Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

verik Creative Commons License 2012.07.22 0 0 23

Eredetiségvizsgálat gyorsan XV.ker

http://www.eredetiségvizsgálatgyorsan.hu

Budapesten XV. IV. kerületben, eredetiségvizsgálat, eredetvizsga gyorsan, személygépkocsik, utánfutók, motorkerékpárok, kistehergépjárművek. Biztosítás kötés és átírás ügyintézés, autókozmetika is!!

none1 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 20
[linkeredetiségvizsgálat]
none1 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 19
[link1]
none1 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 18
http://www.eredetiseg-vizsgalat.hu/
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.10 0 0 16
Hehe, ez az: mindenütt ugyanúgy kellene mennie a vizsgálatnak! Ha mégis ilyen történt, rájuk kell verni a balhét.

Elvileg az eladónak kell a vizsgálatot megcsináltatnia, de ez ahhoz kell, hogy át tudd íratni az autót. Ezek szerint nem muszáj az eladónak csináltatnia, és sok esetben nem is ő csináltatja meg, megegyezés kérdése.

Előzmény: Detonátor (11)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 15
Nem eredet-, hanem eredetiségvizsgálat.
Előzmény: HA-SLN (-)
Herbie_ Creative Commons License 2002.07.09 0 0 14
Megfogtam a vevő kezét és elvittem az eredetvizsgálóhoz. Előtte megbeszéltük a dolgokat és paírra is fektettük, hogy a foglaló visszajár ha az autó nem megy át a vizsgán. Mivel az autó átment a vizsgán így a megállapodás szeint ő fizette a 11ezer pénzt a vizsgálatra. Ha nem ment volna át én vállalom. Mi itt a probléma. 0 a bukta SZVSZ.
Előzmény: BkorVette (9)
V6Max Creative Commons License 2002.07.09 0 0 13
Ha nincs forgalmija, akkor nincs forgalomban -> nincs átírási illeték, sem eredetvizgsa. Eladod neki egy halom vasként adésvételivel, aztán csókolom...
Előzmény: KingFrank (12)
KingFrank Creative Commons License 2002.07.09 0 0 12
Hi!
Ki tud abban segiteni, ha van egy forgalomból kivont járművem , amivel én már nem akarok szórakozni, de van aki megvenné, akkor hogy néz ki az eredetvizsgálat?
Nincs az autónak forgalmija...
Detonátor Creative Commons License 2002.07.09 0 0 11
Az eredetvizsgáló cégnek nem kell valami garanciát vállalni, amihez a nevét adta? Nem tudom, csak kérdezem.
Előzmény: Szabyboy (10)
Szabyboy Creative Commons License 2002.07.09 0 0 10
De az autón SEMMI nem lett változtatva se az Én se az ő részéről!
Az alvázszám is ugyanaz mint ami nálam volt az autó is MINDEN!
Ő nem nyúlt hozzá, Én sem.
Nálam átment eredetvizsgán amikor Én vettem!
Nála nem!
Nálam eredeti volt az alvázszám nála már ugyanaz nem...
Érdekes!
Nem tudom, hogy egy ilyen 200-es autón miért szarakodnak!
Ja egyébként fullba megegyeztunk, hogy mindent ő vállal az autóra!

BkorVette Creative Commons License 2002.07.09 0 0 9
"mely szerint az eredetvizsgálat fizetésének a dolga közös megegyezés kérdése. "

igen ez igy van...legfeljebb mint vevö, megveszed eredetvizsga nélkül, aztán az átiratáshoz megcsináltatod, és ugy megbuksz vele a vizsgán, hogy öröm nézni, és nem lesz akire mutogass, mert a te tulajdonodban van, egy lopott(de legalábbis gyanus) autó.
Ha szerencséd van, nem kell kifizetned a plusz vizsgálatokat és a bezúzást..

Üdv: Bkori

Előzmény: RITMO130TC (6)
BkorVette Creative Commons License 2002.07.09 0 0 8
adásvételivel megvette töled?? mert akkor bukta a dolgot a kölyök..erröl beszéltek itt már többen...az eladónak KELL megcvsináltani az eredetvizsgát, vagy nyilatkozatban át kell vállania minden felelöséget az eredetvizsgával kapcsolatban....ez utobbi, elég bátor dolog...mert 15 nap az átirás, addig akár beheggeszthetnek egy kombájn alvázat is az autód alá, a felelöség meg a tied:))

Üdv: Bkori

Előzmény: Szabyboy (7)
Szabyboy Creative Commons License 2002.07.09 0 0 7
Skacok!
Van egy problémám!
Vettem januárban egy bmw-t ami akkor tökéletesen átment eredetvizsgán, most meg eladtam és aki megvette elvitte eredetvizsgára és meghúzták neki mondván hogy az alvázszám úgy lett behegesztve!Én az autóhoz hozzá nem nyúltam és az alvázszám is ugyanaz mint amikor megvettem!A régi eredetvizsga papír is megvan hogy akkor minden tökéletes volt!
Mit tegyek?Származhat valami bajom ebből?
RITMO130TC Creative Commons License 2002.06.14 0 0 6
Sziasztok !

Szeretnék csatlakozni " Herbie_ " hozzászólásához, mely szerint az eredetvizsgálat fizetésének a dolga közös megegyezés kérdése.
Az szerintem sehol nincs jogszabályba rögzítve, hogy az eladó köteles az eredetvizsgálat költségét kifizetni, akkor amikor el szeretné adni az autóját. Az megint más tészta, hogy kis hazánkban, véleményem szerint az eladók kb. 80 %-a megcsináltatja az eredetvizsgálatot a saját költségére.

Üdv. : Dodi

Előzmény: Törölt nick (4)
JAMES Creative Commons License 2002.06.13 0 0 5
Lehet hogy 15, helytől is függ, tökmindegy...

Autót eladni nehéz, venni könnyű. Ha az eladó nem lobogtatja az orrom előtt a friss eredetvizsgát, mehet a francba, előre foglalót sem írok alá...

Magamnak már rég vettem, ismerősöknek szinte hetente. Ha nekik teccik a járgány, én megnézem műszakilag, utána együtt elmegyünk vizsgálódni, utána lehet alkudozni.

Előzmény: Herbie_ (3)
Herbie_ Creative Commons License 2002.06.13 0 0 3
Ez nem így van ám.
Megegyezés alapján működik ez a dolog.
Írtok egy papírt, hogy ha az eredetvizsgán nem megy át az autó akkor ő állja annak díját és természetesen a foglaló visszajár. Ha ebbe nem megy bele akkor tényleg ott kell hegyni a francba.
Előzmény: JAMES (2)
JAMES Creative Commons License 2002.06.13 0 0 2
18 ropi, de ha ezt az eladó nem hajlandó megcsináltatni még a szerződés aláírása előtt, hagyd a francba az egészet.
Előzmény: HA-SLN (-)
HA-SLN Creative Commons License 2002.06.13 0 0 1
Lehet ez számodra hihetetlen, de sejtettem.
E30M40 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 0
Nem 0 forintba ;)
Előzmény: HA-SLN (-)
HA-SLN Creative Commons License 2002.06.13 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Egy gyors segítséget szeretnék kérni tőletek!
Alkudtam ma egy autóra, és a tulaj csak úgy ment bele, ha én intézem az eredetvizsgát, vagyis tudni kellene mennyibe is fog kerülni egy 1.6 benzines kocsira.
Válaszaitokat elpőre is köszönöm!
Laci!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!