Keresés

Részletes keresés

Csaszi_Zs Creative Commons License 2006.11.26 0 0 45

Fémhalogén izzók, lámpatestek eladók!!!!

Izzók:

-Osram HMI 1200W/GS 20.000Ft

-Osram HMI 2500W/SE 40.000Ft

-Tungsram HGMIF 400W/DH 4.000Ft

Mind új, bontatlan csomagolásban. Igény szerint fojtó, gyújtó is megoldható.

 

-2000W-os kültéri fémhalogén lámpatest, izzóval (HGMI 2000W/D1), gyújtóval, előtéttel eladó!

6000K szinhőmérséklet, szinvisszaadás Ra:93

Kb 8000W-nyi halogén izzónak felel meg a fénye, és ez fehér.

Használt, kompletten 25.000Ft, ennyiért csak az izzót nem kapod meg...

Több darab is van belöle.

Akár külön-külön is eladó csak az izzó, lámpatest, gyújtó, fojtó.

 

Bármilyen kérdésed van, nyugodtan hivj:

06-20-363-15-39 Császár Zsolt       

KTa Creative Commons License 2004.05.22 0 0 44
Én is ide teszem a kreálmányomat, ha már felbukkant ez a topik.
http://www.extra.hu/ktafenyk/barkacs/barkacs.htm
PéLaca Creative Commons License 2004.05.20 0 1 43
Erről van szó! Kreativitás kérdése az egész. És filléres anyagok használata, méregdrága gyári holmik helyett. Csináltam én már májkrémes dobozból közgyűrűt is!
posthero Creative Commons License 2004.05.20 0 0 42
én is hasonlót készítettem. egy doboz fehér habkartonokból, aminek nincs eleje ás a teteje pauszból van. azon át világítom.

van modernebb/nagyobb változata is. egy leselejtezett irodai széket lecsupaszítottam (sima támlás szék, nem a forgós-liftes fajta).
a váz tetejére és két oldalára kartonkeretre ragasztott pauszpapír került. így mobil a pauszos tető meg oldallap, bármikor fotókartonra lehet cserélni ha szükséges. háta és alja sima fotókarton. így felülről és oldalról is szépen lehet világítani. és már nagyobb tárgyak is beleférnek. pl.: cipő, palack, váza, stb.

Előzmény: PéLaca (41)
PéLaca Creative Commons License 2004.05.19 0 0 41
Kicsit hüle vagyok ma. A Makróvilágitás címszó alatt van 2 kép. Megnézhetitek a többit is nyugodtan. Lehet kritikát is írni bátran. Kb fél éve fotózok, és szívesen veszek bármi nemű kritikát.
Előzmény: PéLaca (40)
PéLaca Creative Commons License 2004.05.19 0 0 40
Bocsi, elszúrtam a linket. Igy van helyesen: http://mappa.prim.hu/vtech/. Remélem így már begyün.
Előzmény: Szeder (39)
Szeder Creative Commons License 2004.05.19 0 0 39
Hmm, elérhető ez nem regisztrált embereknek is valahogyan?
Előzmény: PéLaca (38)
PéLaca Creative Commons License 2004.05.18 0 0 38
Hello Mindenki!
Én így oldottam meg. A "műterem" és a végeredmény: http://mappa.prim.hu/index.prm?f=958310378
Előzmény: denito (37)
denito Creative Commons License 2004.05.16 0 0 37
Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Szeretnek belekostolni a macrofotozasba, de mivel meg sosem probaltam, gondoltam obi vasarlas helyett, egyelore elotetlencsekkel probalkozom. Mar ki is neztem magamnak egy Hoya lencsesort (+1,+2,+4), de nem tudom, hogy melyik obimmal ad jobb eredmenyt. Azert lenne fontos tudnom, mert kulonbozo atmerujuek. Az egyik egy Canon 28-135 USM IS, a masik pedig egy szinten Canon 70-300 USM IS. Szerintetek, melyikre vegyem meg a Hoya szettet? Remelem, valaki tud segiteni! Koszi elore is!

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 36
Ha odamesz akkor lehetoleg ferfi eladot keress mert a nok pikkpakk elhajtanak (fingjuk nincs mit kersz ezert aszondjak nincs, tapasztalat...), kinezetre mint egy normal izzo csak kozepkek a buraja (van 60 es 100w-os).
Arra figyelj hogy jol szellozo helyre rakd mert jobban melexik mint a mezei izzo.
Előzmény: Ariel (32)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 35
Igen de ezzel vigyazni kell mert a digitgepek legtobbje elovillantast vegez. Sokszor 2..6 villantast is csinal mielott elsul (ezen kivul meg ott van a vorosszem csokkento, amit egyes gagyi gepeken nem is lehet kikapcsolni).
Van olyan slave aminel beallithato hogy hanyadik villantasra induljon igy 'atlepi' az elovillantasokat (mondjuk ez esetben a fenymeres nem lesz jo, ezert rekeszelni kell), persze ez nem ocsitja a slavet...
Előzmény: Ariel (34)
Ariel Creative Commons License 2003.07.31 0 0 34
szerintem minden jobb fotosboltban kaphato...
ha kozeperintkezos a vakud, akkor mindentovabbi nelkul hasznalhato..sot vannak olyan vakuk is, amikbe eleve benne van egy ilyen szenzor..
Előzmény: scipio2 (33)
scipio2 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 33
Nem tudjátok, hol lehet kapni olyan vakuszenzort, ami a gép vakujának villanására indítja el a másodvakut. Egyáltalán ez a rendszer használható-e a digitális fényképez?gépekkel?
Ariel Creative Commons License 2003.01.09 0 0 32
hali!

pár éve itt láttam, árat nem tudok.

TUNGSRAM Márkabolt
1097, Budapest Király u. 43-45.
E-mail: tungsram@alarmix.net

Előzmény: hirzel (31)
hirzel Creative Commons License 2003.01.09 0 0 31
Hai!
Hol lehet vásárolni napfény izzót? Pontos helyet kérek, nem vagyok pesti.
Lee
Tud valaki árat is?
szistipisti Creative Commons License 2002.08.30 0 0 30
Ne tünjek már teljesen lámának, itt a link helyesen: szistipisti oldala
Előzmény: szistipisti (29)
szistipisti Creative Commons License 2002.08.30 0 0 29
Van nekem is egy oldalam, ami foglalkozik az itt tárgyalt dolgokkal is "házilagos" szinten.
szistipisti oldala
Ha esetleg a link nem működne: www.szistipisti.ini.hu
Előzmény: hirzel (27)
Venyerin Creative Commons License 2002.08.16 0 0 28
A konverzios szuro technikailag OK, de nekem nagyon kényelmetlen. Ilen erősen sötétkék keresőben nem egy élmény komponálni, fókuszálni...
Előzmény: Ivan von Klein (26)
hirzel Creative Commons License 2002.08.15 0 0 27
Hi!
Ha már felmerült a dolog, engem is érdekelne, hogyan tudnék otthon maszek világítást ácsolni (kis befektetéssel)? Téma hasonló: makettek fotózásáról lenne szó: 5cm-50cm tárgyméret. A Sigma obim 300-nál tud makrózni, belefér kb 4-5 cm,, az alapzoomom használható a nagyobb képekhez, a géphez állvány van!
Lee
ui.: barátomnak van digit gépe, szar Coolpix 885 :-(, ami 4 cmről tud makrót - szépet! Ahhoz hogyan világítsak? Sejtem más a digit gépekre vonatkozó szabály.
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.08.14 0 0 26
Sot lehet konverzios szurot is hasznalni.
Ugyis allvanyrol megy a moka, lehet hosszab az ido.
Előzmény: Venyerin (25)
Venyerin Creative Commons License 2002.08.14 0 0 25
Szerintem a napfényizzós erőlködésnél sokkal egyszerűbb "rendes" halogénekkel világítani és műfényfilmet használni.
(Természetesen a studiovaku még egyszerűbb lenne, ha lenne...)

madjoe Creative Commons License 2002.08.14 0 0 24
venni a tungsram boltban napfeny izzot aminek a szinkepe olyan mint a nape (csak vonalas)
Kernem tisztelettel csak olyat irjunk le, ami helyes. Vonalas szinkepu izzo??? Ezt meg honnan sikerult? Raadasul a halogen izzo sem kifejezetten hideg fenyt produlal, bar egy normal izzohoz kepest tenyleg hidegebb egy arnyalatnyival. (2900-3200K a kb.2700 helyett... bar 4500 felett szokas csak hidegnek hivni)
Előzmény: Törölt nick (2)
Ariel Creative Commons License 2002.08.13 0 0 23
engem is erdekelnenek fenyek, foleg amit en barkacsolhatok "ossze". milyen izzo, milyen lampatest, hogyan csinaljunk softboxot. minden ilyen dolog nagyon erdekelne.. :D
Gyuszkó Creative Commons License 2002.08.13 0 0 22
Helóka!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egy ismerős megkért, hogy EOS D30 gépéhez szerezzek műtermi lámpákat, illetve árakat. Sajnos ebben a műfajban nem vagyok ismerős így nem tudom merre keresem ezeket. Ha tudtok segíteni azt előre is köszönöm.

Üdv Gyuszkó

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.31 0 0 21
Hali!
Nekem adj tanacsot hatterre mert probalkoztam sokmindenfele szovettel, de vagy nagyon zavaro volt a szovesuk, vagy marha draga volt. Ami meg egesz jo az a barsony de az nagyon beszoszosodik, letakaritani meg garantaltan nem lehet kefevel, legutobb ontapados cimkekkel szedtem le rola de nagyon melos es nem tokeletes.
Udv
GL
Előzmény: FrOkami (20)
FrOkami Creative Commons License 2002.07.31 0 1 20
Én csak úgy beestem ide, mert teljesen új vagyok ilyenféle Fórum ügyekben. De talán fogok tudni segíteni neked, ha még nem oldódott meg a világítási problémád, csak most nem sok időm van. Holnapután összeütök neked egy kis vázlatot és felrakom. Megadom azt is milyen anyagokkal érdemes foglalkozni, ha klassz árnyékmentes fényeket akarsz. Remélem egzakt lesz az ásványokhoz és pici tárgyakhoz.
Üdv.:
Előzmény: tapena (-)
Tie Creative Commons License 2002.06.30 0 0 19
Ok, így már értem. :) Köszönöm a kimerítő részletességű választ.

A bábuk nem feltétlenül csillognak. Van aki a fényes, van aki a matt lakkot részesíti előnyben. Általában ízlés kérdése, hogy melyikkel fújjuk le a kész figurát, bár vannak kivételek. Egy koszos, büdös ork hülyén néz ki, ha csillog-villog a fényes lakktól. :)

Még egyszer köszi a mindenre kiterjedő választ.

Jó éjt!

Előzmény: Százbolha (18)
Százbolha Creative Commons License 2002.06.29 0 0 18
A Minoltádnak Minolta AF bajonettje van.
Az általam ajánlott igen olcsó objektívnek pedig M42 menetes csatlakózója. (az ilyen csatlakozót általában MF Praktica, Chinon, Pentax gépekhez gyártották)

Tehát a Minolta váz és az objektív közé kell tenni egy átalakítót, amely a kettő között fizikai kapcsolatott teremt.

Természetesen AF nem lesz, de munkablendés TTL fénymérés igen.
Ez utóbbi azt jelenti, hogy nyitott rekesznél élesítesz, aztán lerekeszelsz, ellenörzöd a mélységélességet, majd a géppel fényt mérsz pl. _rekeszelőválasztó_ másnéven _időautomatika_ üzemmódban 'A' (kompenzálsz ha akarsz), legvégül kattintás. Javaslom, ne a gombot nyomd, inkább az időzítőt használd.

Ha már itt tartunk, akkor a szűrőkről se feledkezzünk meg. Ezek a bábuk csillognak. Érdemes lenne kipróbálni egy polárt.
Müfényhez meg közepes kék szürőt. Halogénhez a gyengébb fényszűrőt, stb, stb, stb

Százbolha

Előzmény: Tie (16)
Százbolha Creative Commons License 2002.06.29 0 0 17
Bocs, de közelfényképezésnél (ez kb. 1:2 leképezés lehet) nyilván nem f/8-at kell használni, hanem sokkal szűkebbet.

Bátran kell rekeszelni és a keresőben (akár segédfénnyel) mélységélességet ellenörízni.

Százbolha

Előzmény: Tie (14)
Tie Creative Commons License 2002.06.29 0 0 16
"MIN/M42 váltó + 135/2,8"

Most lehet, hogy körbe fogsz röhögni, de ez mi?
A 135/2,8-at még azt hiszem értem...

Előzmény: Százbolha (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!