Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

negros5 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 13745

Sziasztok!

2009 es HDI . Menet közben leáll, kigyullad anti pollution, de azonnal el is indul. Hibakód olvasása sikertelen, nincs hiba ! Merre kezdjem a keresgélést?

Köszönöm!

Marcello770725 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 13744

Sziasztok!

Mi most vásároltunk egy C3-at. Egy kérdésem lenne.

A gyerekzár, gombján lévő kis led nem jelez vissza, hogy be van kapcsolva, a gyerekzár. A led rendben van a kapcsolón belül. Valami jó ötlet hol keressem a hibát? Köszönöma segítséget.

Sándor Füredi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 13743

Üdv! Elől a ràcsot könnyen le lehet szerelni c3 nàl? 

FeZ_ Creative Commons License 2017.09.14 0 0 13742

Hát......pedig de. :-(

Sajnos pont nem a franciák a hülyék, egy rakás gyártó típushibás motorjait sorolhatnám fel. Szerencsétlenségünkre van közte 1-2 db francia motor is sajnos, pedig a sor végén vannak ebben a dologban. Néha mellényúlnak és mivel nincsen sok sz@r motorjuk, így vesznek egyet pl. a BMW-től és beteszik az autóikba. :-P (pl. az 1,6-os híresen vacak Prince motor a BMW-től, komoly mellényúlás volt, hogy betették a gépeikbe)

Előzmény: forumnick (13741)
forumnick Creative Commons License 2017.09.12 0 0 13741

Nyilvan naiv vagyok valamilyen szinten, hiszen nem szakember vagyok. Persze te a masik veglet vagy, mert nalad mindig a rossz kot ki. :-)

En inkabb abban bizom, hogy nem eri meg senkinek 20-30 evig reszelgetni es gyartani egy rossz konstrukcios motort, millios darabszamban. Ennyire meg a franciak sem lehetnek hulyek. :-)

(Ha jol veszem ki a hozzaszolasaidbol autoszerelo vagy? Publikus merre rendelsz?)

Előzmény: FeZ_ (13737)
Zagar1 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 13740

Sziasztok!

Olyan problémám lenne egy 2002-es 1,4 Hdi Citroval hogy csak hidegindítóval tudom elindítani... Ha nem azzal indítom akkor nem is indul csak teker. Ha beindul akkor megy tökéletesen még újra le nem állítom mert akkor kezdődik minden előröl. ( a motortérben már kicseréltem a teljes üzemanyagrendszer csöveit hátha elengedi a nyomást) 

Érdekességnek leírom milyen más hibát tud okozni egy rugótörés!

El lapítja az ABS jeladó vezetékeket és egy idő után szépen nem lesz se kilóméteróra  se kormányszervó...

A vezetékeket a napokban "házilag" javítottam így vissza jött mind kettő. viszont az ABS hiba lámpa indításnál eltűnik majd kb 20-30km/h sebességnél újra világít... Erre tudtok valami megoldást?

idiotaindex Creative Commons License 2017.09.08 0 0 13739

a hengerfejtomites gyenge pontja, malacpersely toro, nem tudsz ellene mit csinalni

Előzmény: sulep (13733)
Sándor Füredi Creative Commons License 2017.09.08 0 0 13738

De örülök! Üdv! Neked mióta van meg? Bejött? Hova szoktad hordani szervizbe?(olajcsere stb) és ha kicserélték az akksit tényleg elfelejt mindent? Sajnos nincs meg a kodkartya! Előre is köszönöm a segítséget!

Előzmény: maestro60 (13735)
FeZ_ Creative Commons License 2017.09.07 0 0 13737

"Sok baja nem hiszem, hogy van, ha ennyi ideig gyartasban tartottak es fejlesztgettek."

Kizárólag ehhez a mondathoz szólnék hozzá, elvonatkoztatva az eredeti kérdéstől és teljesen átlagosan nézve a dolgot.

Ez a kijelentés baromi nagy naivitást tükröz vagy hihetetlen nagy bizalommal lehetsz a világ felé. :-)

Bocs, nem sértésnek szánom, sőt, igazából tök pozitív tulajdonság :-) , csak hát az esetünkben......

Annyi féle gyári hibás motort tudnék neked most felsorolni, amit sok éven át gyártásban tartanak vagy tartottak, hogy nem győznéd olvasni.

Sajnos azért érdemes az adott dolognak alaposan utánajárni, hogy ilyenekbe az ember ne fusson bele. Talán ennek eredményeképpen valahogy visszajut az info a gyárakhoz is és kevesebb szemetet csinálnak majd.

Előzmény: forumnick (13736)
forumnick Creative Commons License 2017.09.07 0 0 13736

Sima user vagyok, de kb. 30 eve minden PSA autoban elerheto ez a motor valamelyik valtozata. Sok baja nem hiszem, hogy van, ha ennyi ideig gyartasban tartottak es fejlesztgettek.

Varosba elegendo a teljesitmenye, kb. 6-8 literrel el lehet vele jarni. Megy, megall, elindul, nem leszel vele az orszagutak kiralya. 

En 1.6-osra vadasztam inkabb, fogyasztasban nem veszes a kulonbseg (nalunk klasszik tesco-ovi-iskola-munkahely koron megy), de jobban megy (ha esetleg orszagutra tevedunk), jobban felszerelt.

maestro60 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 13735

Szia!

Igen 1,4 hdi

Előzmény: Sándor Füredi (13731)
cinyoka Creative Commons License 2017.09.06 0 0 13734

Húúúú, ez engem is érdekelne, pont ilyen -1.4 SX változatot - néztünk a páromnak. Szóval jöjjenek azok az infók :)

sulep Creative Commons License 2017.09.06 0 0 13733

Sziasztok!

Mennyire számít megbízhatónak a A C3 2002-2005 közötti kivitele 1.4 73le-s benzines kivitelben? Mik a főbb hibaforrások? Ez a motor mennyire hajlamos enni az olajat vagy mi a legnagyobb baja?

idiotaindex Creative Commons License 2017.09.04 0 0 13732

nezegetem az uj c3-at 82 loval, igen szimpi

csak az a wartburg hengerszam zavar ....

van valakinek? birhato? 130- nal otodikben

mennyit forog?

a fogyi meglepo, hiszek neki mert a xsara is

hozza 100%-ban a katalogus adatokat..

vagy nem?

a tapasztalatokat ha kerhetnen?

koszike!

Sándor Füredi Creative Commons License 2017.09.04 0 0 13731

Üdv! Csongrád megyei c3 tulaj van itt a fórumon? 

Sándor Füredi Creative Commons License 2017.09.01 0 0 13730

Szerdàn kellene pestreennem a C3 al! 140 e km 2003 as! Csak két hét múlva kaptam időpontot vezérlés cserére! A gepkonyv 240.000 ret ír,de mivel múlt héten vettem szeretném ezt is kicserélni! Kérdés szerintetek azért szerdán merjek vele elindulni arra az egy pesti útra(400 km oda vissza? üdv

Kvvv Creative Commons License 2017.09.01 0 0 13729

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Előzmény: addam_ (13727)
cila1 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 13728

Sziasztok.

TEXTON tipusú riasztó van a C3-ba.

Hogyan kell kikapcsolni?

Mármint arra gondolok,hogy szeretném hatástalanítani a kocsimba mert több mint valószínű,hogy azért nem indul mert lezárja a rendszert mert meghibásodott.

Van erre lehetőség vagy irány egy riasztóshoz?
Illetve nem tudom elvinni mert nem indúl be... :) 

addam_ Creative Commons License 2017.08.31 0 0 13727

Szia,

Zalában régen a keszthelyi márkaszervizbe vittem, ott értettek hozzá, de ha jól láttam legutolsó családlátogatás óta, már nincsen meg a szerviz.

Mást sajnos nem tudok a környéken, első körben ott tolta túl az egyik maszek szerelő az önbizalmat, ami után elindult a szíváslavina.

Legutoljára kábelhiba miatt produkált hasonlót az autóm, de azt fél év alatt nem gyártották le hozzá, így csak mindenféle átmeneti tákolást tudtak csinálni vele. Ami addig jó is volt, amíg nem kapott egy kis párát vagy nem esett az eső :)

De csinált ilyet ECU hiba miatt is.

Nem akarlak elvinni egyik irányba sem, mert én sem értek jobban hozzá. 9 évig használtam, szerintem a váltónak nem volt olyan része, ami ne cseréltettem volna ki. Nyilván ez balfékség, mert elhittem a szerelő uraknak, hogy ez is rossz, az is, meg amaz, aztán csak ezek után lett gyanús, hogy valószínűleg nem ért hozzá :)

Előzmény: Kvvv (13725)
Sándor Füredi Creative Commons License 2017.08.31 0 0 13726

A turbó becsatlakozàsnàl minimàlisan olajos a cső! Ez baj? Képet nem bírok feltölteni,lehet nagy a méret ? Üdv

Kvvv Creative Commons License 2017.08.30 0 0 13725

Hát az a helyzet, hogy ez már nem az első szerelő akinél volt az autóm, és nem szívesen foglalkoznak vele mivel nem egyszerű eset, nem sűrűn látnak ilyet. Amit megértek de magától nem javul meg a kocsim.

Tudtok esetleg mondani egy olyan szerelőt aki ért a sensodrivehoz Zala megyében?

Addam_ ha meg szabad kérdezni neked mi volt a megoldás erre a hibára?

Előzmény: addam_ (13724)
addam_ Creative Commons License 2017.08.29 0 0 13724

Szia,

Csak annyi, hogy vidd el olyan helyre, ahol ismerik a sensot, nem csak javítani próbálják :)

Én végigjátszottam ezt a szívást anno, ha a szerelőnek nincs ötlete, nem neked kell találgatni, hanem másik szerelőt kell keresni.

Előzmény: Kvvv (13722)
Sándor Füredi Creative Commons License 2017.08.29 0 0 13723

Köszönöm

Előzmény: addam_ (13721)
Kvvv Creative Commons License 2017.08.29 0 0 13722

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni! :)

Egy 2003-s sensodrive C3-as autóm van. Nálam is jelentkezik az a bizonyos hópihécske az auto felirat felett heti egyszeri gyakorisággal. A probléma a következő lenne, hogy elindítom az autót (ilyenkor mintha kicsit nehezebben is indulna) csipog kb. hármat, megjelenik a hópihe a műszerfalon az auto felirat felett,  berakom sebességbe az autót, kattanik és jelzi is a műszerfalon hogy egyben vagy rügverzben van, nyomom a gázt és a motor jár de a kocsim nem mozdul se előre se hátra. Ha ebben az esetben erősebben megnyomom a gázt akkor ugrik egyet hátra/előre és ennyi a motor az továbbra is megy de a kocsim nem. Ha rögtön egymás után indítom akkor másodszorra/harmadszorra is ezt csinálja. Ilyenkor kell várnom vele  kb 10-15 percet és utána egyből indul mintha mi sem történt volna. Egy hete cserélték a kuplung motort és a hozzá tartozó egységet, mert ott keletkezett zárlat és akkor egyáltalán nem indult a kocsim. Most indul de az alap hiba megmaradt. A szerelőm nem tudja mi lehet a baj, konkrét hibakódot nem ír ki és természetesen nála nem jelentkezik ez a hiba csak nálam.

Van esetleg valami ötletetek!?

Előre is köszönöm!

addam_ Creative Commons License 2017.08.29 0 0 13721

Ha jól rémlik gyújtást ráadva és hosszan nyomva tartva azzal lehet ki/be kapcsolni a fényérzékelőt (automata világításkapcsoláshoz).

Előzmény: Sándor Füredi (13720)
Sándor Füredi Creative Commons License 2017.08.28 0 0 13720

Baloldali kapcsoló index tetején van egy gomb! Annak mi a funkciója? Köszi . 1,4 HDI C3

hazafia Creative Commons License 2017.08.28 0 0 13719

Nekem 2002-es van, 10 éve van nálam, még nem kellett hozzányúlni, 250e km. van benne jelenleg...

Előzmény: yamakka (13718)
yamakka Creative Commons License 2017.08.28 0 0 13718

Üdv!2005-ös 1.1 benzin C3.Elektromos kormány rásegítés van benne,ha jól gondolom.Igényel ez valami karbantartást?

Sándor Füredi Creative Commons License 2017.08.28 0 0 13717

Köszönöm

Előzmény: FeZ_ (13716)
FeZ_ Creative Commons License 2017.08.27 0 0 13716

Elvileg cserélhetsz. Gyakorlatilag nagyon ritkán előfordul, hogy elfelejti az immo kódot, de ha parázol ettől a lehetőségtől, akkor bemész egy márkakereskedésbe és miután igazoltad, hogy tiéd a vas, lekérik a kulcs-kódot hozzá. Lehet, hogy kérnek érte pár forintot, de az is lehet, hogy nem.

Mondjuk sokra nem mész vele gyári szintű diag nélkül, de persze ártani nem árt, ha megvan a kód és nem akkor kell kéregetni, amikor szükség van rá. :-)

Előzmény: Sándor Füredi (13715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!