Keresés

Részletes keresés

pazola-igazi Creative Commons License 2024.03.27 0 0 10712

Akinek ez számít: Lezárult a tranzakció: a Mészáros-féle MBH lett a Fundamenta többségi tulajdonosa     

https://telex.hu/gazdasag/2024/03/27/lezarult-a-tranzakcio-a-meszaros-fele-mbh-lett-a-fundamenta-tobbsegi-tulajdonosa

 

Én továbbra is arra számítok, hogy 2025-ben belengetik a lakás-takarékpénztárak állami támogatásának újbóli bevezetését, 2026-tól pedig meg is csinálják. Persze jelenleg nem tudom, hogy mi lenne az a helyzet, amikor egyáltalán megfontolom, hogy indítsak újra LTP-t... ha egyáltalán.

pazola-igazi Creative Commons License 2024.02.19 0 1 10711

A tizenkettedik-tizenharmadik (ki szamolja) probalkozasra sikerult, most mar csak az a kerdes, mi nem lesz jo.

Felfedeztem egy masik hibat is (persze biztos nem az, valahova lehet, hogy le van irva, hogy 20 meganal nem lehet nagyobb fajlt feltolteni, csak nekunk nem mondtak meg kulon) a korabbi melle, de biztos vagyok benne, hogy a rendszer tartogat meg meglepeteseket.

Remelhetoleg masnak. Hatha nem kell mar tobbe foglalkoznom veluk, csak akkor, amikor a kiutalas es az igazolas beadasa utan torlom toluk az osszes adatomat.

Soha tobbe Fundamenta!

Előzmény: pazola-igazi (10710)
pazola-igazi Creative Commons License 2024.02.19 0 1 10710

Ma hétszer dobott ki a rendszerük, a Call Center szerint nincsen karbantartás, de még ezt sem akarták elmondani beazonosítás nélkül. Ez az utolsó szerződés a családban, ami náluk van, és képtelen vagyok kiutaltatni, mert másfél megás TIF fájlok helyett 30 meg 50 megas PDF-eket kell feltöltenem (hitelszerződés).

 

Szerencsére hetedjére sikerült képet készítenem, miszerint jelenleg a WebBankár nem elérhető.


Ha ennek egyszer vége, úgy érzem, soha többé nem akarok találkozni velük, pedig az elmúlt 25 évben elég sokat kötöttem belőlük, és magasan verték a többieket kb. mindenben. De az utolsó pár év, főleg hogy már ez is orbán elvtársé lett, nos.... soha többé.

Laci Há Creative Commons License 2023.11.21 0 1 10709

ÉDES TEREMTŐM GYERE LE. MÉG AZON IS NYERÉSZKEDNEK HA VALAKINEK SŰRGŐSEN ELL A PÉNZ? MIÉRT? MEGROMLANA HA 1 HÓNAPON BELÜL KELL??

Előzmény: pickler (10685)
Laci Há Creative Commons License 2023.11.21 0 1 10708

ENGEM ELŐSZÖR KB 10 HÓNAPJA BASZTAK ÁT AMIKOR VKI(?9 A NEVÜKBEN FELVETTE A TELEONT ÉS ELHITTE H ÁPRILISBAN A PÉNZEMHEZ JUTOK. AZTÁN SZEPTEMBERBEN EGY FIATALEMBER HITEGETETT H 45 NAP, MOST MÁR MEGINT NOVEMBER VÉGE. ENNYI. SOHA EGY BÜDÖS GANÉ VASAT SEHOL NEM TÁROLOK, OTT ROHADJON KI A BELÜK. LEGYEN AZ BANK, VAGY ÁLLAMPAPÍR.

Előzmény: Passzív befektető (10701)
Laci Há Creative Commons License 2023.11.21 0 1 10707

HULLADÉK CÉG., NEMHOGY SOHA TÖBBET FUNDAMENTA DE MÁS SEM. MINDEN PÉNZT KIVESZEK, MINDEHONNAN, SOHA SEMMIT NEM TESZEK FÉLRE, MERT UGYSEM ÉR MAJD SEMMIT MIRE AZ EMBER KIVENNÉ. SEM LAKÁS, SE ÉLETBIZTOSÍTÁS SE MÁS. SOHA SEMMI!!! SEM BETÉT, SEM ÁLLAMKÖTVÉNY, SOHA TÖBBET SEMMIT NEM KÖTÖK LE.

Előzmény: etniez (10702)
ONM Creative Commons License 2023.07.02 0 0 10706

Köszönöm a válaszod. Már aznap hívtam a fundamentát,elsőre azt m9nda az ügyintéző,h9gy nincs mit tenni már. Most levélben fogom kérni,hogy figadják be a számlákat útólag.

Előzmény: pazola-igazi (10705)
pazola-igazi Creative Commons License 2023.06.30 0 1 10705

Beszélj velük.

Nálunk (meg sok más vevőnél) a Homokkert Beruházó nevezetű "cég" játszotta el azt, hogy éveket csúszott az építkezés, ezért nem volt igazolható a lakáscél a Fundamenta felé - másokkal ellentétben nekünk szerencsénk volt, mert sikerült megoldani a NAV-os felszólítás után is, így nem buktunk milliókat csak ezen, mint sokan mások.

Hívd fel őket minél hamarabb.

Előzmény: ONM (10704)
ONM Creative Commons License 2023.06.29 0 0 10704

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata illetve ötlete arra, hogy mit lehet tenni ha elfelejtettem beküldeni (teljesen kiment az agyamból ) a számlákat a kifizetés után a határidőre. Elköltöztünk és a felszólító leveleket nem kaptuk meg a számlák beküldéséről. A telefonos és emailes elérhetőségem is meg volt náluk, de csak postai úton kerestek. Most már a nav kiküldött egy fizetési felszólítást, cirka 500ezer forintról.  A lakáscél megvalósult, számlák meg vannak csak nem lettek elküldve nekik. Lehet valami jogorvoslattal élni, elérni hogy tekintsenek el a visszafizetésről?  Köszönöm ha van infója valakinek.

Zárlámpa Creative Commons License 2023.04.03 0 1 10703

A mai nappal nekem is lezárult a Fundamneta. Anno magam is ebből szerettem volna megoldani a lakásvásárlást, de ahogy ez már lenni szokott, az élet átírta a forgatókönyvet... Végül úgy döntötöttem, hogy vesszen az állami támogatás, kedvezményes kölcsön, s megszüntettem. Január végén kértem a visszautalást, s a mai napon ez meg is történt. Ez a buli meghalt, nem érdemes erre sem időt, sem pénzt szánni. Sem a mai, sem a jövőbeni ingatlanárakkal nem fogja felvenni a versenyt, nem jelent majd érdemi segítséget. Ez van sajnos. :-(

etniez Creative Commons License 2023.02.15 0 2 10702

Sikerült végre kiszállnom belőlük. A körülmények miatt buktam az egész állami támogatást, de igazából szart sem ér már az egész.

 

Amikor 7 éve elkezdtem, akkor 1.3m nagy összeg volt, most amikor kellett volna már semmire sem elég. Így is három hónapot vártam, míg visszaadták a pénzem, persze ezalatt is ketyegett a számlavezetési díj..

 

Soha többet Fundamenta.

Előzmény: Passzív befektető (10701)
Passzív befektető Creative Commons License 2023.02.11 0 3 10701

Egy elégedett ügyfelük sincs a fórum alapján tehát egy hulladék fos cég amely maradi buta szűk látókörű ügynököket alkalmaz akik nem pénzügyi tanácsadók hanem hiénák! 

Előzmény: Péter Kis (10639)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.23 0 3 10700

Amit ügynökökkel adnak el ott az a szitu h magától senki se vesz ilyet. A fundánál továbbra is 1% a számlanyitási díj, a mottó h az ügyfél készüljön a lakásvásárlásra, felújításra, hát ezzel kapcsolatban az a helyzet h már kezdetnek akár 3-400e Ft-ot kell kicsengetni miközben felmennek az építőanyag árak azonban a szerződéses összeghez hosszú évek múlva lehet hozzáférni, jelenleg a legmagasabb szerződéses összeg 50m Ft amely 199 havi rendszeres befizetéssel érhető el és ehhez 100e-t kell fizetni azonban ezen felül 20 évig fizeted a törlesztőket. Szóval ki kell számolni h nem éri meg az egész, mióta nincs állami támogatást értelmét veszti a műsor, meg aztán eleve állampapírokba fektet a funda amelyet bárki megtehet. 

 

Az 1% számlanyitási díjon felül még van havi számlavezetési díj és még egyéb költségek amelyek el vannak rejtve a funda honlapján a dokumentumok között, lehet h ezeket az ügynökök nem mutatják meg maguktól. Az 1% számlanyitási díj legalább 20 éve van ami persze nem az ügyfél megtakarítását növeli hanem elúszott pénz vagyis felesleges költség az ügyfél szempontjából.

Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.23 0 1 10699

Az államkincstárnál nincs semmilyen költség ezt tapasztalom hiszen webkincstárt használok, emellett kamatadómentes TBSZ nélkül és így kínál 11-17% közti kockázatmentes hozamot különböző lejáratú papírokra, a DKJ 3-12 havi és adómentes tehát hónapokon belül hozzáférhető és ingyen utalható bankszámlára, több papír negyedévente fizet kamatot ami passzív jövedelem, közel 70 féle állampapír van az intézményiekkel együtt amelyeket lakossági ügyfelek is vehetnek.

Előzmény: Judit**** (10667)
p3pp3 Creative Commons License 2022.09.16 0 1 10698

Tudna valaki segíteni, aki már töltött ki hozátartozó javára lemondó nyilatkozatot, hogy ha az anyám a kedvezményezett és a részemre (gyermeke) mond le akkor a gyermeket, vagy szülőt jelölje? 

Schmidt-féle túlhevítő Creative Commons License 2022.08.30 0 1 10697

Köszönöm.

Van esetleg valamilyen adóvonzata a pénzfelvételnek? Ha jól sejtem ez esetben a felmondási nyilatkozat lakáscél nélkül nyomtatvány kitöltésével indul a folyamat, igaz?

Előzmény: Pleknis (10695)
Kard Creative Commons License 2022.08.28 0 0 10696

Köszi!

Előzmény: Pleknis (10693)
Pleknis Creative Commons License 2022.08.28 0 0 10695

Vedd ki a pénzt, igaz bukod az állami támogatást.

 

Előzmény: Schmidt-féle túlhevítő (10694)
Schmidt-féle túlhevítő Creative Commons License 2022.08.27 0 0 10694

Szeretnék segítséget, tanácsot kérni. Van két 2015-ben kötött 821 gyors módozatú LTP-m, melyek már lejártak. A rendszeres havi megtakarítás több, mint három éve szünetel csak a számlavezetési díjakat utalom havonta. Lakáscélra lettek indítva ám időközben a gyerekek külföldre költöztek, így nekik már nem kell. Más egyéb pl. felújítás célra nem tervezem/tudom felhasználni, ingatlant pedig nem veszek akármilyen kedvező kamatozású kölcsönajánlattal találnak meg. Mi volna a célszerű? Kérni a kiutalást, s ezzel bukni az állami támogatást vagy újrakezdeni a havi megtakarítást és később, mondjuk a tizedik év végén felvenni az összegyűlt összegeket? Köszönöm.

Pleknis Creative Commons License 2022.08.17 0 0 10693

Jár

Előzmény: Kard (10691)
Pleknis Creative Commons License 2022.08.17 -1 0 10692

Ezzel már elkéstél.

 

Nem tudsz ennyiből ingatlant venni, csak egy melléképületet max.

 

 

Előzmény: gold71 (10690)
Kard Creative Commons License 2022.08.17 0 0 10691

Nem tudja valaki ha felbontasz egy Fundamentát mondjuk 4,5 év után akkor arra a fél évre is jár állami támogatás? A számlára mindig forduló idején kerül rá ezért nem vagyok benne biztos, hogy a tört részre is jár.

gold71 Creative Commons License 2022.08.11 0 0 10690

10 m Ftom van amihez hitelt szeretnék felvenni  egy éven belúl kb 5-6 millió forintot ,milyen konstrukciót indítsak?

Ha közben felmegy az ingatlanok  ára és nagyobb összegre van szükségem,milyen feltételekkel tudom módosítani ?

Nagyobb lesz a szerződési összeg? Változik a hitel kamata is?

Pleknis Creative Commons License 2022.08.04 0 0 10689

Hivatkozz a fundára, hogy félreértetted.

 

Viszont max sztornózni tudja a régit és csak is mostani dátumra tudja kiállítani, mivel minden a Navon keresztül megy akár kézi akár gépi számla lejelentenek minden számlát. Szerintem visszamenőleg pláne, hogy több számláról van szó nem fogják tudni megoldani. Nem szeretne senki egy revíziót a Navtól, de próbáld meg, hátha le sztornóz egy egy nagyobb számlát. 

Viszont ez már fiktív számla kiállítás lenne. Én nem oldanám meg senkinek a kedvéért. szerintem ez a hajó már elment. Gyűjtsd újra a számlákat, vagy engedd mond le  el az állami támogatást és nem kell számlával igazolnod semmit.

Előzmény: KissVirag66 (10687)
gold71 Creative Commons License 2022.07.29 0 0 10688

Sziasztok!

 

 

6 m Ft Fundamentás hitelhez a közjegyző reálisan mennyibe kerül, a dokumentum előre szerkesztett 

KissVirag66 Creative Commons License 2022.07.28 0 0 10687

Sziasztok!

Felmondás után elkezdtük gyűjteni a számlát, de rossz névre :(

Ha a nagyobb értékűekkel visszamegyek a boltokba, szerintetek átírják a vevőt?

Ha igen, csak kedvességből teszik, vagy kötelességük?

Köszönöm!

pickler Creative Commons License 2022.07.23 -2 0 10686

A funda a szerződéskötés időpontjában garantálta az akkori hitelkamatot. Az vonatkozik rád, kb 3,9% lehet.

 

Így más banknál nem igazán érdeklődnék. 

 

Nézd meg a szerződésedet, biztosan jó és fix kamatot kapsz a fundától mert jók voltak a kamatok azaz nagyon alacsonyak voltak mikor kötötted a szerződést, és azt a kamatot a teljes futamidőre fixen már akkor vállalta.

 

Előzmény: ZOD123 (10684)
pickler Creative Commons License 2022.07.23 -1 1 10685

A felmondási idő a hiánytalan dokumentáció beérkezésétől kezdődik. A felmondási idő a 2017. június 30. napjáig kötött szerződések esetében 3 hónap, egyébként 2 hónap.

 

Lehetőség van a szerződés soron kívüli felmondására, amely esetben a megszüntetést és a kifizetést a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. (továbbiakban: FLK) 30 napon belül teljesíti. Tudomásul veszem, hogy a soron kívüli felmondás díja a számlaegyenlegem 3%-a, amely a kifizetendő teljes megtakarítás összegét csökkenti.

Előzmény: RexErekció74 (10681)
ZOD123 Creative Commons License 2022.07.17 0 0 10684

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi ügyben.

Egy ingatlant szeretnék vásárolni, ami 23 millió forintba kerül.

Van jelenleg 16 millió forint készpénzem + 2 millió forint megtakarításom a fundamentánál, ami már lejárt.

Szóval 5 millió forint hitelre van még szükségem.

Az lenne a kérdésem, hogy a fundamentánál ez az 5 millió forint felvehető? Milyen lehetőségek vannak náluk? Esetleg van valamiféle kedvezmény, hogy végigment a megtakarításom vagy más banknál érdemes nézelődni?

Köszönöm!

 

Malinda Creative Commons License 2022.06.30 -1 0 10683

szia, vedd föl velük a kapcsolatot, ők hivatalból segítenek.

Előzmény: Szi77 (10675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!