Keresés

Részletes keresés

Borus Creative Commons License 2008.08.10 0 0 168

Sziasztok!

 

Mi szerdán hajnalban indulunk Eviára és nagyon sajnálom, hogy nem igazán találtam ezen a fórumon új hozzászólást. Ha valaki tudna friss infoval szolgálni, azt megköszönném!

Vandorr Creative Commons License 2008.06.15 0 0 167
autót vigyetek!
Nagyon szép hely, kevés turistával. Érdemes mindig más falusi tengerpartra menni, és megnézni a nemzeti parkot, és az összes szigeti látnivalót.
Agia Anna -nál vannak sokkal jobb tengerparti részek!
Kellemesen ki lehet kapcsolódni, sőt a szárazföldi látnivalók is elérhetők jó tervezésssel!
Panoráma kép
Előzmény: andiiika (166)
andiiika Creative Commons License 2008.06.14 0 0 166
Sziasztok!

Idén mi is oda készülünk.

Szívesen cserélnék tapasztalatokat olyanokkal - akik már voltak vagy mennek...

Andi
betadin3 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 165
Vandorr!
Nincs kedved mesélni?
betadin3 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 164
Szia Vandorr!
Kérlek mesélj, hogy tetszett Evia? Merre jártatok, melyik tavernákban voltatok, milyen volt a szállás, strand, stb.?
Előzmény: Vandorr (163)
Vandorr Creative Commons License 2007.09.05 0 0 163
Íme egy felhős kép az augusztusi Ilia felől, amikor is esett Evián (elutazásunk napján természetesen) :
Ilia
betadin3 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 162
Folyamatosan nézem a netet, meg a híreket, szörnyű, ahogy a tűz felégeti fél Görögországot, köztük Evia sziget középső részét, azokat a gyönyörű erdőket. Nagyon-nagyon sajnálom az ottani embereket, akiknek a háza elégett.
Őszinte részvétem azoknak, akiknek a családjában valaki meghalt a tűzben. Ha tehetném én is mennék segíteni tüzet oltani.
Amikor július végén kinn voltunk, akkor égett le Ag. Georgios feletti hegy, még az a szerencse, hogy ott senkinek nem esett baja és nem égett le ház és a helyi tűzoltók el tudták oltani a tüzet. Döbbenetes volt, ahogy szemben az a szép zöld hegy egy fél nap alatt kopár, kormos sziklává vált.
Az a legnagyobb döbbenet ebben, hogy egyeseknek hogy van szívük, hogy merik felgyújtani a saját hazájukat. Az ilyet a Taigetoszról lökném le, de csak a megbízójuk után.
Bocsi, hogy indulatos vagyok, de az emberi gonoszság és butaság kiveri nálam a biztosítékot.
betadin3 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 161
Szia Vandorr!
Úgy irigyeltelek Benneteket! Hogy tetszett a sziget? Melyik tavernákban voltatok? Hogy tetszett a szállásotok? Merre jártatok a szigeten? Légyszi-légyszi mesélj!:)))

Előzmény: Vandorr (159)
betadin3 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 160
Szia Nesoka!
Bocsi, hogy ilyen soká válaszolok, de nem voltam gépközelben.
Ez a forrás nem ismerős, ezek szerint nem találtuk meg. Nem baj, majd jövőre megkeressük;) Ez a csoda a szigeten, hogy akár hányszor és akár hová megy ott az ember lánya, mindig talál valami újat. Köszi a képeket.
Előzmény: Nesoka (158)
Vandorr Creative Commons License 2007.08.30 0 0 159
Visszajöttünk Eviáról, lehet kérdezni! ;)
Nesoka Creative Commons License 2007.08.20 0 0 158
Szia betadin,
itt van az Ilia-i forrás:)

Ilia termál forrás

Ilia, forrás és tenger
Előzmény: betadin3 (157)
betadin3 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 157
Sziasztok!
Igen, az eviagreece.com honlapot nézegettük. Lehet, hogy jövőre irok Ágnesnek, de még a baráti társasággal meg kell beszélni, hogy mikor és hányan megyünk nyaralni.

Nesoka! Iliánál voltunk, nagyon szép, eldugott kis öblök vannak ott, lehet, hogy bénák voltunk, de a termálvizet nem találtuk meg, bár itt-ott a tengerben voltak melegebb áramlatok:)) Termálvizet Gilaltránál találtunk.
Előzmény: zuzmacs (153)
Nesoka Creative Commons License 2007.08.16 0 0 156
Szia betadin,
most látom miről dumcsiztok. A zuzmacs által ajánlott részen is van 2 pici falu, egyik Chronia, ennek a partja elég köves, de sztem mindegy, hisz mindenki mozog folytonosan, rengeteg az öböl, part amiket sorra kell venni, a másik kisfalu Ilia, ennek egyik végében egy meleg termálforrás víze önlik a tengerbe. Itt is köves a tenger, de homokkal keveredve, jobb mint a Chronia-i part. Mint falu, Ilia maga nagyon festői, Chronia azonban csendesebb. És nem szabad augusztus 15 előtti és utáni hétben ott lenni! Olyankor mindenhol dühöng a belföldi turizmus, főleg ott Limni környékén.. Különben az eviagreece.com blogjában valami csodás fotókat láttam 2 napja, egy ismeretlen kis öbölről, hát az az igazán szuper! Azt már nem tudom ott van-e falu vagy bármi, nem írja.
Előzmény: betadin3 (152)
zuzmacs Creative Commons License 2007.08.15 0 0 155
Mi Dafniban voltunk, de jó Ag. Anna és Limni is.
Előzmény: zuzmacs (154)
zuzmacs Creative Commons License 2007.08.15 0 0 154
Ha igen, akkor írj Ágnesnek, aki a honlapot üzemelteti és ajánl nektek jó helyet, ami az igényeiteknek éppen jó.
Előzmény: betadin3 (152)
zuzmacs Creative Commons License 2007.08.15 0 0 153
Azon a honlapon amelyiket korábban belinkeltem?
Előzmény: betadin3 (152)
betadin3 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 152
Szia zuzmacs!
Bocsi, hogy ilyen soká válaszolok, de nem voltam gépközelben.
Csak azért Ag.Georgios, mert 4 évvel ezelőtt - a 2. évben volt egy kis kitérőnk Sartiba, de aztán maradtunk Evián:)) - oda estünk be véletlenül, és annyira megtetszett a pici falu és az ottani emberek kedvessége, közvetlensége, annyira barátságosak, úgyhogy aztán már csak ide kerestünk szállást. De nyitottak vagyunk még itt a szigeten más apróbb falura is, csak a jelzett honlapon nem találtunk ilyet.
Előzmény: zuzmacs (151)
zuzmacs Creative Commons License 2007.08.10 0 0 151

Miért pont Ag. Georgios?

 

Előzmény: betadin3 (150)
betadin3 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 150
Szia zuzmacs!
Mi is néztük az ajánlatait, jónak is tűnik, csak Ag.Georgiosba nem találtunk nála szállást. Lehet, hogy jövőre azért megpróbáljuk. Szoktam nézegetni a honlapját meg a blogját is, olyan jó olvasgatni, hogy éppen mi történik kint.
Előzmény: zuzmacs (149)
zuzmacs Creative Commons License 2007.08.09 0 0 149

Akkor szervezd magad az utazásodat. Mi így tettünk és hidd el, jóval olcsóbban jöttünk ki. A kinti hölgy, aki a szállásokat közvetíti nagyon kedves és megbízható. Ja és tud görögül és magyarul is. :-)

Csak olyan szállást ad ki, amibe maga is elmenne. Ha felmész a honlapjára mindent megtudsz.

Pl. Mi amikor rátaláltunk véletlenül a honlapjára, megírtuk neki, hogy mit szeretnénk.(család összetétele, kb. igények) Ennek megfelelően a szállások közül ő ajánlotta azt, ami szerinte nekünk való. Eltalálta.

http://evia.homestead.com/index.html

Előzmény: betadin3 (148)
betadin3 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 148
Szia Nesoka!
Teljesen mindegy, melyik irodával utazunk Ag.Geo-ba, mert a környéken ő az egyetlen idegenvezető, tehát mindegyik irodát ő képviseli. Egyébként nem tudom melyik iroda küldte őt ki. Hát, hogy nem azt a szobát kaptuk, amit kértünk, na sebaj, nem volt akkora tragédia, csak maga az eljárás bosszantott fel, ahogy az idegenvezető hozzáált a kérdéshez. Egyébként a barátnőm irt a szobacsere miatt az irodának, csak megkérdezte, hogy miért igazolták vissza az apartmanokat, ha egyébként nem rajtuk múlik, hogy melyiket adja ki a tulaj. (Még nem válaszoltak.) De nem csinálunk ügyet belőle, mert mint irtam nem volt nagy baj.
Egyébként a szigettel, a faluval, az apartmannal nem volt gondunk, sőt nagyon jól éreztük ismét magunkat ott. Úgy tűnik, jövőre is megyünk:))), bár a magyar irodákat szivem szerint elkerülném.
Előzmény: Nesoka (146)
totopad Creative Commons License 2007.08.09 0 0 147
Én írtam egy 4 oldalas panaszlevelet a jorgos travel jogutódjának, de még válaszra sem méltattak. Mi arra is gondoltunk, hogy bepereljük az irodát, de tartok tőle, hogy esélyünk se lett volna nyerni.
Előzmény: Nesoka (146)
Nesoka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 146
Szia betadin,
sztem az ilyen rossz tapasztalatokat eredményező utazás után be lehetne írni a turistairodát is. Jó hogy nem reklámozunk ha kell ha nem, de az elkerülendő dolgokat csak le kéne írni, mert akkor minek itt irogatni, ha ezt sem merjük? Én szm szt kiváncsi lennék kivel mentél.
Előzmény: betadin3 (122)
borsi momo Creative Commons License 2007.08.07 0 0 145
Sziasztok!
Itt hallgathattok egy kis görög zenét:
http://www.e-radio.gr/locations/thessaloniki.asp
Sok szeretettel küldöm!   :)
zuzmacs Creative Commons License 2007.08.06 0 0 144

Szia!

Remélem, a napernyő nagyon erős, merta miénket néhány nap alatt szétcincálta a tengerparti szél. :-)De vannak Ag. Annán ingyen napernyők a strandon.

Ezeket a strand bal oldali részén látod, -ha a tenger felé nézel- vmi. háncsfélével van borítva és alatta kék-fehér csíkos napozóágyak vannak. Persze jönnek a mozgó pincérek, lehet is venni mindenféle finomságot, de nem kötelezö. Akár egész nap ott maradhatsz.

Előzmény: Vandorr (139)
betadin3 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 143
Sikerült megnyitnom az "Evia - Agios Georgios" című topikot. Kérlek benneteket, hogy gyertek át oda e témakörbe!
Előzmény: betadin3 (142)
betadin3 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 142
Akinek pedig disco-elvonási tünetei jelentkeznének Ag.Georgiosban, ne keseredjen el, mert minden hiresztelés ellenére van disco a faluban, illetve mellett, kettő is. Ag.Georgiostól fölfelé, kb. 2-3 km-re, Kavos felé (de nem kell addig elmenni). Nem olyan disco, mint a miénk, de őrületes nagy bulikat szoktak rendezni a helyi fiatalok. Mindenki mindenkivel táncol, igazi görög buli disco stilusban. A közelebbi neve Koi Koi, távolabbi -kb 800 - 1000 m-re pedig az Iguana. Minden nap van buli, de a szombati az igazi. Hozzánk képest elég későn szokott kezdődni, éjjel 1-2 körül, vagy még később is, egész reggelig tart. Külön jó, hogy messze van a falutól, úgyhogy a pihenni akarókat nem zavarja, nem hallatszik el a faluig a buli. A helyiek autóval, motorral szoktak oda menni. (Rendőrt a faluban a 3 év alatt csak most, az erdőtüzeknél láttunk:))
betadin3 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 141
Autópálya díjak: (2007. júliusi) - csak oda
Szerbia: 400 - 400 - 1080 - 270 dínár
Macedonia: 50 - 60 denár (a 80-as kapunál nem kellett fizetni, mert felújítják a pályát)
Görögországban: 2 € minden kapu Ag.Konstantinosig, ill. Kamena Vourláig. (azt hiszem Ag.Konstantiosig 3 vagy 4 kapu van).
A kompok elég változóan indulnak naponta. Ag.Georgiosba Ag.Konstantinosról az első komp 09.00 óra körül indul, az utolsó pedig kb. este 08.00 körül. Vasárnap este 10.00 körül indul az utolsó, hétfőn pedig reggel 06.30 körül indul az első. De általában 1 1,5 óránként indulnak kompok a szigetre.
Sünicipőre nagy szükségetek lesz, ha a kavicsos partokon strandoltok. Sünökkel egyébként csak a Papas előtt találkoztunk, máshol nem jellemző, de a kavicsos part nagyon tudja szúrni az ember lábát. Napernyő is jól jön, ha eldugott partokat találtok.
Ag.Georgiostól a második falunál - Gialtránál - van egy gyönyörű homokos part, csak elég nehéz megtalálni, mert kis rejtekutakon, földutakon lehet oda lejutni a hegyről. Mi azt csak "metánosnak" hívjuk, mert a helyiek mesélték, hogy ott időnként metángáz tör fel a tengerből. Kb. 2 km-es homokos partja van, csak az a hátránya, hogy kb 5 - 10 - 15 m után hirtelen mélyül a tenger, mert egy szakadék van benne. Ez állítólag a legutóbbi földrengésnél keletkezett. Amikor mi voltunk ott tavaly és idén júliusban, hát az egész kb. 2 km-es parton mi voltunk ott öten. Van ott ugyan egy pár nyaraló, meg egy pár halászhajó kikötve, de nem nagyon láttunk ott embereket, illetve talán ha kétszer láttunk ott helyieket fürdeni. Na ott elkel a napernyő, mert fák nem nagyon vannak a parton.

Tudom, hogy ez nem a reklám helye, (semmi közöm a lap üzemeltetőjéhez, nem is ismerem), de érdemes megnézni a http://evia.homestead.com oldalt, mert nagyon sok hasznos info van rajta.
Előzmény: betadin3 (140)
betadin3 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 140
Szia Vandorr!

A kompokról itt olvashatsz elég kimerítően, térképet is mellékeltek: Kompokról
(http://evia.homestead.com/atkeleskomp.html)

Az autópálya díjakat görögben kérdezed vagy pedig végig az úton (Szerbia, Macadonia, Görögország)?
Előzmény: Vandorr (139)
Vandorr Creative Commons License 2007.08.06 0 0 139
Szia! Meg tudnád írni, hogy mennyi volt az autópályadíj odáig? S mikor megy szerinted az utolsó komp? Köszi! Vettem süncipőt, hála Zuzmacs infóinak. Meg vettünk napernyőt is. ;)
Előzmény: betadin3 (135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!