Keresés

Részletes keresés

Sir Rooth Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9638
Bezony a 919-920 megkapta a félpantóját végre!Gyönyö ránézni!!!
Fotók hamarosan
Előzmény: M41 2143 (9631)
halaloszto Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9637
Azt mondod hogy lehetseges ugy beallitani a sorompot, hogy csak azutan lesz piros hogy a vonat beert a megalloba? Ez nekem uj! Ha igy lenne, az szerintem mindenkinek jo, es a jozan esszel sem ellenkezik. En eddig csak olyanra emlekszem, hogy a sorompo piros mielott a vonat egyaltalan latszana, es csak a tovabbhaladta utan szabad ujra.

Akkor van remeny!

vajk a bringas (nem bemutatos)
Előzmény: G. Bear (9636)
G. Bear Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9636

 

SzVSz sok mindenben igazatok van, nem igazán megelőzés jellege van így.

 

Megelőzés akkor lenne, ha alapvetően szabálytisztelő környezetben mozognánk és mindenki minden átjáróban óvatosan, megfelelő körültekintéssel menne át általában, ennek következményeként általánosságban kevés lenne az átjárókban bekövetkező baleset, akár sorompós, akár biztosítás nélküli. Ennek ellenére valamiért az adott, nem biztosított ponton (átjáróban) a többinél (kirívóan) nagyobb számban következne be baleset, tehát az emberek egy jelentős része - szabálytiszteletük ellenére - valamiért megfeledkezne az óvatosságról. Ekkor lehetne feltételezni, hogy a fénysorompó telepítésével javulna a helyzet. Így csak annyi történik, hogy eddig a biztosítás nélküli átjárón követendő szabályokat sajnálták le nagyívben, ezután meg a fénysorompót fogják. És eddig a biciklis "bemutatott" a járművezetőnek, ezután meg a biciklis "be fog mutatni" a járművezetőnek, de valóban lesz egy egyértelműbb hivatkozási alap. Fedezetlen átjáró esetén ugyanis (elvileg) nem tilos átmenni, amíg a vonat a megállóban áll, mert csak akkor tilos, ha vasúti jármű közeledik. Azaz sokkal emberbarátibb, mert amíg meg nem áll, a gyalogos vár, majd amikor megállt, a gyalogos át tud menni és még eléri (különösebb rohanás nélkül) a vonatot, majd amikor megmozdul, vagy sippant, akkor megint minden gyalogos (kerékpáros, stb. közúti közlekedő) megáll és megvárja, amíg a vonat elmegy. Aztán fel lehet ébredni, mert ez így a valóságban elég régóta talán sohasem fordult elő... Így viszont valóban mindvégig tilos lesz, amíg piros, és nincs vita, hogy közeledett-e vonat, vagy sem, már amíg működik.

 

A szkeptikus fogalmazás ellenére sem vagyok ellenzője a sorompóknak, csak néhány dolgot talán át kéne értékelni. A Felügyeletnek pl. az előzárási idő (azon belül a kiürítési, stb. idők) fogalmát egy ilyen helyen, mert mondjuk ha a vonat mh-re beérkezése után 5-10 másodperccel zárna csak le a sorompó, akkor még reális is lenne a "forgalomzavarásunk". A HÉV (jellegű vasutaknak) a megállóhelyen való áthaladásokat, mivel ilyen helyen a sorompó a megálló vonatokhoz van hangolva, minden vonattal megállni és megvárni, amíg a sorompó lezár, jelenleg ez csak néhány ritka kivételnek számító vonatot érintene. A közúton közlekedőknek meg végre a sorompóhoz és egyáltalán a szabályokhoz való viszonyukat kéne átgondolni. És ezen is lehetne változtatni, az lenne az igazi megelőzés: NEVELÉSSEL!

 

Ismétlem, a fentiek szerény (magán)véleményem szerint értendők. (Egyébként meg - "szintén SzVSz" - egyetértek az ezzel kapcsolatban elhangzott "aki... dögöljön meg!" elvvel...)

 

Üdv!

Előzmény: exBPO-700 (9619)
G. Bear Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9635
Nem sokat tudok róla, de mintha azt hallottam volna, hogy csak és kizárólag a felújítás idejére lesz ott a szintbeli átjáró, és ez sem önként és dalolva lett így...
M41 2143 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9634
Pontosan.
Előzmény: paca664 (9633)
paca664 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9633
Ja felismerem őket, ezek a kerepesiek.
Előzmény: paca664 (9632)
paca664 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9632
Kösz, melyik ez?
Előzmény: M41 2143 (9630)
M41 2143 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9631

Vendég Kewéről:

Főjavításra jött:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

És vannak még jó híreim:

 

Cinkotán a csarnok mellett felújított félpantókat láttam, valószínűleg a szedőtörött 651 és 660 kerül a szedők alá.

M41 2143 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9630

Faccpps

 

 

 

 

Előzmény: paca664 (9602)
Zolcsi67 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9629
A rövidebb tengelytávú 330 0*** sorozat a MÁV 330-ashoz hasonlít, a hosszabb tenelytávú 330 1***-nek pedig "csapott" az oldalfala a két végén.
Előzmény: Zolcsi67 (9628)
Zolcsi67 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9628
Kéttengelyes nagy tengelytávú (330 1*** sorozat).
Előzmény: Sir Rooth (9598)
Infós Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9627

"Mert úgy néz ki, hogy nem csak a felújítás idejére csinálták azt az átjárót..."

Biztos? :SS

Előzmény: NoZoli (9620)
Infós Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9626

"A filatorigat mh. nem kozuti atkelo, mert autoval nincs hova menni."

A kettő hogy függ össze? Amíg nincs kint a vasúttal párhuzamos úton hogy balra/jobbra kanyarodni tilos, illetve a kötelező haladási irány táblák, addig biza oda autó behajthat.

 

"Viszont ha lesz sorompo, az piros lesz mielott a vonat beall a megalloba, piros lesz amig le/felszallas van, es csak akkor valt szabadra ha a vonat elment."

Tényleg?! :)))

 

"Ezert tunik nagyon ertelmetlennek a sorompo, mert a vonatok ott megallnak!"

Ööö... Jelenleg a Vonali Végrehajtási Utasítás szerint még az áthaladó vonatokkal is meg kell állni. Gondolom azért, mert nincs Andráskereszt. Ha ez az oka, akkor valszeg. ez változni fog a fénysorompó beüzemelése (sikeres sötétüzem) után. Ha pedig a vonatok ezek után is megállnak a Végrehajtási alapján, akkor tényleg minek a fénysorompó. :)

Szóval mi volt előbb? A tyúk vagy a tojás?

 

"(...) , de miert nem alakitjak at a hevet villamossa?"

Az a gond, hogy nincs rajta befordulásjelző (irányjelző, index:) ), és nincs rajta sínfék. Utóbbi miatt viszonylag hosszú fékúttal rendelkezik, ami szvsz. nem teszi lehetővé a villamosüzemhez hasonló követési rendet (és követési időközt), valamint az ilyentén való függést a közúti lámparendszerektől...

Előzmény: halaloszto (9609)
FKU-911 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9625
a főjavításkor a belső fehér borítást cserélik?
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9624

Ezt szűrtük ki, hogy a szabályokat felrúgva közlekedünk mindig...

Közlekedő szempontjából azt mondom: szereljék fel, mert ugye szabály az szabály!

Bringás/gyalogos szempontjából pedig: ugyis átmegyek, mert emiatt nem nőjön az eddig megszokott távolságban megtartott időm! Max: kinyítom a balszemem is és körülnézek! ;)

Előzmény: halaloszto (9623)
halaloszto Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9623
Hat ez jo kerdes. Nyilvan a nehezen lepcsozok miatt, de tenyleg midnenki ott fog jarni. Mondjuk eddig is sokan jartak a resen, autoval arra jarva kell figyelni rendesen.

Igazatok van, hogy az ilyen atjarokban mint pl az Arpad hid, vagy a Filatori nagyon veszelyes ha a gyalogosok es bringasok agyatlanul jarkalnak. De a sorompo semmit nem fog megoldani, mert az piros lesz amikor a vonat meg bent sincs! Azt meg senkitol ne varja el senki, hogy a piros villogo alatt allva vegignezi ahogy beer a szerelveny, leszallnak, felszallnak, becsukja az ajtokat es elmegy. 100% hogy mindenki at fog menni a piroson hogy elerje a vonatot. Es az a szabaly amit senki nem tart be az rossz szabaly.

vajk
Előzmény: NoZoli (9620)
Bálint23-24 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9622
"P.e. felsőn áll asszem két négytengelyes plusz egy diproli meg egy zárt marhaszállitó szerűség"

én ott semmilyen négytengelyes kocsiról nem tudok :)) Az nem kéttengelyes Ks kocsi? Ezeket csináltuk még tavaly nyáron... Menj mégegyszer suliba, tanulj meg számolni :)))))
Előzmény: Sir Rooth (9598)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9621
:D
Előzmény: NoZoli (9620)
NoZoli Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9620
Értjük egymást, valóban!
Én már csak azt nem értem, hogy miért kell a Tímár utcához egy szintbeli kereszt, ha ott van a felüljáró (amit most újítanak fel)? Mert úgy néz ki, hogy nem csak a felújítás idejére csinálták azt az átjárót... Innentől, szerintem, egy kezem bőven elég lesz, hogy megszámoljam, hányan használják majd a 100%-kal biztonságosabb, de több "mozgási energiát" igénylő felüljárót.
Előzmény: exBPO-700 (9619)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9619

Hátja!

 

Mondjuk én 3x megbizonyosodok arról, hogy átmenjek-e vagy sem!

 

De ha már nagyon , de nagyon szabályszerűek szeretnénk lenni, akkor megelőzésre is figyelnünk kell!

 

Nah, mindegy! Értjük mi egymást, ez a lényeg....

Előzmény: NoZoli (9618)
NoZoli Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9618
Volt már példa megelőzésre is, azért készült a korlát. Sőt, régebben még az aluljáró lépcsőjének korlátjával is össze volt kötve. Hát, ennyit ér(t). Ennyit a megelőzésről. Innentől én azt a morbid mondást vallom, hogy aki hülye, haljon meg... :-/
Előzmény: exBPO-700 (9617)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9617

Persze, ha megtörténik a baj, akkor a vezető hivatkozhat a lámpára...

 

Ügyes, ez aztán megelőzés!

 

Nem erről beszélek! Az elöző hozzászólásomban belinkelt kép is igazolja, hogy Kölesnél aluljáró van és mégsincs megelőzve semmi!

 

A felszerelés nem megelőzés csak tisztára mosás!

Előzmény: NoZoli (9616)
NoZoli Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9616
Dehogynem! Majd ha megint lesz egy vasalás, akkor a járművezető hivatkozhat a fénysorompóra. És (ha nem is a legolcsóbb megoldással de) jelezve van az átjáró. Mert pl. Árpád hídnál, egyáltalán nincs jelezve semmilyen módon az átjáró.
Előzmény: exBPO-700 (9615)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9615

Elhiszed nekem, hogy nem fog hasznára venni ez a sorompó?

 

Ez csak akkor működik, amikor a biztonságiak szalagkorláttal zárják le az utat, mint ahogy a fesztivál idején csinálják.

Előzmény: NoZoli (9614)
NoZoli Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9614
Pedig, elvileg Kaszásdűlőnél nincsen szintbeli gyalogoskereszteződés sem.
Árpád híddal mi lesz? Oda nem tesznek fénysorompót? Ha valahová, oda kéne, több értelme van mint Filatnál.
Előzmény: exBPO-700 (9613)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9613

jah

 

tipikus a hév elötti szaladgálás a Kaszásdülőnél:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=37880235&t=9070874

Előzmény: hévguru (9611)
hévguru Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9612
ja egyébkén az összes új fénysorompo és új jelzö mindegyiknek ledes lesz az optikája
Előzmény: hévguru (9611)
hévguru Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9611
Az átjárokhoz azért kell fénysorompo mert az újrendszeri meg követel legalábbis én igy tudom meg balest megelözés miatt is igy talán a kerékpárosok is figyelembe veszik hogy ott van vasúti átjáro sokszor az indulo vonat alött is át mennek idegsitö tudleni és ha rá sipolsz egyszerüen beint.
Előzmény: exBPO-700 (9610)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9610

Azért volt ott baleset!

 

Sajnos halálos kimenetű, épp a közelben lévő SZIGET fesztivál miatt... Igaz nem mostanában volt, de nem régebben, mint 10 éve... :S

 

De ettől függetlenül én csak erről az egy balesetről tudok. Dehát a vsaúti szabály, az szabály!

Csak fura, hogy igen széles gyalogos/vasúti átjáróban lámpát szerelnek fel...

Előzmény: halaloszto (9609)
halaloszto Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9609
Sziasztok!

Az andraskeresztet gondolom majd kirakjak ha eles lesz a dolog.
A filatorigat mh. nem kozuti atkelo, mert autoval nincs hova menni. Kizarolag gyalog es kerekparos forgalom van. Labirintus sincs. Ezert tunik nagyon ertelmetlennek a sorompo, mert a vonatok ott megallnak! Szerintem az elmult tiz evben nem volt ott baleset.

Viszont ha lesz sorompo, az piros lesz mielott a vonat beall a megalloba, piros lesz amig le/felszallas van, es csak akkor valt szabadra ha a vonat elment. Ami total ertelmetlennek tunik az embereknek, es siman at fognak jarni a piroson. Es mindenki jol megtanulja, hogy a penzunket baromsagokra koltik, hogy a szabalyok ertelmetlenek, es hogy a pios jelzes nem jelent betonfalat.

Nem vagyok hozzaerto, csak egy muszaki erdeklodesu valaki, de miert nem alakitjak at a hevet villamossa? Nem lenne logikusabb? Beallna a megalloba, megvarna amig szabadot kap, es akkor indulna. Nem lenne a keresztezo forgalomnak vegig piros amig a megalloban all.

vajk
Előzmény: Infós (9606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!