Keresés

Részletes keresés

Time-travelling bunny Creative Commons License 1 napja -1 1 8218
Előzmény: feher64 (8217)
feher64 Creative Commons License 1 napja -1 0 8217

Tyű, hát igen ez nem semmi összefoglalás.

Nem akarok átcsapni ezen topikban hogy Tőled kérdezgetek Szicília felől, mert lehet sokat megköveznének itt a Nápoly topikban..

De kérdeznék, ha lehet....

Előzmény: Time-travelling bunny (8214)
anblock_italia Creative Commons License 2 napja 0 0 8216

Hát..., elég meggyőző voltál! Legszívesebben csomagolnék! :-)

Time-travelling bunny Creative Commons License 2 napja 0 0 8215

Jah és még valami: Szicília tele van fiatal Al Pacino hasonmásokkal :D

Time-travelling bunny Creative Commons License 2 napja 0 0 8214

Nápoly környéke vs. Szicília: nekem Szicília jobban tetszett (mindkét helyen kétszer voltam, mindkét helyre akarok még menni :D)

Amiket én tudok említeni (a tengerparti nyaralás engem nem izgat, a köveket és a romokat szeretem, szóval ebből a szempontból közelítem meg a dolgot):

Nápoly

+

- PIZZA

- a Nápolyi-öböl látképe!

- Nápoly (szerintem) sokkoló, de elbűvölő

- csodálatos a környék, az Amalfi-part főleg

- Pompeii, Herculaneum lenyűgöző (több régészeti helyszínen nem voltam)

- a Vezúv egészen földöntúli élmény

-

- Nápoly iszonyú zajos

A helyiekről nem tudok nyilatkozni.

Szicília

+

- a tengeri mindenfélék, de a pizza is jó (na jó, nem nápolyi jó, de jó)

- normann építészet

- barokk építészet

- még több barokk építészet

- görög romok

- bizánci mozaikok

- elképesztő szerpentinek

- szerintem nagyon kedves helyiek, akik nem tűnnek úgy, hogy sok mindenen felizgatnák magukat :)

- az Etna

- a Villa Romana del Casale Piazza Armerinától nem messze!!

- a Keresztapa-filmek forgatási helyszínei :) hangulatos, zegzugos kis falvacskák

- Ragusa (Ibla) szerintem az egyik legszebb város Olaszországban

- Siracusa óvárosa is elbűvölő, az ottani görög romok is, és a Leonardo-kiállítás is

- az Alcantara-szurdok

-

- talán csak az, hogy Nyugat-Szicíliában, főleg Palermóban rettentő a mocsok

Nah jót ömlengtem Szicíliáról itt a Nápoly-topicban, bocsánat :D

anblock_italia Creative Commons License 2 napja 0 0 8213

Ahogy Cscs mondja, ezt csak Te döntheted el..., a nápolyi napok felejthetetlenek, de annyifélék vagyunk. Én sajnos nem jutottam el Szicíliába..., hátha lesz valaki, aki mindkettőben járt. Biztosan van Szicíliás topic is...., aki csak ott járt, valószínűleg arra esküszik. Én szeméthegyekkel nem találkoztam, szerintem az csak akkor van, ha sztrájkolnak. Egyszer egy másik utazásunkkor, ami Nápolyon csak átvezetett, ott nem, de a környéken valóban hegyekben állt a sztrájk miatt a szemét. Feltehetően ez jó zsarolási módszere az ott dolgozóknak.

Előzmény: feher64 (8210)
cscs0827 Creative Commons License 2 napja 0 2 8212

A megoldás nem Nápolyban és Szicíliában van, még csak nem is ebben a topikban, hanem benned. Ha a szépet akarod látni és észrevenni, akkor azt fogod, ha az ellenkezőjét, akkor gyakorlatilag bárhol rosszul érezheted magad.

amaszat Creative Commons License 2 napja 0 0 8211

Szia! Érdemben nem nagyon tudok Neked segíteni mivel Szicíliában még nem voltunk (nincs összehasonlítási alapom)  viszont Nápoly ill.környékén tavaly szeptember végén töltöttünk 1 hetet. 7955 hsz.-ben leírtam pár sorban pl.a migránsokról ill.szemétről a véleményemet, vissza tudod keresni ha érdekel.

Nápoly, Pompei, Vezúv, Herculaneum és a teljes Amalfi-part környékét jártuk be tömegközlekedéssel, az 1 hétbe Caprin kívül minden belefért. Capri csak azért nem, mert beleszerettünk Nápolyba és több időt töltöttünk ott mint ahogy előre terveztük. Nagyon-nagyon tetszett, tökéletes 1 hét volt. Idén ősszel szeretnénk egy hasonló olasz utat valamerre, de nem tudok dönteni. Nagyon érdekelne a véleményetek, melyik részt ajánlanátok 1 hetes kirándulásra? Szicília? Esetleg Cinque Terre környéke?  

feher64 Creative Commons License 3 napja 0 0 8210

Sziasztok!

Szeretnék segítségek kérni Tőletek.

Október vége felé 1 hetes nyaralást tervezünk, csak  jelenleg még a célpont kérdéses, mivel Nápoly vagy Szicília?

Szóval hallottam és olvastam erről is arról is hideget-meleget. Árak tekintetében, emberek hozzáállásáról, migráns kérdés ügyében, szeméthegyeket összevetve, látnivalókat illetve...

Ezért örömmel venném ha segítenétek, illetve érvek és ellenérveket mondanátok, hogy hova lenne érdemes...

Mit érdemes megnézni?

Mindent előre nagyon köszönök!

cscs0827 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8209

Köszönöm, így már teljesen világos a dolog. Valamiért megkavart ez a hülye MADRE, főleg azért, mert a nevében is szerepel a "Donnaregina" szó, legalábbis az Artecard honlapján, meg volt róla valami halvány emlékem, hogy írtál róla a Donnaregina Vecchia kapcsán, ezért sikerülhetett így összekombinálnom.

Előzmény: Catella (8207)
cscs0827 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8208

Anyámborogass:))))

Előzmény: bonnita (8206)
Catella Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8207

A Madre a kutakodásaimban szerepelt, a megoldás a 6150- hsz-ben (2013) van, de 2015-ben egy apró változás volt, korábban az udvaron keresztül lehetett átmenni, most egy másik ajtón át egyenesen a templomba jutsz.

Előzmény: cscs0827 (8203)
bonnita Creative Commons License 2017.07.17 0 1 8206

Már ne is haragudj, de igazán lehetnél befogadóbb a kortárs művészettel szemben, amikor ilyen csodálatos műalkotásokat

láthatnál ! :D

Előzmény: cscs0827 (8205)
cscs0827 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8205

Végtelen boldogsággal tölt el, hogy nem kell a lábam betenni a MADRE-ba:)))

Előzmény: bonnita (8204)
bonnita Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8204
Előzmény: cscs0827 (8203)
cscs0827 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8203

Pettyet összezavarodtam, kérlek segítsetek!

A Donnaregina Vecchia érdekelne. Régebben írták, hogy a MADRE-ból lehet megközelíteni, asszem ez volt az utolsó információ, tán Catella részéről.

Namost az van, hogy ezeket a linkeket találtam és nem világos számomra, hogy akkor most honnan is megközelíthető:

http://www.campaniartecard.it/site.cfm?id=28

http://www.museodiocesanonapoli.com/

http://www.campaniartecard.it/site.cfm?id=26

http://www.madrenapoli.it/

Vagy lehet, hogy mindkettőből?

Az a helyzet, hogy engem maga a MADRE nem igazán érdekel (na jó, kimondom: egyáltalán nem érdekel), viszont a Museo Diocesano igen és, ha onnan meg lehetne közelíteni, az lenne a legjobb.

pandabarát Creative Commons License 2017.07.15 0 1 8202

Solfatara

Előzmény: swensson (8200)
bonnita Creative Commons License 2017.07.14 -1 2 8201

Caserta, Paestum 

Előzmény: swensson (8200)
swensson Creative Commons License 2017.07.14 0 0 8200

Sziasztok! Augusztus elején megyek Nápolyba 4 napra, 4 éve voltam utoljára, amikoris sokkot kaptam tőle, elég durva környéken laktunk, Gianturco metrómegállóhoz közel, mocsok, szemét mindenhol, a hotel bejáratánál 24 órában állt egy fegyveres őr, ez azért megnyugtató volt. :D Mindegy, nem is ragozom ezt a részét, a lényeg, hogy valami miatt hív, vonz a város megint, látnom kell újra, más szemmel. A szeméthelyzet vajon javult azóta? Olvastam olyat is, hogy nagyon sok helyen már szelektíven gyűjtik a hulladékot, és közel sem olyan gáz, mint pár éve, viszont vannak, akik azt írják, hogy semmi nem változott. A környéket is tervezzük megnézni természetesen, Vezúv már megvolt, fantasztikus volt, Pompei is, no de mit érdemes még szerintetek a környéken? Caprit tervezzük egy napra és persze Amalfi. Kocsival megyünk, olyan 100 km-es körzetben gondolkozunk.

janka72 Creative Commons License 2017.07.14 0 1 8199

Hát azon már túlvagyok :)))))))))) Apróra végignéztem.

Előzmény: Catella (8198)
Catella Creative Commons License 2017.07.13 0 0 8198

Arra sajnos várni kell, a 8 órás munkahelyem mellett pont 4 új maszek meló esett be, részben még kint kerestek meg. Ami jó, de időm egy darabig semmi sem lesz. Van FB profilod? Ha elküldöd priviben, akkor a lapomra rengeteg fotót tettem fel folyamatosan, addig is tudsz nézelődni:)

Előzmény: janka72 (8197)
janka72 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 8197

Oszt beszámoló mikor lesz? Szép hosszú túra volt, remélem részesülünk belőle :)) Amúgy meg Isten hozott!

Előzmény: Catella (8196)
Catella Creative Commons License 2017.07.13 -1 3 8196

Épp 5-én voltam Nápolyban (meg másnap reggel és du.), pont 5 fokkal volt kevesebb, mint Rómában:)

Sokszor az az érzésem, hogy kizárólag azért vagy itt, hogy a linkjeiddel elvegyed az emberek kedvét.

Előzmény: Flower2000 (8192)
Flower2000 Creative Commons License 2017.07.12 -2 2 8195

https://www.youtube.com/watch?v=OULJLhMsEOc

Nézd meg ezt a borzasztó tüzet a Vezúvon. El fog menni a kedved a megmászásától. Ez a tűz most tombol.

Előzmény: Feek (8190)
cscs0827 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 8194

Azért a Vezúv nem az Everest, nincs számottevő hőmérsékleti különbség a tengerszint és a csúcs között, főleg nem a nyár közepén. Árnyékra ne számíts, nem fogsz fázni.

dexter0719 Creative Commons License 2017.07.06 0 3 8193

én a nevezetességeket javaslom;-)

Előzmény: PNI_suport (8191)
Flower2000 Creative Commons License 2017.07.06 -2 0 8192

Most olyan hőhullám jött Afrikából, hogy jobb, ha el se indulsz a hegyen gyalog.  Figyeld a neten a híreket.

Feek Creative Commons License 2017.07.06 -1 0 8190

Ha mostanában szeretnénk elmenni Nápoly környékére, és tervezzük a Vezuv  "megmászását" is, milyen időjárásra számítsunk a Vezuv legmagasabb pontjain? Milyen öltözékkel készüljünk?

gy-gyuri Creative Commons License 2017.07.03 0 0 8189

Köszönöm!

Előzmény: Ciro78 (8188)
Ciro78 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 8188

Ciao! Természetesen alkalmas, szerintem október végéig mindenképp!

Előzmény: gy-gyuri (8187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!