Keresés

Részletes keresés

Zénóka23 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 6955
Jó-jó! Legyen a III. kerületben, mert már lehet, hogy a Budapest táblán belűl volt. De a pontos hely a budakalászi gát. Páratlan vonat volt, tehát Batthyány tér felé tartó. De ami a hírből NEM igaz, hogy voltak késések, de KÖZLEKEDTÜNK!!! Egyvágányoztunk Budakalász és Békásmegyer között!!! Szerintem elég ennyit hozzáfüzni.
Előzmény: kawirzbácsi (6951)
sichonor Creative Commons License 2006.04.18 0 0 6954

T. Méregzöld!

Köszönjük, hogy sikerült tiszta vizet önteni a pohárba.

Márpedig, ha ez így van, akkor az ideiglenes csökkenést más okozhatta.

Ugyan is a 2006. évi bérfejlesztés hatálya előtt hozták érvénybe a változtatást, így

már érthető az egész. Akkor a "kompenzáció" hatását ezután fogjuk érzékelni, ha

jól értelmezem. Még egyszer köszi.

Előzmény: Méregzöld (6947)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 6953
Ezzel azt akartam mondani ha a III.ker.-ben csapta el akkor az már Bp.-n van szóval nem "Budapestre tartó".
Előzmény: Airbus A320 (6952)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 6952
Én csak azt nem értem ,hogy tud egy Szentendréről Bp.-re tartó vonat III.ker-ben elcsapni valakit.Egyszóval értelmesebb lett volna azt írni ,hogy a Batthyány tér felé ment!De akkor jól tudtam ,hogy Csillaghegynél csapot el valakit ,nem?
Előzmény: kawirzbácsi (6951)
kawirzbácsi Creative Commons License 2006.04.18 0 0 6951
Halálra gázolt egy férfit a Szentendréről Budapest felé tartó HÉV-szerelvény.

Hajnalban, a III. kerületben eddig tisztázatlan körülmények között egy 65 éves budakalászi férfi a sínekre került, és a Szentendre felől Budapestre tartó HÉV-szerelvény elütötte. Az idős ember olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette. A BRFK közlekedésrendészeti főosztálya megkezdte a baleset körülményeinek kivizsgálását. A HÉV-forgalom a helyszíni szemle ideje alatt szünetel – közölte a BRFK sajtóügyeletese, Kormos Endre. (radio.hu)

üdv kawirz
Előzmény: Airbus A320 (6948)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.18 0 0 6950

Ez így van. És tényleg nagyon hasonlók a velük egyidőben felújított berlini S-Bahn kocsik, mármint belső tér, hang, stb. tekintetében.

 

Viszont arra lennék kíváncsi, miért keményebb ezen HÉV kocsik felfüggesztése, mint az S-Bahné? Azoknak a futása sokkal finomabb. (volt)

Előzmény: Airbus A320 (6941)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 6949
A fele igaz! Nem Csillaghegynél, hanem Budakalász-Békásmegyer között. (a gátnál)
Előzmény: Airbus A320 (6948)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 6948
Állítólag reggel valakit elcsapott a Szentendrei HÉV Csillaghegynél.:(((
Méregzöld Creative Commons License 2006.04.18 0 0 6947

Hi Evribádi!

 

A csepeli motorászok bérével kapcsolatban az alábbi tájékoztatást kaptam.

 

Csepelen mivel megszűnt a Boráros téren alvó vonat a „nem téli” időszakban, megszűnt az ehhez kapcsolódó éjszakai szolgálati szám. Csökkent a vonatüzemóra, de azért, hogy ne csökkenjen a bértömeg (hiszen utasforgalomban az elmaradt esti/hajnali vonatpár kivételével ugyanazt a szolgáltatást biztosítjuk) az üzemóra-bérszorzó növekedett. Vonali szinten tehát mindössze annyi történt, hogy a meg nem történő éjszakai munkavégzésért nem fizetnek ki éjszakai pótlékot. (A téli időszakban, amikor fagymentesítés, töretés stb. szükséges egyébként ugyanúgy van éjszakai szám és akkor a pótlék kifizetésre is kerül.)

A 2006. évi bérfejlesztésnél az érdekképviseleti szándékkal egyezően a lehető legnagyobb mértékben került sor a bérfejlesztési összeg „alapbéresítésére”. Tehát a kevesebb pótlékigény miatt a bértömegre vonatkozó bérfejlesztésből több jutott az alapbérre.

 

Úgy van, ahogy gondoltam - nincs benne semmi "gonoszság" - SŐT :-)

 

Hát ennyi!

 

Majd jövök...

werk25 Creative Commons License 2006.04.17 0 0 6946
megkerestem, a 3124, 2871 hozzászólásban vannak képek
Előzmény: Vasutas_ng (6943)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.04.17 0 0 6945
Tegnap rátaláltam az 5metró terveire ami igazából a Ráckevei és a Szentendrei HÉV föld alatti összekötettése.Amit olvastam abból azd erült ki ,hogy szépvölgyi utnál menne be a föld alá a Szentendrei ,de akkor mi lesz a Battyhány téri végállomással?Szerintem nem érné meg megszüntetni mert nagyon jó átszálási lehetőségek vannak ott.Szóval ,hogy nézne ki a Szépvölgyi uttól a Batthyány térig ?
werk25 Creative Commons License 2006.04.17 0 0 6944
ebbe a topicba már jónéhány felkerült, keresni kell :)
Előzmény: Vasutas_ng (6943)
Vasutas_ng Creative Commons License 2006.04.17 0 0 6943
Van valakinek MXA vezetőállás képe?
werk25 Creative Commons License 2006.04.16 0 0 6942
Nemrégiben egy híradás kapcsán Németoszágból is mutattak képeket és határozottan egy MXA oldalát lehetett feismerni. Sajnos csak egy pillanatig láttam.
Régebben pedig volt egy német-filmsorozat valami korházi-nővér főszereplésével és annak egyik részében is egy MXA utasterében játszódott a kezdőjelenet.
Airbus A320 Creative Commons License 2006.04.16 0 0 6941

Köszike!

Egyébként szerintem egy nagyon király konstrukció. Ti hogy látjátok?Remélem még sokáig fognak üzemelni:)))

Előzmény: NoZoli (6940)
NoZoli Creative Commons License 2006.04.16 0 0 6940
A kép szerzője számomra (már) ismeretlen. A képen az MXA látható gyárudvarán.

Előzmény: Airbus A320 (6930)
sichonor Creative Commons License 2006.04.16 0 0 6939
Előre is köszönöm. S ez a jószándék  jövőben is elsődleges célommá lesz.
Előzmény: Méregzöld (6938)
Méregzöld Creative Commons License 2006.04.16 0 0 6938

Hi Sichonor!

 

Elfogadom a felvetéseid jószándékát és megpróbálok konkrét választ kérni a közvetlen illetékestől, aki egyébként nem a Korrektor22.

 

Én a rendszert írtam le, ami a Munka Törvénykönyvéből, a BKV Zrt. Kollektív Szerződéséből, a Gazdálkodási Rendből, a Bérmegállapodásokból és a Prémiumrendszerből következik.

 

Majd jövök...

Előzmény: sichonor (6937)
sichonor Creative Commons License 2006.04.16 0 0 6937

T. Méregzöld!

Nem az a fajta vagyok, akinek nem jó semmi.

Az előző írásaimban benne foglaltatik, hogy azon a vonalon bérfelzárkoztatást hoztak létre, mely a járművezetők kérése szerint-ami tényleg dicséretes.

Ugyan is az Űzemvezető is pozitívan állt hozzá a kereteken belűl.

 

Na most jelen esetben a központ elvont üzemórákat (átadva a busznak, mert a kiesett fordulót a busz pótolja) : (CL23.30 - BT04.30) Így szétesett az éjszaka szerkezete és át kellett szerkeszteni - plusszként az éjszakai pihenőre esett potlék 500FT. stb.  

Nem előítéletekkel írok, mert ténylegesen kimutatható a csökkenő fizetés mértéke.         Természetesen nem vitatom a tapsztalataidat és hozzártésedet.

 

Ezt máshogyan nem tudom megfogalmazni: 102.000,.96.000,-92.000: /az adatok igazak

Ez csak körübelüli összeg, mert most ne nézzük a teljes pontosságot. Egyébként is beletartozik,: hogy volt-e szabadság az említett hó-ban,-vagy energia megtakarítás

vagy-hogy hány éjszakát csináltál az adott hónapban, stb.

 

Na most minden gyűlölet nélkűl: kivettek két éjszakát a fordából, ehelyett nappalos

számot csinálunk. Előzöleg egy hónapra 4 éjszakai szám jött ki -az éjszaki pótlék és a további vonzatai: így több volt a fizetés is.

Az átszerkesztett fordát állandós fordákkal erősítették meg.

 

Akkor megkérdzem: miért lett kevessebb a fizetés? (Ne számítsuk bele a bérfejlesztést.)

 

Előzmény: Méregzöld (6934)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.04.15 0 0 6936
Köszi!Amugy szerintem jó kis szériát gyártottak a BKV-nak:)
Előzmény: kawirzbácsi (6932)
train Creative Commons License 2006.04.15 0 0 6935

Hali!

 

Lehet én is félre értem az egészet de talán mikor nincs felhasználva sokáig a pénz a végén könnyebb elvenni mintha kiosztanák mint a Busznál és ha elszálnak mert esetleg rosszul számolgattak nem a HÉVesek pénzét kellene nekik átmozgatni,hogy ne legyen akkora a hiány és lássuk be volt már ilyenre példa és igencsak megérezte mindenki mikor számitott a zsetonra és azt a választ kapta hát a BUSZOSOK elvitték mert ők a saját keretüket túl lépték és a hiányt valahonnét pótolni kellett.

Bocsi ha kötekedönek tüntem nem annak szántam de mi lenne ha őket is elszámoltatnák minden fillérrel és ha olyat is használtak ami nem jogos azt az ottani fönökök pénzéből pótolják ki akkor is ilyen bökezüek lennének a dolgozokkal ez csak egy felvetés volt .Bocsi de ha a pótlékokat röviditik akkor igenis kevesebbet visz haza a motorász akárhogyis számolgatják a felső régióba mint ahogy nem sok motorász keres 210000Ft nettoba mint azt a legtöbb ujság lehozta. Sorry ez csak kikivánkozott belőlem.

Előzmény: Méregzöld (6934)
Méregzöld Creative Commons License 2006.04.15 0 0 6934

Hi Sichonor!

 

"Tehát egy fajta bércsökkentést eredményezett a változtatás - mert a központ ugyanis erre ment ki."

 

Azt gondolom olyanról beszélsz amit nem értesz és egyébként nincs is úgy.

 

Ha egy üzem olyan fordát tud csinálni, amiben kevesebb munkaórával lehet megcsinálni a menetrendet, az azt jelenti, hogy ÉVES SZINTEN UGYANAZÉRT A BÉRÉRT KEVESEBBET KELL DOLGOZNI, de ezt az előzőben leírtam, hogy ez hogyan is működik. 

 

Sajnálom, hogy olyan előítéleteket viszel bele a gondolataidba, amivel komoly zavarokat okozol azoknak a kollégáknak a fejébe, akik nem ismerik a részleteket, de egy ilyen hozzászólásra mindenki felkapja  a fejét - mit csináltak már megint a főnökök - butaság!!!!!!!!!

 

Egyébként gondolkozzunk egy kicsit, mi is történik egy megtakarított bérelem bértömegével - éves szinten felhalmozódik és külön munka nélkül kiosztható lesz a motorászok között. Mi is ezzel a baj?

 

Egyébként, ha ezt minden menetrendben meg lehet csinálni, adott esetben beépíthető az alapbérbe is. Talán erről kellene/lehetne beszélni...

 

Ha amit írtál azt komolyan gondolod, akkor nagyon sajnállak, mert olyanokat feltételezel, ami nincs, mert ilyen intézkedésre senkit sem kényszerítenek, ösztönöznek...

 

Egyébként amikor én motorász voltam (80-as évek), akkor az üzemegységvezetők prémiumában benne volt a minél nagyobb bérmegtakarítás!!!!!!!!!!

 

Most az van benne, hogy a bértömeget a lehető legnagyobb mértékig fel kell használni. 

 

Azért is nagy baj, hogy ilyeneket írsz, mert a maximális bérfelhasználásért nagyon sokan, nagyon sokat dolgoznak, akik persze ebből a pénzből NEM IS KAPHATNAK...

 

Majd jövök...

 

 

Előzmény: sichonor (6922)
kawirzbácsi Creative Commons License 2006.04.15 0 0 6933

Kellemes Húsvéti  ünnepeket kívánok minden topiktársnak

 

 kawirz

kawirzbácsi Creative Commons License 2006.04.15 0 0 6932

Senki

Ezeket a járműveket külön a BKV-nak gyártota  LEW- Hennigsdorf.

Hasonló (belső tér)S-Bahn -ok jártak Berlinben, de már azokat leselejtezték.

http://www.kawirz.de/BSB5.JPG

 

http://www.kawirz.de/SBB.JPG

 

üdv kawirz

Előzmény: Airbus A320 (6930)
vasefake Creative Commons License 2006.04.15 0 0 6931
hello! ré íram ide, ám van egy RETUS képem amit megosztanék veletek..Ti talán értékelitek...1224
Airbus A320 Creative Commons License 2006.04.15 0 0 6930

A BKV-n kivül ki használ(t) még MXA tipusú HÉV szerelvényt?Kiváncsi lennék rá ugyhogy ha lehet akkor képet is!

Köszi

Infós Creative Commons License 2006.04.14 0 0 6929

Sztem Dorog. Van nem tudooooom. Maga ismerős arrafelé! ;)

Az utolsó támpontom egy elosztó Aq felső mh-nél. :)

Előzmény: Zénóka23 (6927)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 6928
Értem, leesett! Csak Ob bejáratától jőn a vörös könyv. Ezen átsíklottam.
Előzmény: Infós (6926)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 6927
De ezekszerint mégsem hozzánk tartozik! :) Szóllj a kollégáidnak, bár ez a Duna másik partja! :-DD
Előzmény: Infós (6924)
Infós Creative Commons License 2006.04.14 0 0 6926

Nem. :)))

 

V46 V21 írása alapján Óbuda bejárati jelző és Aquincum elágazás bejárati jelző közötti terület a (nyílt vonal a) BKV tulajdona, az ő utasításuk érvényes, vonatszámtól függetlenül.

 

A többi már egyértelműbb! ;-)

Előzmény: Zénóka23 (6923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!