Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

vadi58 2014.07.28 10:30:49 © 4327

Egy kis újdonság.

Kedves barátaim, ez év júliusától a német TOP GEO Mineralienhandel GmbH nagykereskedelmi céggel egyut, az ALU program keretében, elkeztuk gyártani és forgalmazni a konnyített aranymosó tálakat alumínium pléhbol.
Ezek identikussak a GopanKa féle tálaim kínálatával, csak konnyebbek. A komplett kínálat a mellékelt linken érheto el -  http://www.topgeo.com/gold-pans

borzolee 2014.07.27 10:52:48 © 4326

Üdv Mindenkinek!

Régen írtam már, víen is csak csónakázni mentem...meg a fövenyt lesni...

Kezdőknek és  kíváncsiaknak, mit is írnak a témáról...

http://mno.hu/szembeszed/igy-kell-otthon-aranyat-csinalni-nekunk-sikerult-1237880

Örömmel látom egy újabb kis összejövetel hírét.

Az átmosott föveny fogalmán túl szerintem a "nyaralások" után és iskolakezdés előtt, sokan benne lennének..

Köszönet ha ismételtetik!

Ciao:

Zoli

nagylacik 2014.07.25 19:58:07 © 4325

Szia !

Mi augusztus 04-11-ig vagyunk Királyrét fölött Szénpatakon.

A telefonom 06 20 9549 536 küld át a tiédet és hívlak !

A nagylacik1@gmail.com címen levelezhetünk is !

várom  a válaszod !

Üdvözlettel !

Nagy László

Előzmény: TrotorC (4323)
ascona71 2014.07.23 19:00:11 © 4324

Szia!

Nem nagyon vagyok kompetens nyilatkozni, de a nálam tapasztaltabbak lehet, hogy mossák a fövenyt ! :)

Így azt javaslom, hogy a Facebook oldalon keresd az aranymosókat, ott nagyobb az élet, mint itt.

Egyébként , ha visszaolvasol, vagy igen nagyra becsült , tapasztalt, szakavatott, sporttársak által , igényesen összerakott  Aranymosó oldalt megnézed, ott videó felvételeken- fotókon, nagyon szépen végigkövethető a művelet,minden fortélya .

Üdv ! 

Előzmény: nagylacik (4322)
TrotorC 2014.07.22 10:38:21 © 4323

Szia, ha még aktuális, keress az elérhetőségemen.

Üdv

TC

Előzmény: nagylacik (4322)
nagylacik 2014.07.20 19:25:45 © 4322

Sziasztok !

Tudnátok-e segíteni?

Egy cserkészcsapat parancsnoka vagyok, augusztusban a Börzsönyben táborozunk és szeretném  a gyerekeket megismertetni az aranymosás alapjaival.

Ki tudna segíteni?

Üdv !

Colos

Gizmoguru 2014.07.07 22:37:17 © 4321

Rég írtam.

Ma lent voltam Agárdon a családdal pancsizni , és összefutottam egy félig-meddig kollegával.

Fémkereső detektorral bogarászott a strandolók között , és beszéltem is vele egy keveset.

Végre láttam egy Minelab CTX 3030-ast, enyhén tuningolva, munka közben.

Megint megjött az ihlet, muszáj lesz lemennem átmaszírozni egy kis fövenyt valamelyik nap .

ascona71 2014.07.03 23:39:39 © 4320

Sziasztok!

Olvasom az oldalt....Remélem mindenki a parton :)

Sok a munkám ,ezért sajnos Én nem jutok le gyakorolni.

Amennyiben újabb találkozót szerveztek, már eszközzel csatlakozom hozzátok ! 

Sok sikert Mindenkinek !

dez1 2014.07.03 11:01:35 © 4319

Képzeljétek, tegnap voltam a gödi dunaparton. Eléggé kavicsos volt a terep azon a szakaszon, nem mutatta magát, ezért feljebb próbálkoztam fák mögött ásogattam - nem nagy sikerrel, 1 helyen találtam valamicske szemcsét.

Ami érdekes volt, hogy aszon a szakaszon az ártéren nagy és mély gödröket csinált a DUna. És pont amikor lementünk, akkor kezdett oda befolyni, Tiszta hegyi patak szituáció alakult ki, simán lehetett volna használni bazookaa cuccost....

The Great Rat 2014.07.02 19:49:36 © 4318

Szia Eventhorizon

Keress meg magánban eke79@freemail.hu

Üdv

TrotorC 2014.07.02 13:01:38 © 4317

Szia!

Érdemes visszaolvasni a fórumot, nagyjából minden benne van, amit a témában tudni lehet.

A Blatti-féle blog ennek a kivonatos, lényegre szorítkozó gyűjteménye, azt is ajánlom figyelmedbe.

N. László Endre könyvei (a blogon az alapmű elérhető) szintúgy nélkülözhetetlen olvasmányok.

Az aranytartalmú föveny (ha éppen meg akarja magát mutatni) nagyjából így festhet:

Sajnos csak nagyon ritkán ennyire látványos, de a dúsulásra a képeken látható színek és minták jó nyomravezetők.

Az aranytartalom lapátpróbával állapítható meg.

Használd a fórumkeresőt (itt bal oldalon) lesz jó sok leírás róla. Ha vizuális típus vagy, akkor a link:

Ezek a Dunára igaz információk, de nem jelezted, hogy hol szeretnél kezdeni belefogni :-)

Üdv

TC

Előzmény: Eventhorizon (4316)
Eventhorizon 2014.07.01 20:02:38 © 4316

Üdv TrotorC !

Kérdésem nem volt csak figyeltem erősen és nem történt semmi.. De látom csak kérdeznem kellett volna.  Hogy tudom megállapítani a legkönnyebben egy fövenyről , hogy tartalmaz-e aranyat, s mennyit?

Vagy éppen ez a kérdés a foglalatosság csúcsa?

Esetleg lenne-e rá mód , hogy valakihez csatlakozzak mivel csak a youtuben láttam ilyet, és érdekelne az egész történet lényege.

A választ előre is köszönöm !

Előzmény: TrotorC (4315)
TrotorC 2014.07.01 12:12:25 © 4315

Üdv itt!

Tulajdonképpen mi is volt a kérdésed?

Előzmény: Eventhorizon (4314)
Eventhorizon 2014.07.01 09:56:37 © 4314

Látom tele a fórum bőbeszédű emberekkel.. a youtube-n legalább lehet látni is valamit :D

Eventhorizon 2014.06.18 17:16:34 © 4313

Üdvözlet!

Új vagyok itt, engem érdekelne minden, sajnos nem Eger környékéről vagyok.

László Ivády 2014.06.18 16:10:12 © 4312

Van valaki Egerben vagy környékén akit érdekelne a mosás? 

Cebrail21 2014.06.16 17:34:16 © 4311

A gránit egy kőzetfajta, a gránát pedig ásvány. A folyókban vörös gránáthomok van.  Természetesen nincs rá garancia, hogy a gránát és a magnetit mellett arany is legyen. Természetesen vannak vízfolyások, amelyekből hiányzik a magnetit, vagy a gránát, vagy az arany. Természetesen csak akkor járhatnak együtt, ha jelen vannak. Az arany mennyisége igen csekély szokott lenni. Pl. a Dunában egy vödör homokban lehet néhány maréknyi gránát, néhány gyűszűnyi magnetit és néhány légypiszoknyi arany. Lehet, hogy a Tiszában van arany is, csak rettentően kevés...  

Előzmény: dez1 (4310)
dez1 2014.06.16 15:09:55 © 4310

Csongrádon a tiszai homokban nagyon-nagyon sok vörösgránit van, magnetit is akad, de arany...... az nincs.

Előzmény: TrotorC (4305)
losznya 2014.06.15 21:11:18 © 4309

Szia!

Ne szerénykedj, a kezdő lépést Te tetted meg. Az, hogy gondoltál a helyi kollégákra, és kéred a beleegyezésüket, ez külön becsülendő.

A mágnesfólia egy sima egyszerű 1 mm vastag fólia, amit a másodlagos dúsító padon használok.

Amúgy a Cleangold sluice-ok is ezt az elvet használják. A forgalmazójuk állítja, hogy az más, de sokban nem különbözhet.

Kellően felmagnetitezve megnézném, hogy mit csinál egy szivattyús padon.

A következő találkozón ki lehetne próbálni!

Üdv.

Roland

Előzmény: TrotorC (4308)
TrotorC 2014.06.15 10:35:16 © 4308

Szia!

Forrasztópisztollyal estem neki, mindenféle külön előkészítés nélkül, ráadásul a szabadban, ahol lágy szellő lengedezett, remekül hűtve az olvasztótégelyt. Olvasztás előtt sajna nem mértem le.

Az ácsi önkormányzat híreivel kapcsolatban nem nekem kell gratulálni, hanem az ácsi hivatalnak. Nekem egy telefonomba került, még ők hívtak vissza aznap, és mindenféle támogatásukról biztosították a kezdeményezést, azaz maguktól voltak elképesztően készségesek.

A mi feladatunk, hogy kitaláljuk a "mikort", és a terület használatára pedig még az illetékes környezetvédelmi hatóságtól is engedélyt kell kérni. 

Valaki említette, hogy igyekezni kell, mielőtt a helyiek kimosnak mindent. Egyrészt a helyiek becslése szerint van vagy három kilométer a mosható rész, és amikor a tavalyi árhullám előtt lementem, még mindig maradt érintetlen és tartalmas föveny.

Másrészt nem titkolt célom, hogy a hatóságiakon túl a "helyiektől" - ha nem is engedélyt, de legalább - támogatást/részvételt jó volna kijárni. Hatalmasat lódítana az esemény színvonalán, ha még több huszon-éve rendszeres mosó résztvevőt sikerülne megnyerni.

Harmadrészt az a part szerintem eleve az ácsiaké. Mi megyünk "vendégeskedni". Kvázi kitűzték az istenfát, és ha pár száz évvel ezelőtt járnánk arra, jól és joggal fejbecsapdoshatnának a fokosukkal. Szerintem :-)

Sommázva a szervezés még tervezési fázisban van, jó néhány hét, mire konkretizálódhat az időpont, és szándék szerint minden érintett jóváhagyását igyekszünk megszerezni.

Más: Ez a mágnesfólia a felülete miatt speciális, vagy valami más extrát tud?

Üdv

TC

Előzmény: losznya (4307)
losznya 2014.06.14 16:18:00 © 4307

Sziasztok!

Itt van néhány kép, hogy mire képes a mágnesfólia! 

losznya 2014.06.13 21:51:25 © 4306

Szia!

Jók a képek. Mivel olvasztottál? Forrasztó ceruzával, pisztollyal vagy más szerkezettel?

Mennyit nyomott olvasztás előtt?

Gratulálok az ácsi önkormányzatnál elért eredményhez!!!

Előzmény: TrotorC (4305)
TrotorC 2014.06.13 15:25:02 © 4305

Légy elnézőbb, biztosan mindenki a fövenyen van és bőszen mos.

Szerencsére jó nagyot tévedtem, egészen tisztességes árhullám(ok) vonult(ak) le, így a múlt héten - az apadáshoz igazodva - végre lejutottam én is  ügyködni  a partra.

Amikor még nagyon fent volt az ár, próbáltam meglesni mit művel. Ami meglepett, hogy időnként (periodikusan kb. 5 percenként) megfordult az áramlás iránya, és egyes helyeken ekkor visszafelé kezdett folyni a part menti víz.

Tipikusan ezeken a szakaszon találtam szép dúsulásokat.

Mivel csak kb délig volt időm, nem egész fél m3-t mostam át, de azt legalább a jobbik fajtából.

Gránát csak mértékkel volt benne, magnetit viszont annál inkább, ezért nem is vöröslött, hanem inkább enyhén feketéllett a föveny:

Amúgy a Római-parton az éttermek mögötti betonlépcsőnél szintén a múlt héten tiszta-lila volt az alja, ehhez képest össze vissza csak két nyamvadt aranyszemcsét mutatott a lapátpróba, pedig nem hiszem, hogy előttem kimosta volna valaki. Arra jutottam, hogy a vörösgránát ugyan jó nyom, de a magnetit a valódi útjelző.

Ez az a rész:

Végre sikerült normálisabb képet csinálnom a bordásgumiról, amin látszik, hogyan ülepednek az szemcsék. A kép tetején az egyenletesebb aranycsík a sima- és a bordásgumi találkozási pontján alakul ki.

Eredmény kedvcsinálónak:

Szárítás, előkészítés az olvasztáshoz:

(Tényleg kell a borax. Nem bírtam magammal, nekiestem mindenféle folyatószer nélkül... Egyrészt ez a kis adag is eltartott jódarabig, másrészt a két külön összeálló golyócskát az égnek nem tudtam egybeterelni.)

Jó mosást, jó fövenyt mindenkinek!

Üdv

TC

Előzmény: losznya (4304)
losznya 2014.06.13 11:42:45 © 4304

Hali!

Csupa kedvező hírt olvashattok a Facebook-on, az Aranymosók Itthon-Közösség legutóbbi bejegyzésében.

Kezd az az érzésem lenni, hogy magamnak irogatok. Megcáfolhatnátok, "lusta banda". :)))

losznya 2014.06.11 13:01:45 © 4303

Hali!

Egy kis újdonság GOLD HOG-éktól. :)

losznya 2014.05.22 14:55:39 © 4302

Tanácsokkal BLAtti szolgált, a képek egy részét pedig Safranekék készítették.

Köszönet érte!

Előzmény: vadi58 (4301)
vadi58 2014.05.18 10:04:23 © 4301

Nos Losznya itt egy praktikus tanácsall látott el minket én viszont egy kis buzdító  cikket (majd hogy nem csasztuskát) ajánlanák figyelmetekbe.
A mellékelt linken van egy cikk a 21.század reális szlovák aranyásójáról - Ján Králikról. Fóleg azért osztom meg ezt a torténetet, mert az utolsó hetegben tobben is érdeklódtek nálam a Szlovákiai
aranyászásról - engedélyek, kihozatal stb. Itt a link: http://www.czsk.net/svet/clanky/sr/zlatokop.html szlovákul van, de a googlen keresztul lefordítkassátok.
Tomoren a lényegrol annyit, hogy ez a ember a 80-es években elhúzta a csíkot Amerikába. Egy ido után rájott arra, hogy a heggeszto allasa nem elegiti ki az almait. Minek jottem ide, ha hegeszetni otthon is lehet.
Fogta magát és attkoltozott Alaszkara - Nomeba. ott kezdett el aranyaszi - elobb tanulta a folyo titkait és kinlodott. Kozben megnosult, elvett egy eszkimo csajt - hisz ki más birná ezt a hideg klimat idefenn.
Az elso evben csak ketezer dollart keresett, a masodikban, mivelhogy már tanult,  mar huszonotot , de a harmadik volt a legjobbja. 2003-ban megtalalta az akkoriban 22.ik legnagyobb Alaszkai aranyrogot - 40,885 unciat,  ami bizony jo egy és negyed kilo arany. 
Rovidre fogva - ezutan elhatarozta, hogy haza jon - itt is volt k.b. két honapig aztan huzta vissza a csikot, mert mar nem birt visszaszokni ebbe a burokratikus és bezart kapcsolatu vilagba.
Nos minden valalkozo kedvunek Jo szerencset kivanok. Good luck!   

losznya 2014.05.14 10:01:31 © 4300

Sziasztok!

Itt egy kis olvasnivaló az uborkaszezonra.

http://aranymosasitthon.blogspot.hu/2014/05/aranypor-olvasztasa.html

Jó szórakozást!

TrotorC 2014.05.13 12:03:57 © 4299

Amennyire most látszik, kb. kétméternyi vízemelkedés jön.

Mindent meg kell becsülni, mert ráfér a szérelés a partokra, de attól azért nem tartok, hogy túl sok újat hoz ez a hullám.

Üdv

TC

Előzmény: dez1 (4298)
dez1 2014.05.12 15:26:36 © 4298

Nagyon szép:)

Amúgy jön nemsokára az árhullám..... 

Lehet majd készülődni:)