Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Malibu67 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 267

Tisztelt tagok!

 

Meg tudna valaki mondani , hogy egy 2000-es évjáratú 1.9 SDI Variant Polo-nál melyik relé felel az adagoló üzemanyagát nyitó-záró mágnesszelep működéséért ? 

 

Üdv

 

 

Karl3103 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 266

Tisztelt fórumtársak!

Valakinek van fix pontos tetőcsomagtartója vw polo classicra eladó, vagy esetleg beszerzéséről- hellyettesítéséről lehetőség? 

 

vwpolos Creative Commons License 2018.06.12 0 0 265

Tisztelt Attila!

Köszönöm, hogy szóltál a rossz fájlokról, máris töröltem és az alábbi linkekkel felraktam újra. Amennyiben ez sem jó úgy légy szíves szólj és az általad jelzett módban feltöltöm. A 2001-es évjárathoz nincs magyar nyelvű útmutatóm csak a feltöltött angol, talán segít.

Üdv: vwpolos

https://data.hu/get/11259038/Service_Vw_Polo_model_2002_EN.rar

https://data.hu/get/11259043/3.1_Kezelesi_utmutato.part1.rar

https://data.hu/get/11259042/3.1_Kezelesi_utmutato.part2.rar

Előzmény: _attila89 (264)
_attila89 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 264

Tisztelt vwpolos.

Újonann vásárolt használt polos gazdájaként nagyon szépen köszönöm magam és szerintem fogalmazhatok ugy is más nevében a felsorolt linkeket. 
Nem volt még időm mindet átfutni, viszont kicsomagolásnál a "3.1_Kezelesi_utmutato.zip" -nél hibát jelez a winrarom és a benne felsoroltak közül csak egyet csomagolt ki. 
Ha nem lenne nagy probléma nem lehetne e esetleg a data.hu-ra kicsomagolás nélkül egyessével feltölteni a pdf-eket?

Nagyon hálás lennék érte!

Köszönöm. ;) 

Másfelől: 2001-es forgalomba hozott VW polo classic-ot vásároltam sedan kivitelben. 1.4-es 44kw-os nem egy erőgép de nem ez volt a fő szempontom. Sajnos semmilyen papírom nincs róla ill. nem kaptam a kocsi mellé. Pusztán ennyi adattal rendelkezem. VW polo 3 classic (1999-2002) .

Maradok, tisztelettel: Attila

Előzmény: vwpolos (261)
vwpolos Creative Commons License 2018.03.19 0 0 263

Szia!

Az én autómon is van komfort ablak működtetés, ami abból áll, hogy az ablakot le és fel húzáskor szakaszosan lehet üzemeltetni valamint a kocsi zárásakor és nyitásakor  távirányítógomb hosszas nyomásakor becsukja, illetve lehúzza az ablakokat. Ezt a komfort működtetést minden akku lekötés után újra kell aktiválni. Javaslom az akku le majd vissza kötését és valószínű, hogy elveszti ezt a beállítást, a következő aktválásig. Ha mégsem, akkor marad a hozzáértő szakember. http://tempomatszereles.hu/ 

Flóris(Miskolc) Creative Commons License 2018.03.18 0 0 262

Sziasztok!

Van egy 97-es évjáratú VW Polo Classic-om. A központi zár nyitáskor a vezető oldali ablakot lehúzza háromnegyedig. 

Ha kulccsal nyitom nincs ilyen gond. 

Amióta megvettem (2016 szeptember) így működik. 

Nyáron nem is lenne gond, de télen ha le van fagyva az autó félek hogy vagy a gumit tépi le, vagy eltörik az ablakemelő szerkezet. 

Kérdésem hogy kikapcsolható -e valamilyen módon ez a funkció, vagyis hogy ne húzza le az ablakot a központi zár nyitáskor.

Ha igen akkor hogyan? 

 

Köszönöm előre is a segítséget.

 

Üdv,

 

 

Pali

vwpolos Creative Commons License 2018.03.17 0 1 261
hinkel88 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 260

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni,mégpedig abban.Polo classic 1.4benzin epc hibakód kiütik a szervízben..de nem jönnek rá h mi a baja,jelenség pedig egy pár kilométer után a gázpedál megszünik csak alapjárat van,Lehet ez gázpedál állás jeladó vagy mi a kutyafüle lehet az,mert már a szerelők szóba sem állnak velem.

 

Szajkó János Dániel Creative Commons License 2018.03.10 0 0 259

Sziasztok!

 

2001 es polom van és a következőbe szeretném a segítségeteket kérni a fűtés szabályzó világítás izzo cseréje vagy más megoldás is érdekelne.

https://cdn.pkwteile.de/thumb?m=0&id=8117538&lng=hu

Erről lenne pontosan szó mert egyik napról a másikra nem világít
Előre köszönöm a segítséget

zoli2018 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 258

Sziasztok!

VW polo 1,4   2005   comfortline ice autómnál a következő hibajelenség tapasztalható.

 

A motor alapjáraton működik ( pl. jelzőlámpánál állok) egyszer csak világít az EPC feliratú hibajelző a műszerfalon. A motor kényszervezérléses üzemre vált, a fordulata 1200/min. a gázpedál lenyomására nem reagál. A gyújtás lekapcsolása, majd visszakapcsolása után hibátlanul üzemel az autó. (EPC ekkor nem világít)  A hiba véletlenszerűen jelentkezik. (A diagnosztika nem ír ki semmit sem!)

Ha valaki találkozott már hasonló jelenséggel kérem segítsen, hogy mi lenne a megoldás.

 

Köszönettel: Zoli

vwpolos Creative Commons License 2017.12.03 0 0 257

Szia!

Talán ez segít valamit.

 

https://www.engine-codes.com/make/volkswagen

 

Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.03 0 0 256

2004 vw polómon kigyulladt a check engine lámpa a p0441-es hibakódot adta ki valakinek volt-e már ilyen problémája esetleg mi a megoldás erre a hibára a tankszellőztető cserélve lett

JeFF1992 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 255

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy 1997-es 1.9 SDI Polo Classic.
Egyik napról a másikra elment a tompított fényszóró, a fűtés ventilátor, az ablaktörlő lapát motor, illetve a hátsó szélvédő fűtése.
A biztosítékokat végig néztem, cserélgettem, így is fent áll a hiba.

Esetleg valami ötlet?!
Hálás köszönet előre is! 

M. Zoli Creative Commons License 2017.08.17 -1 0 254

Sziasztok kimaradt polo 6n2 géptető és lőkhäritó eladová vält.

 

Ha érdekel valakit.

mindkettő jó állapotú.

ködlámpäs.30 823 35 95

 

 

Nander81 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 253

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni az alábbi témában, ha esetleg van valakinek ötlete, mi lehet a baj, írjon.

2001-es évjáratú VW Polo classic ( 1.4 75 LE, benzin. Motorkód: AUA) autómmal az alábbi hibajelenségek történtek az elmúlt időszakban, időrendi sorrendben:

 

1.) egyszer megjelent a 'check engine'- ettől a ponttól folyamatosan világított, hibakód:  P0171 System Too Lean (Bank 1), semmi észrevehető nem történt az autóval, teljesítmény változatlan. Fogyasztás 7,1L/100km ( Nincs összehasonlítási alapom, mivel 3 hónapja vásároltam a kocsit)

 

A hibakód többször kiolvasva és törölve lett de ~100km-en belül visszatér. Ez ment 1 hónapig (kb. 2500Km)

 

2.) egyik henger váratlanúl leáll, teljesítmény lecsökken, rángat, check engine visszajelző a folyamatos világítás helyett villogni kezd. Újraindítás után röviddel hiba megszűnik, újra normális teljesítménnyel tudok haladni, a check engine villogás után újra folyamatosan ég.. Ez van hogy 1000 km-enként jön elő egyszer, van hogy napi szinten többször.

Legutóbbi eset óta 700Km-t mentem problémamentesen, de közben előjött egy újabb probléma helyette, amit a köv. pontban írok le.

3.) Motor menet közben leáll újra indítás után megint minden OK. Ez 2x fordult elő egy héten belül, épp mikor lakott területről kifelé gyorsítottam mindkét esetben. A hibánál először fordulatszám esik, utána egy hangjelzés és egy pillanatra felvillan az 'olajos kanna' led.

 

Kiolvasott, (jelenleg is fennálló)hibakódok:

  • P0303 Cylinder 3 Misfire detected
  • P0170 Fuel Trim malfunction

Köszönöm a visszajelzéseteket. 

Üdv!

tothjsz Creative Commons License 2017.08.01 0 0 252

Sziasztok!

 

Van egy 2002. augusztusi VW Polo IV autóm, 1.4 TDI Comfort.

 

Az utóbbi időben arra lettem figyelmes, hogy a néha-néha a gázpedálnál nagyon fel tud melegedni, van úgy, hogy szinte "süt". Megnézettem autószerelővel, nem lyukas a kipufogó dob ill. semmi egyéb hibát nem találtunk - láttunk rajta. Van bárkinek ezzel kapcsolatban bármilyen ötlete - tapasztalata, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszi a tippeket!

 

Üdv: Szabi

retek2 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 251

Elengedett egy forrasztás ,óracsere 

Előzmény: kassaito (250)
kassaito Creative Commons License 2017.07.22 0 0 250

Sziasztok 

Nekem egy olyan problémám van hogy adott egy VW Polo I 1.3D 1987-es és melegben nem mutat semmit a műszerfalam. 

Mi a megoldás? 

Mi lehet a probléma forrása?

Köszi a válaszokat.

bence19987 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 249

Sziasztok! Segítséget kérnék,a volkswagenes univerzumtól!

 

2001-es évjáratú,1.4es 16v Volkswagen Polo Classicom van.

Ami a hiba vele,hogy mióta új benzinpumpa lett benne cserélve,azóta változó távolság(km) megtétele után a gázpedál nem reagál ,és le kell állítani az autót és újra beindítanom ahhoz,hogy újra működjön.

 

Mi lehet vele a gond?

Szilárd PEUGEOT Creative Commons License 2017.07.11 0 0 248

Üdvözletem mindenkinek :)

Segítségre lenne szükségem .

Adott egy vw polo 2004 

Tegnap leblokált a jobb hátsó ajtó záram .

Se kintről sem bentről nem nyilt . Le a tapicériát szétfeszítettem a 

Zárat a fogaskerekek elengedtek és kinyilt . Kicseréltem

kézzel be ki zártam becsuktam kinyitottam minden szuper.

De mikor ceztrállal bezártam többet nem tudtam kinyittani . A centrál mouditja a zárat de nem nyillik az ajtó. 

Valakinek hasonló tapasztalat ? 

retek2 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 247

Sziasztok,műszeregység javítására tudtok embert vagy van aki úgy járt mint én? hibajelenség gyújtás rajta fordulatszámmérő remeg, km/h nem mér, minden más van,random gyújtás levételre javul majd ismét sz*r. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.21 0 0 246

Egy másik fórumon írták:

 

"van ott olyan kábelkivezetés aminek a gumikarimáján van kihasználatlan hely ott átszúrod a membránt és kivezeted a kábelt"

 

Valahol a pedáloknál lesz!

 

Előzmény: patakpart97 (243)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.19 0 0 245

Kár, hogy nem jár ide senki mostanában, erre a kérdésre én is keresem a választ (és lesem a tűzfalat), ha esetleg találok valamit, akkor megírom, de addig én is várom az ötleteket!

Előzmény: patakpart97 (243)
szabiakos_ Creative Commons License 2017.05.25 0 0 244

Úgy tűnik ez a topic kihalt

patakpart97 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 243

Üdv. Mindenkinek!

A motortérből szeretnék áthúnzi egy kábelt az utastérbe, azt hol lehetne átvezetni?

Előre is köszönöm!

Wild_Wind Creative Commons License 2017.05.22 0 0 242

Üdvözlet mindenkinek, 

 

 Valakinek esetleg nincs eladó komplett csak beépítésre váró 1.4 8V motorja APQ motorkóddal?(VW polo, caddy)Előre is köszönöm

szabiakos_ Creative Commons License 2017.05.18 0 0 241

sziasztok hol érdemes venni 2001-es  1.4-es 16v polo classichoz első gumikat?

 

akaijvc1975 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 240

Hello! 1.9 sdi -m van, tud valaki segíteni?
- Mit vezérel a 18-as relé?
- Miért állhat le a motor menet közben fordulaton (nincs gyújtás visszajelzés km óra, műszerek) kb 30 másodperc múlva van gyújtás és újra lehet indítani a motort. Van, hogy naponta, vagy csak hetente egyszer.

Stetten Creative Commons License 2017.03.21 0 0 239

Szia!

 

Elsö körben számítógépre kellene dugni.

Előzmény: Varga István uraság (238)
Varga István uraság Creative Commons License 2017.03.21 0 0 238

Sziasztok! 

Olyan jelenségem van a 2000-es évjáratú, 1600ccm-es benzines autómmal, ha üzemmeleg lesz a motor, az alapjáraton annyira elkezd remegni az autó, mint ha egy régi ócska dízel motor lenne. 

Nem egyenlőtlen az alapjárat, de az autóban belül elég élezhető az a régi dízeles rezgés. 

Da ha egy icipicit a gázpedállal felviszem a fordulatszámot 1000rpm-re a kb 850rpm-ről, akkor gyönyörű szépen "kisimul" a motor járása. 

Valakinek volt már ilyen? 

Ötlet esetleg? 

 

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!