Keresés

Részletes keresés

tom_jbm Creative Commons License 2006.09.11 0 0 7967
Lerajzolom, scannelem és felrakom késő este.
Előzmény: mouser (7966)
mouser Creative Commons License 2006.09.10 0 0 7966
alaprajzot, pls :-)
Előzmény: tom_jbm (7965)
tom_jbm Creative Commons License 2006.09.10 0 0 7965
Némi magyarázat kérésemhez.
Első képen a két ablak. Látható alatti radiátorok, ablakok 3,3m-ig érnek.
Közöttük 1,1m, oda jön a tv szekrény+többi kiegészitő.
2. képen a bal ablak, ott van egy kis faltörés, ca 15 cm, függöny takarja majd.
3. képen a jobb ablak, közte és a jobb sarkon látható szobaajtó közé (1,9m) egy alacsony ca. 1,3m hosszú komód megy.
4. kép az ablakkal szemben a szoba bejárat és a másik szoba ajtó közötti rész, mely 1,90x1,90m. Ide terveznék dobogót, ahova ágy kerül. Ismerősök tanácsolták, hogy legyen 1,90x1m dobogó úgy, hogy 1,8x1m másik része betolható legyen napközben.
Parkettás adta az ötletet, hogy válasszuk el a részt. Jobb sarokban van a bejárati ajtó, annak az üres fal felöli részére tegyünk Ytong téglában lépcsős falat, bele néhány szines üvegtéglát. Feleségem kicsit morcos, mivel ytong alá habarcs kell és a frissen csiszolt parkettát nem akarja áldozatnak.
Ami nem látható, mindjárt pótolom. A szoba bejárat és a bal ablak között van egy kb. 7m-es falrész, benne két törés. Az első rész ca. 50, mellette 70 cm. Utána a fal egyenes, kb. 5,5 méteren. Van egy Ikea Poang sötét vázas fotel. tervezünk hozzá +1et, és feleségem most szerzett a 4. képen alig látható Ikeához illő régi, de szép sötét, üveges kerek kisasztalt.

Megoldási javaslatot szeretnék kérni a hosszú falrészhez, illetve az 1,90x1,90-eshez. Oda ca. 1-1,5m közötti magasságban a két ajtó közötti teljes falra kétsoros könyvespolcot tervezünk (van ca. 1000 könyv, amit el kellene helyezni).
Egy lakberendezési weblapon láttam roppantul tetsző fekvőgalériát, alul dobogón ülőalkalmatosság beépitve, ez csak annyiban gázos, hogy majd öreg csontjainkkal hogyan fogunk felmászni.

Könyvekhez másik fenyőpolcos megoldást is tervezek, feleségem a 70cm-es faltörést nézte ki. Régi rendszer (25cm széles) fenyőlapjait próbáltam, úgy a balra levő pici részt használhatatlanná tenné.
1 m-nél magasabb komód, hasonló dolognál magasabb bútort nem akarunk berakni.
Sarokgarnitúra nem jöhet számitásba, ruha, egyéb tárolás megoldva előszobai 3m magas csúszóajtós gardróbban. Tapéta terveink szerint jövő héten felkerül, ha addig nem módosul lábazati résszel körben ca. 1,10-ig sárga, narancs közötti szinekkel a holkerig.

Roppant nyitottan várjuk ötleteiteket.
Előzmény: tom_jbm (7964)
tom_jbm Creative Commons License 2006.09.10 0 0 7964
7952 üzenethez.
Remélem sikerül képeket feltenni.




Előzmény: tom_jbm (7952)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.09.08 0 0 7963
Azt megígérhetem, hogy addig ürítek (bocs), de a postaládámba számolatlanul küldheted a képeket.
Előzmény: domi_nick (7962)
domi_nick Creative Commons License 2006.09.08 0 0 7962

Sejtem és amit ígértem be is tartom:)

Szombaton estefelé lesheted a postádat, elárasztalak, addig üríts, mert kell a hely nekik:)

Előzmény: Gömbtatu (7961)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.09.07 0 0 7961
Mi van az ujjaddal? (Ez egy összetett kérdés.)
Előzmény: domi_nick (7932)
Droopyear Creative Commons License 2006.09.07 0 0 7960

Mindenkinek nagyon koszonom az otleteket femkorong ugyben.

Addig telefonalgattunk meg jartunk korbe-korbe mindenkit, amig vegul egy fembutorgyar, amelyik csak nagykereskedoket szolgal ki meg nem sajnaltak minket, es par ezer forintert keszitenek 4 korongot :)

 

(Kulfoldrol meg esetleg rendelhettunk volna kb. 6-8 eFt/db aron)

Axióma Creative Commons License 2006.09.07 0 0 7959
Koszonom a sok jo tanacsot meg tapasztalatot fuggony ugyben, bar meg futok egy kort a szalagfuggonnyel is.
t3v3d3s Creative Commons License 2006.09.06 0 0 7958
ja, guriga rajta marad mosáskor is persze, olyan a karnisom.
Előzmény: t3v3d3s (7957)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.09.06 0 0 7957
Nem tom, én mosás előtt kihúzom a behúzót, mármint kiegyengetem a függönyt, mert megragad ott is a piszok, ezért nálam nem lehet rögtön felrakni. Viszont kétféle függönyt sikerült venni a lakásba, és tapintásra majdnem ugyanolyanok voltak (mind fátyolszerűség), a konyhai kivételével (gyártó ugyanaz), ami valamivel keményebbnek érzik, ezt vasalni kell(ene) - szerencsére ez a legkisebb, ráadásul beráncoltan a vitrázson alig látszik, ha gyűrött lenne. Az összes többi bügelfrei, ha kiaggatom a szárítóra, nem látszanak rajta a hajtások, aztán ráncolás, felakasztás.

Axióma, szerintem látszik a függönyön, melyik gyűrődős: ha a boltban kicsit megnyomorgatod (összeszorítod a markod), és benne marad a hajszálgyűrődés, az nem a te barátod, de talán egy jobb eladó is megmondja.
Előzmény: robertav (7955)
star-flower Creative Commons License 2006.09.06 0 0 7956

Azért ma már egy kicsit haladt a techológia :) a függönyt megvarrják Neked ugy, hogy eleve be van ráncolva, vagy hajtogatva a méretre szóval 2 perc a csipeszelés - sőt van olyan is, hogy a csipesz/karika fennmarad a karnison, és a kampó/bigyó meg hozzá van rögzítve a függönyhöz :)

Ha van egy kis időd, érdemes megnézni a Bétex mintaboltot a Lehel út lején, profi eladók vannak, és hihetetlen választék, és varrnak is mértere, ha jól emlékszem.

 

A fűrészporos tapéta alternatívájaként tudnám ajánlani az üvegtapétát (ugyanolyan, mint az üvegfesték, fény bejön, kíváncsi tekintet kinnmarad). Ha van szunyogháló, akkor azon amúgy sem látnak be. Laktam én is ilyen helyen, a fehér szunyogháló az ablakkeretbe ragasztva tökéletesen megoldotta a problémát :) (vagy 15 éve volt, akkoriban nem voltak még itthon a flancos tépőzáras, bepattintható stb szunyoghálók, meg régi ház, régi ablaka....)

 

Másik lehetőség a reluxa, bár ez a nyitott ablak kérdését nem oldja meg :)

Előzmény: Axióma (7953)
robertav Creative Commons License 2006.09.06 0 0 7955
Ez azért ma már egyszerűen megy, mert egy behúzó szalagot varrnak felülre, ebbe lehet belebújtatni a műanyag akasztókat. Így mosás után nincs vele semmi dolgod csak feltenni, semmi huzogatás, csiptetés. És lehet már szép függönyöket kapni, a mienk sem az a régi nagylyukú.
Előzmény: Axióma (7953)
mouser Creative Commons License 2006.09.06 0 0 7954
egy alaprajz mindenképpen jól jönne, hogy megmozgassa a fantáziánkat, és a fotó sem ártana semmiképp.
Előzmény: tom_jbm (7952)
Axióma Creative Commons License 2006.09.06 0 0 7953
Koszi, utolag lattam hogy felreertheto vagyok de szokas szerint rohantam... szoval inkabb a fuggonyanyagra gondoltam, mert textilekbol aztan holt nulla vagyok, hogy melyik birja ki ezt a gyurodest (gyurodes nelkul:)). Nalunk otthon (gyerekkoromban) is volt amit fizesen tettunk fel, de az nem is szovet volt hanem nemtudomhogyhivjak (sok lyuk), meg a csipeszeket leszedtuk, es eleg macera volt triplara hajtogatva visszarakogatni (valami spec. festekkel bejelolgette anyu, de akkor se volt egyszeru).
Előzmény: robertav (7950)
tom_jbm Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7952

Ötletet kérek az alábbiakhoz:

Adott bp-i 100 éves házban, nyugati fekvésű szoba.

Belmagasság 3,35m, terület ca 6x4m. Két ablaka nyugati, kilátás Gellért hegy felé, a nap lementéig besüt.

 

Most tartunk a berendezés tervezésénél. Eddig cserépkályha fűtötte, a ca. 250eFt átrakás, ill. a gyerekek felnövése miatti átrendezés okán cirkóra álltunk át. Falakat végigvéstem, gipszelt alu kábelek helyett Mü csőbe rézkábelek. Múlt héten csiszolták, lakkozták a parkettát, mely eredeti bükk. Falak glettelve, illetve folyékony makulaturával lekenve.

 

Két ablaka 70cm magasan 3m-ig, alattuk radiátor.

A szobába duplaszárnyú 3m magas ajtón lehet bemenni. Jobbra ca 190 cm a másik szoba faláig. A szobából jobbra nyilik szintén 3m duplaszárnyas ajtóval a gyerekszoba. A sarokban (jobbra 1,90x1,90 szabad hely).

Balra két pici töréssel megy a fal az ablakig, ca 6 m. Két ablak között 1 méter, oda jön a tv, hifi állvány, ennyi a biztos pont.

 

Tapétázni akarjuk, lábazati tapétával gondoltuk 3,20-ig. Két tapéta rész elválasztva, majd 3,20-nál körbe marbet v hasonló diszléc, mennyezet festve le a diszlécig.

Bútor nincs, feleségem kidobatta a régi sarokgarnitúrát, szekrénysor 2 kétajtósa előszobában csúszóajtós, plafonig érő gardrób alapja lett.

 

Parkettás javasolta, hogy az ajtótól jobbra levő 1,90x1,90 rész egy lépcsőzetes téglás résszel, pár üvegtéglával legyen leválasztva. Elvileg arra a részre összecsukható dobogós ágyat terveztem. A szoba többfunkciós, nappali, háló, vendégek fogadása. Bútorok tekintetében megkötés, hogy nem lehetnek komódnál magasabbak. Csak könyvszekrény lehet magasabb, azt fenyőből az egyik 70cm-es faltörésbe készitem.

 

Minden ötletre vevő vagyok, amit előre is köszönök.

Képek v rajzot tudok küldeni, bár fotózni nehéz a csillogó parketta miatt.

t3v3d3s Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7951
de ez nem oldja meg azt a problémát, hogy szellőztetéskor belátni - asszem így kezdődött, különben egy szimpla vitrázzsal meg lehetne oldani.


Az én kérdésem, ha már árnyékolás: tudtok olyan ablakfóliát, ami teljesen kizárja a fényt? Műa. tapéta nem játszik, mert kívülről tűz a nap, és idővel le kellene cserélni, meg persze addig is ronda (kívül látszana a fehér háta - ez egy teraszra nyíló ajtó). Józsáéknál meg ahol írtak vmit, ott max. 70%-ot írnak, és ez a hálószobánk. Az ajtó előtt van az asztalom, már amikor épült, szóltunk, hogy falazzák be, de vmi engedélyt rebesgettek (homlokzatváltoztatás), de a szoba déli, egy reluxa és egy fekete szálakkal átszőtt sötétítőfüggöny nem elég, meg eléggé porosodik, és az egész asztal-polcot el kell húznom, ha mosni szeretném (vitrázsra van feszítve).
Előzmény: robertav (7950)
robertav Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7950
az üvegfestést az egyből az üvegre készül, én pld. terpentil alapút használok, ezt le lehet mostni. De eszembe jutott még a struktúrgél, amivel ha az üveg alsó részét bekened, olyan opálos hatású lesz, a tejüveghez tudnám hasonlítani. És csak ott teszed az üvegre ahol akarod, pld. alul, felül meg hagyod simán.
Előzmény: Axióma (7949)
Axióma Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7949
Hm, nem rossz, majd ha ez marad megis, akkor erdeklodok reszletekrol (milyen anyag).
Előzmény: robertav (7946)
Axióma Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7948
Koszi a tippet, de a kihuzkodos draga es nem tetszik. Nekunk a bepattintos, fix keretes szunyoghalonk lesz (ezt olyan muanyag ablakra lehet feltenni, amin nincs vizveto), viszonylag ritka, bnv-n pl. tavaly nem lattam a sok leveheto kozott talan csak ha 1 helyen (az Ezredveg tuti csinal). Erkelyajtora meg persze nyilo ajto fix keretes. Egyelore ugyan meg nem volt ra penzunk, ugyhogy par ablakra szelloztetes miatt a ragasztos-tepozarba rakhato olcso valtozatot feltettuk (majdnem tokeletes, de feketet kell venni, mert a feher jocskan zavarja a szemet, sikerult vegyesen beszerezni...)
Előzmény: Luca_41 (7947)
Luca_41 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7947
OÖlyan redőnyt szereltess fel, amelyik szúnyoghálóval kombinált.
Előzmény: Axióma (7934)
robertav Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7946

Én pld. nem vasalom, és nem szárítom a függönyt. Olyat vettem, hogy szinte nem gyűrődik (a macska majd úgyik szétkaparja). Leszedem, görgőkkel együtt kimosom, és a gépből egyből vissza is akasztom. Neked viszont amint írtad más okokból sem jó a függöny.

Én a gyerekszobába nem raktam fel függönyt (ablak alatt falig íróasztal, a függöny 20-25 cm-re belógna) ott bambuszroló vagy nádroló (nem tudom, hogy hívják) van feltéve, és hogy ne lássanak be nekem üvegfestés díszíti az ablakot. Mivel áttetsző, átengedi a fényt, viszont takar annyira,hogy ne lehessen belátni.

Előzmény: Axióma (7944)
robertav Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7945
Én is Bp-en lakom, és idehoztam fel autóval a szivacsot, összetekerve befért a kocsiba, még csomagtartó sem kellett, de azért írtam, hogy érdemes felhívni, mert országszerte van mintabotjuk, csupán olcsóbb a gyártótól venni.
Előzmény: Törölt nick (7940)
Axióma Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7944
Koszi az egyutterzest:) Igazan ha muszaj akkor majd mosom (az a kisebb gond, en nem mosok ki kezzel mielott beteszem, mint anyukam, mondvan hogy a folt pl. nyak mandzsetta, fehernemu nem jon ki geppel szinte mindet elomos), inkabb a macera, hogy 1. figyelni ra, hogy mikor illdomos mar cserelni 2. leszedni, a mosogepbe dobas megy 3. kiteregetni (plane ha vasalni) 4. meg figyelni lakber. szempontbol is, hogy milyen legyen, raadasul idorol idore cserelni kell, meg ha evek kerdese is. Nekem a szalagfuggony beleferne a lakasba is, szerintem a mienk stilusaban se tenne sok kart (bar ez csak ugy kb., foleg hogy egyelore a butorozas is hagy kivannivalot maga utan), csak a belatas miatt "zarva" kene tartani de akkor egybol sotet is lesz. Na erre kene igazan megoldas. Otleteim vannak (atmenetes szin, vagy fent karnis de feleig csak szalagokon log, mit tudom en), de nyilvan kesz megoldast keresek, mert nem csak hogy maceras elerni hogy spec. csinaljon nekem valaki, hanem raadasul mint egyedi megfizethetetlenul draga lenne.
Fuggonnyel egyebkent is alapbol az a bajom, hogy iszonyatosan jol tudja az ablakra es igy kifele vezetni a radiator meleget. A szalagfuggonynel talan nem lenne baj, ha jobban a falra simulna (arrol az eretnek gondolatrol mar nem is beszelve, hogy szerintem a fuggony az ablaknyilasban belul jobb helyen lenne, csak szokatlan ezert azt mondjuk ra hogy hulyen nez ki; na meg redonytokhely-kialakitas miatt nalunk elegge kozel vannak az ablakok a falsikhoz, kicsi a belso parkany, igy ez "szerencsere" lehetetlen).
Bocs, ez ugy latom eleg rendesen athajlik OFF-ba...
Előzmény: Gömbtatu (7943)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7943
Én díjazom az őszinteséged, és hidd el, az is valami, hogy legalább praktikus megoldással törekszel a kosz minimalizálására. Én bevallom, inkább takarítok, de nekem könnyű a dolgom, mert szeretem csinálni.
Előzmény: Axióma (7942)
Axióma Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7942
Rendetlen vagyok, utalom a hazimunkat, bejaronore nem telik. Ez van, bena haziasszony vagyok, vallalom! Igy aztan a hazat kell hozza igazitani. (Le se merem irni, hogy jelenleg az ablaktablak alja van fureszporos tapetaval beragasztva, mint atmeneti megoldas, fel eve...)
Kimegyek majd a bnv-re, ott mintha szoktak volna ilyenek lenni, csak pont azert kerdeztem hatha mar konkret termeket mond valaki es azt kell keresnem. Igy mindegyiktol meg kell kerdeznem, hogy mit ajanl. Az a baj, hogy ez altalaban a "betanitott munkas" szintu eladoval nem mukodik, az meg nem biztos, hogy epp a hozzaertovel fogok szemben allni. De ennel jobb lehetoseg nincs egyszerre sok ceget megkeresni...
Előzmény: robertav (7935)
36évi Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7941
A Népszínház utcában, a Blahától kb. a második sarkon régen volt egy nagy lakástextil-miazmás bolt, ott levágva is árultak, és méretre vágatva is lehetett rendelni bármilyen szivacsot. Ez pár éve volt, azért próbáld meg.
Előzmény: Törölt nick (7940)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.05 0 0 7940

Köszi!

Mi Bp-n lakunk, de talán lesz valami megoldás.

robertav Creative Commons License 2006.09.04 0 0 7939
Előzmény: robertav (7938)
robertav Creative Commons License 2006.09.04 0 0 7938

Személy szerint én sem rajongok a rugósért, úgyhogy nekünk is szivacsbetét van. Ezeket Sajóbábonyban (Miskolc mellett) Porán-ban gyártják, van több helyen is boltjuk szerintem, mi elmentünk és helyben vettük át, így olcsóbb. Hogy milyen keménységű legyen a szivacs azt te döntheted el, többfélét gyártanak. Nekünk kb. 3 éve van meg, 160*200-as közepes keménységű (sajnos a számát már nem tudom) ez került akkor 18 ezer forintba.

De ha felhívod nagyon készségesek és segítőkészek. Ha érdekel megpróbálom megkeresni a telszámot.

Előzmény: Törölt nick (7937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!