Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

btkbol k 5 napja Creative Commons License 4165

itt , a nyilvanossag elott , nincs titkolnivalonk

Előzmény: zetkamilla (4164)
zetkamilla 5 napja Creative Commons License 4164

btkbol k,

Hogy tudom veled felvenni a kapcsolatot?

UDV

Kam

btkbol k 6 napja Creative Commons License 4163

barmilyen plusz extra nyilatkozattal cask gyanussa tenned magadat , nem vennenek komolyan , a burokracia kegyetlen , azt kell csinalni amit kovetelnek se tobbet se kevesebbet

Előzmény: btkbol k (4162)
btkbol k 6 napja Creative Commons License 4162

nem mondhatsz le JOGILAG az allami segelyrol , az ugyanazt jelentene minth azt irnad le hogy inkabb ehenhalok minthogy segelyt kerjek ...ilyen ember NINCS

Előzmény: lincon19468 (4159)
lincon19468 6 napja Creative Commons License 4161

Rendben köszönöm, tényleg csak a túlaggódás tört rám. Tudom, hogy lehet, hogy még 10 év mire kihúznak, de azért az elég sz@r lenne h elsőre kihúznak, és akkor ez miatt nem mehetek :( Bár nagyon meghúzva a nadrágszíjat összespórolható addigra, más nem eladom valamimet, mondjuk ha kihúznak az itthoni kocsi értelmetlenné válik. (házat nem szeretném eladni egy két három évig kijutás utánig, mert ugye mi van ha nem jön be az ember számítása, akkor itthon is kereshetnék albérletet vagy egy kisebb házat... :) 

Előzmény: Motley Fool (4160)
Motley Fool 6 napja Creative Commons License 4160

Erre mondjak azt, hogy tul gondolkozod a dolgot, vagy tul aggodod. 

Legegyszerubb ha van nehany millio a szamladon mikor az interju lesz es akkor nem kell magyarazkodni. 

Ha a haverod sponzoral akkor elmeletileg, de csak is elmeletileg lehetseges, hogy rajta hajtjak be azt a penzt amit te esetleg felveszel ha segelyt kersz. 

De ha most adtad be a zoldkartya lottora a jelentkezest akkor nem biztos, hogy egybol kihuznak es a sikeurl elso jelentkezesre akkor is kb 2 ev mire megvalosul a beutazas lehetosege. sokan csak tobbszori jelentkezes utan jutottak a zoldkartyahoz. Van ismerosom akit a tizedik probalkozas utan huztak ki. Es valahogy old meg, hogy 2-3 millio forint ott csucsuljon a bankszamladon mar jovel elobb mint hogy az interjura mesz. Nem csak azt nezik mennyi van bent hanem azt is, hogy miota van ott. 

Előzmény: lincon19468 (4159)
lincon19468 6 napja Creative Commons License 4159

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Tudom, hogy nem a legrosszabbhoz kell viszonyulni, ha eddig valahova kellett a pénz mindig a legrosszabb eshetőséggel számoltam, hogy ne érjen csalódás.   Csak azért estem kicsit pánikba, mert gondoltam elég mondjuk egy milla "költőpénznek", mert amint lehet munkába állnék, és ugye akkor már jobb a helyzet. Arra gondolom nincs lehetőség, hogy lemondok mindenféle állami segélyről  a beutazás előtt egy hivatalos nyilatkozatban.

Ezt a bekezdést találtam a hivatalos tájékoztatóban:

"Nem, nem kapnak támogatást azok, akik megkapják a DV vízumot,[...] Ezt bizonyíthatja egyrészt saját bankszámlával,
szponzori nyilatkozattal, a Form I-134-es nyomtatvánnyal (Affidavit of Support), melyet kitölthet az
USA-ban élő rokona vagy ismerőse, és/vagy egy amerikai munkáltató által kiállított állásajánlattal."

Az hogy USA-ban élő ismerős, az jelentheti azt, hogy pl gyerekkori barátom?(tehát semmi rokoni kapcsolat nincs köztünk)

Valamint ha aláírja az őt mennyiben érinti? (Megkérem hogy írja alá, de megbeszéljük hogy természetesen egy $ nem kell adnia akkor mi van?)

Motley Fool 6 napja Creative Commons License 4158

Soha ne a legrosszabbhoz probalj viszonyulni. 

Vedd a legdragabb helyet alapul es annal dragabbra keszulj fel. Akkor abbol nem lesz gond. Nem fog elfogyni a penzed ido elott es nem kell nyomorognod sem. Raadasul az a szamla elso ranezesre sem szur szemet az ugyintozoknek. 

Előzmény: lincon19468 (4153)
btkbol k 6 napja Creative Commons License 4157

itt floridaban peldaul a minimalis oraber ha jol tudom kb 9 $ , de a pincerek sok helyen orankent cask 2 dollart kapnak LEGALISAN mert azt mondjak nyaljak ki a vendeg popsijat hogy az adjon nekik sok BORRAVALOT , azaz a minimalis oraber se jelent SEMMIT mert kijatszak

btkbol k 6 napja Creative Commons License 4156

dehogy mondjak meg hova melyik allamba menjel , tuti hogy ezzel nem torodnek , lathatod , azzal torodnek hogy fel evig el tudd tartani magad ne jelentkezzel foodstampre peldaul mert ehes vagy , a foodstamp arra jo hogy ne halj ehen , vehessel olcso vacak kajat az itteni tescoban=walmart

btkbol k 6 napja Creative Commons License 4155

a bevandorlas FEDERALIS tema , az 50 kulon allam nem szolhat bele , kizart dolog hogy erdekelje a kormanyt hogy te hol akarsz majd elni ha kisorsolnak a lotton mert ugye azt akarod mint lehetoseget valasztani

btkbol k 6 napja Creative Commons License 4154

en semennyire nem vagyok benne a temaban mert nem lottoval jottem ki hanem hazassaggal es regen 1985-ben , amit irtam TALALGATAS , otleteles

lincon19468 6 napja Creative Commons License 4153

Tehát kb ha már minden ki van fizetve(repjegy, papírok ára...) akkor kell lenni úgy 6-7000$nak a számlámon, hogy ez ne legyen gond.

Nem tudom, hogy mennyire vagy benne a témában, én már úgy érzem eléggé átböngésztem minden ezzel foglalkozó hivatalos oldalt, viszont nem találom a kérdésre a választ. 

Az első kédés: Én választom meg melyik államba akarok élni, vagy megmondják hogy a 14555ös sorszámú ember Kalifornia, a következő Tennessee...

Másik kérdés:
http://www.dol.gov/whd/minwage/america.htm

Itt le vannak írva a minimum bérek. Mi van pl azzal ahol nincs megszabva? Hivatkozhatok arra hogy Alabama államba akarok letelepedni ahol lehet, hogy van olyan ember aki óránként $4 ért melózik és akkor ( 4*40 *25=4000) elég mondjuk $4000 bemutatni?

Előzmény: btkbol k (4152)
btkbol k 2014.12.12 Creative Commons License 4152

szamolj egy alacsony oraberrel , legyen 6 , 40 oras munkahet , kerekitsd fel 250-re , szorozd be 25-el = 6250 $ tenyleg sok esxa 6 dollaros oraber eleve alacsony volt , annyiert a mexikoi illegalisok se dolgoznanak a foldeken

Előzmény: lincon19468 (4151)
lincon19468 2014.12.12 Creative Commons License 4151

Köszönöm a választ, sajnos én is csak találgatni tudok :) Mert azért egy főnek szűkösen meg lehet élni 6 hónapig elég kevés pénzből is, de ha pl 6 hónapnyi átlag amerikai fizetést kérnek azért az már húzósabb. 

Előzmény: _Boros_Tás._ (4150)
_Boros_Tás._ 2014.12.10 Creative Commons License 4150

Allas ajanlat nem kell elore, de fontos hogy legyen minnel tobb penz az ember szamlajan.

Nem tudom mi az a minimum osszeg, de szerintem legalabb 6 honapra elegendo penz mar megfelel nekik.

Persze ez csak talalgatas reszemrol.

Előzmény: lincon19468 (4149)
lincon19468 2014.12.10 Creative Commons License 4149

Sziasztok!

Jelentkeztem az USA vízumlottóra, viszont az alábbira semmi konkrétat nem találtam:

"Anyagi fedezet
: A DV vízumkérelmezőknek igazolniuk kell, hogy nem válnak közteherré az Egyesült Államokban.  Ezt bizonyíthatja egyrészt bankszámlával vagy szponzori nyilatkozattal, amelyhez az I-134-es számú nyomtatványt kell használni, melyet kitölthet az Egyesült Államokban élő rokona vagy ismerőse.  Másrészt, az USA-ból érkező, ottani munkáltató által kiállított hivatalos állásajánlat is elfogadható."

Ez hogy van konkrétan? Meg van szabva hogy egy főnek mennyi pénz kell, hogy legyen a bankszámláján?(Csak én egyedül mennék ha esetleg... )

Állásajánlat muszáj, hogy előre legyen, vagy meg van szabva, hogy beutazást követő két hónapon belül ha nem mutatok be egy munkaszerződést elvesztem a zöldkártyát?

Előre is köszi a válaszokat :)

tibony 2014.11.04 Creative Commons License 4148

Tisztelt,StalkerNZ

Csak a kisorsoltnak kell megfelelnie a felteteleknek,de a koltsegek viszont egyeni.

Ket fonek ez osszesen bele fog kerulni kozel egy millio forintba.JELENTKEZES REPJEGY,RENT,DEPOSIT.Csak a legfontosabbakat emlitve.

Tibony

StalkerNZ 2014.11.03 Creative Commons License 4147

Köszönöm a támogatást elküldtem a jelentkezés a feleségem is neki főiskolája van. Remélem egyikünknek sikerül és 2016-ban már valahol USA-ban fogunk élni.

Régi álom  USA ez a második év hogy próbálkozunk.

tibony 2014.11.01 Creative Commons License 4146

Vilagszerte 100ezer fot sorsolnak ki,de csak 50ezer kap zoldkartyat!!!

FONTOS MEGJEGYEZNI!!!

tibony 2014.11.01 Creative Commons License 4145

Tisztelt,Stalker NZ!

Meg annyit,hogy ha kihuznak ujra el kell kuldeni egy ujabb jelentkezest.

Ha megfelelo lesz az is, kapsz utasitast mit kell tenned majd.Az interjura a Magyar papirok kellenek nem kell forditani Angolra.Keress egy fenykepeszt es add meg neki a parametereket pixel stb.tedd fel egy pendrive-ra.Max image file240KB,min.dimension 600pixels, 24 bit color depth stb.A jelentkezeskor ha nem megfelelo a meret az arany az arc stb.nem tudod elkuldeni a jelentkezest.A photo validator-ral tudod ellenorizni a kepet.

LET"S GO -TO  AMERIKA- !

Tiborny

Előzmény: tibony (4144)
tibony 2014.11.01 Creative Commons License 4144

Tisztelt,StalkerNZ.

A legtobb amit tehetsz add be a jelentkezesedet a hatarido nov,3. 12pm,tehat az amerikai ido szerinti.

Majd meglatod,milyen iskolai vegzettseget kernek,vagyis Te jelolod be majd a high school vagy a high school diploma negyzetet.-Jelold be az utobbit-

Ha kihuznak raersz foglalkozni a vegzettsegeddel a levelezon szerzett erettsegi is kozepiskolai vegzettseg,viszont itt Amerikaban ugy tudom a 12 ev iskola ev a high school.Egyebkent eleg bonyolult az ovodatol kezdve az iskolai dolog.

Ha ki fognak huzni,majd kerdezd meg az amerikai nagykovetseget,ok hitelesen megmondjak majd a valaszt,addig kar vele foglalkozni.Legfontosabba jelentkezes abban is az elektronikus fenykep.Ez a legnehezebb resze egyenlore a jelentkezesnek.Ha kihuznak 2015 ev vegen,vagy 2016 ev elejen kell menned interjura.kedd reggel 6ig van idod!-Magyarorszagi idot alapul veve.Itt hefo ejfel lesz akkor.

Tibony

Motley Fool 2014.10.29 Creative Commons License 4143

A kerdesedre a valaszt a forum latogatok kozul senki nem tudja elore megmondani. 

Proba szerencse alapjan megy a dolog, ha esetleg lenne meg masik vegezettseged az esti gimi utan akkor nem torodnenek vele az szinte 100%.  

Valojaban a gond ott van, ha kihuzzak a neved akkor mar penzbe kerul a tovabbi folyamat es mire az interjura kerulsz legalabb 200000 forintba kerulnek a szukseges papirok. 

Ha ott valamiert nem felelsz meg akkor buktad a penzt es a bele fektetett idot. 

Velemenyem szerint ha vagysz amerikaba akkor megkell probalni.

Nem tudom a jelentkezok szamat MO-rol de minden evben kb 140-150 ember kerul kihuzasra. 

Előzmény: StalkerNZ (4141)
borzalomakobon 2014.10.29 Creative Commons License 4142

mit kovetelnek az iskolai vegzettseggel kapcsolatban ? te mar tobbszor olvastad tehat tudnod kellene,,,isten bizony nem kotekedek csak ra akarlak vezetni a megoldasra , hagyd hogy segithessek a kerdeseimmel

Előzmény: StalkerNZ (4141)
StalkerNZ 2014.10.29 Creative Commons License 4141

Ja ezért kérdezem hogy van egyáltalán értelme jelentkeznem? Tegyük fel kihúznak megyek konzuli interjúra ott mit fognak mondani az iskolai végzettségemmel kapcsolatban?

borzalomakobon 2014.10.29 Creative Commons License 4140

ertem , sorsolas UTAN nyomoznak le ha kihuztak , azaz jot irtam az elobb is

Előzmény: StalkerNZ (4139)
StalkerNZ 2014.10.29 Creative Commons License 4139

Így folytatódik a szöveg.

"Amennyiben Ön nem felel meg a végzettséget vagy szakmai gyakorlatot előíró követelményeknek, akkor
a jelentkezését érvénytelenítik a vízum interjú alkalmával, és sem Önnek, sem családtagjainak nem
állítanak ki vízumot"

Előzmény: borzalomakobon (4138)
borzalomakobon 2014.10.29 Creative Commons License 4138

a zoldkartya lotto olyan mint az erdeti lotto , vagy kihuznak vagy nem , mivel tobb tizmillio jelentkezik kizart dolog hogy teged es barki mast lenyomozzanak sorsolas elott

Előzmény: StalkerNZ (4137)
StalkerNZ 2014.10.29 Creative Commons License 4137

Zöldkártya lottóra jelentkezhetek ha esti gimnáziumban érettségiztem? Egyáltalán van esélyem esti gimnáziumban szerzett érettségivel a zöldkártyára?

Ezt találtam a ZK lottó tájékoztatóban.

"A törvények és rendeletek megkívánják, hogy minden jelentkezőnek legalább középiskolai vagy az ezzel
egyenértékű végzettsége legyen, vagy az elmúlt öt éven belül szakmai gyakorlata egy olyan szakmában,
ami legalább két éves képzést vagy szakmai gyakorlatot igényel. A „középiskolai végzettség vagy azzal
egyenértékű” meghatározása a 12 éves általános és középiskolai tanulmányok sikeres befejezését jelenti
az Egyesült Államokban vagy egy ezzel összehasonlíthatóan azonos értékű képzést egy másik országban.
Kizárólag nappali tagozatos tanulmányokra vonatkozik ez, levelező vagy egyéb bizonyítvány (mint
például a G.E.D) nem elfogadható. A végzettség és szakmai gyakorlat bizonyítására vonatkozó
okmányokat a vízumtárgyalás során kell benyújtani a konzuli tisztségviselőnek."

6tg 2014.10.29 Creative Commons License 4136

remenytelen , felejtsd el , tobb mint 10 millio mexikoi csinalja illegalisan de haboritatlanul , magyarok legfeljebb az o rabszolgai lehetnenek allati sorban 

Előzmény: Rebi_92 (4134)