Keresés

Részletes keresés

vrev Creative Commons License 2013.12.18 0 0 3594

talalt,de nem hiszem hogy el tudok menni miamibe mert hiaba vagyok itt 1985 ota de a niagratol nyugatabbra meg nem voltam es muszaj vegasba mennem , az a vilag kozepe mert onnan az allegiantaval mehetynek fapadosan hawaiba de nem merek mert legagyiznak az itteni sznobok es ezert inkabb magan repulogepet berelek , no kidding , egyebkent mikortol meddig vagy miamiban mert ha megis mennek oda egy malnaszorpre beulnek valahova veled ugyanis gout=koszvenyem van es semmi alkoholt nem ihatok augusztus ota

Előzmény: tibony (3593)
tibony Creative Commons License 2013.12.18 0 0 3593

Tisztelt,TYGVG!

 

Az egy sörre a  meghívás most Miami-ban szól,nem Budapesten.

 

Ha talált,akkor jó,ha nem,bocs!

 

Üdv.Tibony

vrev Creative Commons License 2013.12.18 0 0 3592

nem tevedsz ! miert nem irod ide ki az e-mail cimemet ? en kerlek ra , szerintem nem ellenkezik az index szabalyaival

Előzmény: tibony (3591)
tibony Creative Commons License 2013.12.18 0 0 3591

Szia!

 

Lehet,hogy én tévedek,de a megérzésem az,hogy nem.

 

Az E- mail második rézse az Zolo.

 

Ha nincs meg akkor bocsánat a zavarásért!

Előzmény: vrev (3590)
vrev Creative Commons License 2013.12.18 0 0 3590

Szia! megneznem azt az e-mail fiokomat ha emlekeznek ra , olyan sok van hogy nem emlekszem , ird ki ide hogy mi az az e-mail cimem mert en is kivan csacsi vagyok , mit csinalsz miamiben ? EN MEG MEGYEK VEGASBA FEBRUARBAN , muszaj maganrepcsivel mennem hogy az itteni olvaso es irotarsak le ne gagyizzanak , te is tapasztaltad mennyire sznob itt jo par nick , kellemes karacsonyt es BUEK neked es sok sikert sok DOLLART

Előzmény: tibony (3589)
tibony Creative Commons License 2013.12.18 0 0 3589

Hi tygvg,

 

Wrote to You,but yours E-mail is failed.

 

What obout You?

janekk7? Creative Commons License 2013.12.15 0 0 3588
Szia zsivány!
Érdeklődnék tudsz-e dél kalifoniában festés tapétázás,munkákat,vagy lakás házfelújítás.köszönöm
vrev Creative Commons License 2013.12.12 0 0 3587

jo ucsorgest del kaliforniaban , en most tervezem hogy orlandobol elmegyek eszakra egy kis havat latni , hogolyozni

Előzmény: zsivany4 (3586)
zsivany4 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 3586

Szia vren;

 

Koszi az informaciot. Nekem is van egy kis tapasztalatom a hoval kapcsolatban,

mert 12 evet eltem Del-Dakotaban.  Jelenleg Del-Kaliforniaban lakok es telen nem

megyek innen sehova.  Latom, hogy a hegyekben van ho, ennyi eleg nekem.

Előzmény: vrev (3583)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3585

Since April 1, 1992, when this Act became law, all drivers have been required to have a CDL in order to drive a Commercial Motor Vehicle. The Federal Highway Administration (FHWA) has developed testing standards for licensing drivers. U.S. states are able to issue CDLs only after a written and practical test have been given by the State or approved testing facility.

Előzmény: F.K 79 (3575)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3584

Milyen szak?

Előzmény: iranyusa (3567)
vrev Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3583

viccbo lirhattak a lapatolast mert az mindenhol pick up truck-okkal tortenik aminek az orrara egy havat tolo homoru acellapatot szerelnek , connecticutban az egyik legjobban fizetett munka volt mert ugye a benzintol mindent felszamoltal

Előzmény: zsivany4 (3582)
zsivany4 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 3582

Szerintem nem lehet ugy megnyerni embereket, hogy kapasbol ellent mondok neki.

 

Gondolom, hogy holapatolas az van,  New York, NY ban is es Spokane, WA - ban is.

Persze munkavallalasi engedely nelkul az is bonyolult lehet.

Ha valaki beszel spanyolul akkor a deli allamokban lehet fuvet nyirni. Csak ahhoz

Mexikobol kell erkezni, szoval nosza Mexico City, es onnan stoppal az USA hatarhoz,

es onnan gyalog a hataron keresztul.  Vannak magyarok akik meg is csinaljak.

Gondolom nem lehet kellemes.

 

Angol nyelvtudas az hasznos az USA-ban eleshez.  Sokan a magyarok, es mas nemzetiseguek

kozul, meg hosszas USA tartozkodas utan, sem tanulnak meg jol angolul.  Ez is van.

 

Gyakorlatilag is lehet tapasztalni. Nem szukseges elhinni azt amit masok mondanak.

Egy Shengeni utlevellel, mint a magyar utlevel be lehet jonni az USA-ba 90 napra legalisan.

Lehet probalkozni es megtapasztalni az USA helyzetet, es ha nem mukodik az itteni helyzet

legalisan vissza is lehet menni az EU-ba.  Ezt minden evben ujra lehet probalni legalisan.

Hat, mondjuk a munka vallalas az nem legalis.  Ha valaki az erkezes utan 90 napon belul

elhagyja az USA-t az legalis.  Es akkor a kovetkezo evben ujra beengedik 90 napra.

 

Az ugynevezett ESTA regisztracio kell. Ezt 72 oraval a megerkezes elott kell kervenyezni

az Interneten keresztul. Ennyi.

 

Előzmény: sani07 (3579)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.12.10 0 0 3581

Nulla nyelvtudás? Úgy nem fogsz nyelvet tanulni semmilyen országban, hogy előtte az alapokat nem fekteted le. 

Előzmény: Törölt nick (3578)
vrev Creative Commons License 2013.12.04 0 0 3580

hogyne tudnek , onkentes=ingyenes holapatolas new yorkban

Előzmény: Törölt nick (3578)
sani07 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 3579

Magyarul tudsz az latszik, keress inkabb itthon munkat.

Előzmény: Törölt nick (3578)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.04 0 0 3578

Sziasztok valaki tud téli munkát az usában nulla nyelv tudás, de csak a nyelvet tanulnám kint meg egy kis világ látás.

vrev Creative Commons License 2013.12.02 0 0 3577

nincsenek illegalisan dolgozo magyar kamionosok itt , lengyelek voltak de lebuktak chicagoban

Előzmény: F.K 79 (3575)
romesz Creative Commons License 2013.12.02 0 0 3576

Szia

 

Elso ugraskent az USA-ban szerzett hivatasos jogsi szukseges, CDL a neve.

Ezt az kapja meg akinek az USA-ban legalabb egy eves "urvezetoi" jogsija. 

 

Munkavallalasi engedely is szukseges es ezen kivul tartozkodasi engedely. 

Előzmény: F.K 79 (3575)
F.K 79 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 3575

sziasztok! érdeklödnék van itt valaki aki kamionosként dolgozik az usa ban érdekelne hogy lehet kijutni dolgozni milyen papirok és engedélyek kellenek hozzá. köszönöm!!

iranyusa Creative Commons License 2013.11.02 0 0 3574

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Igen, még tavaly ősszel jelentkeztem, és sorsoltak ki. Visszaküldtem a papírokat, csak mivel nincsenek kint rokonaim/barátaim, így nem tudtam megadni kinti levelezési címet, amire majd kiküldik a zöldkártyát. Ezzel is még futok pár kört, mert a KCC is újfent kérte most tőlem e-mailben ennek pótlását. A követségen mondták, hogy valamilyen szponzori papír kellene. Ez lehet rokoni (nálam nem játszik) vagy egy állásajánlat. 

 

Köszi az eddigi, és jövőbeni infokat.

Szép estét mindenkinek :)

sani07 Creative Commons License 2013.11.02 0 0 3573

Elnezest, rosszul fogalmaztam. Ha nem eleg a toke, akkor szukseges ez valoszinuleg. Ha van eleg mani, akkor nem kell allasajanlat.

Előzmény: sani07 (3572)
sani07 Creative Commons License 2013.11.02 0 0 3572

Romesz, mindig is kellett anyagi hatteret felmutatni a nyertesnek, kulonben nem kapott zk-t. Ez teljesen logikus egyebkent, hogy ne menjen ki valaki nulla tokevel, hiszen akkor azonnal allami segelyre szorulna.

Előzmény: romesz (3569)
apojani Creative Commons License 2013.11.02 0 0 3571

Lehet, hogy változott/szigorodott?
http://hungarian.hungary.usembassy.gov/dv_interview.html

" Az interjúhoz szükséges okmányok listája
.
.
. Anyagi fedezet: A DV vízumkérelmezőknek igazolniuk kell, hogy nem válnak közteherré az Egyesült Államokban.  Ezt bizonyíthatja egyrészt bankszámlával vagy szponzori nyilatkozattal, amelyhez az I-134-es számú nyomtatványt kell használni, melyet kitölthet az Egyesült Államokban élő rokona vagy ismerőse.  Az USA-ból érkező, munkáltató által kiállított hivatalos állásajánlat is elfogadható…"

Előzmény: romesz (3569)
apojani Creative Commons License 2013.11.02 0 0 3570

?
Tavaly jelentkeztél és ki is sorsoltak??
Ez tuti?


"..Az E-DV-re történő jelentkezés interneten történik, az amerikai kormány hivatalos weboldalán.  A KCC nem értesíti postai úton a nyerteseket.  A KCC, a konzul vagy az amerikai kormány sosem küld értesítést e-mailen a Diversity programmal kapcsolatban.  Minden jelentkező leellenőrizheti, hogy sikeres volt-e a jelentkezése az Entry Status Check weboldalon keresztül,  hogy kisorsolták-e vagy sem. A jelentkezőknek tanácsos megtartaniuk hivatkozási számukat a jelentkezéstől egészen addig, amíg meg nem kapják a vízumot…"  

 

(Innen: http://hungarian.hungary.usembassy.gov/diversity_visa_hu.html )


Nem a szavahihetőségedet vonom kétségbe!!
Úgy tudom hogy a sorsolás a jelentkezés utáni 2. évre szól. Idén a 2015 évre kehet jelentkezni.

Előzmény: iranyusa (3567)
romesz Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3569

"Tavaly jelentkeztem a green card lottery-re, és ki is sorsoltak. Ahhoz, hogy megkapjam a vízumot, valamilyen sponsorship vagy állásajánlat papírt fel kell mutassak az interjún."

 

Ez nem jellemzo a zold kartya lottora. Akiket kihuznak azok ha megfelelnek a felteteleknek akkor megkapjak a beutazasi engedelyt es erkezes utan intezik a munkat. Nem szukseges sponsor az interjura.

Előzmény: iranyusa (3567)
egerszegi Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3568

Muegyetemi diplomaval tudnod kell, melyek azok a nagy cegek akik foglalkoztatnak hozzad hasonlo szakembereket. Mindegyik honlapjan fennvannak az allasajanlataik.

 

Ha informatikus vagy, egyszeru, kismillio lehetoseged lesz, tessek szepen elkezdeni a nagyoknal, ott sokkal eselyesebb hogy lesz mindenfele szintu munka. IBM, HP, Oracle, Microsoft, ... Esetleg ha van mar tapasztalatod egy adottiparagnal, akkor ott (pl ha voltal IT-s egy magyar banknal, akkor el lehet kezdeni a penzugyi cegeknel is sorban jelentkezgetni.)

 

Ha mas mernok, akkor a szakteruleted szerint probalkozz. Nekem az a tapasztalatom hogy keresnek mindenhol jo szakembereket, de fel kell keszulni rendesen, normalis (amerikai stilusu) oneletrajz, mi az amiben jo vagy, mit tudsz te adni nekik, miert fogsz kemenyed dolgozni. Fontos hogy ismerd meg a ceget interju elott. Es nagyon sok helyen teljesen oke elso interjunak a skype.

Előzmény: iranyusa (3567)
iranyusa Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3567

Sziasztok!

 

A tanácsotokat szeretném kérni. Hol érdemes USA munkát keresni? Tavaly jelentkeztem a green card lottery-re, és ki is sorsoltak. Ahhoz, hogy megkapjam a vízumot, valamilyen sponsorship vagy állásajánlat papírt fel kell mutassak az interjún. A magánéletemből sajnos nincsenek kint rokonaim/barátaim. Egyébként műszaki egyetemi diplomával rendelkezem.

 

Előre is köszönöm a segítő válaszaitokat.

zsivany4 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 3566

Vagy negativ hozzaszolas van, vagy semmi.  Unalmas itt. Megyek mashova.

 

Ty_Malone. Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3565

Nem kell vele torodni, Desert Hotsprings kicsit megviselte mar. Nagy a szarazsag es sokat fuj a szel. 

Előzmény: egerszegi (3562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!