Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

dez1 5 órája © 4351

A felét ettől függetlenül odaadom, kipróbálod.

Előzmény: losznya (4350)
losznya 6 órája © 4350

Szia!

Köszönöm a lehetőséget, de nem akarnám lenyúlni a nehezen megszerzett javakat.

Viszont itt találtam használhatót. 1000 HUF+ÁFA a használt, na meg persze postaköltség.

http://www.katonaiwebaruhaz.hu/katonai-termekek/katonai-pokroc.html

Köszi mégegyszer.

Előzmény: dez1 (4348)
)CDX( 6 órája © 4349

Aranymosás itt, hogy mik vannak? :-)))

dez1 6 órája © 4348

Hát annyi nincs, kb. 1 pokróc. de akár neked is adhatom....

Előzmény: losznya (4345)
losznya 2 napja © 4347

Szia!

Növesztettem még egy párat. Most úgy nézek ki mint Siva csak nem vagyok olyan kék.

:)

A két pokrócnyi méret nem egyszerre van a padon!

Előzmény: vadi58 (4346)
vadi58 2 napja © 4346

Losznya, hát neked hány kezed van ??? Valami extra paddal készulsz a találkozóra?

Előzmény: losznya (4345)
losznya 2 napja © 4345

Szia!

Előre is köszi a lehetőséget! Hol fusunk össze?

Mekkora lenne a fele annak az anyagna? Csak azért kérdezem mert nekem elég nagy darab kellene, pontosan két pokrócnyi méret.

Előzmény: dez1 (4344)
dez1 2 napja © 4344

Helló!

Fussunk össze valamikor , megmutatom azt a posztókinézetű nagy darab szövetetet, amit az egyik rokonomtól tarháltam, ha megtetszik, a felét neked adom.

Előzmény: losznya (4330)
bink 3 napja © 4343

Csupán kikapcsolódás képpen érdekel,nem meggazdagodás motivál. és a szabadban lennénk eggyütt. a kényelmetlenséget meg elviseljük ,ráfér a gyerekekre is.sajnos a duna messze van tőlünk így csak pár napot tölthetünk ott. erre meg csk kis folyók vannak

losznya 3 napja © 4342

Ha csak a végeredményért csinálod a hagyományos módon, akkor valóban gyötrelmes, fájdalmas meg unalmas, sőt a szúnyogok is zavarnak.

Viszont sokunknak éppen ez az "unalmas és hosszadalmas folyamat" a kikapcsolódás.

A végén meg az a sárga valami, az igazolása annak, hogy jól éreztűk magunkat.

Előzmény: Nyuszi62 (4341)
Nyuszi62 4 napja © 4341

Egyébként   tapasztalatból mondom, hogy elég unalmas az aranymosás, főleg gyerekeknek. Az első 5 percben még érdeklődnek, később ráunnak, mert lassú folyamat, és elég soká hoz eredményt,(pont úgy mint a horgászat.)

Plusz még nyáron is millió a szúnyog, úgyhogy családi nyaralásnak nem ajánlom.

Előzmény: bink (4337)
aranykeny 6 napja © 4340

Szia!Töltöttem fel jobb minőségű képet megtalálod az előző linken.

Előzmény: vadi58 (4339)
vadi58 aug. 13. © 4339

Szia! Sok szerencsét a görög próbához - majd írjál, hogy milyen eredménnyel jártál. Sajnos a képeid nagyon elmosottak, úgyhogy nem tudunk bennuk gyönyörködni. Próbálj élesebb képeket késziteni.

Előzmény: aranykeny (4338)
aranykeny aug. 12. © 4338

Üdvözlet mindenkinek 

Először írok a fórumra.

Nagyon megtetszett az aranymosás régebben papámal jártam aranyat mosni de ő salynos strokot kapott és most egyedül járok néha mosni.

Az idén úgy alakult hogy görögbe megyünk nyaralni és rájöttem hogy ott rengeteg az arany régebben a fórumon is említették! 

Itt van egy kép ezt két tálban találtam:

http:/indafoto.hu/aranykenyer/imige/21559035-8c41ecb2/user

bink aug. 12. © 4337

Üdv!

Köszönöm.És örülök,hogy ilyen rendes emberekkel is lehet találkozni akik megosztják a tudásukat.Elismerésem.

Előzmény: losznya (4336)
losznya aug. 12. © 4336

Szia!

Itt koncentráltan megtalálsz mindent.

http://aranymosasitthon.blogspot.hu/

Jó művelődést!

Előzmény: bink (4335)
bink aug. 12. © 4335

Szia

Az jó lenne  A dunát sajnos tapasztaltam,hogy szeszélyes tavaly elmentünk  horgászni és pont akkor volt egy áradás rajta. És elég messze is van. Nyaralásnak jó lenne.Igazábol a gyerekekel jó szorakozás lenne és kikapcsolódás nekünk, imádnak dagonyázni. horgászat unalmas nekik. sajnos a facebook-on nemvagyok fen és nem is látogatom.Azért köszönöm és esetleg ha úgy alakul szívesen megnéznénk.

Előzmény: Nyuszi62 (4334)
Nyuszi62 aug. 11. © 4334

Szívesen  megosztom a tapasztalataimat, csak 3 dolognak kellene összejönnie és ez idén eddig ritkán sikerült.

1. Szabadidő.

2. Esőmentes időjárás

3. Megfelelő Duna vízszint.

Esélyesebb ha a facebookon található "Aranymosók itthon" oldalon érdeklődsz, ott minden tudás megtalálható fotó, videó, stb.

Előzmény: bink (4333)
bink aug. 11. © 4333

Üvdvözlök mndenkit!

Nagyon tetszik ez az elfoglaltság és érdeklődöm esetleg valakivel ellehetne menni kipróbálni a mosást. Békésmegyei vagyok. Ha lenne valaki akinél meglehetne nézni a folyamatot azt megköszönném.

Nyuszi62 aug. 7. © 4332

Rendben, nem akartam rád erőltetni, de csak próbaképpen is érdemes egy csíkot feltenni, sokféle anyagot próbáltam, de ez fogta valóban a legjobban az anyagot.

Előzmény: losznya (4331)
losznya aug. 7. © 4331

Itt egy kép, hogy lássátok valóban fogja az aranyat.

losznya aug. 7. © 4330

Szia!

Köszönöm a lehetőséget, de a pokrócot nem alternatívaként használom a posztó helyett hanem arra van kialakítva a cucc. (méret és egyéb paraméterek)

Tehát, viszonylag jó állapotú (bolyhos) pokrócra volna szükségem.

Köszi mégegyszer.

Előzmény: Nyuszi62 (4329)
Nyuszi62 aug. 7. © 4329

Szia!

Nekem van eredeti orosz katonakabátból vágott posztócsík, van új is meg használt is.

Kb 18-20 cm szélesek és 60-70 cs hosszúak a használtak.

Az újak is kb 18-20 cm szélesek, de egyben feltekerve több méter hosszúra van hagyva,

hogy méretre lehessen vágni.

És megvan még a kabát másik fele is egyben, amit nem vágtam fel csíkokra.

Írj ha érdekel.

Előzmény: losznya (4328)
losznya aug. 7. © 4328

Sziasztok!

Eladó katonai pokróc érdekelne.

Ha van jó állapaotban lévő szívesen megvenném.

Előre is köszi.

vadi58 júl. 28. © 4327

Egy kis újdonság.

Kedves barátaim, ez év júliusától a német TOP GEO Mineralienhandel GmbH nagykereskedelmi céggel egyut, az ALU program keretében, elkeztuk gyártani és forgalmazni a konnyített aranymosó tálakat alumínium pléhbol.
Ezek identikussak a GopanKa féle tálaim kínálatával, csak konnyebbek. A komplett kínálat a mellékelt linken érheto el -  http://www.topgeo.com/gold-pans

borzolee júl. 27. © 4326

Üdv Mindenkinek!

Régen írtam már, víen is csak csónakázni mentem...meg a fövenyt lesni...

Kezdőknek és  kíváncsiaknak, mit is írnak a témáról...

http://mno.hu/szembeszed/igy-kell-otthon-aranyat-csinalni-nekunk-sikerult-1237880

Örömmel látom egy újabb kis összejövetel hírét.

Az átmosott föveny fogalmán túl szerintem a "nyaralások" után és iskolakezdés előtt, sokan benne lennének..

Köszönet ha ismételtetik!

Ciao:

Zoli

nagylacik júl. 25. © 4325

Szia !

Mi augusztus 04-11-ig vagyunk Királyrét fölött Szénpatakon.

A telefonom 06 20 9549 536 küld át a tiédet és hívlak !

A nagylacik1@gmail.com címen levelezhetünk is !

várom  a válaszod !

Üdvözlettel !

Nagy László

Előzmény: TrotorC (4323)
ascona71 júl. 23. © 4324

Szia!

Nem nagyon vagyok kompetens nyilatkozni, de a nálam tapasztaltabbak lehet, hogy mossák a fövenyt ! :)

Így azt javaslom, hogy a Facebook oldalon keresd az aranymosókat, ott nagyobb az élet, mint itt.

Egyébként , ha visszaolvasol, vagy igen nagyra becsült , tapasztalt, szakavatott, sporttársak által , igényesen összerakott  Aranymosó oldalt megnézed, ott videó felvételeken- fotókon, nagyon szépen végigkövethető a művelet,minden fortélya .

Üdv ! 

Előzmény: nagylacik (4322)
TrotorC júl. 22. © 4323

Szia, ha még aktuális, keress az elérhetőségemen.

Üdv

TC

Előzmény: nagylacik (4322)
nagylacik júl. 20. © 4322

Sziasztok !

Tudnátok-e segíteni?

Egy cserkészcsapat parancsnoka vagyok, augusztusban a Börzsönyben táborozunk és szeretném  a gyerekeket megismertetni az aranymosás alapjaival.

Ki tudna segíteni?

Üdv !

Colos