Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 4 órája 0 0 8665

Sziasztok!

Keresem az inspirációt a jövő évi nyaraláshoz és betévedtem ide is, mert eszembe jutott valami Nápolyról, ami esetleg fontos lehet: ha felmentek a Vezúvhoz, a sapka- napszemüveg- és kütyüárusokat nagyívben kerüljétek, minket pár éve megajándékoztak 50 EUR-nyi hamis papírpénzzel visszajáró gyanánt. Szerencsére hamar kiderült és nagyon jól jöttünk ki belőle, de ti  e legyetek olyan felkészületlenek mint mi (nem volt nálunk fehér sapka).

flower1329 Creative Commons License 19 órája 0 2 8664

Oké köszi a negatívot... közben már megtaláltam figyelmetlen voltam ,úgyhogy tárgytalan..

Előzmény: flower1329 (8663)
flower1329 Creative Commons License 27 órája -2 0 8663

Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni. Pozzuoliból szeretnénk átmenni Ischiára. 3 kg-os kutyussal ő hordozóba lenne. Néztem a kompot medmar de azt olvastam van hajó is és hogy az jobb. Viszont nem tudom melyik a jó amire fel engedik a fedélzetre a kutyát hordozóba. Vagy van esetleg Nápolyból is Ischiára valami hajó mondjuk azt nem találtam? Bármilyen segítséget szívesen fogadok :)

pearlbubble Creative Commons License 2 napja 0 0 8662

du 3-ig? Mi 5 körül mentünk be. Fél 8-ig volt nyitva.

Előzmény: wdriver (8660)
pearlbubble Creative Commons License 2 napja 0 0 8661

Szia, nem kellett egyáltalán sorban állni egyik helyen sem. Én is csodálkoztam :)

Előzmény: dobmihi (8659)
wdriver Creative Commons License 3 napja 0 0 8660

szerintem nem lesz hosszú sor.

egyrészt a CV -k között is van szünet, tehát van idő hogy a vonatokon érkező tömeg bemenjen miközben jön a másik.

másrészt ha egyből mész a bejárathoz, ott a kasszánál én csak bemondtam hogy mennyi és milyen nullás jegyet kérek, aztán a kapunál csekkolta és benn is voltunk.

szóval nem kell megállni az első turista irodánál ahol mindenfélét kiírnak, hanem egyből bejárat kasszák.

aznapra ha belefér asszem du. 3 ig még be tudtok menni Herculaneumba ami aztán estig nyitva van, de ki kell számolni hogy odaérj az utolsó lehetséges bemenetelhez.

szóval minél korábban Pompei-t kezdeni.

mi februárban voltunk szóval sokan voltak akkor is, talán most még többen az igaz.

Előzmény: dobmihi (8659)
dobmihi Creative Commons License 3 napja 0 0 8659

Szia! Mi is éppen a hónap első vasárnapján, július elsején megyünk. (Nem volt tudatos a választás) Sokat kellett sorban állni, mire bejutottatok?
Köszi!

Előzmény: pearlbubble (8657)
dobmihi Creative Commons License 3 napja 0 0 8658

Sziasztok!

Nem sikerült július elsejére, vasárnapra online jegyet vásárolni Pompei városába. Szerintetek nagyon hosszú sor lesz, ha csak úgy jegy nélkül megyünk oda? Állítólag azért nem tudtunk jegyet venni, mert minden hónap első vasárnapján ingyenes a belépés.

Köszönöm!

pearlbubble Creative Commons License 2018.06.12 0 0 8657

Attól is függ, mikor mentek. Hónap első vasárnapján Pompeii-be és Herculaneum-ba is ingyenes a belépő, nekünk pont így jött ki, így mi nem vettünk a végén semmilyen 3 napos kártyát.

Szombaton jöttünk vissza, 1 hetet voltunk :)

Előzmény: Daemon_F1 (8647)
mumusi06 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 8656

Szia!

Mi béreltünk autót. (A  héten csütörtökön utazunk). 5-en megyünk, és úgy gondoltuk, hogy nekünk így jobb lesz. Már 24.000,-Ft körül van autó 5 napra. (Mi kötöttünk SCDW-is rá, ami megnyomja az árat, de így vagyunk nyugodtak. A parkolásra viszont szánni kell néhány eurót!  A szállásunk nem Nápolyban lesz, hanem Ercolano-ban (innen Nápoly felé és délre is könnyebb lesz eljutni).  Olyan céget választottunk, ahol viszonylag kicsi a kaukció. Mi nem szerettünk volna olyan buszra várni, ami esetleg nem is jön, vagy éppen nem férsz fel rá, mert akkora a tömeg.  Az Amalfi partot pénteken nézzük meg, és lehet, hogy még hétfőn is átmegyünk. (A hétvégét jobb kikerülni).  Ravello-Atrani-Amalfi-Positano sorrendet választottunk, mert  Sorrentot egy másik napra terveznénk.  Sorrento még nálunk kérdéses, mert lehet, hogy Paestum felé vesszük az irányt. Ha gondolod írhatok majd a tapasztalatokról, ha nem késő Neked. 20.-án már itthon leszünk. 

Előzmény: Xion79 (8632)
wdriver Creative Commons License 2018.06.11 0 0 8655

igen a menetrenden és a kijelzőkön is figyelni kell a REG jelzésű vonatokat és azzal jöttünk -mentünk.

mi is egy nap alatt csináltuk meg a Nápoly-Sorrento (CV) - Positano - Amalfi - Salerno (SitaBusz) - Nápoly (REG vonat) utat.

ez viszont év elején volt és reggeltől estig tartott, szeptemberben hosszabb nappal van, de lehet hosszabb időt is tölteni itt-ott

ha jó a víz fürdeni stb. 

Salernoból viszont egy megállással pikkpakk Nápolyban volt a vonat, csak néztünk milyen esti expresszre ültünk fel :-)

a Tuttás Régiókártya is szuper volt, abban 2 hely ingyenes, a Nápolyosban 3. 

tehát előbbivel Pompeii és Herculaneum nézhető, ne hagyjátok ki.

mi az egy héten mindkettőből váltottunk és úgy terveztük, hogy 3 nap városon kívüli program 3 nap belül.

kis beszámolót olvass hátha segít

+ pár hsz még :-)

szigeten nem voltunk, nem tudom megéri-e, igaz egy jó hajózás klassz lehet, csak nehogy elmenjen egy nap és úgy érezd jobb lett volna helyette a várost látni.

vagy akkor már Capri.

Előzmény: urano (8650)
cscs0827 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 8654

Az Artecard tutta la regione változata jó a Trenitalia regionale vonataira is.

Előzmény: Cs_ (8651)
Cs_ Creative Commons License 2018.06.10 0 0 8653

The Fresh a szállás neve :)

Előzmény: Cs_ (8652)
Cs_ Creative Commons License 2018.06.10 0 0 8652

"Nápolyba esetleg valami jó szállodát tudtok ajánlani  ? jó közlekedéssel ?"

Mi 4 éve a The Flash -ben voltunk, ami akkor egy fantasztikus árérték arányú B&B hely volt. Most már Glamour szállásnak mondja magát.

http://www.the-fresh.it/

Cs_ Creative Commons License 2018.06.10 0 0 8651

"Sorrento , Amalfi és Positano  bejárható egy nap alatt ?"

Be. Nyilván sok idő nincs sehol se, haladni kell, de viszonylag kényelmesen bejárható Nápolyból kora reggeli indulással és késő esti érkezéssel.  Nápolyból Sorrento kb 1 óra út Hévvel, Sorrentoból Amalfi 1,5-2 óra busz, Amalfiból nem tudom merre mentek vissza, mi Salernoba mentünk busszal, onnan meg vonattal vissza Nápolyba, ez még kb 2-2,5 óra utazás volt. Szóval elég sokat fogtok ülni közlekedési eszközön.

"Ha meg veszem a Campani kártyát akkor ide fel tudom teljes mértékben használni ?"

A whole region-os Artecarddal lehet használni a vidéki tömegközlekedést is, mármint a cirumbiszbasz Hévet meg a helyi Sita (Volán)buszokat, vasutat nem. Ezekkel megoldható a félsziget felfedezése, de szerintem Sorrentóba érdemes hajóval menni, persze ez drágább, de csodálatos élmény. Sorrento a tenger felől mutatós város, Hévvel érkezve nem igazán jön át, hogy mi ezen a városon a nagy szám.    

urano Creative Commons License 2018.06.10 0 0 8650

Segítséget szeretnék kérni szeptemberbe tervezünk utazni Nápolyba.

Sorrento , Amalfi és Positano  bejárható egy nap alatt ? Ha meg veszem a Campani kártyát akkor ide fel tudom teljes mértékben használni ? Szigetet Procidat  néztem ki , tudnátok abban segíteni aki már járt ott Nápolyból honnan megy a komp és megéri látványban ? a másik két szigettől azért tartok mert biztos nagyon sok  a turista  .

Nápolyba esetleg valami jó szállodát tudtok ajánlani  ? jó közlekedéssel ?

Még csak most rakom össze az úti tervet bármilyen segítséget ötletet meg köszönök.

asdf_ Creative Commons License 2018.06.09 0 0 8649

Meg gondolom a Pompei ingyen belepore sem lesz jo a csak Napolyos.

Előzmény: asdf_ (8648)
asdf_ Creative Commons License 2018.06.09 0 0 8648

Termeszetesen a whole region kell neked, az olcsobbnal csak Napolyra ervenyes a tomegkozlekedes, tehat vonattal csak Napoly teruleten belul utazhatsz, Pompei-be mar nem.

Előzmény: Daemon_F1 (8647)
Daemon_F1 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 8647

sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni Néztem a Nápolyban lévő különböző kártyákat, viszont van ami nem teljesen világos.

Ez a két kártya között nem találtam érdemi különbséget, csak az árban.

http://www.campaniartecard.it/artecard/en/card/whole-region-3-days

http://www.campaniartecard.it/artecard/en/card/napoli-3-days

Amire nekem szükségem van: Nápolyi tömegközlekedés, Nápoly-Herculaneum-Pompei vonat oda-vissza (Circumvesuviana), Pompei és Herculaneum belépő

Melyik lenne a jobb választás, melyiket tudom használni a céljaimnak megfelelően?

cscs0827 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 8646

Igazad van, ez is egy jó opció:)

Előzmény: szofi762 (8645)
szofi762 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 8645

Vagy lehet  a kettőt kombinálni, mert egy hétre tök felesleges bérelni: sem Nápolyban sem Caprin nem lesz semmi szükség autóra, de Pompei, Vezúv, Sorrento is remekül vállalható tömegközlekedéssel. Az Amalfi parton sajnos még nem jártunk de nagyon tervezzük, oda viszont a kötetlen időtöltés és az "ott állok meg ahol akarok" miatt biztos bérelnék 2 napra. És akkor nem kell egész héten bajlódni a parkolással, sőt 2 napra még a full biztosítást kifizetni sem horror....

Na de mindenkinek más a kényelmes!

Előzmény: cscs0827 (8642)
cscs0827 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 8644

Semmilyen adat nem kell hozzá. Ha meg online veszed, akkor annak a neve, aki átveszi. Utána magára a kártyára majd mindenki szépen ráírja a nevét.

Előzmény: kocsisdavid99 (8643)
kocsisdavid99 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 8643

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a városkártya vásárláshoz milyen adatok szükségesek. Megoldható-e hogy 19 embernek 3-an vesszük meg a városkártyát?

cscs0827 Creative Commons License 2018.06.03 0 2 8642

Szerintem meg benne volt a válaszban a lényeg.

Autóbérlés:

- magas kaució

- hatalmas forgalom

- dugók

- nehéz utak

- drága parkolás

- kevés parkolóhely

- rugalmas időbeosztás

- csak este ihatsz, ha letetted a kocsit

- vezetés közben mérsékelten nézelődhetsz

Tömegközlekedés:

- kiszámíthatatlan

- zsúfolt

- a programokat a menetrendhez kell igazítani

- vállalható az ára

- menet közben nézelődhetsz

- napközben is megihatsz egy pohár bort

A kettő közül nyilvánvalóan neked kell eldöntened, hogy melyik megfelelőbb számodra.

Előzmény: Xion79 (8641)
Xion79 Creative Commons License 2018.06.03 -9 0 8641

Végül is mondtál egy nagy semmit!

Rám bízod.

Ezt azért köszönöm!

Ez is egy válasz! 

Előzmény: oleandro (8640)
oleandro Creative Commons License 2018.06.03 0 0 8640

Ezt neked kell eldönteni: mennyi pénzed/időd/agysejted van, mennyire vagy rutinos vezető, stb. Ami biztos: a tömegközlekedés elég sz@r, a parkolás főszezonban nagyon problémás, és főleg 7végén reggel/este extrém dugók vannak (pld Nápoly -Sorento végig beáll).

Xion79 Creative Commons License 2018.06.03 -5 0 8639

Sziasztok!

Esetleg van érdembeni hozzászólás az autóbérlés témához, a bűzös utcák, és a félni valók mellett??

Köszi!!!!

Előzmény: Xion79 (8632)
cscs0827 Creative Commons License 2018.06.01 -1 7 8638

Nos, az a legfurább, hogy sokan a végletekig nyitottak mindenre és mindenkire, ami úgymond "más", csak azokra nem nyitottak, akik tőlük eltérően gondolkodnak......

Előzmény: oleandro (8637)
oleandro Creative Commons License 2018.06.01 -5 0 8637

de ez nem arról szól. Szvsz

Előzmény: cscs0827 (8636)
cscs0827 Creative Commons License 2018.06.01 0 5 8636

Most komolyan! Benned soha nem merülnek fel kétségek? Soha nem féltetted a családodat? Mindig mindenhová bártan elindultál, főleg, ha esetleg még nem jártál ott? Miért nem lehet megérteni, hogy van, aki félősebb? 

Én sem szeretem, ha valaki túlparázza a dolgokat, de azért felmerülhetnek benne ilyen kételyek.

Nyilvánvaló, hogy deklaráltan vannak az átlagosál veszélyesebb környékek, még egy viszonylag biztonságos országban is.

Előzmény: oleandro (8634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!