Keresés

Részletes keresés

muybien Creative Commons License 2004.08.04 0 0 97

köszi az ötletet.

kipróba.

 

Előzmény: atika29 (96)
atika29 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 96

Üdv gubarajongók:)

 

Elárulom, hogy én mit találtam ki a gubakészítés közben. A feldarabolt kiflit kevés vajon jól megpirítom és mehet a tejbe. Tutira nem fog átázni, a beljese finom puha a külseje meg ropogós lesz. Sokkal finomabb.

muybien Creative Commons License 2004.07.29 0 0 95

na te még itthon?

mailekre nem nagyob reagálsz...

 

új hely?

olyat tudok ahol még nem voltunk.

 

nameg a village-es csajokat is meg kellene már látogatni.

 

off.

amúgy új pizzéria van.

tűzoltó utca-viola sarok.

la palma.

on

Előzmény: tasi- (93)
toccata Creative Commons License 2004.07.28 0 0 94
Én ma a konyhánkban találtam. :)))) Köszönet érte Asszonypajtásnak.
El is pusztítottam az utolsó morzsáig. Nyammmm...
Előzmény: tasi- (93)
tasi- Creative Commons License 2004.07.28 0 0 93
jah, de hova? :) Tudsz valami uj helyet? :)
Előzmény: muybien (90)
muybien Creative Commons License 2004.07.28 0 0 92
beprögök azt én is elmegyek már vmi lelőhelyre!:)
Előzmény: toccata (91)
toccata Creative Commons License 2004.07.27 0 0 91
Mi holnap eszünk MÁKOSGUBÁT! :)))))
Előzmény: muybien (90)
muybien Creative Commons License 2004.07.27 0 0 90

éljen!

 

de rég ettem...

Tasi, el kellene lassan menni tesztelni megint...

chupi Creative Commons License 2004.07.26 0 0 89
Bár nincs itt a szezonja, azért éljen!
toccata Creative Commons License 2004.07.26 0 0 88
Éljen a MÁKOSGUBA!!!!! :))
szuzsi Creative Commons License 2004.06.16 0 0 86
Sziasztok!
Motto: "Aki a mákot szereti, rossz ember nem lehet" ... hát még a mákosgubát!
Gyerekkorom óta az egyik kedvencem, sikerült ezt átörökíteni a fiamra is. Többféleképpen készítem, de leírom a legújabb, némileg szentségtörő módszert:
10 kiflit karikára vágok, 3 tojássárgáját habosra keverek 10-15 dkg. cukorral és 1-2 cs. vaníliás cukorral. 1 l. tejbe belefőzöm, és ráöntöm a kiflikarikákra. Egy jénait kivajazok, beleteszek 1 sor kiflit, megszórom vastagon cukros mákkal. Rá még egy sor kifli, azt vastagon megszórom cukros DIÓVAL. Ráteszem a maradék kiflit, és a tetejét megkenem a 3 tojásfehérjéből cukorral felvert habbal. Forró sütőbe teszem, és kis lángon megsütöm. Azért kis lángon, hogy a hab ne csak barnuljon, hanem átsüljön, mint a habcsók. Langyosan, esetleg vaníliasodóval esszük. ISTENI! A családom szerint csak így készíthetem. Próbáljátok ki, tényleg finom.
Jut is eszembe, mit szóltok a mákos smarnihoz?
buttha Creative Commons License 2004.06.13 0 0 85
De, sajnos.
Régen gyerekkoromban a nagymamám csinált, és azt nem szerettem. Nem rántott húsból, és sült krumpliból készült, ráadásul mák is volt rajta bőven, mazsolával. Hiába egy szörnyeteg voltam.

Nem régiben megpróbáltam a vaníliás tejjel leöntött, mazsolás, szotyakos, sok mákos, tepsiben megropogtatott változatot, és nagyon jóóóó. Családom szerint is. Azóta szokott lenni, friss gyümölccsel is lehet szenségteleníteni (pl. friss eperrel).

A Hubay Jenő téren van egy Babérlevél nevű hely asszem 290 HUF -ért, igen szép adag, jól átáztatott, eléggé mákos, kissé jellegtelen ízű, de vaníliasodóval mégis feljavított változatot adnak, és minden nap kapható. Laktató, és önmagát etető.

Előzmény: muybien (84)
muybien Creative Commons License 2004.06.13 0 0 84
mindenki.... hát itt a zunijó! (gyk eeerópa únó)
és mégis van mák! :)
hogy is van ez?

senki nem eszik újabban?

szepyke Creative Commons License 2004.01.05 0 0 83
mindnkitől elnézést, aki nem osztja a véleményemet, de:
idén karácsonykor ettem először mákos bobajkát, vagy mit
hát, nekem marad a kifli, az tuti...
ez a bobajka, ez nem lesz a kedvencem, az tuti...
olyan izetlen, inkább sós, mint édes, szóval nekem nem jött be!
mákosguba, az kifliből az igazi!
karácsonykor kaptam is ajándékba anyukámtól
előrecsomagolt változatot!
neylon, benne kifli karikázva, darált mák cukorral keverve...
eldugtam, majd amikor már elfogyott a bejgli (ami persze kirepedt...), akkor jöhet a "túlélőzacskós" guba!
:-))
boholy Creative Commons License 2003.11.04 0 0 82
Terjesztem a habos változatot, az egyik barátnom leánybúcsújára ipari adagot kellett vinnem, és persze a receptet is mindenki tudni akarta:))
Előzmény: nettomazsola (79)
szepyke Creative Commons License 2003.10.14 0 0 81
csak most láttam meg a Mákosguba topicot!
hu, én úgy imádom a Mákosgubát, hogy komoly lelki válságot okozott, amikor elterjedt, hogy az EU-ban nem lehet majd mákot venni!
még a Földmüvelésügyi Minisztériumot is felhivtam, hogy hol lehet ez ellen tiltakozni!
teljesen kész voltam napokig, aztán megnyugtattak, hogy olyan nincs, hogy mák ne legyen!
szóval, megnyugodtam!
Mákosguba hmmmmmm!
ramilaca Creative Commons License 2003.10.11 0 0 80
Nálunk a múlt hétvégén volt,és nagyon el volt találva, a nej nem árulta el,mit rakott bele,de szárazságnak nyoma sem volt.
Szerintem kb.vanilia puding lehetett.
Természetesen hidegen a legfinomabb!

RL.

nettomazsola Creative Commons License 2003.10.10 0 0 79
szorol - szora ezt akartam irni, még jo, h elôbb elolvastam az egész topikot!
a tojashabtol sose lesz szaraz!

én hatalmas mennyiséget szoktam csinalni és tobb rétegben a kiflit (egyenként lerakva hehe) és reszelt almat a kozépsô rétegbe.
nem szentségtorés! probaljatok ki. sose szaraz, nagyon finom.
(makosbejgli makjaba is reszelek almat ...)

Előzmény: boholy (66)
muybien Creative Commons License 2003.10.10 0 0 78
tegnap pedig a Vista kávézó és étterem nevű intézménybe vetett a jósors..

420ért volt gubájuk, miniatűr adag... egy kistányért is alig terített be... vicces... szerencséjükre nem voltam éhes:)

amúgy az alapötlet jó, mert bazinagy kifliből csinálják, és ez igencsak emeli a kulináris élvezet szintjét (legalább is nálam) mélyen mákozott volt, kevés higítással (nem votl szétcukrozva) látszott hogy eredetileg gondos kezek hozták össze, még egy vaníliasodóval is megküldték, ami óriási hiba volt, mer a guba lanygos lett volna, de a sodó meg a hűtőből ugrott elő.. az elején élvezhetetlenné téve a táplálkozást, meg kellett várnom h kihűljön a guba is, úgy meg nem az igazi... szal kiváló ötlet szarul kivitelezve... mióta tulajváltás volt a kocsmában mintha visszaesett volna a színvonal... elég béna kiszolgálsá volt, pedig a többiek kajáltak rendesen, mikor az alacsony szintű elégedettségünkről európai módon adtunk információt (4700-es számlára 5000est hagyva a mappában) egy nagy pofavágás volt a reakció a kis sutyerák csicska részéről... öcsike, előbb udvariasan kellene kiszolgálni, aztán várjad a nagy lóvét! ... nem javaslom a helyet...

muybien Creative Commons License 2003.10.10 0 0 77
van még egy régi adósságom még a nyárról... egy guba-teszt rövid összefoglalása:

helyszín: Székesfehérvár, Holland fasor 6., Philips üzemi étkezde, üzemeltető: Eurest (Compass-csoport), konyhafőnök: Kárpi György (szevasz Gyuri!!)

hosszas győzködés után a konyhafőnök és a séf együttes erővel elővarázsolták a a mákosgubát, az ára baráti (200HUF) az adag... nos nem vagyok független itt ennek a megítélésében, mert a pénztárnál rákérdeztek hogy ez 2 adag?

nyilván üzemi konhya kereteiben nem várhatjuk el h szintén a Compass csoporthoz tartozó Gebreaud jellegű színvonalon tálalódjon a kaja, de egész finom volt, kissé a száraz vonulatot képviselte, de bőven volt mák és porcukor rajta, a kifli tán ázhatott volna még, de azokon a nyári naokon felüdülés volt ez is, és sikeres is:) tömeg jelegű guba volt tehát, kellemesen lágy hőmérsékleten

finom volt na

muybien Creative Commons License 2003.10.10 0 0 76
Kedves Gubázók!

Elmúlt a nyár, újból itt a MG szezonja.

A bajnokság is beindult, és mivel nyertünk a 7végi fordulóban, megint elmentünk a tradícionális guba-zabálásra a Westendbe. Villageben kapni még mindig az étekből.. ami változott az annyi hogy a kisadagot alig bírtuk megenni... de a minőség ehhez a gyorsakajás szinthez képest még miondig nem rossz...

muybien Creative Commons License 2003.04.11 0 0 75
gubatársaim!

a holnapi népszavazás alkalmából rendezett EUfória Fesztiválon hatalmas mákosguba-party lesz 13:00tól...

ott a helyünk:-)

muybien Creative Commons License 2003.03.27 0 0 74
köszönöm az elismerést :-)

tervezzük tasi-val hogy reggeljük a makosguba.com domaint h kicsit struktúráltabban legyenek infok a gubáról...

Előzmény: _Neo_ (73)
_Neo_ Creative Commons License 2003.03.27 0 0 73
ja! a gubarúd azért létezik, mert így a kifli alapanyagát drágábban lehet eladni, hiszen ez nem kifli, hanem gubarúd! ....aaarrrrggggggghhhhhhhh

BOJKOTT GUBARÚD!
LONG LIVE KILFI!

mélységes tiszteletem muybien ezért a topikért!

Előzmény: boholy (72)
boholy Creative Commons License 2003.02.26 0 0 72
Óva intelek a gubarúdtól!!! Eccer kipróbáltam, aztán nem bírtuk megenni. És valahogy a tejjel sem volt kompatibilis, nem igazán akarta befogadni.
Előzmény: Cicóka_ (71)
Cicóka_ Creative Commons License 2003.02.25 0 0 71
ide is küldhetnél :)
bár nekem a spájzba figyel 1 csomag gubarúd, de az azért nem az igazi :))
Cicó_
Előzmény: boholy (70)
boholy Creative Commons License 2003.02.25 0 0 70
Küldeném fénypostán, de az "ide" elég tág fogalom :)))
Előzmény: Aerol (67)
muybien Creative Commons License 2003.02.22 0 0 69
láttátok az európai kommunikációs közalapítvány (somody) reklámját??? nagyon LOL...
eszünk mákosgubát az unióban? heheheh
muybien Creative Commons License 2003.02.22 0 0 68
ma elérkezett a pillanat, a munkahelyi kantinban volt mákosguba!!! 200 HUF darabja...
nekem jól megpakolták, köszönhetően a jó kapcsolatomna a konyhával, de azér voltak fenntartásaim... mindenesetre rendesek, hogy egyszer elejtettem poénként h mikor lesz guba, és lett!!
legjobb az volt hogy nálunk 2 nyelvű az étlap,

és így nézett ki:

Desszert - Desert:
Mákosguba - Makosguba 200 Ft

Aerol Creative Commons License 2003.02.21 0 0 67
Gubatestvérem!
Nem lehetne egy adagot küldened ide?
Előzmény: boholy (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!