaki volt már hasonló cipőben és tud segíteni. Ja, ahol én szeretnék lakni, ott nem hiszem, hogy van utca előtte :)

Előzmény: Flower2000 (11187)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11187

Nem kell ide iroda, Ryanair elvisz athéni átszállással és kész. Kb 36 ezer volt a jegyem. Hogy hol szállsz meg az meg egyénfüggő. Van akinek a nyüzsgő hely való, van aki meg inkább a csendben, érintetlen környezetben szeret lenni. Vannak ott olyan jó helyek, hogy csuda. Én arra ügyelnék, hogy ne olyan út mentén legyen a szállás ahol nagy a forgalom, mert eléggé büdös a sok gáztól amit kipufognak. Kevés az út, sok az autó.

Nekem tetszett, hogy a helyiek csak úgy felkapták a gurulós bőröndöket és vitték a sok lépcsőn. Ott nem nagyon lehet huzigálni bőröndöt a terep miatt, de segítenek.

Előzmény: rudiandi67 (11186)
rudiandi67 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11186

Üdv mindenkinek! Eddig alvó üzemmódban, csak olvastalak benneteket (és vissza is olvastam), mert az az őrült gondolatom támadt, hogy jövőre meglátogatnánk Santorinit. Még az idei nyaralásunkon sem vagyunk túl (szept.1-15 Rodosz), de már ez kezd jobban izgatni. Bakancslistámon 1. helyen szerepel, és úgy vélem, hogy,  az  50. szülinap elég jó indok, hogy megnézzük ezt az álomvilágot. 17 éve járom Görögországot, többnyire magánszervezésben, de most egy kicsit megakadtam. Maga az utazás is bonyolultabbnak tűnik az eddigieknél, és árban is valószínűsíthetően nagyobb költségvetésű lesz, bár úgy gondolom, hogy ide nem feltétlen szükséges a 2 hét, elég lehet 7-10 nap is. Mindenképpen a kalderán szeretnék megszállni, mert ha már álmodunk, akkor merjünk nagyot álmodni. És itt jön a dilemám, amiben remélem a tapasztalatotok segítségemre lesz.  Az utazás szeptember végén lenne.  A kalderán lévő szállások közül jó lenne nem csillagászati árban foglalni, mert nem vagyunk az a kimondottan milliomos fajta, viszont ezeket a szállásokat hamar elkapkodják véleményem szerint (már van, ahol nincs is jövő szeptemberre hely). Viszont a repülő járatok és árak még nincsenek fent jövőre sehol, és abból sem a horror áru kategóriát szeretnénk. Viszont nehéz úgy foglalni, hogy azt sem tudom, hogy mikor lesz repülőjárat. Van valakinek valami jó ötlete? Esetleg elindulnátok irodával inkább? Vagy várjunk a repjegyre, és reménykedjünk, hogy lesz megfizethető szállás? Hol legyen a szállás? Fira, Oia, Firostefani esetleg Imerovigli? Tanácstalan vagyok teljesen. Ja és egy apróság, csak activitiből van nyelvvizsgánk, de ez eddig sem volt akadály. Bocs picit hosszú lett, remélem nem repülök miatta a csoportból.

'szti Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11185

ha arra jártok, firostefaniban az aktaion taverna jó. árakra nem emlékszem, talán honlapja is van

Előzmény: Cichlid15 (11182)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11184

Árultak az út szélén cseresznyét meg epret, de még a japán turista se merte megkérdezni mennyibe kerül, nemhogy én.

Flower2000 Creative Commons License 2017.08.11 -1 0 11183

Santorini ilyen szempontból drága hely. Egy száraz szigetecske, ahol még olajfák sincsenek, csak szőlő. Én legalábbis mást nem láttam, esetleg pisztáciaültetvény Fira közelében. Másrészről meg több ezer turista lép a szigetre naponta. Annyi pénzt kérnek az ételért, amennyit akarnak. Ha enni akarsz menj Madridba például, oda sok ember kifejezetten enni megy. Santorinire nem.

Cichlid15 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11182

Köszi szépen a válaszokat. Akkor senkinek nincs kifejezett kedvenc étterme, ahol jó a kaja, jó az ár? :) Az utcai gyrosozás is jó persze, de az más kategória. Azt az ember menet közben bedobja aztán hajrá. Konkrétan olyan éttermeket keresek ahová be lehet ülni esténként kajálni egyet és nem rántanak le valami tré kajával.

totopad Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11181

Nem is kimondottan rá értettem, hanem azon röhögtünk, hogy mindig tele volt ázsiaival úgy, hogy 2-300 méteres körzetben volt egy rahedli tradícionális görög taverna. 

Előzmény: 'szti (11180)
'szti Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11180

mert suzi görög területen él (ha jól emlékszem), szóval kicsit más a helyzete kajaügyileg

Előzmény: totopad (11176)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11179

Cipruson én se találtam gyroszosokat, csal egyet Limassolban.

Előzmény: totopad (11177)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11178

Azért választottak kínait, mert amúgy otthon minden nap görög ételt esznek. Ez esetben ez ilyen egyszerű.

Előzmény: totopad (11176)
totopad Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11177

Ellenben gyros-ossal, mert, hogy idén mi nem igazán találtunk, mindenhol kebab-ot adtak cipruson

Előzmény: Flower2000 (11174)
totopad Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11176

Sosem értettem, miért választ valaki kínai büfét egy olyan orszégban, ami a gasztronómiájáról híres -és tényleg zseniális- 

Amúgy, mi két éve voltunk Santorini-n ettem abban a gyros-osban és -ha nem is a legjobb-, de jó volt. 

Előzmény: suzi_mou (11175)
suzi_mou Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11175

Fira kozpontban van gyrosos es kinai is egymas mellett. Ettunk mind a kettoben, normalis gorog arfekvesben. 

Ettunk etteremben is Firan, persze nem kilatassal es teljesen normalis araik voltak. (8-10 euro egy tal etel)

Előzmény: Cichlid15 (11170)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 11174

Firában 2,60-ért már kapsz gyrost egész jót a főuton a bazárokkal szemben. Kávézónak meg ott a Coffee Island, ami Cypruson sok van, Firában csak egy.

Előzmény: Cichlid15 (11170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!