Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Cebrail21 2014.10.28 Creative Commons License 4364

Az almandin nem mágnesezhető. Hőkezeléssel mágnesessé tehető ugyan, de a hőkezelés növeli a költségeket, így nem éri meg egy légypiszoknyi arany miatt néhányszor tíz deka zagyot hőkezelni. Akkor már érdemesebb a  tállal addig folytatni a mosást, amíg az almandin el nem tűnik, és akkor mágnessel kiszedhető a magnetit, mindenféle hőkezelés nélkül is.  

Előzmény: Totyorgo (4359)
Barocker 2014.10.28 Creative Commons License 4363

Első nekifutásra a sűrítményből a mágnesezhető anyagok összefognak aranyszemcséket is, még ha ez nem is túl látványos. Tehát veszteséget generál. Többszöri átmágnesezéssel, és szitaszövet közbeiktatásával szokták a tömbösödésből fakadó aranyveszteséget csökkenteni, de elég hosszadalmas, főleg nagyobb mennyiségnél. Persze mindenki maga dönti el, hogy 1. mi az az idő, ami neki megéri ráfordítani. 2. mennyi az a veszteség, amit jó szívvel el tud engedni. 

Automatizálásra lehetőség lenne forgó, szegmensekből álló mágnesrudakat használni a "medence" fölött, még nedves közegben. Kiiktatva a szárítás idejét. 

Előzmény: Totyorgo (4362)
Totyorgo 2014.10.27 Creative Commons License 4362

Én egy 6*6*3cm-es neodym mágnest használok.erre a célra. Tökéletesen bevàllt. 

Barocker 2014.10.27 Creative Commons License 4361

Bocs, de nem ez lenne a lényege a fórumnak? Ötletek feldobása, megvitatása? Persze értelmes, emberi kereteken belül. Egyébként a módszer, amit felvázoltál nagyon régóta használt fogás! Leginkább kis anyagmennyiségeknél jellemző, hogy előtisztítást végeznek vele. Sajnos a teljes tisztításhoz nem elégséges. Ugyanis hiába a vastartalmú kristály és a legerősebb állandó mágnes, ha az a 30% nem elégséges minden esetben a szeparációhoz. Elektromágnest használva lehet javítani a dolgon, azonban még ez sem segít annyira, hogy fejlesztéseket indítsanak ebbe az irányban.

Totyorgo 2014.10.27 Creative Commons License 4360
Hoppá! Visszaolvastam régebbi beirásokat. Rájöttem, hogy jobb ha nem osztok meg veletek semmiféle okosságot!!!
Totyorgo 2014.10.24 Creative Commons License 4359

N. László Endre könyvében van egy rész, ahol a riport alany azt mondja 

"Jó lenne ha kitalálnának egy olyan mágnest, ami az aranyat kiszedi..."

Nos! Forditsuk meg a dolgot. Minden mást szedjen ki, csak az arany maradjon "maradéknak" nem lehetetlen. Ha a padról lekerült anyagot a fehér, vagy sárgának nevezett kvarc homoktól megtisztitjuk, ami a benne lévö összetevök közül állitólag a leg könnyebb, akkor a maradék bizony mágnessel kivehetö. Az a vörösgránát homok, aminek van rendes becsületes neve is (Almandin) az bizony több mint 33% vasat tartalmaz. Van még benne aluminium és szilicium is, de ez most lényegtelen. Szóval ha kiszáritjuk a zagyot annyira, hogy pergösek legyenek a szemek akkor ez a mutatvány sikerrel zárulhat. 

Köszönöm a figyelmeteket, legyen szép napotok!

losznya 2014.10.20 Creative Commons License 4358
losznya 2014.10.20 Creative Commons License 4357
Esp_ 2014.09.04 Creative Commons License 4356
losznya 2014.09.01 Creative Commons License 4355

Ha a Google keresőbe beírod mindent meg fogsz találni ezzel kapcsolatban.

Hol használnád?

Ha dunai méretű szemcséket szeretnél megfogni vele és kavicsban ritka, inkább homokos anyagot lapátolnál rá akkor igényel némi módosítást.

Előzmény: spemc (4354)
spemc 2014.08.30 Creative Commons License 4354

a bazzoka amire gondoltam asszem

spemc 2014.08.30 Creative Commons License 4353

üdv

korrábban láttam itt a fórumon aranymosó padod

olyat amit gyorsabb vízfolyáshoz kell tenni és csak lapátolni kell a homokot rá.

volt itt olyan aki saját maga készítette és volt egy amerikai oldal ahol 3-4 féle is volt.

ezekről tudnátok linket föl tenni?

köszönettel ádám

losznya 2014.08.23 Creative Commons License 4352

Megtisztelsz vele!

Természetesen az árát kifizetem!

Előzmény: dez1 (4351)
dez1 2014.08.21 Creative Commons License 4351

A felét ettől függetlenül odaadom, kipróbálod.

Előzmény: losznya (4350)
losznya 2014.08.21 Creative Commons License 4350

Szia!

Köszönöm a lehetőséget, de nem akarnám lenyúlni a nehezen megszerzett javakat.

Viszont itt találtam használhatót. 1000 HUF+ÁFA a használt, na meg persze postaköltség.

http://www.katonaiwebaruhaz.hu/katonai-termekek/katonai-pokroc.html

Köszi mégegyszer.

Előzmény: dez1 (4348)
)CDX( 2014.08.21 Creative Commons License 4349

Aranymosás itt, hogy mik vannak? :-)))

dez1 2014.08.21 Creative Commons License 4348

Hát annyi nincs, kb. 1 pokróc. de akár neked is adhatom....

Előzmény: losznya (4345)
losznya 2014.08.19 Creative Commons License 4347

Szia!

Növesztettem még egy párat. Most úgy nézek ki mint Siva csak nem vagyok olyan kék.

:)

A két pokrócnyi méret nem egyszerre van a padon!

Előzmény: vadi58 (4346)
vadi58 2014.08.19 Creative Commons License 4346

Losznya, hát neked hány kezed van ??? Valami extra paddal készulsz a találkozóra?

Előzmény: losznya (4345)
losznya 2014.08.19 Creative Commons License 4345

Szia!

Előre is köszi a lehetőséget! Hol fusunk össze?

Mekkora lenne a fele annak az anyagna? Csak azért kérdezem mert nekem elég nagy darab kellene, pontosan két pokrócnyi méret.

Előzmény: dez1 (4344)
dez1 2014.08.19 Creative Commons License 4344

Helló!

Fussunk össze valamikor , megmutatom azt a posztókinézetű nagy darab szövetetet, amit az egyik rokonomtól tarháltam, ha megtetszik, a felét neked adom.

Előzmény: losznya (4330)
bink 2014.08.18 Creative Commons License 4343

Csupán kikapcsolódás képpen érdekel,nem meggazdagodás motivál. és a szabadban lennénk eggyütt. a kényelmetlenséget meg elviseljük ,ráfér a gyerekekre is.sajnos a duna messze van tőlünk így csak pár napot tölthetünk ott. erre meg csk kis folyók vannak

losznya 2014.08.18 Creative Commons License 4342

Ha csak a végeredményért csinálod a hagyományos módon, akkor valóban gyötrelmes, fájdalmas meg unalmas, sőt a szúnyogok is zavarnak.

Viszont sokunknak éppen ez az "unalmas és hosszadalmas folyamat" a kikapcsolódás.

A végén meg az a sárga valami, az igazolása annak, hogy jól éreztűk magunkat.

Előzmény: Nyuszi62 (4341)
Nyuszi62 2014.08.17 Creative Commons License 4341

Egyébként   tapasztalatból mondom, hogy elég unalmas az aranymosás, főleg gyerekeknek. Az első 5 percben még érdeklődnek, később ráunnak, mert lassú folyamat, és elég soká hoz eredményt,(pont úgy mint a horgászat.)

Plusz még nyáron is millió a szúnyog, úgyhogy családi nyaralásnak nem ajánlom.

Előzmény: bink (4337)
aranykeny 2014.08.15 Creative Commons License 4340

Szia!Töltöttem fel jobb minőségű képet megtalálod az előző linken.

Előzmény: vadi58 (4339)
vadi58 2014.08.13 Creative Commons License 4339

Szia! Sok szerencsét a görög próbához - majd írjál, hogy milyen eredménnyel jártál. Sajnos a képeid nagyon elmosottak, úgyhogy nem tudunk bennuk gyönyörködni. Próbálj élesebb képeket késziteni.

Előzmény: aranykeny (4338)
aranykeny 2014.08.12 Creative Commons License 4338

Üdvözlet mindenkinek 

Először írok a fórumra.

Nagyon megtetszett az aranymosás régebben papámal jártam aranyat mosni de ő salynos strokot kapott és most egyedül járok néha mosni.

Az idén úgy alakult hogy görögbe megyünk nyaralni és rájöttem hogy ott rengeteg az arany régebben a fórumon is említették! 

Itt van egy kép ezt két tálban találtam:

http:/indafoto.hu/aranykenyer/imige/21559035-8c41ecb2/user

bink 2014.08.12 Creative Commons License 4337

Üdv!

Köszönöm.És örülök,hogy ilyen rendes emberekkel is lehet találkozni akik megosztják a tudásukat.Elismerésem.

Előzmény: losznya (4336)
losznya 2014.08.12 Creative Commons License 4336

Szia!

Itt koncentráltan megtalálsz mindent.

http://aranymosasitthon.blogspot.hu/

Jó művelődést!

Előzmény: bink (4335)
bink 2014.08.12 Creative Commons License 4335

Szia

Az jó lenne  A dunát sajnos tapasztaltam,hogy szeszélyes tavaly elmentünk  horgászni és pont akkor volt egy áradás rajta. És elég messze is van. Nyaralásnak jó lenne.Igazábol a gyerekekel jó szorakozás lenne és kikapcsolódás nekünk, imádnak dagonyázni. horgászat unalmas nekik. sajnos a facebook-on nemvagyok fen és nem is látogatom.Azért köszönöm és esetleg ha úgy alakul szívesen megnéznénk.

Előzmény: Nyuszi62 (4334)