Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

bontosjani Creative Commons License 5 perce 0 0 4491

Sziasztok.

Engem az érdekelne, hogy van e valaki aki próbálkozott már hazai hegyi patakokban és esetleg még az is hogy mekkora sikerrel?

Köszi

BLAtti Creative Commons License 3 napja 0 2 4490

Sajnálatos, hogy minden eddigi küzdelmünk ellenére mindig akadnak hasonlóan próbálkozók! Amellett, hogy egyik lépésük sem tűnik követendő példának, mégis több százan nézték már meg ezt a sorozatot.

Ez a készüléktípus nem hazánkba való, mint ahogy az előzőekben említett trommel sem! Hatalmas pusztítást lehet véghezvinni velük, de aranyat annyit talán megfognak, mint egy lapátpróba.

Ez ugye jó helyen is 1-3/1000 g!!!

El lehet gondolkodni, hogy mekkora bünti jár ezért a "mókáért"! 

Mindenki döntsön belátása szerint!

Előzmény: losznya (4489)
losznya Creative Commons License 3 napja 0 1 4489

Nézzétek meg az összes részt és okuljatok!

https://www.youtube.com/watch?v=YOBgq2o_wKo&feature=player_detailpage

:(

Nagybivaly Creative Commons License 5 napja 0 1 4488

Azóta losznyával már váltottunk egy pár szót privátban és "hagytam magam" meggyőzni a posztós pad létjogosultságáról. A legutóbbi túráról hazahoztam egy fél vödörnyi sűrítményt és nem bántam meg, hogy átszereltem posztósra - a gyenge fövenyhez képest egész tűrhető kihozatalt produkált a pad.

Egy szó mint száz: győzött a tapasztalat az ambíció felett! :)

Persze ettől még nem hagyom abba az agyalást a lehetséges változtatásokon. Szeretnék egy igazán könnyű, gyorsan használható eszközt kitalálni. Nekem idő szűkében fontos, hogy a pad felállítása és elrakása minél rövidebb időt vegyen igénybe (talán nem vagyok egyedül a dologgal).

Előzmény: BLAtti (4457)
The Great Rat Creative Commons License 2015.04.10 0 1 4487

Hello

szerintem nem lesz alkalmas a magyarországi körülményekhez, de ki kell próbálni...

Üdv

Előzmény: daniel666 (4486)
daniel666 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 4486

Sziasztok. Kedvem lenne csatlakozni bárkihez aki aranyasz. Csepelen elek es rendelkezem egy uj pro gold trommel el tarzozas fejeben kaptam jovoheten jon... Ha valakit erdekel irjon en viszem a gepet uzemanyag kozos de mindent megbeszelunk... Nem gyenge a gep de olvassatok utana... Udv szep napot / semmit nem tudok az arany kinyereserol... Hozzam kerult a gep teszek egy kiserletet mert elvileg komol gepnek szamit... Email danielcsenki6@gmail.com

zazur Creative Commons License 2015.03.29 0 0 4485

Olvasztás mikróban: https://www.youtube.com/watch?v=srrc_UwvHMk

https://www.youtube.com/watch?v=IUF4LMRfA0w

https://www.youtube.com/watch?v=6-SNzUUCYOw&spfreload=1

Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.27 0 0 4484

Visszanéztem, kb. 4,5 kg egy ilyen elem. Ebből lenne kettő vagy három (három már 2,25m-es padhosszt jelentene, gyakorlatilag lebontva 3db 25cm-es slick plate-re és 3db 50 centis gumi- vagy posztórészre), plusz az etető, ami dupla fenekű lenne: felül elég sűrű acélháló, alatta perforált lemez, az alja pedig teli.

Ehhez jönnek a lábak, tehát gyorsan közel kerülnénk a húsz kilóhoz...

Marad a tevevásárlás vagy az átméretezés.

Előzmény: losznya (4481)
BLAtti Creative Commons License 2015.03.26 0 0 4483

Ez már majdnem olyan, mint a gold cube, csak még a legfontosabb része hiányzik.

Előzmény: Nagybivaly (4480)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.26 0 0 4482

"Gold Cube-ék szeretni fognak!"

Na aaaaz biztos! :D

De amíg nem kerül kereskedelmi forgalomba, addig nincs gáz.

Elalvás előtt én is azon gondolkoztam, hogy ugyan hogy a fenébe fogom ezt összecsukni, hogy szállítható is legyen, aztán rájöttem: sehogy. Vagy szétszedhetőre csinálom meg az egészet és akkor egy kínszenvedés használat előtt mindig összerakni, vagy meghagyom elemesnek, akkor meg vehetek egy tevét.

További hibája, hogy nem lehet változtatni dőlésszöget, nem lehet "játszani" vele.

(A legnagyobb előnye viszont, hogy gyakorlom egy kicsit a tervezőprogram használatát.)

Előzmény: losznya (4481)
losznya Creative Commons License 2015.03.26 0 1 4481

Szia!

Gold Cube-ék szeretni fognak!

Ha ez lemezből fog készülni akkor a tököd leszáll mire becuccolsz egy gyalog is nehezen megközelíthető helyre.

De ettől függetlenül tetszik!

Előzmény: Nagybivaly (4480)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.25 0 0 4480

Egy nagy határ bénázás után egyelőre csak gépen ugyan, de épülget a "rakásolós" verzió.

doorsj21 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 4479

Bivaly, 18x65cm! Amúgy van 2mm vastag sima gumilapom. Érdekel?

Előzmény: Nagybivaly (4478)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4478

A 18 centi "általános felhasználásra" kicsit kevésnek tűnik. Egy padot valahol 35-70 centi szélesség között tudok elképzelni.

Előzmény: doorsj21 (4477)
doorsj21 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4477

Sziasztok!

Új vagyok,és érdekelne a téma. padról szakrajzot tudna valaki küldeni? Hálás lennék. rostának mekkora lyukú háló jó? Ezt azért kérdem mert van kb. 2 mm-s hálóm, saválló nem rozsdásodik. Tudok szerezni nagyon sűrű hálót is, kb. 0,3mm-s. Ezt gondolom csak vízeloszlatásra lehet használni. Ja, még annyi hogy a szélessége 18 cm.

Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4476

"Én inkább azt mondom hogy a pad felétől egy legalább 40-60 cm sima szakaszt kéne beiktatni a következő bordás rész előtt, hogy az anyag újrarendeződhessen fajsúly szerint mielőtt eléri az újabb fogófelületet."

Ez viszont nagyon jó, kipróbálom!

Előzmény: losznya (4474)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4475

Itt most vagy félreértés van vagy már megint rosszul fogalmaztam.

A változó turbulenciára akartam célozni. Azért gondolnék kiszedni egy-egy bordát, hogy ne mindenhol azonosak legyenek az áramlási viszonyok.

A Gold Hog-féle videókat már rongyosra néztem, köszi! :)

Az Öreg Nagyszakállút már kezdetben is kihagytam a számításból. Úgy tűnik, hogy ő olyan volt, mint az átlagos mosópadépítő - az első hét nap után hagyta az egészet a fenébe.

Előzmény: losznya (4474)
losznya Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4474

Szia!

Az általad keresett turbulens rész ott van a mikrobordás szőnyeged minden kis bordája mögött. Igaz hogy nem olyan látványos mint vadi58 által belinkelt cég videóin látható, de ott van.

Az aranyad nagy részét nem az Öreg Nagyszakállú tartja a szőnyegen hanem a bordák mögött keletkező negatív nyomás.

A gátak mögött keletkező turbulencia miatt tisztul le a szőnyeged úgy, hogy láthatóvá válik az arany. Ha nem lenne a turbulencia akkor az egész szőnyeg megtelne homokkal és vége.

Én inkább azt mondom hogy a pad felétől egy legalább 40-60 cm sima szakaszt kéne beiktatni a következő bordás rész előtt, hogy az anyag újrarendeződhessen fajsúly szerint mielőtt eléri az újabb fogófelületet.

Előzmény: Nagybivaly (4472)
vadi58 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4473

Lehet benne valami, de talán tobbet csinál a magasság  - az amcsik ezt már letesztelték:

és itt a link: http://www.goldhog.com/sluice_mats.htm

Előzmény: Nagybivaly (4472)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4472

Próbálkozott már valaki olyannal, hogy a bordás gumiról mondjuk minden negyedik bordát levág? Ez utóbbit amiatt kérdezem csak, mert a sztenderd bordás gumin ismétlődő a minta és az ront a hatékonyságán - kialakul egy állandó áramlás rajta, turbulens rész meg nincs sehol.

Próbáltam visszakeresni a fórumban, de nem találtam erre utalást, vagy csak rosszul kerestem.

Előzmény: losznya (4456)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4471

BLAtti tapasztalt, emellett analizál, összegyűjt, rendszerez. Én meg jó tanulóként igyekszem mindent megtanulni, elolvasni, megnézni: a "Bibliákat", a fórumot és BLAtti blogját elejétől a végéig, az összes videót, amit elérek és a végére kialakul egy összbenyomás vagy jobb esetben egy ötlet is beugrik.

Szerencsére jó itt a közösség, emiatt a termelékenység is nagy.

Egyvalamit viszont tényleg nem pótol semmi: a terepi tapasztalatot. Szépen csillog a könnyű építésű pad, ha az ember ott áll a vízparton a fejét vakargatva, hogy akkor hogy is állítsa be jól a cuccot, mikor fog rendesen a gumi/posztó és egyébként is, merre találja a "legjövedelmezőbb" részt a kavicspadon... Ez pont olyan, mint a csajozás: megtanulhatod, hogy ELMÉLETILEG mit hol kell keresni és hogyan kell csinálni, na de a GYAKORLAT! ;)

Előzmény: vadi58 (4468)
vadi58 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4470

Szia! Azt azért. nem, a dunai pad marad mindenki  saját  fantáziájám. Nekem elég munka az a hegyi patakra való gyártása. Itt nálunk menő cikk. A tálakon és a padokon kívül még ott vannak a pumpák is - ma is éppen csomagoltam őket egy japán aranyász eshopnak. ;-)

Előzmény: The Great Rat (4469)
The Great Rat Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4469

Akkor neki állsz padot is gyártani, nemcsak tálat?

Üdv

Előzmény: vadi58 (4468)
vadi58 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4468

Nem biztos, hogy "tudtán kívül" mondta volna BLAtti azt, amit Te a hozzászólásából leszűrtél.   Sőt... Analizál, osszeveti a tapasztalataival és megosztja itt velunk a fórumon.  Mint  tobbi segítohajlamu tapasztaltabb tag is. De errol szól egy szakmai fórum - egymástól tanulni. Mert én is leszűrtem egy-két részletet a projektodból, amiért hálás vagyok :-) 

Sok szerencsét!

Előzmény: Nagybivaly (4467)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4467

Viszont tudtodon kívül adtál két ötletet is az egyenletes vízelosztásra!

Előzmény: BLAtti (4465)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4466

Dehogy akarok vitázni! A legfontosabb részlet, ami az előző hozzászólásaimból e témában kimaradt, az az "ahhoz képest"... :)

Nem célom se az öntömjénezés, se a fölösleges okoskodás - a tapasztalatot úgyse lehet ilyesmivel pótolni. Én is leginkább azt szeretnék a legtöbbet gyűjteni először, a konkrét aranygyűjtés még ráér.

Előzmény: BLAtti (4465)
BLAtti Creative Commons License 2015.03.21 0 1 4465

Az egyenletes azt jelenti, hogy a teljes hosszon egyáltalán nem zavarja semmi sem az áramlást!

Sem becsöpögő víz, se becsöpögő zagy, sem egyéb emelkedés, felületi egyenetlenség és a víz folyamatosan áramlik, az anyag pedig a teljes szélességben egyenletesen oszlik el. Ha ez a jelenlegi konstrukcióval ez, kézi etetéssel előállítható, akkor zseni vagy.

Szerintem MÁST jelent számodra az egyenletes terülés, mint nekem.

De mondom, nem vitázni szeretnék.

Ha te mondod biztosan úgy van.

Előzmény: Nagybivaly (4464)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4464

Igazad is van meg nem is. Igenis lehet úgy etetni a padot, hogy egyenletesen terüljön, bár ez tényleg trükkös a jelenlegi állapotban. Alig egy-két csepp jut a pad első harmadára, ha óvatosan öntöm a vizet. A sleek plate kapásból sokat fog dobni a dolgon, de erre is van egy plusz ötletem - mindent elmesélek  időben, csak most kevés vagyok agyilag.

Előzmény: BLAtti (4463)
BLAtti Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4463

Jelenleg az a legnagyobb gond, hogy a bezúdított víz az etetőből közvetlenül a pad közepére borítja a zagy egy kisebb részét biztosan, és vizet. Ez, valamint a teljesen nyitott lyuggatott lemez simán felülírja nekem azt, hogy normálisan és egyenletesen terüljön a zagy és a víz is a padon. Esetleg a pad alsó felén, harmadán.

Emellett a gumi sem egyenletesen fekszik fel a felületre, ez a képen is látszik, így még biztosabb vagyok abban, hogy az áramlásképlet nem egyenletes, de nem kötekedés képen írom mindezt. A felverődő víz bármikor képes arra a helyre szemcsét rakni, ahol találtál. Várom a fejlesztések utáni próbák eredményét.

Előzmény: Nagybivaly (4462)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4462

Legközelebb szögmérővel lemérem a lejtést és csinálok egy videót a nedves padról!  :)

Előzmény: BLAtti (4458)